انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 924)
چهارشنبه 18/6/1388 - 12:26 -0 تشکر 149634
یک پیشنهاد

 

مدیران و جانشینان و کاربران عزیز انجمن های تخصصی تبیان   

 با سلام    

از آنجا که افزایش آمار کاربران در محیط انجمن های تخصصی تبیان و نیز افزایش فعالیت های تخصصی این محیط و ارتقاء سطح دانش عمومی و تخصصی آن از اهداف برجسته واحد کاربران می باشد. لذا پیشنهادی را مطرح می نمایم. لطفا نظرات و پیشنهادات و ... خود را در پاسخ به این پیشنهاد اعلام دارید تا به یک نتیجه مطلوب برسیم.   

واضح است که هر یک از ما در بین نزدیکان ، اقوام ، همسایگان ، دوستان و فامیل خود اشخاص موفق و مطرحی را می شناسیم و امکان برقراری ارتباط با آنها را داریم و یا حتی ممکن است در هفته حداقل یک بار آنها را ببینیم. این اشخاص موفق ممکن است هر کدام در یک حیطه ای تخصص، تجربه و مهارت داشته باشند که مرتبط با موضوع یکی از انجمن های تخصصی سایت تبیان باشد. حضور این عزیزان در محیط انجمن های تخصصی تبیان به رونق این محیط کمک بسزایی خواهد کرد. مصاحبه با این عزیزان یا مشارکت آنها در برخی از بحث های تخصصی و متناسب با مهارت ایشان و یا نظرسنجی از ایشان جهت فعالیت های انجمن های تخصصی تبیان شاید راهکاری مناسب برای برآورده کردن اهداف ذکر شده باشد.  

با انجام این امر هم این عزیزان برای تعدادی از کاربران مجازی اینترنت شناخته می گردند و هم این محیط از وجود ایشان بهره مند خواهد شد. 

منتظر پاسخ های شما هستیم

 

 

چهارشنبه 18/6/1388 - 13:1 - 0 تشکر 149642

به نام خدا

سلام

منشی محترم بله منم توی این فکر بودم البته اینم بگم که من قبلا چند نفر از دوستانمو تشویق کردم

اما بازم چشم دوستانی رو میشناسم که در مسائل مختلف مهارت (نه زیاد بلکه در حد معمول)دارن اگه اجازه بدین اینها رو معرفی کنم

راستی این تاپیک مخصوص مدیران و جانشینان بود؟؟؟

تمام تلاشمو در این زمینه میکنم

ممنون و متشکر

چهارشنبه 18/6/1388 - 13:12 - 0 تشکر 149644

جناب بوفون

این تاپیک به تایید مدیران و جانشینان انجمن های تخصصی تبیان رسید و با نظر ایشان قرار بر این گردید که از کاربران نیز در این زمینه استفاده نماییم.

ما مشتاق و منتظر حضور فعال اشخاص برجسته در محیط انجمن ها هستیم خواه این فعالیت از جانب مدیران و جانشینان عزیز باشد خواه از جانب کاربران عزیز.

چهارشنبه 18/6/1388 - 13:23 - 0 تشکر 149647

به نام خدا

سلام

چشم حتما این کارو انجام میدم

اینو بگم که بنده به نوبه خودم تمام تلاشمو میکنم تا انجمن های تخصصی تبیان رونقی زیاد بگیره

باتشکر

چهارشنبه 18/6/1388 - 13:51 - 0 تشکر 149651

با سلام

فکر خوبیه که دوستان و آشنایان خودمون رو دعوت کنیم ولی مهم اینه که بدونیم اونا اصلا با اینجا آشنا هستند یا نه اغلب دوستان من آشنا هستند و بهشون میگم که بیایید فعالیت کنید میگن انجمن های تخصصی تبیان بدرد ما نمیخوره! اولا اینکه مشکلات فنی رو میگیرند که چرا دکمه نقل و قول و تشکر و ... رو نداره که لازمه هر انجمنی هست!

مثلا انجمن های تبیان خیلی خیلی نیاز به این دکمه یعنی تشکر و نقل و قول داره اولا اینکه دوستان همیشه با مشکل نقل و قول روبرو میشند میخوان جواب های همو پاسخ بدند ولی مجبورند کپی کنند و جواب رو با یه رنگ دیگه بنویسند و خیلی از پستهای دوستان هم فقط جنبه تشکر و تقدیر داره که با یه دکمه میشه کم کرد!

اگه دنبال تخصصی هستیم باید پست های اضافه رو پاک کنیم.

در ضمن بعضی ها میگن سایت تبیان یه سایت بسته هست و به این خاطر توش نمیان و مشکل اساسی که هست دیر تایید شدن مباحث و پاسخ ها هست کاربری که میاد به شوق فعالیت وقتی میبینه پستش نیست خیلی افسرده میشه باید یه هفته یا چند روز یا یه مدت صبر کنه تا پستش تایید بشه خدا به خیر کنه وقتی که تو فاصله زمانی سه روز چهارشنبه تا جمعه باشه اونطوری دیگه همش باید چشم انتظار باشه و این موجب فرار کردن کاربر میشه درسته اینجا قوانین خاصی داره ولی با اینکه کاربران ممیزی هم هستند هنوز مدیران ما فرق بین پست بی ربط و پست مرتبط رو نمیدونند فقط یه نگاه میکنند که پست کاربر سالمه تاییدش میکنند دیگه نمیبینند که به بحث میخوره یا نه!

به هر حال من همیشه تلاشم بر این بود که کاربرا رو جذب تبیان کنم ولی بعضی ها گله میکردند و منم جوابی نداشتم که بدم واسه همین میگفتم نمیدونم چی بگم خودت میدونی!

اگه بستر سازی میخواد صورت بگیره بهتره یه دستی به سر و روی انجمن بکشیم مباحث تخصصی تر رو بیارم رو کار و بعدش محدودیت ها رو کمی کمتر کنیم و امکانات فنی بیشتری در اختیار کاربران قرار بدیم!

وقتی که من وارد انجمنی مثله انیم سنترال شدم امکاناتی که این انجمن داشت رو دیدم خودم تعجب کردم اگه تبیان هم این امکانات را ایجاد کنه چرا که کاربر جذب انجمنا نشه مثلا یه امکانی که اکثر سایت ها دارن اینه که به صورت گروهی اد لیستای یاهو و گوگل خودشون رو دعوت میکنند این امکان میتونه کاربر و جذب کنه یه بار نگاه میکنه اگه خوشش اومد فعالیت و اگه نه نمیکنه!

به هر حال موضوع مهم اینه که محیط رو اکثرا بسته میدونند چون فکر میکنند سایت تبیان یه سایت دولتی و مذهبی هست نمیشه توش فعالیت بهینه و درست حسابی رو کرد و اکثر وقتی که برای اولین بار تو انجمناش شرکت میکنند میخوان یه طوری بزرگونه و به قول گفتنی کتابی بنویسند ولی کم کم به روال عادت میکنند و میفهمند اون چیزی که تو فکرشون بوده نیست!

هر چند که بازم براشن توضیح بدی که تبیان اینطوری نیست ولی درختی که کج کاشته بشه کج رشد میکنه مگر اینکه یه تکیه گاه داشته باشه!

و حالا تکیه گاه رو کی باید ایجاد کنه؟ من کاربر یا هر کاربر دیگه که نمیتونیم این امکان رو ایجاد کنی بله میتونیم به درخت آب و کود بدیم ولی تکیه گاهش رو باید خود سایت تبیان و مسئولینش ایجاد کنند!

دیگه فکر کنم زیاد حرف زدم باقی حرفا باشه برای بعد تا اینجا رو داشته باشید تا جواب منشی انجمن و دیگر کاربران رو ببینم.

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
چهارشنبه 18/6/1388 - 14:11 - 0 تشکر 149663

جناب آنلاکر

با تشکر از نکاتی که گوشزد کردید، در حال حاضر با این امکانات و با کمک شما عزیزان می خواهیم به سمت ترقی حرکت کنیم. و در آینده نزدیک انشالله قرار بر این است که برنامه هاي جديد و فعاليت هاي محتوايي جديدتري در انجمن اتفاق بیفتد که در روند مثبت انجمن ها تاثير بسزايي خواهد داشت.

ضمنا اگر مثبت تر به محیط انجمن های تخصصی تبیان نظر کنیم، نسبت به سایر انجمن ها فعالیت با ثمرتری دارد.

چهارشنبه 18/6/1388 - 15:0 - 0 تشکر 149680

با سلام

درمورد ثمر بخش بودن انجمنا میشه به چند انجمن تکیه کرد انجمن معارف , خانواده , نجوم و ورزش و چند انجمن دیگه!انجمنای دیگه رویه ی خوبی نداره یا محتوا مبنی بر کپی پیست هست یا اینکه مبنی بر تشکر و قدر دانی!

اگه بنا بر اصلاح انجمن ها هست میخوام نظرم رو در مورد انجمن هایی که باید یه خورده تغییر کنند بگم!

از بالا شروع میکنیم!

انجمن کارآفرینی

انجمن های کارآفرینی و تجارت و بازرگانی و بازاریابی هر سه رو میشه تو یه انجمن داشته باشیم که اینا زیر انجمن هاش باشند ولی اینطوری که در اینجا معلومه هر سه مستقل از هم هستند!

انجمن دانشجویی و دانش آموزی

دو انجمن که میشه اونا رو در یک انجمن واحد نگه داری کرد! آموزش و پرورش.

که شامل همه موارد آموزشی میشه چه دانشگاه ها چه مدارس و چه آموزشگاه های مختلف!

انجمن عمومی

انجمنیه که کاربر نمیدونه دنبال چی هست! اگه قرار تو انجمن عمومی تاپیک های تولد و جشن و مراسم و عذا و ... صورت بگیره پس چه نیازی به انجمن صندلی داغ طنز و... داریم؟ ولی نه اگه انجمن عمومی برای یه مورد فعالیت دیگه هست خواهشا در منشور انجمنا اینو قید کنید که چه چیز هایی شامل انجمن عمومی میشه!

به نظر من انجمن هایی مثله  روابط عمومی و تبلیغات , صندلی داغ این انجمن ها بیاد زیر انجمن انجمن عمومی بشند تا تعریف دقیق از انجمن عمومی ایجاد بشه البته با این اوضاع تعریفی که مشاهده میکنیم تو انجمن های تخصصی!

انجمن های استان ها

الان که مشاهده میشه دو تا انجمن از دو استان بزرگ داریم ، (اصفهان و خراسان) اگه بنا بر این شده که استان ها انجمنی داشته باشند بهتره زیر مجموعه یه انجمن واحدی باشند که اگه به عنوان مثال کاربران استان های دیگه انجمنی نداشته باشند لااقل در انجمن استان ها به معرفی استان خودشون بپردازند نه در انجمن عمومی!

همانطور که میدونیم تبیان بخش مخصوصی برای استان ها داره که الان دو تا انجمن هم با این عنوان داریم که میشه اونا رو در یک انجمن واحد زیر انجمن قرار داد!

انجمن های دانش و فن

مثلا ما چرا باید دو تا انجمن مشابه با اسم های مخلتف در این بخش داشته باشیم؟ انجمن ارتباطات و فن آوری اطلاعات و دانش و فن آوری! این دوتا با هم چه تفاوتی جز در اسم دارند؟ وقتی که کاربر میاد یه مطلب قرار بده گیج میشه تو این مطلب قرار بده یا اون انجمن! اینا رو هم باید یکی کرد تا مشکل ایجاد نشه و در مورد انجمن دانلود باید یکمی تخصصی تر صحبت کرد!

اگه انجمن دانلود برای ارائه تجربیات کاربران برای بخش دانلود قرار گرفته شده پس چرا کاربران به جای اینکه در مورد تجربیاتشون بحث کنند شروع به کپی پیست و قرار دادن مطالب دانلود از سایت های دیگه میکنند؟

اگه اینطور باشه بخش دانلود بهترین محل برای این کار هست نه انجمن دانلود انجمن دانلود تنها برای ارائه تجربیات کاربران ایجاد شده پس یه کاربر باید بیاد در مورد بخش دانلود بحث کنه در مورد تجربیات خودش بحث کنه چه نرم افزار یا بازی بهتر بوده و چه کارایی تبیان میتونه بکنه تا کاربران رو به سمت بخش دانلود جذب کنه اگه غیر این بوده پس چرا این انجمن رو ضمیمه به بخش دانلود کردید و نوشتید که برای ارائه تجربیات کاربران!

این مسئله هم باید روشن بشه!

انجمن مکانیک و برق و روبوتیک

این انجمن ها هم در اصل میشه تو یه انجمن گرد آوری بشند!

مکانیک و روبوتیک و برق همه به هم ارتباط دارند که در یک انجمن واحد میشه اینا رو داشته باشیم!

انجمن ادبی ، هنری

یه انجمن داریم به نام فرهنگ و هنر که همه انجمن هایی که در بخش ادبی ، هنری قرار داره رو شامل میشه که این انجمن های ایجاد شده باید زیر انجمنش باشند مثله انجمن گرافیک فیلم و سینما و انجمن طنز هم زیر انجمن ادبیات میتونست باشه!

انجمن بهداشت و سلامت

انجمن بهداشت و سلامت و روانشانسی هم میشد در یک انجمن قرار بگیرند!

اما کاریه که از قبل باید صورت میگرفت الان هم اگه بخوایم انجمن های جدیدی ایجاد کنیم چون انجمن های قدیمی مباحثشون بیشتره یه شکل نافرمی برای انجمن های جدید و پر محتوا درست میشه که بهتر نشه!

ولی هدف ها رو باید مشخص کرد منشور انجمن ها باید درست بشه پل ارتباطی کاربران با موسسه انجمن روابط عمومی هست و بهتر بود این بحث هم در اونجا باشه!

به نحوه مدیریت و فعالیت باید بیشتر دقت بشه بعضی از انجمن ها مسیرشون رو از تخصصی به غیر تخصصی تغییر دادن که بهتره قطاری که از خط آهن رد شده رو نگه داشت و دوباره برد توی خطش تا مشکلی برای مسافرین و افرادی که در اون دور و اطراف زندگی میکنند اتفاق نیفته!

کار از پیش گیری گذشته حالا باید درمان کرد درمانشم بازم به وسیله خود تبیان و کاربران بستگی داره که باید روش کار کرد!

اولا مدیر باید یه محیط تخصصی رو به کاربران نشون بده و دایره فعالیت ها رو به تخصصی محدود کنه و کاربر هم طبق همون چیزایی که مدیر میخواد باید پیش بره و اگه خطایی صورت گرفت مدیر هست که باید دوباره اونو برطرف کنه نه اینکه مدیر از مسیری که خودش تعیین کرده به مسیر اشتباهی بره!

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
جمعه 20/6/1388 - 15:49 - 0 تشکر 150202

سلام دوستان

صحبت های جناب انلاکر قابل تامل هست ...

من خودم هم تا حدودی شوکه ام از این سرعت بالای تولد انجمن ها!

درسته که انجمن روابط عمومی بر اساس نیاز و با مشخص بودن حداقل کاربر متخصص مورد نیازش راه اندازی شده، اما نمی دونم راه اندازی انجمن گرافیک، به عنوان انجمنی مستقل از انجمن فرهنگ و هنر و در حالی که کاربر متخصص برای مدیریت این انجمن در حال حاضر وجود ندارد، چه دلیلی داره؟!

بگذریم از اینکه انجمن فرهنگ و هنر همیشه مظلوم واقع شده، مباحث ایرانشناسی تخصصی همیشه  در انجمن عمومی مطرح شده و هیچ کسی این مباحث را هیچ موقع به فرهنگ و هنر منتقل نکرده و هیچ موقع این انجمن دیده نشده!

پس طبیعی است که گرافیک و عکاسی هم از دل فرهنگ و هنر کنده بشوند و فرهنگ و هنر برای همیشه انجمنی جز انجمن موسیقی! باقی نمونه!

اینها که همه اش حاشیه بود، اما اصل مطلب!

در پاسخ به پیشنهاد منشی انجمن باید عرض کنم که به لطف خدا تبیان موسسه ای هست عریض و طویل، و صاحب نظر در همه ی حوزه ها! چنین موسسه ای قائدتا باید بهره مند از کارشناسان و گروه های علمی بسیار قوی باشد! اگر اینگونه هست، چرا در انجمن های تخصصی از حضور این کارشناسان برای نظارت بر محتوای علمی و هدایت بحث های تخصصی استفاده نمیشه؟

در انجمن ها مباحث زیادی در جریان هست که وقتی به نقطه ای میرسه، هم بحث و هم کاربر مخاطب آن احساس می کنه که نیاز به حضور یک کارشناس برای ارائه ی نظر قطعی دارد. مدیران انجمن ها شاید در حوزه ی انجمن خودشان سررشته و یا علاقه ای داشته باشند، اما می تونم به جرات می تونم بگویم که کارشناس و صاحب نظر نیستند، اینجوری مباحث ابتر می مونه و در دراز مدت کاربر دلسرد می شود! در صورتیکه حمایت یک تیم علمی قوی از مباحث بسیار ضروری هست ...

ولی من فکر نمی کنم که این تیم قوی را بشه از طریق کاربر با دعوت و معرفی تامین کرد، چون خیلی از اشخاص مخصوصا متخصص ها حوصله و وقت پرداختن به چنین محیطهایی را ندارند ... پس بهتره تبیان ازکارشناسان خودش بطور اشکار و پنهان برای این مهم بهره بگیرد!

Je suis un etre de dialogue et non point d'affirmation

من گفتگو می کنم ، نه تأیید !  

 

جمعه 20/6/1388 - 18:9 - 0 تشکر 150246

به نام خدا

سلام

منشی محترم میشه یه انتقادی کرد؟؟

ببینید به نظر من برای اجرای این پیشنهاد اول باید خود انجمن سرو سامان بگیره چرا؟؟

چون برخی انجمنها نه مدیر دارن نه جانشین همین باعث بی نظمی میشه و در نتجیه کسی که تازه وارد انجمن میشه نظمو در انجمنها احساس نمیکنه

به نظر من این مسئله باید زود حل بشه

باتشکر

جمعه 20/6/1388 - 18:39 - 0 تشکر 150259

با سلام

جناب بوفون میخوام بعضی قسمت های نوشتتون رو کامل و تصحیح کنم.

"ببینید به نظر من برای اجرای این پیشنهاد اول باید خود انجمن سرو سامان بگیره چرا؟؟

چون برخی انجمنها نه مدیر دارن نه جانشین همین باعث بی نظمی میشه و در نتجیه کسی که تازه وارد انجمن میشه نظمو در انجمنها احساس نمیکنه"

درسته باید مدیر و جانشین داشته باشه ، ولی این مهمه که چه جانشین و مدیری داشته باشه!

آیا صرف اینکه ما بیاییم یه مدیر برای یه انجمن انتخاب کنیم ولی نه قدرت مدیریت داشته و نه بتونه انجمن رو کنترل کنه و نه تخصصی در اون انجمن داشته باشه میتونه به ما در داشتن یه انجمن پویا و منظم کمک کنه؟

اول باید سیاست های تبیان در خصوص انتخاب مدیران و جانشینان تغییر کنه ؛ این حرف یعنی چی؟ یعنی اینکه تبیان باید دوباره مدیران و جانشینان رو انتخاب کنه اونم به صورت شایسته سالاری و انتخاب افرادی که صلاحیت بهتری نسبت به باقی افراد دارند.

این موضوع که مدیران انجمن ها از خود کارکنان تبیان یعنی متخصصان بخش های داخلی تبیان باشه خیلی کمک میکنه به روند تخصصی شدن و جانشینان انجمن میتونه از کاربران انجمن باشه!

اینطوری هم جانشینی که زیر دست مدیر هست یه چیزی یاد میگیره و همچنین فضای موجود در انجمن ها به صورت تخصصی شکل گرفته میشه!

انتخاب هر مدیر و جانشین به درخواست خودشون دلیل بر برتری کاربر نمیشه ؛ هر چند که کاربر فعالیتش تو انجمن زیاد باشه ، این دلیلی بر کیفیت کاری کاربر نیست ، بلکه این فقط و فقط کمیت کار کاربر هست!

مدیران تخصصی رو باید از درون مطالب و پاسخ های کاربران بیرون کشید تا بتونیم یه مدیر کیفی انتخاب کنیم نه یک مدیر کمی!

جناب بوفون ببخشید که من اینا رو نوشتم فقط میخواستم گفته های شما رو به نحوی تصحیح و تکمیل کنم.

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
جمعه 20/6/1388 - 20:58 - 0 تشکر 150282

به نام خدا

سلام

جناب آنلاکر ممنونم که صحبتهای منو کامل کردید من خدایی نکرده قصد بدی نداشتم فقط مشکلی از مشکلات انجمنهارو گفتم که واقعا قابل لمسه

ممنون

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی