انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 3059)
پنج شنبه 2/7/1388 - 10:23 -0 تشکر 153772
متن کامل سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل

متن کامل سخنرانی در سازمان ملل
رییس جمهوری: ادامه وضع موجود حاکم بر جهان ممکن نیست
سازمان ملل - دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری در شصت و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک تصریح کرد که ادامه وضع موجود حاکم بر جهان ممکن نیست.
متن کامل این سخنرانی که روز چهارشنبه به وقت نیویورک (بامداد پنجشنبه به وقت تهران) در برابر سران و نمایندگان کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد شد، چنین است:

"بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و الصلوه و السلام علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

جناب آقای رئیس،
همکاران گرامی ،خانم ها و آقایان
خدای بزرگ را از اعطای فرصت حضور مجدد در این مجمع مهم جهانی سپاسگزارم. طی چهارسال گذشته از چالش های اصلی پیش روی جهان ، علل و عوامل ریشه ای بروز و پایداری آنها و ضرورت بازنگری در اندیشه و عمل صاحبان قدرت و همچنین نیاز به سازوکارهای جدید با شما سخن گفتم .
از دو جریان متقابل که یکی بر اساس ترجیح منافع مادی خود بر دیگران ، با توسعه نابرابری و ستم ، فقر و محرومیت ، تحقیر انسانها ، تجاوز و اشغالگری و فریب کاری ، به دنبال تسلط بر جهان و تحمیل اراده خود بر ملتهاست و در نتیجه ناامیدی و آینده ای تاریک را در برابر بشریت ترسیم می نماید و دیگری که با ایمان به خدای یگانه و در پیروی از تعلیمات انبیاء الهی، با احترام به کرامت انسانها و با عشق به نوع بشر ، در صدد برپایی جهانی سرشار از امنیت ، آزادی ، رفاه و صلح پایدار مبتنی بر عدالت و معنویت برای همگان است.
جریانی که به تک تک انسانها و ملت ها و فرهنگ های ارزشمند بومی، ملی و انسانی احترام می گذارد، خواستار نفی تبعیض از جهان و برابری همه در برابر قانون مبتنی بر عدالت و برادری، در استفاده از امکانات، فرصتهای علم آموزی، کمال انسانی و پیشرفت است و آینده ای امید بخش را ترسیم می کند.
از ضرورت تغییر بنیادین در نوع نگاه به جهان و انسان و لزوم برپایی نظامات عادلانه و انسانی جدید برای ساختن فردایی روشن سخن گفتم .

دوستان و همکاران؛
امروز و در ادامه ، درباره ابعاد تحول و تغییراتی که باید به وجود آید نکاتی را به عرض شما خواهم رساند .

نکته اول؛
بسیار روشن است که ادامه وضع موجود حاکم بر جهان ممکن نیست . شرایط یک جانبه و نامطلوب فعلی، بر خلاف فطرت انسان و در نقطه مقابل هدف از خلقت جهان و انسان است .
دیگر نمی شود با ایجاد دارایی های کاذب کاغذی، معادل دهها هزار میلیارد دلار ثروت غیر واقعی را به اقتصاد جهان تزریق کرد و با ایجاد کسری بودجه های شدید،تورم و مشکلات اقتصادی و اجتماعی را به دیگران منتقل کرده و ثروت دیگران را به اقتصاد برخی دولتهای خاص منتقل نمود .
ماشین اقتصاد سرمایه داری لجام گسیخته با تنظیمات ناعادلانه به پایان راه رسیده و از کار افتاده است و این معادله یک سویه قابل دوام نیست.
دوران تحمیل اندیشه سرمایه داریِ بی عاطفه و تحمیل سلیقه و علاقه یک گروه خاص بر جامعه جهانی ،توسعه سلطه بر جهان به نام جهانی سازی و عصرِ برپایی امپراطوریها به پایان رسیده است .
دوران تحقیر ملتها و اعمال سیاستهای دوگانه و معیارهای چندگانه سپری شده است .
اینکه تحقق نتایج دلخواه برخی دولت ها ، تنها ملاک بود و نبودِ آزادی و دموکراسی باشد و تحت لوای آزادی، زشت ترین روش های فریب و تهدید ، دموکراتیک جلوه داده شده و دیکتاتور مآب ها، دموکرات به حساب آیند، قبیح و فاقد مشروعیت است .
دیگر زمان آن گذشته است که عده ای خود ، دموکراسی و آزادی را تعریف کنند ، خود معیار آن باشند و در حالی که خود، اول ناقض آن هستند ، در موضع قاضی و مجری نیز قرار گیرند و با دولتهای متکی بر مردمسالاری حقیقی مبارزه کنند .
گسترش آزادی های جهانی و بیداری ملت ها دیگر اجازه این مشرب ناصواب را نمی دهد و به همین دلایل است که اغلب ملت ها و من جمله مردم امریکا در انتظار تغییرات گسترده، عمیق و واقعی هستند و از شعار تغییر استقبال کردند و می کنند .
چه کسی تصور می کند ادامه اعمال سیاست های غیر انسانی در فلسطین امکان پذیر باشد ؟
اینکه ملتی را بر خلاف همه معیارهای انسانی با زور سلاح و با تبلیغات فریبنده بیش از 60 سال از خانه خود برانند ، با روش های ضد بشری و موشک و حتی تسلیحات ممنوعه بر او بتازند و در مقابل ،حق دفاع مشروع را نیز از او سلب کنند و عجیب تر آنکه در برابر نگاه بهت زده جهانیان ، متجاوزان و اشغالگران را "صلح طلب" و "صاحب حق" و مردم تحت ستم را "تروریست" بنامند .
چگونه ممکن است جنایات عده ای اشغالگر علیه کودکان و زنان بی دفاع و تخریب خانه ها و مزارع و مدارس و بیمارستانها مورد حمایت کامل و بی قید و شرط برخی دولت ها قرار گیرد و مردان و زنان مظلوم به جرم دفاع از خانه و وطن خود تحت سنگین ترین محاصره ها و تحریم های غذایی و آب و دارو و مورد نسل کشی قرار گیرند .
حتی از بازسازی اماکن آنان که در تهاجم وحشیانه 22 روزه صهیونیست ها تخریب شده است ، آنهم در آستانه زمستان، جلوگیری شود و همزمان متجاوزان و حامیان آنان شعار دفاع از حقوق بشر سرداده و دیگران را به این بهانه تحت فشار قرار دهند .
دیگر قابل قبول نیست که یک اقلیت محض با یک شبکه پیچیده با طراحی غیر انسانی ،بر اقتصاد و سیاست و فرهنگ بخش های مهمی از جهان حاکم شود ، برده داری نوین راه اندازی کند و تمام حیثیت ملتها حتی ملتهای اروپا و امریکا را قربانی مطامع نژادپرستانه خود کند.
پذیرفتنی نیست که عده ای از چند هزار کیلومتر دورتر در منطقه خاورمیانه دخالت نظامی کنند و کشتار، جنگ، ترور، تهدید و تجاوز را به همراه آورند ولی حساسیت ملتهای منطقه به سرنوشت و امنیت ملی خود و فریاد اعتراض آنان به بی عدالتی ها و تجاوزها و حمایت آنان از هموطنان و هم کیشان مظلوم شان را ضدیت با صلح و دخالت در امور دیگران بنامند. وضع عراق و افغانستان را ببینید .
دیگر نمی شود با شعار مبارزه با تروریسم و مواد مخدر سرزمینی تحت سلطه نظامی قرار گیرد ولی تولید مواد مخدر در آن چند برابر شود، دامنه تروریسم چند برابر شود و هزاران نفر از مردم بیگناه کشته و زخمی و آواره شوند، تاسیسات زیربنایی نابود گردد ، امنیت منطقه ای تحت مخاطره قرار گیرد و عاملان اصلی این فجایع دائما دیگران را متهم کنند .
نمی شود شعار دوستی و همراهی با ملتها سر داد و همزمان پایگاههای نظامی را در مناطق جهان از جمله آمریکای لاتین توسعه داد .
این وضعیت قابل ادامه نیست . دیگر نمی توان سیاست های توسعه طلبانه و ضد انسانی را با منطق نظامی گری به پیش برد، منطق زور و تهدید عواقب وخیم تری را به دنبال داشته و بر مشکلات موجود به شدت می افزاید .
غیر قابل قبول است که هزینه نظامی برخی از دولتها چند برابر هزینه نظامی کل دولتهای جهان باشد، سالانه صدها میلیارد دلار سلاح صادر کنند، سلاح شیمیایی و بیولوژیکی و اتمی انبار کنند، در نقاط مختلف دنیا پایگاه و نیروی نظامی داشته باشند و در همین حال دیگران را متهم به نظامی گری کنند و با سوء استفاده از امکانات جهانی و با شعار دروغین مقابله با گسترش تسلیحات، مانع از پیشرفت علمی سایر ملتها شوند .
قابل قبول نیست که سازمان ملل و شورای امنیت که باید نماینده همه ملتها و دولت ها باشند و تصمیم گیری در آن براساس مردمی ترین و دموکراتیک ترین شیوه ها باشد تحت سلطه چند دولت و در خدمت منافع و خواست آنها باشد .
اصولاً در دنیایی که اندیشه و فرهنگ و افکار عمومی عامل تعیین کننده است ، ادامه این وضع ناممکن و تحول اساسی یک ضرورت غیر قابل اجتناب است .

نکته دوم؛
تغییر و تحول باید هم در حیطه نظری و هم از حیث عملی در ساختارها و روش ها به صورتی اساسی و بنیادین صورت گیرد.
ممکن نیست با مبانی فکری و سازوکارهایی که خود مسبب و عامل اصلی همه مشکلات جامعه بشری بوده اند، وضعیت را متحول و دنیای مطلوب را برپاکرد .
اندیشه لیبرالیستی و سرمایه داری سلطه گر که انسان را از اخلاق و آسمان جدا می کند ، نه تنها سعادت را به ارمغان نمی آورد بلکه خود عامل بدبختی ها و از جمله جنگ ها و فقرها و محرومیت هاست .
همگان شاهد بودند که چگونه ساختارهای یکسویه اقتصادی تحت اشراف جهت گیریهای سیاسی، منافع ملتها را به پای عده ای سرمایه دار بی اخلاق بر باد داد . این ساختارها نمی توانند اصلاح کننده اوضاع باشند .
ساختارهای سیاسی و اقتصادیِ پس از جنگ جهانی دوم که برآمده از نیات سلطه بر جهان هستند نتوانستند تامین کننده عدالت و امنیت پایدار باشند .
حاکمانی که قلب آنان به عشق انسانها نمی تپد و در وجود خود اندیشه عدالت را قربانی کرده اند هرگز نمی توانند صلح و دوستی را به بشر هدیه کنند.
به لطف خدا همچنان که مارکسیسم به تاریخ پیوست، سرمایه داریِ توسعه طلب نیز به تاریخ سپرده خواهد شد زیرا بر اساس سنت الهی که قرآن کریم از آن به مثابه یک اصل یاد می کند باطل چون کفِ رویِ آب رفتنی است و تنها آنچه به نفع جامعه بشری است ماندگار خواهد بود .
باید همگان مراقب باشند که اهداف استعماری، تبعیض آلود و غیر انسانی صرفاً با تغییر شعار و با بسته بندی های جدید دنبال نشود .
جهان نیازمند تغییرات بنیادین است و همه باید کمک و همکاری کنند که این تغییرات در مسیر درست اتفاق بیفتد تا در پرتو آن هیچ کس و هیچ دولتی خود را مستثنی از تغییر و برتر از دیگران نشمارد و با ادعای رهبری جهانی، به دنبال تحمیل خود بر دیگران نباشد .

نکته سوم ؛
رمز و راز اصلی همه مشکلات جامعه جهانی، دورشدن عده ای از حاکمان از اخلاق ، ارزش های انسانی و تعلیمات انبیاء الهی است .
متاسفانه در بسیاری از مناسبات اصلی جهانی، عشق و فداکاری برای نجات و سعادت دیگران و پافشاری بر عدالت و کرامت انسانی، جای خود را به خودخواهی، زیاده طلبیِ سیری ناپذیر و لذت جویی فردی بی انتها سپرده است .
یکتاپرستی جای خود را به خودپرستی داده است برخی خود را به جای خدا نشانده اند و بدون کسب صلاحیت های انسانی اصرار دارند طرز تلقی و خواسته خود را برجهان تحمیل کنند .
دروغ به جای راستی ، دورویی به جای صداقت، خودخواهی بجای فداکاری نشسته است . فریبکاری در تعاملات ، درایت و سیاستمداری نام گرفته است و چپاول ثروت دیگران به نام عمران و توسعه، اشغالِ سرزمین ملتها به نام اهدای آزادی و دموکراسی و سرکوب ملتهای بی دفاع به نام دفاع از حقوق بشر رایج شده است .

دوستان و همکاران؛
حل مشکلات جهانی و برپایی عدالت و صلح جز با عزم عمومی و همراهی همه ملتها و دولت ها غیر ممکن است. دوران قطب بندی های ناشی از نظام سلطه گری و حکومت چند دولت برجهان به پایان رسیده است .
امروز باید با یک تعهد جمعی، در برابر وضع موجود قیام کنیم ، تغییر و تحول را جدی بگیریم و در یک مشارکت و مجاهدت عمومی تلاش کنیم تا همگی به ارزش های اخلاقی و انسانی و فطری رجعت نمائیم .
پیامبران الهی و صالحان آمده اند تا حقیقت انسانی و مسئولیت های فردی و اجتماعی انسان را در برابرش قرار دهند .
پاکی، ایمان زلال به خدای یکتا و به حساب و کتاب اخروی و به اجرای عدالت در دوجهان، جستجوی سعادت حقیقی در سعادت دیگران و رفاه و امنیت در رفاه و امنیت دیگران ، احترام به نوع انسان و تلاش برای توسعه محبت و مهر به جای کینه ورزی و خودخواهی و ترویج خدمت به دیگران به جای تسلط بر آنان در رأس تعلیمات انبیاء الهی از آدم تا نوح و از نوح تا ابراهیم و موسی و عیسی و رسول خاتم حضرت محمد صلوات الله و سلامهُ علیهم بوده است .
همه آنها آمده اند کاری کنند که جنگ نباشد، تبعیض و فقر ریشه کن شود ، جهل نابود گردد و خوشبختی بر تمام انسانها و جوامع حاکم شود . آنان بهترین هدایای الهی بر بشریتند .
اگر اندیشة انتظارِ حاکمیت خوبی ها و حکومت صالح ، به اندیشه ای همگانی تبدیل شود و دست در دست هم برای سعادت کل جهان تلاش کنیم، آنگاه امید به اصلاح، واقعی تر و روزافزون می شود.

نکته چهارم؛
به نظر اینجانب چند دستور کار مهم پیش روی همه ما است و دبیرکل و مجمع عمومی سازمان ملل می توانند بر اساس آن اقدامات لازم را برنامه ریزی کنند و در این مسیر پیشگام باشند؛
1- اصلاح ساختار سازمان ملل و تبدیل آن به یک سازمان روزآمد و کاملا مردمی، بیطرف، آزاد، عادل و موثر در مناسبات جهانی، اصلاح ساختار شورای امنیت، سلب امتیاز ویژه تبعیض آلود وتو، اعطای فوری و کامل حقوق مردم فلسطین بابرگزاری همه پرسی آزاد و زمینه سازی زندگانی مسالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان و یهودیان فلسطینی و قطع دخالت ها در امور عراق و افغانستان، خاورمیانه و مردم افریقا و آمریکای لاتین و آسیا و اروپا.
حکومت با کفر باقی می ماند اما با ظلم هرگز، این کلام پیامبر الهی حضرت محمد(ص) است. ظلم و نقض حقوق انسانها ،در فلسطین نظیر استمرار آواره کردن عده دیگری از صاحبان اصلی سرزمین فلسطین که در بیت‌المقدس ساکن بودند و تخریب منازل توسط اشغالگران قدس، در افغانستان و پاکستان از طریق بمبارانهای هوایی، در زندان گوانتامو که متأسفانه هنوز تعطیل نشده است و زندانهای مخفی در اروپا، ادامه دارد.
ادامه وضع حاضر، موجب تشدید کدورت ها و خشونتها می شود. باید جلوی ظلم و تجاوز گرفته شود. متأسفانه گزارشات رسمی مربوط به اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه به طور کامل منتشر نشده است. دبیرکل محترم و سازمان ملل در این موارد وظایف سنگینی بر دوش دارند که باید دنبال شود. جامعه جهانی بی صبرانه منتظر مجازات عادلانه متجاوزان به غزه و قاتلان مردم بی دفاع آن است.
2 -اصلاح ساختارهای اقتصادی و برپایی مناسبات اقتصادی اخلاقی و انسانی در جهان به نحوی که در خدمت کمال انسانها و مبتنی بر عدالت واقعی باشد . مناسبات اقتصادی که استعداد و توان ملتها را شکوفا کند و رفاه را به همگان هدیه و زندگی نسلهای آینده را نیز تضمین نماید.
3- اصلاح مناسبات سیاسی بین المللی، بنانهادن روابط برپایه صلح و دوستی پایدار، ریشه کنی مسابقات تسلیحاتی و سیاسی خانمان برانداز و خلع سلاح اتمی، شیمیایی و بیولوژیکی و زمینه سازی برای استفاده همگانی از فنآوریهای پیشرفته و صلح آمیز در جهت پیشرفت بشری.
4 -اصلاح ساختارهای فرهنگی، احترام به آداب و سنتهای بومی ملتها، ترویج اخلاق و معنویت و تقویت ارکان خانواده گرم ، پایدار و خوشبخت به عنوان ستون فقرات جامعه سعادتمند.
5-اهتمام عمومی به صیانت از محیط زیستِ انسانی و رعایت قوانین و مقررات جهانی جهت جلوگیری از انهدام ذخایر تجدید ناپذیر طبیعت.

نکته پنجم؛
اینک که ملت ایران با پشت سرگذاشتن انتخاباتی بسیار با شکوه و کاملاً آزاد فصل نوینی را برای شکوفایی ملی و تعاملات گسترده تر جهانی رقم زده و با رأی قاطع، بار سنگین مسئولیت را بر دوش اینجانب نهاده اند ،
اعلام می کنم که ملت بزرگ و تمدن ساز و نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مردمی ترین حکومتهای مترقی جهان آماده اند تا با استفاده از همه ظرفیت های فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی خود و برپایه راه حل های انسانی در یک برنامه عادلانه و احترام آمیز جمعی، برای رفع نگرانیها و چالش های جامعه بشری مشارکت فعال و تاثیر گذار داشته باشد .
ملت فرهنگ ساز ایران خود از بزرگترین قربانیان تروریسم کور بوده و در دهه اول انقلاب سی ساله خود گسترده ترین هجوم نظامی تجاوز کارانه به سرزمین خود را مظلومانه دفع کرده است . ملت ما همواره مورد بغض و بی مهری کسانی قرار گرفته است که روزی با همه توان از تجاوز صدام به خاکش و استفاده صدام از سلاح شیمیایی، حمایت و روزی دیگر به بهانه دفع شر همان صدام، به عراق لشکرکشی کردند.
این ملت خواستار برپایی دنیایی پر از زیبایی و مهرورزی برای آحاد ملتها و انسانهاست و اعلام می نماید که ضمن دفاع قدرتمندانه از حقوق مشروع و قانونی خود، پاسدار صلح و امنیت پایدار برای همه ملتها بر اساس عدالت، معنویت و کرامت انسانی است .
ملت ما آماده است برای تحقق این اهداف همه دستهایی را که با صداقت دراز می شوند به گرمی بفشارد . هیچ ملتی در طی این مسیر کمال ، خود را بی نیاز از تغییر و اصلاح نمی داند؛ما از تغییرات واقعی و انسانی استقبال می‌کنیم و آماده مشارکت فعال در اصلاحات بنیادینِ جهانی هستیم .
بر همین اساس تاکید می نماید که :
تنها راه نجات، برگشت به توحید و عدالت است و این بزرگترین امید و فرصت در همه عصرها و نسلهاست. بدون ایمان به خداوند و تعهد به اجرای عدالت و مقابله با بی عدالتی و تبعیض ، نظامِ عالم، سامان پیدا نخواهد کرد .
انسان محور نظام هستی است . وجه ممتاز انسان، انسانیت اوست . همان حقیقتی که خواستار عدالت، پاکی و عشق و علم و معرفت و همه کمالات دیگر است. این ارزشهای انسانی باید حمایت و فرصت دست یابی به آنها، برای آحاد انسانها فراهم شود . حذف هر یک از آنها حذف بُعدی از ابعاد انسانی است. اینها عناصر مشترکی است که همه جوامع بشری را به هم پیوند می زند و اساس صلح و امنیت و دوستی را تشکیل میدهد.
ادیان الهی به همه ابعاد زندگی بشر از جمله خداپرستی، اخلاق، عدالت، مبارزه با ظلم، کوشش برای برقراری حکومت های عادل و صالح توجه کرده اند . حضرت ابراهیم منادی توحید در برابر نمرود، حضرت موسی علیه السلام در برابر فرعون و حضرت عیسی و حضرت محمد صلوات اله و سلامه علیهما در برابر ظالمان زمان خود ایستادند تا آنجا که تهدید به مرگ شدند و از سرزمین خود آواره گشتند. بدون ایستادگی و اعتراض، بی عدالتی ها، از جهان برچیده نخواهد شد.

نکته آخر؛

همکاران و دوستان عزیز ؛
جهان در حال تغییر و تحول است . سرنوشت وعده داده شده الهی برای بشر، برپایی حیات طیبه انسانی است . دورانی خواهد آمد که عدالت همه گیر و جهان شمول می شود و تک تک انسانها محترم و عزیز شمرده می شوند . آنگاه است که راه کمال معنوی انسان گشوده و سیر او به سوی خدایی شدن و تجلی اسماء الهی محقق می شود . انسان باید به نقطه ای برسد که نماد "علم و حکمت"، "رحمت و رأفت"، "قسط و عدالت"، "قدرت و خلاقیت" و "بخشش و لطف" خداوند باشد .
اینها همه در سایه حاکمیت انسان کامل، آخرین ذخیره خداوند، فرزندی از نسل پیامبر گرامی اسلام یعنی حضرت مهدی (علیه السلام) محقق خواهد شد که خواهد آمد و حضرت مسیح ابن مریم (علیهما السلام ) و انسانهای صالح دیگر نیز او را در این ماموریت بزرگ جهانی همراهی خواهند فرمود و این همان اندیشه انتظار است . انتظار حاکمیت خوبی ها و حکومت صالح که اندیشه جهانی و فطری و مایه امید ملتها به اصلاح جهان است .
آنها خواهند آمد و با کمک انسانهای مومن و صالح، همه آرزوهای تاریخی بشر برای آزادی، کمال، رشد، امنیت و آرامش، صلح و زیبایی را به همراه خواهند آورد . خواهند آمد تا بساط جنگ و تجاوز را برچینند و همه علم و معنویت و دوستی را به جهان هدیه کنند .
آری آری، آینده روشن بشریت در راه است .
دوستان، بیایید در انتظار آن دوران زیبا و در تعهدی جمعی، سهمی مناسب در فراهم کردن بستر ها و مقدمات برای ساختن این آینده برعهده بگیریم . زنده باد عشق و معنویت ، زنده باد صلح و امنیت ، زنده باد عدالت و آزادی.
از همه شما متشکرم."

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 4/7/1388 - 14:23 - 0 تشکر 154315

 سخنرانی برای صندلی های خالی!

این مطالب بخشی از سرمقاله ی آفتاب یزد (http://www.aftab-yazd.com/textdetalis.asp?dt=9/26/2009&aftab=8&TextID=105213)

 سر مقله اینچنین آغاز می شود:  چندی قبل یكی از سایت‌های خبری گزارشی در مورد نحوه ارائه بـرخی اطلاعات به احمدی‌نژاد تهیه و برای آن، تیتر <مسئول اطلاعات غلـط واصلـه بـه رئـیس جمهور كیست؟> را انتخاب نمود.

که  اشاره ای است به نامه ی احمدی ن.اد به لاریجانی و انتقاد شدید از باهنر که با بررسی نامه مشخص شد که آقای احمدی ن.اد اشتباه کرده اند  و بهتر بود  قبل از انتشار نامه و رسانه ای کردن آن با   افراد آگاه تری مشورت می کردند(توضیحات )

 ادامه مقاله :  نگارنده در حال حاضر،‌ تنها سه نكته را كنار هم قرار می‌دهد و قضاوت در مورد آن را به صاحب‌نظران واگذار می‌كند. نخست آنكه برخی رسانه‌های داخلی، ادعـا كـردند سخنرانی احمدی نژاد، در رسانه‌های خارجی – عمدتاً غربی – پوشش وسیع داشته است. نكته دوم، اظهارات دو روز قبل احمدی‌نژاد است كه در مصاحبه با سی بی اس اعلام كرد <دولت‌های غربی وقتی نخواهند خبری منتشر شود (مانند خبر قتل بانوی مسلمان مصری در آلمان) به رسانه‌های تحت نفوذ خود برای عدم انتشار خبر فشار می‌آورند.> نكته سوم واكنش دیـروز تـعدادی از حامیان دولت نسبت به تعدد صندلی‌های خالی در هنگام سخنرانی آقای احمدی‌نژاد – در سازمان ملل – می‌‌باشد كه به عقیده این افراد، ناشی از وحشت سران غرب از مـواضـع ضـد استكباریرئیس جمهور ایران بوده است. اكنون می‌توان این سوال را مطرح كرد كه چرا غربی‌ها طبق گفته احمدی‌نژاد بر رسانه‌های خود فشار نیاوردند كه از انعكاس وسیع سـخـنـرانـی رئـیس دولت ایران، خودداری نمایند؟ همچنین بایستی مشخص شود اگر تنها دلیل خالی گـذاشـتـن صـنـدلی‌ها در سخنرانی چهارشنبه شب احمدی‌نژاد، وحشت حاضران از مواضع ضد استكباری رئیس دولت ایران بوده است چرا در هنگام سخنرانی شهید رجایی و آیت الله خامنه‌ای در همین سالن، پیدا كردن <صندلی خالی> كار سختی بود!؟

اما نكته اصلی كه این مقاله به آن می‌پردازد ارتباط مـیـان <ادعــای چــهـار هـفـته قبل احمدی‌نژاد در خصوص پیغام‌دهی غربی‌ها و تاكید آنها بر تغییر رفتار در برابر ایران> با < نوع واكنش آنها به حضور رئیس دولت ایران در سازمان ملل> است. آیا تغییر رفتار به این معنی است كه با تحریك غـربـی‌ها، حتی هیئت‌های نمایندگی بسیاری از كـشـورهای عربی و آسیایی نیز به هنگام سخنرانی احمدی‌نژاد سالن را ترك كنند؟ آیا حامیان آقای احمدی‌نژاد تصاویر پخش شده از شبكه‌های تلویزیونی را ندیدند كه جایگاه هیئت لبنانی را نیز خالی از سكنه نشان می‌داد؟ موضوع مورد بحث در حال حاضر، این نیست كه رفتار غربی‌ها در این حادثه، ناشی از وحشت آنها از یك سیاستمدار استكبارستیز بوده یا موفقیت‌های دولت نهم، آنها را به پیشدستی برای جلوگیری از تكرار این موفقیت‌ها در دولت دهم تشویق كرده یا آنكه دلایل دیگری برای این اقدام وجود دارد. موضوع مهم در مقطع فعلی آن است كه <گزارش واصله از كدام منبع خبری، احمدی نژاد را قانع كرد كه غربی‌ها تصمیم به تغییر رفتار در برابر ایران گرفته‌اند و این تصمیم خود را از طریق <پیغام دهی> به اطلاع دولت ایران نیز رسانده‌اند> آیا بی‌دقتی همین منابع، در عرصه‌های دیـگـر مـوجـب تـصـمـیم‌گـیـری‌هـای هـزیـنـه‌ساز یا مـوضـع‌گـیـری‌های مسئله‌ساز توسط دولت دهم و رئیس آن نـشـده است؟ اگر كمی در منابع خبری آقای احمدی‌نژاد تفحص‌‌‌شود، هم سایت خبری حامی دولت، پاسخ خود را خواهد گرفت كه <مسئول اطلاعات غلط واصله به رئیس جمهور كیست؟> و هم بسیاری از ناظران داخلی و خارجی متوجه خـواهـنـد شد قبل از تعیین تكلیف نهایی انتخابات افغانستان، احمدی‌نژاد براساس كدام گزارش و به توصیه چه كسی، به حامد كرزای به عنوان رئیس جمهور منتخب افغانستان تبریك گفته است؟

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 4/7/1388 - 14:56 - 0 تشکر 154325

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

البته تصاوی پخش شده از CNN که مورد عنایت صویر واضحی از کل صحن علنی سازمان که بعضی خبرگزاری های داخلی و تمام خبرگزاری های غربی هست، تصویر صندلی های خالی نمایندگان 16 کشور از 168 کشور بود!

البته این شبکه خبری خیلی مذبوحانه فقط این صندلی های خالی رو نشون میداد گویی که سازمان ملل فقط همین تعداد صندلی ها رو داره!!!

نکته دیگر که قابل تامل هست هم صدا شدن برخی خبرگزاری های داخلی باخبرگزاری های افراطی غربی هست که البته از سوی ژریم صهیونیستی حمایت میشن!

حالا سوال اینجاست، فرق خبرگزاری های داخلی و خبرگزاری های افراطی غربی در چیست؟

یعنی در ایران هیزم به آتیش دشمن میریم و حرفاشون رو تکرار میکنیم؟

در آخر به سخنرانی شهید رجایی و آیت الله خانمه ای اشاره شد، اگر دوستان به آرشیو رجوع کنن خواهند دید، که...

اسناد موجوده نیاز نیست بر حدس و گمان صحبت کنیم.

ولی اینگونه به نظر میرسه، این خبرگزاری ها به هیچ سندی دسترسی ندارن و اصلا تلویزیون نگاه نمیکنن!!!

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 4/7/1388 - 15:49 - 0 تشکر 154337

توضیح اتریش درباره حضور هیات خود به هنگام سخنرانی رییس جمهور ایران در سازمان ملل
وین- یک سخنگوی وزارت خارجه اتریش روز پنجشنبه در گفت وگو یی رادیویی به فشار رسانه ای و لابی اسراییل در این کشور به دلیل حضور در جریان سخنرانی رییس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل پاسخ گفت.
به گزارش ایرنا در همین راستا سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی کوتاهی گفت که اتریش متناسب با رفتار سوئد به عنوان رییس دوره ای این اتحادیه اقدام کرده است.
در همین زمینه انجمن فرهنگی اسراییل در اتریش روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای نیز نسبت به حضور نماینده اتریش در جریان این سخنرانی ابراز انزجار کرده و یاداور شد که برخی از هیاتهای اروپایی سالن را ترک کردند اما نماینده اتریش در صندلی خود باقی ماند.
آریل موزیکانت رییس این انجمن دولت اتریش را متهم کرده است که "برای منافع تجاری خود رژیم ضد یهودی تهران و برنامه های اتمی اش را با این رفتار های ملایم تقویت می کند".
سازمان یهودی "بمب را متوقف کنید" نیز در بیانیه ای با مضمونی مشابه گفته است که اتریش از سیاست خارجی خود به دلیل منافع تجاری صرفنظر کرده است.
در این بیانیه که تنی چند از اعضای حزب دموکرات مسیحی اتریش نیز آن را امضا کرده اند گفته شده است که حضور نماینده اتریش در جریان این سخنرانی به منکر هولوکاست مشروعیت بخشیده است.
اروپام**2270**371**1440**1366

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 697353

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
شنبه 4/7/1388 - 15:50 - 0 تشکر 154338

سی.ان.ان سیاست بمباران افکارعمومی جهان در مورد ایران را به کار گرفت
شبکه تلویزیونی سی.ان.ان روز شنبه در بخش های خبری خود، سیاست بمباران خبری افکار عمومی جهان را پیرامون برنامه هسته ای ایران در پیش گرفت.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، شبکه تلویزیونی سی.ان.ان روز شنبه عمده عناوین خبری خود را به اظهارات روسای دولت های جهان در نشست گروه 20 و گزارش های خبری پیرامون برنامه هسته ای ایران و رییس جمهور ایران که در حال حاضر در نیویورک به سر می برد، اختصاص داد.
سی.ان.ان در بخش های خبری خود بطور مرتب به اظهارات نیکلا سارکوزی رییس جمهور فرانسه، گوردون براون نخست وزیر انگلیس درباره برنامه هسته ای ایران پرداخت.
این شبکه خبری همچنین به اظهارات باراک اوباما رییس جمهور آمریکا و اتهامات وی علیه برنامه هسته ایران اشاره کرد.
سی.ان.ان در این گزارش به تاسیسات هسته ای ایران و آنچه را که زنجیره پنهان کاری ها ایران در زمینه فعالیت هسته ای ایران طی سالهای اخیر نامید، پرداخت.
در بخش های دیگر خبری، سی.ان.ان به تلاش دولت اوباما جهت جلب نظر روسای دولت های روسیه و چین برای دست یافتن به یک اجماع بین المللی در مورد ایران اشاره داشت..
سی.ان.ان همچنین در لا به لای گزارش های امروز خود درباره ایران، نگاهی دوباره به ناآرامی های پس از انتخابات ریاست جمهوری 22 خرداد ایران داشت.
صویر**1302**1609

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 698759

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
شنبه 4/7/1388 - 20:0 - 0 تشکر 154419

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

غیبت 16 کشور رو هم خود خبرگزاری CNN فرموده بودن!

این سوتی رو خود CNN باید پاسخگو باشن نه بنده!

خدا پدر و مادر مونتاژهای کامپیوتری رو بیامرزه!!!

در مورد تصویر دومی که قرار دادین، من خیلی تلاش کردم، ولی تصویری از رهبر انقلاب ندیدم!

شما میبینین، به منم نشون بدین!

البته تصویری که قرار دادین، شخص پشت تریبون سفید هست لباسش، ولی تا جایی که من یادم میاد رهبر هرگز ابای سفید بر دوش ننداختن!!!

در ضمن اون زمان عکس رنگی اختراع شده بود و فیلمی که ایشون در سازمان ملل رفته بودن، فیلمی رنگی بود و تلویزیون هم پخشش کرده بود!

البته من هرچی بگم، بازم شما حرف خودتون رو میزنین، پس بازم بحث بی فایده س، پس بهتره تا ممیزی نشدم دوباره، سکوت کنم!

پروژه تخریب دولت رو شما ادامه بدین، کسی دیگه جلوتون رو نمیگیره، یکبار اعتراض کردیم، نهایت ممیزی شدیم، پس سکوت میکنیم که احترام خودمون حفظ بشه!

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 4/7/1388 - 21:6 - 0 تشکر 154435

به نام خدا

سلام

برای من یکی افتخاره که برخی کشورهای استعمارگر تاب شنیدن سخنان حقو نداشته باشن نه اینکه سخنانی گفته بشه که باعث کف وسوت دولتهای استعمارگر بشه

راستی اینم مقایسه صحبتهای روسای جمهور گذشته در سازمان ملل در سایت تبیان:

http://www.tebyan.net/politics_social/politics/domestic_policy/political_terminology/2009/9/24/103109.html

درود بر پولاد مردان و مردان شجاع

شنبه 4/7/1388 - 21:44 - 0 تشکر 154441

به نام خدا

سلام 

به علت تذکر یکی از دوستان که گفتند که عکس از منبع معتبر نیست عکس ها را برداشتم اما نه بخاطر این که گفتند که فتوشاپ بوده و اون موقع عکس رنگی بوده و ...

ولی بهتر دوستان روی این جملاتشون بیشتر فکر کنند چون با یک سرچ ساده در اینترنت عکس های صندلی های خالی رو می بینند

mamal92 گرامی :

البته تصاوی پخش شده از CNN که مورد عنایت صویر واضحی از کل صحن علنی سازمان که بعضی خبرگزاری های داخلی و تمام خبرگزاری های غربی هست، تصویر صندلی های خالی نمایندگان 16 کشور از 168 کشور بود!

البته این شبکه خبری خیلی مذبوحانه فقط این صندلی های خالی رو نشون میداد گویی که سازمان ملل فقط همین تعداد صندلی ها رو داره!!!

or

در آخر به سخنرانی شهید رجایی و آیت الله خانمه ای اشاره شد، اگر دوستان به آرشیو رجوع کنن خواهند دید، که...

اسناد موجوده نیاز نیست بر حدس و گمان صحبت کنیم.

ولی اینگونه به نظر میرسه، این خبرگزاری ها به هیچ سندی دسترسی ندارن و اصلا تلویزیون نگاه نمیکنن!!

البته من با این جملات مشکلی ندارم و برای خود دوستان می گم چون برای افرادی که مایل باشند پیدا کردن عکسهای صندلی های خالی کار سختی نیست 

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 4/7/1388 - 21:46 - 0 تشکر 154443

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

وقتی تنها دوربین هایی که در سازمان ملل هست، برای خبرگزاری CNN بوده، انتظاری جز این تصاویر نیست!!!
غیر این بود جای تعجب داشت!!!
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 4/7/1388 - 23:1 - 0 تشکر 154455

خر ما از کرگی دم ندوشت!

تمام کشور های جهان بودند و این تصاویر ساختگی و فتوشاپ بوده   لبنان بود فرانسه بود پرتقال بود آررانتین بود آمریکا بود آلمان بود  انگلیس بود کانادا و ...  همه بودند

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 4/7/1388 - 23:30 - 0 تشکر 154464

با سلام

خیلی ممنون از لطفتتون !!!

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی