فرهنگ پایداری (بازدید: 439)
پنج شنبه 19/6/1388 - 10:27 -0 تشکر 149896
دستاورد ما از جنگ چه بود؟

وقتی کسی می انگارد هر چه را نبیند و لمس نکند باور کردنی نیست واز تو می پرسد: « دستاورد ما از جنگ چه بود؟» از کلمه « دستاورد » بدت نمی آید؟ من بدم می آید. اگر چه کلمه که گناهی نکرده است. اما مگر همه چی را باید به همین دستی بدهند که از این کتف گوشتی استخوانی بیرون زده است و به پنج انگشت بند بند ختم گشته است؟

دستاورد کلمه ای است که آدم را فریب می دهد. با کلمه « دستاورد» که نمی توان حقیقت را گفت. چه بگویی؟ بگویی « بزرگترین دستاورد ما انسانهایی بودند به نام بسیجی؟»

خلیج فارس آنهمه ماهی دارد که می شود دویست کشتی صید صنعتی- ازآن کشتی هایی که ماهی ها را دویست کیلو، دویست کیلو در حلق بزرگ و وحشتناک خویش هرت می کشند- سالی دویست میلیون ماهی دویست کیلویی بگیرند، اما کجاست آن شجاعت و توکل «مهدی» یا «بیژن گرد» بر یک قایق موتوری بنشیند و به قلب ناوگان الکتریکی شیطان در خلیج فارس حمله برد؟ می پرسی:«این شجاعت و توکل و عشق به چه درد می خورد؟» به هیچ! به درد دنیای دنیاداران نمی خورد. اما به کار آخرت عشاق می آید که آنجاست دار حاکمیت جاودان عشق.

 نوشته شهید سید مرتضی آوینی  

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


شنبه 21/6/1388 - 10:51 - 0 تشکر 150506

سلسله ی موی دئست حلقه ی دام بلاست

هر که دراین حلقه نیست فارغ از این ماجراست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی