انجمن ها > انجمن خودرو > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خودرو (بازدید: 2138)
پنج شنبه 9/7/1388 - 14:24 -0 تشکر 155540
کلاه ایمنی

حمل ونقل شهری ،یکی از معضلات کشور می باشد که امروزه با وجود وسعت کلان شهرهایی چون تهران ،این مسئله از اهمیت ویژه ای برخوردارشده است .ایمنی در حین رانندگی به خصوص راندن موتورسیکلت یکی از ارکان استفاده از این وسیله نقلیه می باشد.همانگونه که می دانیم استفاده از کلاه ایمنی به عنوان یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین شیوه های ایمن سازی ،یکی از ابتدایی ترین و بهترین راهها جهت تامین و صیانت از حیات انسانها د رعرصه حمل ونقل با این وسیله نقلیه می باشد.آمار نشان می دهد که :بیشتر صدمات و تلفات ناشی از تصادف موتورسیکلت به دلیل وارد شدن ضربه به ناحیه سر وگردن بوده که این امر ضرورت بکارگیری قطعی کلاه ایمنی را به صورت یک عادت مطلوب و مهم نشان می دهد به طوری که با سوار شدن بر روی موتورسیکلت ،استفاده از کلاه ایمنی مانند چرخاندن سویچ جهت روشن کردن موتورسیکلت و حتی قبل از آن بعنوان یک اقدام اصلی از مجموعه اعمال جهت شروع به رانندگی می باشد.انسان همواره در پی یافتن راهکارهایی برای حفظ سلامتی و آسایش خود می باشد و عادت به انجام اعمال و رعایت مسائل ایمنی می تواند نقش موثری در حفظ امنیت و سلامتی هر فرد داشته باشد.با بکارگیری مداوم اصول ایمنی از جمله استفاده ا زکلاه ایمنی برای تامین سلامتی خودمی توان به سالم ماندن آحاد جامعه نیز کمک نمود.

بیایید خود را موظف به استفاده از کلاه ایمنی نموده وقبل از روشن کردن موتورسیکلت خود،کلاه ایمنی را بر سر گذاشته و با آسودگی خاطر بیشتری سفر را شروع کنیم بدون این که نیاز به هیچ گونه اجبار و جریمه ای وجود داشته باشد.


1-نظر شما دوستان در مورد کلاه ایمنی چیه

چیز بی خودیه؟

بی کلاسیه؟

برا قشنگیه؟

چرا نباید این فرهنگ هنوز در جامعه ی ما جا نیفتاده که کلاه ایمنی محافظت از جان خودمونه و حتما باید پلیس باشه که کاه رو سرمون بزاریم!!!!!

 

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

پنج شنبه 9/7/1388 - 22:24 - 0 تشکر 155636

به نام خدا

دوستان سلام

نظر ما خب معلومه

وسیله ای كاملا ضروری برای حفظ سلامتی راكب موتور سیكلت در هنگام رانندگی(موتور سواری)

چرا بی خود باشه؟

برعكس با كلاسه

تو جامعه ما مد شده هر كی به قانون احترام نذاره باكلاس تره ولی باید برعكسش رو جا بندازیم.

ینی كلاه ایمینی خیلی قشنگه؟ دوكیلو زون داره كلیه ادم میشه قد شتر

با توجه به سختگیری های نیروی انتظامی طی سالهای اخیر می بینیم كه كم كم داره این فرهنگ جا میفته . مثلا كمربند ایمنی ماشین.

خب امیدواریم این فرهنگ جا بیفته.

خدافظ

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
پنج شنبه 9/7/1388 - 22:38 - 0 تشکر 155642

سلام

ممنون از آقا محسن گل به خاطر بحث خوبی كه زده و پرداختن به این موضوع كه متاسفانه توی جامعه ما خوب جا نیفتاده.

به نظر من كلاه ایمنی مهمترین موضوع امنیتی برای یك موتور سوار هست چون از حساس ترین نقطه بدن یعنی سر محافظت میكنه. در هنگام تصادف با موتور هم معمولا زمین خوردگی به وجود میاد كه احتمال ضربه به سر هم خیلی بالاست.

بیشترین مرگ و میر های ناشی از تصادف ا موتور سیكلت هم همین موضوع هست.

اما این وسط دلایلی وجود داره كه متاسفانه موتور سواران از كلاه ایمنی استفاده نمیكنن.

1- تولید گرمای بیش از حد و و ایجاد عرق در زیر كلاه كه به موتور سوار احساس ناخوش آیندی میده.

2- سنگینی كلاه ایمنی

3- مزاحمت هایی كه برای موتور سوار ایجاد میكنه. مثلا موقعی كه موتور سوار میخواد اطرافش رو نگاه كنه وجود كلاه ایمنی باعث موتور سوار رو مجبور به چرخاندن بیش از حد سر میكنه كه خود این موضوع ممكنه باعث ایجاد حادثه كنه.

4- مزاحمت برای موتور سواران عینكی

البته دلایل دیگه ای هم هستن كه اینجا بیان نكردم

به آینده امیدوار باشیم كه همیشه روشنه...

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

جمعه 10/7/1388 - 7:13 - 0 تشکر 155678

سلام علیکم

مبحث جالبیه

دلایلی که مکس عزیز گفتن خوبه منم قبولش دارم

اما خب حفظ جان واجب تر هست دیگه

اگه بشه یه وسیله ای طراحی کرد که یه مقدار از این مشکلات کم کنه خیلی خوب میشه  

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

جمعه 10/7/1388 - 9:48 - 0 تشکر 155685

سلام خدمت دوستان

تشکر از دوستان عزیز به خاطر نظرات خوبشون

منم 2 هفته پیش تصادفی که کردم  اگه کلاه ایمنی سرم نبود فکر کنم الان اینجا نبودم.که اون روزم روی اجبار پدرم کلاه رو سرم گذاشتم که بعد از اون اتفاق دیگه کوچکترین مسیری که بخوام برم از کلاه استفاده میکنم.چون میگن تا چیزیو تجربه نکنی باورش سخته

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

يکشنبه 12/7/1388 - 15:33 - 0 تشکر 156235

حل معضلات ترافیکی جامعه دارای جنبه های مختلفی است که نپرداختن به هرجنبه موجب محو با کمرنگ شدن اثر سایر عوامل موجود در امر ترافیک می باشد.یکی از معضلات در پاره ای از مواقع ،تردد موتورسیکلت سوارانی است که برای سریعتر رسیدن به مقصد و یاکم هزینه نمودن سفر ،از وسیله نقلیه خود برای جابجایی افراد خانواده استفاده می کنند.در جامعه ما موتورسیکلتهای مدرن و جدیدی تولید می شوند ،اما متاسفانه فرهنگ استفاده صحیح از این وسیله نقلیه ،نهادینه نشده است .موتورسیکلت وسیله نقلیه ای است که می توان با آن یک نفررا ودرصورت داشتن زین اضافه و کلاه ایمنی (هم راننده و هم مسافر )حد اکثر دو نفر را جابجا کرد.همانگونه که می دانیم راه اصلی فرهنگ سازی و نهادینه نمودن رفتارها ،آموزش صحیحی است که منجر به تغییر رفتارگردد و این امر برای اجرای صحیح قوانین و مقررات می بایست از طریق آموزش د رمقاطع مختلف تحصیلی ،مطبوعات و رسانه های جمعی دیگر صورت گیرد.رانندگان موتورسیکلتها برای فرار از معضل ترافیک از این وسیله استفاده می کنند.در صورتی که کوچک بودن موتورسیکلت ،نداشتن تعادل برای جابجایی چند نفر و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی ،از عوامل عمده منجر به تصادف این گونه وسایل نقلیه می باشد ،شاید این افراد خانواده و کودکان خردسال خود را از یاد برده اند و یا شاید فراموش کرده اندکه :"دیررسیدن بهترازهرگزنرسیدن است"

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

دوشنبه 13/7/1388 - 16:58 - 0 تشکر 156417

حمل ونقل شهری ،یکی از معضلات کشور می باشد که امروزه با وجود وسعت کلان شهرهایی چون تهران ،این مسئله از اهمیت ویژه ای برخوردارشده است .

ایمنی در حین رانندگی به خصوص راندن موتورسیکلت یکی از ارکان استفاده از این وسیله نقلیه می باشد.همانگونه که می دانیم استفاده از کلاه ایمنی به عنوان یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین شیوه های ایمن سازی ،یکی از ابتدایی ترین و بهترین راهها جهت تامین و صیانت از حیات انسانها د رعرصه حمل ونقل با این وسیله نقلیه می باشد.

آمار نشان می دهد که :

بیشتر صدمات و تلفات ناشی از تصادف موتورسیکلت به دلیل وارد شدن ضربه به ناحیه سر وگردن بوده که این امر ضرورت بکارگیری قطعی کلاه ایمنی را به صورت یک عادت مطلوب و مهم نشان می دهد به طوری که با سوار شدن بر روی موتورسیکلت ،استفاده از کلاه ایمنی مانند چرخاندن سویچ جهت روشن کردن موتورسیکلت و حتی قبل از آن بعنوان یک اقدام اصلی از مجموعه اعمال جهت شروع به رانندگی می باشد.

انسان همواره در پی یافتن راهکارهایی برای حفظ سلامتی و آسایش خود می باشد و عادت به انجام اعمال و رعایت مسائل ایمنی می تواند نقش موثری در حفظ امنیت و سلامتی هر فرد داشته باشد.با بکارگیری مداوم اصول ایمنی از جمله استفاده ا زکلاه ایمنی برای تامین سلامتی خودمی توان به سالم ماندن آحاد جامعه نیز کمک نمود.

بیایید خود را موظف به استفاده از کلاه ایمنی نموده وقبل از روشن کردن موتورسیکلت خود،کلاه ایمنی را بر سر گذاشته و با آسودگی خاطر بیشتری سفر را شروع کنیم بدون این که نیاز به هیچ گونه اجبار و جریمه ای وجود داشته باشد.

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی