فرهنگ پایداری (بازدید: 458)
دوشنبه 23/6/1388 - 21:44 -0 تشکر 151189
جنگ اطلاعاتی در بیروت

 پلیس لبنان ابزار و ادوات جاسوسی را به نمایش گذاشت كه اسرائیل برای جاسوسی از حزب‌الله لبنان وارد بیروت كرده بود. این ادوات در عملیات زنجیره‌ای ماه‌های اخیر پلیس و حزب‌الله شناسایی شد و به همراه تیم‌های جاسوسی ضبط گردید. بر اساس گزارش رسانه‌های بیروت، این ابزار و ادوات در قالب وسایلی ساده مثل شارژر باتری اتومبیل، كابل ارتباطی USB و حتی بسته روغن موتور اتومبیل جاسازی شده بودند.

 

 

غلب لبنانی‌ها سال‌ها است با پدیده جاسوسی اسرائیل در كشورشان دست به گریبانند اما آنها معتقدند تل‌آویو به صورت گسترده بعد از سال 2000 كه مجبور شد جنوب لبنان را پس از 18 سال اشغالگری ترك كند، مرحله جدید فعالیت‌های جاسوسی در این منطقه را سازمان داد. از طرفی لبنانی‌ها بر این باورند كه برخلاف جاسوسی‌های سال گذشته كه كل لبنان را هدف می‌گرفت، حلقه جدید جاسوسان این رژیم از سال 2006 به این سو تنها حزب‌الله لبنان را نشانه گرفته است. 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 21:45 - 0 تشکر 151190

تل‌آویو همه ایام پس از جنگ 33 روزه را در جنگ اطلاعاتی با مقاومت لبنان سر كرده است. تل‌آویو بعد از جنگ 33 روزه سال 2006 قدرت اطلاعاتی مخوفی را كه منطقه طی سالیان دراز به چنگ آورده بود، از دست داد. در پایان این شكست اغلب ناظران غربی بر ضعف اسرائیل و برتری هسته اطلاعاتی حزب‌الله تأكید ورزیدند.

این درست نقطه مقابل هدفی بود كه اسرائیل به خاطر آن جنگ 33 روزه را به راه انداخت. تل‌آویو به جناح حاكم بیروت به چشم یك شریك می‌نگریست و با این جنگ قصد داشت حاكمیت لبنان را كه در دست طیف غربگرایان بود، تحكیم سازد. بنابراین چندان دور از انتظار نبود كه در آستانه انتخابات حساس لبنان و رویارویی جناح غربگرایان و مقاومت اسرائیل توجه خود را روی فعالیت امنیتی و جاسوسی متمركز كند.

ما در این راه اخیراً نیروی امنیت داخلی لبنان نیز به كمك حزب‌الله آمد. حاصل این همكاری این بود كه آنها موفق شدند 11 شبكه جاسوسی اسرائیل را تاكنون شناسایی و منهدم كنند.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 21:54 - 0 تشکر 151195

روزنامه‌های بیروت از داستان كشف پی در پی شبكه نفوذی تل‌آویو تحلیل واحد دارند كه اسرائیل در چند ماه اخیر نیروهایش را علیه حزب‌الله وارد صحنه كرده زیرا نگران پیروزی این جریان در انتخابات خردادماه است. آنها (اسرائیلی‌ها) به صراحت گفته‌اند اگر حزب‌الله در این انتخابات پیروز شود، امریكا و اسرائیل از این میدان بازی را نه فقط در این كشور كه در كل منطقه می‌بازند. به این صورت می‌توان دریافت كه رویارویی جبهه مقاومت و جبهه صهیونیستی از عرصه نظامی به عرصه اطلاعاتی كشیده شده است. در این جنگ اسرائیل و حامی دیرینه‌اش، امریكا تاكتیك خود را دائم عوض می‌كنند. از جمله این تاكتیك‌ها، استفاده از كمك كشورهای عربی محافظه‌كار است.


به باور اغلب ناظران، گزارش سرویس امنیتی مصر در 10 آوریل همپوشانی مستقیم با تحركات جاسوسی اسرائیل در بیروت داشت. مصر در این زمان مدعی دستگیری 15 نفر شد كه سلاح به غزه قاچاق می‌كردند و آنها را عاملان حزب‌الله در مصر معرفی كرد و به حزب‌الله اتهام وارد كرد كه قصد براندازی حكومت مبارك را دارد. 2 روز بعد از آن تشكیلات خودگردان فلسطین مدعی كشف یك كارگاه بمب‌سازی در كرانه غربی شد. در همان روز مصر دیگر بار گزارش داد كسی را در صحرای سینا دستگیر كرده است كه قصد داشته 2 میلیون دلار برای رهبری حماس در غزه قاچاق كند.


بالاخره همزمان با این دو گزارش، شیمون پرز، رئیس این رژیم با اشاره به وقایع مصر و تشكیلات خودگردان گفت: بزودی دنیا متوجه خواهد شد كه حزب الله و ایران قصد چیرگی بر خاورمیانه را دارند اما این جنگ اطلاعاتی كه با هدف بدنام‌سازی حزب‌الله و به اصطلاح شهروندان لبنانی‌ علیه مقاومت انجام شده بود، اكنون پیامدهای معكوس در بر داشته است.

مصری‌ها از بازداشت عضو حزب‌الله طرفی نبستند اما حزب‌الله در لبنان با كشف چند شبكه جاسوسی موج اعتراض لبنانی‌ها را برانگیخت تا حدی كه دولت بیروت به سازمان ملل شكایت برد. كشف و دستگیری این شبكه‌های جاسوسی نه تنها نشان ناكارآمدی سیاست جدید تل‌آویو كه پیامی ناامید كننده برای دولت اوباما دارد.

امریكا به صراحت تلاش داشت دولت لبنان را مقابل حزب‌الله قرار دهد. این كشور برای رسیدن به این هدف از سال 2006 تاكنون بیش از یك میلیارد دلار به لبنان كمك كرده است كه 410 میلیون دلار آن تنها به بخش امنیتی و ارتش لبنان اختصاص داشته است.
اما فقط سه هفته دیگر باید صبر كرد و دید كه رشته سرمایه‌گذاری واشنگتن روی جناح غربگرا نیز نتیجه‌ای معكوس دارد.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی