انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 880)
چهارشنبه 4/6/1388 - 16:28 -0 تشکر 146477
سید عبدالعزیز حكیم دار فانی را وداع گفت

سید عبدالعزیز حكیم دار فانی را وداع گفت

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق كه به دلیل ابتلا به بیماری سرطان ریه در بیمارستانی در تهران بستری بود دقایقی پیش دار فانی را وداع گفت.


به گزارش فارس، سید عبدالعزیز حكیم مدت‌ها با بیماری سرطان ریه دست و پنجه نرم می‌كرد كه پس از وخامت حال وی و انتقال او به بیمارستان، سرانجام امروز در بیمارستان درگذشت.
عبدالعزیز حكیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق از سال گذشته به علت بیماری خود تحت نظر پزشكان در تهران قرار داشت و برای معاینه‌های دوره‌ای به ایران سفر می‌كرد.

 

فقدان این انسان برجسته و عالم عالیقدر را به عموم شیعیان و به خصوص مردم عراق تسلیت عرض می كنیم


اخبار درج شده در این تایپیك از دو خبرگزاری مهر و فارس خواهند بود

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 4/6/1388 - 16:33 - 0 تشکر 146479

سید محسن حكیم فرزند سید عبدالعزیز حكیم در گفت و گو با خبرنگار حوزه اخبار خارجی ایرنا این خبر را اعلام كرد.

سیدعبدالعزیز حكیم كه از اوایل سال جاری و در پی شیمی درمانی به علت تشدید بیماری سرطان ریه در یكی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود حدود سه ماه پیش در پی بهبود یافتن به منزل منتقل شد ولی از روز یكشنبه گذشته و در پی پس رفت در روند بهبود باردیگری به بیمارستان مسیح دانشوری انتقال یافت .

عبدالعزیز حكیم از اوایل سال ‪ ۱۳۸۶‬به علت ابتلا به سرطان ریه برای مداوا بین بغداد - تهران در رفت و آمد بود و امور درمانی وی در ایران از سوی یك تیم پزشكی انجام می‌شد.

سیدعبدالعزیزحكیم در سال ‪ ۱۹۴۹‬میلادی در نجف اشرف در خانواده مرجعیت متولد شد.

پدر ایشان مرجع بزرگوار تقلید آیت الله‌العظمی سیدمحسن حكیم بود و ‪۱۰‬ برادر و چهار خواهر ، فرزندان این خانواده را تشكیل می‌دادند كه تنها دو نفر از آنان شامل یك خواهر و یك برادر (عبدالعزیز) باقی مانده بودند.

هفت برادر ایشان را رژیم بعث عراق به شهادت رساند كه همه آنان روحانی و چند تن از آنان نیز به درجه اجتهاد و مرجعیت نائل شده بودند.

سید عبدالعزیز حكیم فرزند كوچك آیت الله سید محسن حكیم دوازدهم شهریور ماه ‪ ۱۳۸۲‬و پس از شهادت سید محمدباقر حكیم رییس مجلس اعلای اسلامی عراق در نجف اشرف به ریاست مجلس اعلای اسلامی عراق انتخاب شد.

وی در اوایل دهه ‪ ۷۰‬میلادی به تحصیل علوم دینی پرداخت و دروس دینی خود را نزد برخی از علما از جمله سید محمود هاشمی شاهرودی ، سید عبدالصاحب حكیم برادر خود و آیت الله شهید سید محمدباقر حكیم گذراند.

عبدالعزیز حكیم بعد از پایان درس سطح در فقه و اصول ، بحث خارج را از استادانی چون شهید سیدمحمدباقر صدر و آیت الله خویی فراگرفت و به نوشتن تقریرات درسی شهید صدر اقدام كرد.

وی پس از شهادت سیدمحمدباقر صدر وارد فعالیت‌های سیاسی و مجبور به مهاجرت به ایران شد.

سید عبدالعزیز حكیم پس از حضور در ایران راه مبارزه مسلحانه علیه رژیم صدام را برای رهایی ملت مظلوم عراق انتخاب كرد و در این راستا نقش موثری در ایجاد سپاه بدر شاخه نظامی مجلس اعلای اسلامی عراق و مركز حقوق بشر عراق ایفا كرد.

وی كه پس از سقوط صدام به عراق بازگشته بود مدتی نیز ریاست دوره‌ای شورای انتقالی عراق را بر عهده داشت و در هماهنگی با سایر گروه‌های اسلامی عراق در اولین دور از مجلس ملی عراق پس از سقوط صدام ائتلاف یكپارچه عراق را با همكاری گروه‌های عمده اسلامی تشكیل داد كه دارای بیش از ‪ ۱۳۰‬نماینده در مجلس بود.

سید عبدالعزیز حكیم همچنین پس از حضور در عراق خدمات ارزشمندی را برای برقراری آرامش انجام داد و فقدان وی در صحنه سیاسی امروز عراق را با توجه به سوابق مبارزاتی نامبرده به خصوص در ایام دیكتاتوری صدام می‌توان ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای مردم این كشور و همچنین گروه‌های سیاسی ذكر كرد.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 4/6/1388 - 16:36 - 0 تشکر 146481

پیکر سید عبدالعزیز حکیم فردا در تهران تشییع می‌شود تشییع پیکر سید عبدالعزیز حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق فردا پنجشنبه از مقابل سفارت عراق درتهران انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تشییع پیکر سید عبدالعزیز حکیم فردا ساعت هشت و نیم صبح در مقابل سفارت عراق در تهران واقع در ضلع جنوبی میدان ولی عصر(عج) انجام خواهد شد.

پیکر رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق سپس برای تدفین به نجف اشرف منتقل خواهد شد.

به گفته مسئولان سفارت عراق در تهران علاوه بر کارکنان این سفارتخانه شخصیتهای عراقی مقیم تهران نیز در این مراسم حاضر خواهند بود.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 4/6/1388 - 16:37 - 0 تشکر 146482

هُوَ الباقی

*******************************************************

 خدایش بیامرزاد

********************************

شادی روح ایشان

صلوات

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

چهارشنبه 4/6/1388 - 16:37 - 0 تشکر 146483

انعکاس گسترده خبر رحلت عبدالعزیز حکیم در رسانه های عرب رسانه های جهان عرب بلافاصله پس از رحلت سید عبدالعزیز حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، این خبر را انعکاس دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه ها و خبرگزاری های جهان عرب در اخباری جداگانه رحلت حکیم را اعلام کردند.

شبکه خبری العالم نخستین شبکه ای بود که این خبر را منتشر کرد.

شبکه های خبری الجزیره و العربیه نیز بلافاصله این خبر را مخابره کردند.

پایگاه خبری محیط نیز با اشاره به وخامت حال عبدالعزیز حکیم در روزهای اخیر از رحلت وی خبر داد.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 4/6/1388 - 16:39 - 0 تشکر 146484

تداوم بازتاب خبر رحلت عبدالعزیز حکیم در رسانه های جهان

خبرگزاری های مختلف جهان و شبکه های تلویزیونی در واکنش به رحلت رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، این خبر را در صدر اخبار خود قرار دادند.

چند ساعت پیش خبرگزاری آلمان از وخامت حال حکیم که در بخش مراقبت های ویژه قرار داشت، خبر داده بود.

سپس خبرگزاری فرانسه در خبر کوتاهی از رحلت عبدالعزیز حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق خبر داد.

همچنین خبرگزاری شینهوا در خبری اعلام کرد: رئیس پیشین ائتلاف عراق یکپارچه که اکثریت پارلمانی را در این کشور دارد، امروز بعد از ظهر درگذشت.

خبرگزاری آلمان نیز چند دقیقه بعد با انتشار زندگینامه کاملی از "عبدالعزیز حکیم" خبر رحلت وی را اعلام کرد.

رویترز نیز در خبری کوتاه از درگذشت این شخصیت برجسته شیعیان عراق خبر داد.

همچنین پایگاه خبری شبکه تلویزیونی المنار نیز این خبر را مخابره کرد.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 4/6/1388 - 16:43 - 0 تشکر 146486

خدا رحمتشون کنه

من خیلی ایشون رو نمی شناختم

اما پدرشون رو همه می شناختن

ایشون رو هم بواسطه ی پدرشون تا حدودی می شناختم

بهر حال خدا رحمتشون کنه

 

*کاش به زماني برگردم که تنها غم زندگيم شکستن نوک مدادم بود*  

چهارشنبه 4/6/1388 - 16:58 - 0 تشکر 146493

بیانیه سید عمار حکیم به مناسبت رحلت پدرش به مناسبت رحلت سید عبد العزیز حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، سید عمار حکیم ، فرزند وی و از رهبران برجسته این مجلس بیانیه ای را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر در بیانیه عمار حکیم آمده است:

انا لله وانا الیه راجعون

ای مردم عزیز عراق ، ای امت صابر و مجاهد ، در بحبوحه ماه رمضان ماه ضیات الهی حجت الاسلام والمسلمین سید عبد العزیز حکیم مجاهد صابر و مرد سلحشور صحنه جهاد و بقیه صحینه های رویارویی حق علیه باطل به جوار رحمت الهی پیوست.

مردی که ده ها سال را به مبارزه وجهاد علیه ظلم سپری کرد وسختی های زیادی را در این را متحمل شد همانند اجداد طاهرین وبرادران شهیدش به جوار معشوق ومعبودش پیوست.

این عالم ومجاهد نستوه در حالی در روزهای ضیافت الهی به دیدار پروردگارش رفت که از هیچ لحظه ای از عمر شریفش برای ادامه جهاد خالصه وسعی مجدانه و شبانه روزی برای دفاع از اسلام وملت عزیز عراق فروگذاری نکرد.

من این مناسبت جانکاه ومصیبت بزرگ را به ملت عزیز عراق ، مراجع عظام حوزه علمیه، علمای اعلام ودولت و مسئولین ودوستان این فقید بزرگوار در سرتاسر گیتی تسلیت گفته و از خداوند متعال برای ایشان محشور شدن با اجداد طاهرینش را مسئلت دارم و از باری تعالی توفیق پیروی از راهش را خواهانم.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 4/6/1388 - 17:30 - 0 تشکر 146567

به نام خدا سلام

انا لله و انا الیه راجعون

منم تسلیت میگم ارتحال ایشون رو

خدایش بیامرزاد

جمعه 6/6/1388 - 21:8 - 0 تشکر 147191

مراسم تشییع پیکر سید عبدالعزیز حکیم در تهران برگزار شد مراسم تشیع پیکر رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق صبح روز پنجشنبه با حضور مقامات عالیرتبه ایرانی از جمله رئیس مجلس شورای اسلامی در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تشییع پیکر سید عبد العزیز حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق امروز پنجشنبه از مقابل سفارت عراق در تهران آغاز شد و پیکر این مجاهد نستوه سپس تا بلوار کشاورز تهران و به سمت سازمان مجمع جهانی اهل بیت تشییع شد. 

در این مراسم علاوه بر چهره های عراقی ، مقامات بلند پایه جمهوری اسلامی ایران از جمله علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام گلپایگانی نماینده مقام معظم رهبری، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان، منوچهر متکی وزیر امور خارجه، علی سعید لو معاون رئیس جمهور، آیت الله امام کاشانی و حجت الاسلام اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) حضور داشتند . 

پیکر سید عبد العزیز حکیم پس از تشییع در تهران به قم و از آنجا به عراق منتقل شده و در نجف اشرف به خاک سپرده خواهد شد.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
جمعه 6/6/1388 - 21:10 - 0 تشکر 147192

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی