انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 411)
جمعه 27/6/1388 - 16:47 -0 تشکر 152400
تنه درختی که آرواره دارد

چقدر خطرناک است؟ کروکودیل یکی از معدود جانوران بزرگی است که به انسان به عنوان طعمه می نگرد. از دید کروکدیل ، ما هیچ تفاوتی با سایر پستانداران نداریم . تنها فرق آن است که ما را آسان تر به زیر آب می کشاند. آمار کشتار : کروکدیل ها سالانه صد ها انسان را می کشند ؛ اما تعیین آمار دقیق آن غیر ممکن است؛ زیرا این جانوران اغلب هیچ رد و آثاری از قربانیان خود باق نمی گذارند ، در حال حاضر ، صدها هزار کروکدیل خطرناک در ساسر دنیا ، از آفریقا و آسیا گرفته تا آمریکا و استرالیا ، پراکنده اند.

یک حمله : در سال 1945 یعنی آخرین سال جنگ جهانی دوم ، از هزار سرباز ژاپنی که برای فرار از مقابل ارتش انگلستان خواستند با شنا از یک مرداب بگذرند و خود را به ساحل" برمه" برسانند ، فقط 20 نفر زنده به خشکی رسیدند. بقیه طعمه کروکدیل های آب شور شدند که بلندی آنها به هفت متر و وزنشان به هزار کیلو گرم میرسد و یکی از قاتل ترین انواع این جانور هستند. روش شکار کروکدیل به این صورت است است که بدون حرکت در آب باقی می ماند و حالت تنه بریده درخت را به خود می گیرد . با دیدن طعمه ، از پهلو به طرف آن می جهد و با آرواره های قوی خود او را خرد میکند و یا به زیر آب می کشد.

کروکدیل "نیل" در غرب و جنوب آفریسقا ، اندکی کوتاه تر است و 6.5 متر طول دارد . این حیوان برای شکار ترجیح میدهد ، پس از شناسایی طعمه خود ، با شنا در زیر آب او را شگفت زده کند و بعد ، با پرتاب خودش به سان یک موشک به ارتفاع چند برابر طول قدش ، به هوا بجهد . شکارچیان ، کروکدیل هایی را شکار و شکم آنها را باز کرده اند و از درون بدنشان حلقه های دستبند زنانی را در آوردند که در کرانه رودخانه مشغول رختشویی بودند . البته ایت دست بند ها به همراه بازو و دست قربانیان بودند ( احتمالا" بقیه بدن قربانی از هضم رابع نیز گذشته بود ، چون چیزی یافت و دیده نشد.) چگونه نجات یابیم؟ اگر باز هم روزی خوش شانس بودید و با کروکدیلی مواجه شدید ! هر کاری بکنید ، اما نگذارید شما را به زیر آب بکشد. اگر هم شما را به زیر آب برد ، سعی کنید حنجره او را بگیرید و آن را مسدود کنید تا مانع پایین رفتن بیشتر او در آب شود. کشتن کروکدیل ها کار مشکلی است ، زیرا آنها حتی پس از قطع نخاعشان نیز می توانند گاز بگیرند.

منبع : مجله دانش آموزی رشد

شنبه 28/6/1388 - 14:5 - 0 تشکر 152650


خرس یا  کروکدیلو.. با یار علی در بیافته شانس باهاش یار باشه زنده از چنگ یار علی زنده بیرون بیاد

 

                             /کجايند ان مردان بي ادعا/

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی