فرهنگ پایداری (بازدید: 477)
دوشنبه 23/6/1388 - 11:44 -0 تشکر 151038
یک نظر سنجی کلی درباره موضوعات مهم لبنان

در این نظر سنجی 75 درصد و نیم از اهل سنت که مورد نظر سنجی قرار گرفتند، موافق سفر حریری به دمشق هستند. همچنین 58 درصد و نیم نیز با سفر محمد رشید قبانی مفتی اهل سنت لبنان به سوریه موافق هستند. با این حال موافقان با سفر کاردینال نصرالله صفیر رهبران مسیحیان لبنان و سمیر جعجع و امین الجمیل کمتر از 50 درصد هستند.

در مورد سلاح حزب‌الله نیز 37 درصد و نیم براین باور هستند که سلاح حزب‌الله باید در دست این حزب بدون کم و کاست باقی بماند. 22 و 6 دهم درصد نیز می‌گویند که سلاح حزب الله باید در چارچوب استراتژی دفاعی قرار گیرد و 21 و درصد نیز موافق خلع سلاح حزب الله با تفاهم هستند. در نظر سنجی در مورد گفت وگو بین اسراییل و لبنان نسبت مخالفت با این کار در میان شیعیان و اهل سنت به شدت افزایش و این نسبت در میان مسیحیان کاهش یافته است.

 

ادامه در پست بعدی

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 11:45 - 0 تشکر 151040

در حالی که بیش از 44 درصد از افراد دروزی‌های مورد سنجش بدون دادن جواب دراین باره تنها ابراز تردید کردند. در این نظر سنجی بیشتر افراد مورد نظر سنجی موافق آشتی سران سیاسی لبنان بودند و اما کمترین نسبت از تایید آشتی بین سید حسن نصرالله و سمیر جعجع حمایت کردند.

همچنین در مورد تعدیل و افزایش اختیارات رئیس جمهوری لبنان بیشتر افراد می‌گویند که موافق افزایش و تقویت اختیارات رییس جموری هستند . در مورد تغییر موضع ولید جنبلاط بیشتر افراد مورد سنجش آراء دلیل آن را ویژگی های شخصیتی جنبلاط می دانند.

منبع:مقاومت اسلامی لبنان-حزب الله

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی