دانش و فن آوری (بازدید: 586)
يکشنبه 1/6/1388 - 16:53 -0 تشکر 145457
بچه دار شدن اولین گربه شبیه سازی شده

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس این گربه با نام کپی‌کت (Copy Cat) که در سال 2001 بوسیله پژوهشگران دانشگاه A&M تگزاس شبیه‌سازی (کلون‌سازی) شد،در سپتامبر (شهریور ماه) امسال سه توله به دنیا آورد.

دوانا کرایمر استاد دامپزشکی در دانشگاه A&M که در کلون‌سازی این گربه دخیل بود و از آن به بعد از او مراقبت می‌کندگفت مادر و توله‌ها در وضعیت خوبی قرار دارند.

کریمر گفت: این بچه‌گربه‌ها خیلی قشنگند و ما فکرکردیم مردم هم باید از تولد آنها باخبر شوند.

کپی‌کت در زمان کلون‌سازی شدن در دانشگاه تگزاس A&M توجه جهانی را به خود جلب کرده بود. این دانشگاه بیش از هر موسسه‌ای در جهان کلون‌سازی گونه‌های جانوری از جمله گاو، خوک، بز، اسب و گوزن را انجام داده است.

پدر بچه گربه‌ها یگ گربه پلنگی دودی‌رنگ است که به طور طبیعی به دنیا آمده است.
دو تا از بچه‌گربه‌ها به رنگ مادرشان هستند و سومی موهایی خاکستری مانند پدرش دارد.

کریمر گفت که کپی‌کت اولین گربه کلون شده‌ای نیست که توله به دنیا آورده است. پیش از این در نیواورلئان امریکا دو گربه وحشی آفریقایی شبیه‌سازی‌شده به طور موفقی جفت‌گیری کرده و بچه گربه بوجود آورده بودند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی