فرهنگ پایداری (بازدید: 414)
سه شنبه 24/6/1388 - 1:56 -0 تشکر 151282
مقاومت لبنان حقانیت در عین مظلومیت!

«بان كی مون» دبیركل سازمان ملل در یك حركت سیاسی ـ تبلیغاتی به نفع صهیونیستها و جناح 14 مارس در لبنان سعی كرد چهره مخدوشی از حزب الله لبنان و نیروهای مقاومت را به تصویر بكشد و به رژیم صهیونیستی «خوش خدمتی» كند.

 


دبیركل سازمان ملل در موضع گیری شرم آوری علیه مقاومت لبنان به گونه ای عمل كرد كه گوئی متن دیكته شده اشغالگران صهیونیست را عینا منعكس می كند. وی در گزارشی ادعا كرده است كه حزب الله لبنان و شبه نظامیان مسلح در این كشور همواره تهدیدی علیه امنیت و ثبات لبنان به شمار می روند.

 

 

این گزارش می افزاید: تهدید حزب الله باعث ایجاد فضائی دلهره آور و خوفناك در آستانه انتخابات پارلمانی لبنان شده كه این امر برای امنیت و ثبات منطقه خطرناك بوده و برخلاف قطعنامه 1559 شورای امنیت است. گزارش از سخنان اخیر سیدحسن نصرالله دبیركل حزب الله لبنان كه بطور علنی تصریح كرده بود از مبارزین غزه حمایت می كند نیز ابراز نگرانی كرده و آنچه را كه وی تحركات حزب الله در مصر و نوار غزه نامیده است به شدت محكوم نمود.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 24/6/1388 - 2:2 - 0 تشکر 151283


حزب الله در واكنش به این گزارش جانبدارانه از اشغالگران صهیونیست واكنش نشان داده و بان كی مون را به سكوت در برابر جنایات اسرائیل متهم كرد و خاطرنشان ساخت كه وی سازمان ملل را در خدمت اشغالگران و تامین امنیت برای صهیونیستها قرار داده است.


حزب الله لبنان می پرسد چرا «بان كی مون» در قبال جنایات مستمر و مشهود صهیونیستها علیه مردم لبنان و فلسطین سكوت كرده ولی در عوض علیه مدافعین شجاع لبنان موضع می گیرد و آنها را محكوم می كند حزب الله لبنان دبیركل سازمان ملل را به قضاوت یكسویه متهم كرده و خاطرنشان می سازد كه چرا وی در برابر اقدامات تروریستی اسرائیل و جنایات اشغالگران علیه مردم لبنان و فلسطین موضع روشنی اتخاذ نكرده و نه تنها قادر نیست جلوی استمرار جنایات را بگیرد كه حتی از شرارت و جنایت صهیونیستها بطور تلویحی دفاع و حمایت می كند حزب الله این سئوال را مطرح می سازد كه چرا بایستی اشغالگران احساس امنیت كنند ولی ملتهای لبنان وفلسطین در معرض ناامنی و حملات تجاوزكارانه باشند و توسط اشغالگران قربانی شوند.

این گزارش دبیركل سازمان ملل تحت عنوان «فعالیتهای حزب الله در مصر» در اختیار شورای امنیت قرار گرفته و در چارچوب قطعنامه 1559 توجیه شده است. طبعا در این زمینه نكات زیادی وجود دارد كه توجه به آنها می تواند ذهنیت مناسبی در این خصوص ایجاد كند.


دبیركل سازمان ملل شورای امنیت و سایر نهادهای بین المللی تحت فشار مشترك آمریكا صهیونیستها وبرخی دیگر از صاحبان حق وتو در مسیر تاسف باری قرار گرفته اند و در قبال حوادث لبنان و فلسطین اشغالی برخورد تبعیض آمیز و رفتار غیرقابل توجیهی دارند. از یكطرف در قبال جنایات اشغالگران صهیونیست كاملا سكوت كرده اند و از سوی دیگر «دفاع محدود» مقاومت در برابر اشغالگران را هدف حملات سیاسی ـ تبلیغاتی قرار داده و آنرا محكوم می كنند. حال آنكه مطابق منشور ملل متحد هر ملتی حق دارد در برابر تجاوز و جنایت بیگانگان از خود دفاع كند و «حق دفاع از خود» یك اصل پذیرفته شده حقوقی است كه حتی نیازی به اثبات هم ندارد.


اگر چه نهادهای بین المللی موظف به حمایت از قربانیان جنایات و مقابله با اشغالگران هستند ولی سازمان ملل حتی در صحنه رویارویی جنایتكاران صهیونیست علیه قربانیان «بی طرف» هم نیستند بلكه آشكارا به حمایت از جنایتكار و اشغالگر پرداخته است. این «استاندارد دوگانه» و این رفتار تبعیض آمیز تحت هیچ شرایطی قابل درك و توجیه نیست و موضع محكمه پسندی به حساب نمی آید.


سازمان ملل در برخورد با صهیونیستها همواره موضع نرمش و انعطاف از خود نشان داده و حتی در قبال فجایع ضدانسانی و جنایات اسرائیل علیه ساكنان اردوگاههای تحت نظر سازمان از جمله در «قانا» هم موضع جدی موثر و متناسب با ابعاد فاجعه از خود بروز نداد. حال آنكه انتظار می رفت كه دستكم در برابر این طیف از جنایات اسرائیل واكنش مناسبی از خود نشان می داد.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 24/6/1388 - 2:4 - 0 تشکر 151284


سازمان ملل در قبال اصل اشغال لبنان توسط اسرائیل در سال 1361 بی تفاوت بود و نه تنها اشغال سه چهارم خاك لبنان و محاصره بیروت را محكوم نكرد بلكه در قبال جنایات اسرائیل در جنگ 33 روزه علیه لبنان هم اقدام موثری صورت نداد. این سازمان در برابر فجایع غزه در جنگ 22 روزه هم ساكت ماند و كمترین واكنش قابل ذكری برای توقف فوری حملات اسرائیل علیه 5/1 میلیون فلسطینی ساكن غزه را شاهد نبودیم.


نوار غزه بیش از یكسال است كه در محاصره غذائی ـ داروئی و سوختی قرار دارد و حتی پس از آتش بس یكطرفه در جنگ 22 روزه این محاصره همچنان ادامه دارد ولی شاهد هیچگونه اقدام عملی سازمان ملل و نهادهای بین المللی برای توقف نسل كشی تدریجی در غزه نیستیم. حال آنكه در جریان جنگ 22 روزه بیش از 1400 فلسطینی شهید شدند كه بیش از نصف آنها زن و كودك بودند و 5400 نفر نیز مجروح و معلول شدند كه بسیاری از آنها توسط سلاحهای ممنوعه از جمله نسل جدید بمب های فسفری و بمب های خوشه ای و بمب های لیزری دچار عارضه های جدی و ماندگار شده اند.


در چنین شرایطی «تری رولارسن» نماینده دبیركل سازمان ملل در امور لبنان سعی دارد حقایق را وارونه جلوه دهد و تمامی نیازها و خواسته های رژیم صهیونیستی را بنام «خواسته های بین المللی» فهرست كند. مسئله اینست كه دبیركل سازمان ملل و نماینده اش در واقع چشم خود را بر حقایق عینی بسته اند و حتی تجاوزات مكرر اسرائیل علیه لبنان را نادیده می گیرند بگونه ای كه این تجاوزات و موارد نقض حاكمیت لبنان به یك «پدیده روزمره» تبدیل شده و تماما توسط «نیروهای یونیفل» به ثبت رسیده و می رسد.


جای تعجب است كه سازمان ملل در قبال فجایع منطقه همواره علیه قربانی موضع گرفته و عامل بحران وجنایت را مورد حمایت قرار داده است. در سال 1361 لبنان به اشغال اسرائیل در آمد و در آن روزها و سالها از حزب الله خبری نبود. اسرائیل در بیروت وارد عمل شد و رژیم دلخواه خود را بر سر كار آورد. ولی سالها بعد عده ای جوان از خود گذشته علیه اشغالگران وارد عمل شدند و پوزه اشغالگران را به خاك مالیدند. لبنان تنها كشور عرب منطقه است كه به اشغال صهیونیستها در آمد ولی بدون هیچگونه مذاكره و توافقی اشغالگران را با قدرت مقاومت خود وادار به فرار و عقب نشینی كرد.


اسرائیل در جنگ 33 روزه درصدد نابودی حزب الله بود ولی خود از پا درآمد و بزرگترین شكست تاریخ پرننگ و نكبت خود را به دست خود رقم زد. اكنون دبیركل سازمان ملل از حزب الله و نیروهای مقاومت بعنوان «خطر» «تهدید برای امنیت و ثبات لبنان»! و «عامل ایجاد فضائی دلهره آور و خوفناك» یاد می كند و خواستار خلع سلاح مقاومت است. حال آنكه این مقاومت اسلامی و مشخصا حزب الله لبنان بود كه به اعتراف دوست و دشمن حاكمیت و عزت و استقلال لبنان را با شجاعت و دلاوری و از خودگذشتگی تضمین كرد و اقتدار و بزرگی را برای لبنان و ملتش به ارمغان آورد.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 24/6/1388 - 2:6 - 0 تشکر 151285


این اسرائیل اشغالگر بود كه در پرتو جنایات و تجاوزات خود تمامی دولتهای لبنان را تحقیر تضعیف و منفعل كرد و قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی ملت لبنان را نابود ساخت ولی این مقاومت مثال زدنی جوانان سلحشور لبنانی بود كه اهداف شرارت آمیز اشغالگران را خنثی نمود دشمن را مایوس كرد و دولت لبنان را به اوج عزت و سربلندی و اقتدار رسانید.


البته این گزارش وارونه با هدف تاثیرگذاری بر سرنوشت انتخابات لبنان تنظیم و منتشر شده و در آن واحد همكاری و همفكری مثلث شوم آمریكا ـ اسرائیل و ارتجاع عرب را بنمایش می گذارد ولی انتشار چنین گزارشاتی ملت بزرگ لبنان را هشیارتر می كند و نشان می دهد كه خط مشی دشمنان استقلال و عزت و اقتدار لبنان چگونه فكر می كنند چه اهدافی را دنبال می كنند و چگونه مقاومت اسلامی و حزب الله عزیز لبنان خار چشم آنها و اشغالگران شرور و صهیونیست شده است اگر هیچ دلیلی بر صحت عملكرد حزب الله و نیروهای مقاومت وجود نداشت همین گزارش وارونه برای اثبات نقش گرانسنگ آنها كافی بود و حقانیت مقاومت را در عین مظلومیت آن به رخ می كشد.


حزب الله لبنان می پرسد چرا «بان كی مون» در قبال جنایات مستمر و مشهود صهیونیستها علیه مردم لبنان و فلسطین سكوت كرده ولی در عوض علیه مدافعین شجاع لبنان موضع می گیرد و آنها را محكوم می كند.


اگر چه نهادهای بین المللی موظف به حمایت از قربانیان جنایات و مقابله با اشغالگران هستند ولی سازمان ملل حتی در صحنه رویارویی جنایتكاران صهیونیست علیه قربانیان «بی طرف» هم نیستند بلكه آشكارا به حمایت از جنایتكار و اشغالگر پرداخته است سازمان ملل در قبال اصل اشغال لبنان توسط اسرائیل در سال 1361 بی تفاوت بود و نه تنها اشغال سه چهارم خاك لبنان و محاصره بیروت را محكوم نكرد بلكه در قبال جنایات اسرائیل در جنگ 33 روزه علیه لبنان هم اقدام موثری صورت نداد نوار غزه بیش از یكسال است كه در محاصره غذائی ـ داروئی و سوختی قرار دارد و حتی پس از آتش بس یكطرفه در جنگ 22 روزه این محاصره همچنان ادامه دارد ولی شاهد هیچگونه اقدام عملی سازمان ملل و نهادهای بین المللی برای توقف نسل كشی تدریجی در غزه نیستیم جای تعجب است كه سازمان ملل در قبال فجایع منطقه همواره علیه قربانی موضع گرفته و عامل بحران وجنایت را مورد حمایت قرار داده است.


اسرائیل در جنگ 33 روزه درصدد نابودی حزب الله بود ولی خود از پا درآمد و بزرگترین شكست تاریخ پرننگ و نكبت خود را به دست خود رقم زد. اكنون دبیركل سازمان ملل از حزب الله و نیروهای مقاومت بعنوان «خطر» «تهدید برای امنیت و ثبات لبنان»! و «عامل ایجاد فضائی دلهره آور و خوفناك» یاد می كند و خواستار خلع سلاح مقاومت است


این اسرائیل اشغالگر بود كه در پرتو جنایات و تجاوزات خود تمامی دولتهای لبنان را تحقیر تضعیف و منفعل كرد و قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی ملت لبنان را نابود ساخت ولی این مقاومت مثال زدنی جوانان سلحشور لبنانی بود كه اهداف شرارت آمیز اشغالگران را خنثی نمود دشمن را مایوس كرد و دولت لبنان را به اوج عزت و سربلندی و اقتدار رسانید.

منبع: روزنامه جمهوری اسلامی 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی