فرهنگ پایداری (بازدید: 423)
پنج شنبه 26/6/1388 - 13:12 -0 تشکر 151916
پیروزى هاى مقاومت در تاریخ لبنان

آزادى اسراى لبنانى و بازگشت پیكرهاى شهداى مقاومت از زندان ها و تاریكخانه هاى رژیم صهیونیستى، برگ دیگرى به سلسله پیروزى هاى حزب الله در برابر اسرائیل افزود و یك بار دیگر بنیان رژیم اشغالگر قدس را به لرزه درآورد.

 

 

 

 

 

روز گذشته وعده هاى سیدحسن نصرالله، دبیركل حزب الله مبنى بر آزادى اسرا و بازگشت پیكرهاى شهدا به موطن مقاومت محقق شد و در ایام دومین سالگرد پیروزى حزب الله بر اسرائیل در جنگ 33 روزه شادى مضاعفى را در میان مبارزان مقاومت و ملت هاى آزادیخواه پدید آورد.

 

 

 

فرآیند و پروژه پیروزى هاى حزب الله در عرصه نظامى (جنگ 33 روزه) و حوزه دیپلماسى (وادار ساختن اسرائیل به پذیرش مبادله اسرا از طریق مذاكره) داراى ابعاد وسیعى است كه تنها به لبنان محدود نمى شود و بررسى موشكافانه این واقعیت بیانگر قدرت فزاینده مقاومت در تمام عرصه هاى مقابله با اشغالگرى اسرائیل است.

 

 

 

ایهود اولمرت، نخست وزیر و شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستى با امضاى پیمان مبادله اسرا به طور آشكار شكست سنگین خود در جنگ 33 روزه و به طور كلى ضعف خود در برابر مقاومت را تأیید كردند.

 

 

ادامه در پاسخ ها 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

پنج شنبه 26/6/1388 - 13:14 - 0 تشکر 151918

نكته مهم دیگر در امضاى موافقت نامه تبادل اسرا كه نباید به سادگى از آن عبور كرد، قدرت مخفى كردن كشته شدن دو اسیر صهیونیست در زمان جنگ 33 روزه است كه توان بالاى حزب الله را در برابر سازمان جاسوسى رژیم صهیونیستى (موساد) اثبات كرد و اسرائیلى ها با گذشت دو سال از كشته شدن این دو صهیونیست، از هلاكت آنها تا دیروز بىخبر بودند!

تردیدى نیست كه شادى مقاومت و مردم آزادیخواه از رخداد تاریخى دیروز در آشكارترین پیام خود كه دو وجه قاطع و خلل ناپذیر دارد، جایگاه مستحكم حزب الله و سست نهادى اسرائیل و شكست پذیر بودن برنامه ریزى راهبردى آن در برابر مقاومت را نشان مى دهد. به یمن پیروزى حزب الله در جنگ 33 روزه بود كه اسرائیل وادار به مصالحه با سوریه، ناكامى در مقابله با مبارزان فلسطینى و اعلام آمادگى براى بازگرداندن مزارع شبعا در جنوب لبنان شد

.

گردن نهادن اسرائیل به مبادله اسرا در واقع اعتراف به مشروعیت حزب الله به عنوان پرچمدار مقاومت است كه در تمامى اقدامات و حركات خود باید همواره آن را مد نظر قرار دهد. سواى این واقعیت، موجودیت حزب الله به عنوان حامى لبنان در عرصه داخلى نیز پذیرفته شده است؛ به گونه اى كه افزون بر شیعیان، دروزى ها و مسیحى ها آن را تنها قدرت پایدار و دائمى در مقابله با اشغالگرى مى دانند.

با وجود آن كه گروه هاى دیگر لبنان در شناسنامه خود ایده ها و اهداف خاص خود را ثبت كرده اند اما در عالم واقع حقانیت حزب الله در عرصه مقاومت را تشكیك ناپذیر مى دانند به گونه اى كه در كابینه جدید كه گرداننده سیاست كشور است حزب الله را در كانون تصمیم گیرى هاى حساس پذیرفته اند و بدان مى بالند.

علاوه بر این، حتى گروه هایى كه در طیف 14 مارس جا خوش كرده اند در جهت گیرى هاى خود براساس راهبردهاى حزب الله عمل مى كنند كه تأیید آنان بر عدم خلع سلاح حزب الله ناشى از همین واقعیت است.

به طور حتم پیروزى نهایى بر اسرائیل، حزب الله را بیش از پیش به سوى آینده اى مملو از پیروزى سوق خواهد داد. مقاومت لبنان پس از چندین دهه حضور اشغالگران صهیونیستى در جنوب لبنان آنان را در سال 2000 وادار به خروج كرد.

پیروزى سال 2006 در جنگ 33 روزه مرحله شتاب پیروزى ها بود كه اعتراف گزارش كمیته وینوگراد به شكست و تزلزل در كابینه اسرائیل، پس لرزه هاى آن بود. به نظر مى رسد راهبرد بعدى حزب الله پایان اشغال مزارع شبعا باشد كه به نمایندگى از هواداران مقاومت و با تكیه بر قابلیت هاى دیپلماسى خود پیشگام یك پیروزى دیگر خواهد بود. خاتمه دادن به تجاوزات اسرائیل به حریم هوایى لبنان نیز در دستور كار مقاومت قرار دارد.

با همه این اوصاف، حتى با مبادله اسرا و یا همانگونه كه سیدحسن نصرالله تأكید كرده، حتى با بازپس گیرى مزارع شبعا، لبنان همچنان به نیروى مقاومت نیاز خواهد داشت چراكه حزب الله به قدرت قوام بخش تاریخ لبنان مبدل شده و تداوم سلسله پیروزى ها در برابر اسرائیل نیازمند حضور دائمى حزب الله در عرصه مقاومت است.

منبع:سايت مقاومت اسلامي لبنان-حزب الله 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی