انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 1615)
جمعه 30/5/1388 - 10:7 -0 تشکر 144118
""حرف آخرم""

بســـــــــــم رب المــهــدی

سلام علیکم

(حامد جان لطفا هر وقت صلاح دیدی این مطلب را ادغام کن)

خداحافظی به همان اندازه سخت و دلگیرانه است که در ابتدای ورود و سلام به آن موجب شادی و نشاط بود
.
 با این حال هر آمدنی رفتنی داره و آنکس که ذات لایتناهیش از ازل بوده و تا ابد نیز خواهد بود ذات مقدس پروردگار عالم ، حضرت رب الارباب است

خدا را شاکرم که از ابتدای مدیریت انجمن معارف که بنا بر دلایل و اهدافی پایمان را به آن باز کردیم به بسیاری از اهدافمان  رسیدیم . خود بنده شخصا (برخی دوستان مدیر و جانشین بیشتر اطلاع دارند) همیشه از این مباهات کردم که برخی از مطالب انجمن معارف تبیان نت در زمان مدیریت ما ، بهترین و جدید ترین نسخه های علمی در محیط مجازی بود . علاوه بر اینکه کثرتی در کمیت وجود نداشت اما مطمئنا کیفیت آنها بالاترین رتبه را دارا بود .
این تنها یک ادعای بی اساس نیست بلکه بنده شاهد بودم در وبلاگها و سایتهای مختلفی ، مباحث بچه های انجمن معارف با همه سادگی و بی آلایشی که داشتند باز تاب خوبی داشت و این از بهترین افتخارات بنده حقیره.

در تمام این مدت سعی و تلاش بر این بود که محیطی ازاد و صمیمی بر اساس منطق ، علم و نظرات شخصی افراد شکل بگیره و از سانسورهای بیمورد و فاقد اهمیت جلوگیری بشه و در کل ، هیچ گاه مبانی "گفتگویی" ما در انجمن معارف ساقط نشد . با وجود اینکه برخی کاستیهای فنی مباحثه عینا قابل مشاهده است .

اما در پایان و این چند وقت اخیر ، برخی برنامه های شخصی ام موجب شد تا این احساس به وجود بیاد که مدیریت انجمن به سمت اهداف خودش حرکت نمیکنه! خواستم با "استعفا" ی خودم از این انجمن با صفا که واقعا اون رو دوست دارم مسیر بهتری را جهت اینده پی ریزی کنیم .

لازم میدونم تشکر و قدردانی کنم از سرکار خانم مهندس احمدی عزیز ، مدیر سابق انجمنها که جوان گرائی و میدان دادن به جوانها را به معنای حقیقی و واقعی شکل دادند و صمیمانه از همه زحماتشون و اعتمادی که به من داشتند تشکر و قدر دانی میکنم چرا که خیلی چیزها از این مدیر خوبمون یاد گرفتم . چه در دیدارهای حقیقی و چه ارتباط های مجازی در کادر مدیریت همیشه باعث افزایش روحیه ، افزایش اعتماد به نفس ، بزرگ منشی ، بزرگ اندیشی و ...برای بنده بوده اند به طوری که خداحافظی ایشان از انجمنها برای من به شخصه قابل باور نبود!

 از همه دوستان و عزیزان انجمن که بدون کوچکترین چشم داشتی سواد و اطلاعات خودشون رو در اختیار بقیه و من قرار دادند تشکر و قدر دانی میکنم

همچنین از همه کسانی که حضور من یا علل دیگر باعث میشد کمتر به این انجمن بیاند و از وجودشون بی بهره بودیم درخواست میکنم از این به بعد حضور مفید خودشون رو از انجمن معارف دریغ نکنند و با توجه به این که این انجمن نیز باید عاملی جهت دوستیها و ارتباط های علمی و صمیمی باشه انشاالله انجمن معارف را تنها نگذارند.

برخی دوستان عزیز و خوبم هیچ گاه من را تنها نگذاشتند . ابتدای آنها مجتبی ترشیزیان و حامد حکیمی پور بودند که در هر مورد که پیش می آمد یک مشاور و مشوق خوب و فعال بودند
در مراحل بعدی جناب صدرا ، جناب هادی تک ، خانوم آقایی ، جناب ممل ، محمد شجاعتی ، جناب آخوند ، جناب لیدر ، جناب ابجد ، مای میل ، منهم ، لاهوت و...  دیگر عزیزانی که در این اواخر به جمع ما اومدند .  خیلی چیزها از شما به ارث بردم و انشاالله خداوند توفیقاتتون رو زیاد کنه.


در پایان از همه دوستان خوبم و هر کسی این مطلب رو میخونه میخوام هر چه بدی و ناراحتی و کم و کاستی از بنده حقیر دیدند به بزرگواری و خوبی خودشون ببخشند و این برادر کوچک خودشون رو از دعای خیر خود مخصوصا در ایام مبارک رمضان فراموش نکنند . چرا که ملتمسانه نیازمند دعای شما عزیزان هستم .
انشاالله به بهترین مدارج دنیایی و اخروی نائل بشید .

کوچک همه شما دوستان انجمنی؛ محمدرضا صغیراصفهانی
"حیات طیبه" 

یا ع ل ی مدد

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
جمعه 30/5/1388 - 17:37 - 0 تشکر 144336

بسم ربّ المَهدی...با سلام خدمت شما برادر محترم...خیلی تاپیک ناراحت کننده ای بود!دلگیرمون کردی برادر...بنده به شخصه از تمامی مباحثی که شما مطرح می فرمودید و یا پاسخ می دادید،لذّت می بردم و در دل،داشتن اطّلاعات خوبتون در زمینه های مختلف رو تحسین می کردم...نمی دونم چه چیزی ناراحت و مجبور به استعفاتون از مدیریت انجمن کرده،ولی کاش می شد هرچی بوده فقط و فقط باعث استعفاتون از مدیریت می شده و نه رفتن همیشگیتون از این انجمن و سایر انجمن ها...خیلی خوب می شه اگه باشید و مارو از یادگرفتن بسیاری مسائل-بویژه در زمینه ی معارف دینی- محروم نفرمائید...بی تعارف عرض می کنم که الآن بدجور دلم گرفته و نمی تونم با کسی که بسیاری از نوشته های قشنگ و عقاید خوبش خیلی چیزارو به من یاد داده،به این راحتی ها خداحافظی کنم...امیدورام این نوشته بر خلاف عنوان مبحثتون،"حرف آخر" شما نباشه و اگه شد و صلاح دونستید هر از چند گاهی به این طرفا سری بزنید و مطلب بنویسید و نظر بدید...در آخر عرایضم به عنوان یه کاربر کوچیک از شما برادر محترم و گرامی "تشکّر فراوان"می کنم،بهتون "خسته نباشید"می گم و براتون از درگاه خدای متعال آرزوی "سلامتی،طول عمر و عاقبت بخیری" دارم و از خدا می خوام "حیاتی طیّبه در دنیا و آخرت نصیبتون کنه"...ما که از شما جز خوبی ندیدیم اگه شما از ما بدی دیدید عفو و حلال بفرمائید...دوست دارم مثل خودتون آخر این نوشته ی من هم یه جمله باشه و بس:یا ع ل ی مدد

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

جمعه 30/5/1388 - 18:7 - 0 تشکر 144356

هو العزیز

سلام

و اما حرف آخر ما:

دوست عزیز جناب حیات طیبه عزیز ما هم از اینکه در کنار شما بودیم و از تجربیات جنابعالی استفاده کردیم خیلی خوشحالیم

شاید کمتر کسی بود تا بتونیم به این سادگی باهاشون صحبت کنیم ، و در مسایل مختلف ازشون نظر خواهی کنیم

انجمن نصف جهان صمیمانه شما را به ادامه فعالیت در آن دعوت می کنه ، تونستیم استعفاتون را باور کنیم ولی مطمئن باشید دوری از نصف جهان را اصلا حرفش را هم نزن.

خوب می ریم سر اصل مطلب:

دوستان قراره یک جورایی یک صندلی داغ برای حیات راه اندازی کنیم که فکر کنم این تاپیک خوبی برای این کار باشه.

خوب دوست عزیز نگفتید چرا استعفا اونم آنقدر بی سر و صدا

فکر کنم شما شاید به سرنوشت حامد عشقی دچار شدید ، نه ؟

یا اینکه آن جریانی که گفتم چون ..... رفت..........؟

یا اینکه مشغله های درسی شما را وادار به این کار کرد ولی چرا بی خبر البته نیست قبلا مشغله های درسی نبود(چشمک)

ما منتظر جوابیه کامل شما هستیم

««« تبیان »»»

 

جمعه 30/5/1388 - 19:47 - 0 تشکر 144432

با سلام خدمت «منهم»گرامی...ایجاد"صندلی داغ"برای "حیات طیّبه"ی گرامی،خیلی ایده ی خوب و جالبیه،خدا اجرتون بده...اگه ممکنه این اتّفاق هرچه زودتر بیفته...کاش بشه کاری کنیم نذاریم این دوست ارزشمند و خوبمون از اینجا بره

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

يکشنبه 1/6/1388 - 23:48 - 0 تشکر 145563

سلام

من از شما دلگیرم ....بهتربوداز همه حلالیت می طلبیدید !....پیامبر(ص) با اون عظمت حلالیت طلبید 

به هر حال من شما رو حلال نمیکنم  ....به احتمال زیاد این پست حذف میشه ولی اگر مسلمان باشیم و به این مسائل حساس ،اجازه میدادیم که یکی که از کسی دلگیره بتونه حرف دلش روبزنه و بگه که دردش چیه .......

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

دوشنبه 2/6/1388 - 0:18 - 0 تشکر 145574

هوالحکیم

اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و جعلنا

 من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه‎

سلاااااااااام

-*-*-*-*-*-*-*-

هان ...چی میگه ... باور کن دوری شما از انجمن ها واقعا برام سخته و من نمیتونم دور از شما باشم و امیدوارم که حداقل روزی نیم ساعت الی 4 ساعت  نه برای من ، به احترام بچه های دیگه ... که همیشه با هم بودیم و با هم میرفتیم برنامه ها رو وقت بزاری و بیایی به انجمن ها ... به هر حال به عنوان کلام آخرم بهت :

در این یک سال و اندی که افتخار آشنایی با شما رو داشتم شما رو مثل برادر بزرگتر خودم میدونستم و در این یک سال و اندی چیزها و مطالب مفید و ارزشمندی یاد گرفتم و از همه مهم تر یکی از دلایل برگشتم به انجمن ها شما بودی و چه بسا اگر شما نبودی ... حاج قدرت هم نبود ...

به هر حال بابت تموم خوبی های که به من نوعی داشتی ، دستت رو میبوسم و از خدا میخواهم که همیشه تنی سالم ، موفق و ورزشکار  داشته باشی و در این دنیا به آرزوهای که داری برسی و در آخرت هم خدا خودش بزرگه ... با هم یه کاریش میکنیییم ...هووووم

در آخر میخوام این گل ها رو بهت هدیه کنم ...

برگه سبزیست تحفه درویش ....

برات از خدا بهترین ها رو در دنیا و در آخرت میخام ... ما رو هم از دعای خیرت فراموش نکن

(آخه میگن دعای دل پاک ها میگیرررره شما هم دلت پاک)

التماس دعا

شدیدا صغیرا

شاد باشی و سربلند

فعلا

یا ع ل ی مددی

_________________________________   
|------------------------------------------------------| ______     
|------------------------------------------------------|| O`| __/  
|------------------اصفهان بیابالا----------------------||```|```| 
|____________________________________||___|___|
";===(@)-(@)-(@)---(______)------j(@)j-(____)-(@)=' 

--------------------
اللهم عجل لولیک الفرج

دوشنبه 2/6/1388 - 19:35 - 0 تشکر 145877

با سلام.
جانم؟؟؟!!!
دوستان عزیز خیلی عشقولانه خداحافظی کردید ولی نمی دونم چرا همگی دارید مثل من گیج میزنید.
فکر کنم اگه عقل بنده قد بده ، جناب حیات طیبه عزیز از مدیریت استعفا دادند نه اینکه از انجمنها خداحافظی کنند.ایشون هم چنان نقششونو به عنوان یکی از اعضاء فعال انجمن ها بالاخص انجمن معارف خواهند داشت .فقط در کسوت مدیریت انجمن دیگه تشریف ندارند.
پس اینقدر غمناک خداحافظی نکنید.
در ضمن خدمت یکی از دوستان عرض کنم که کسانی که جناب حیات طیبه رو از نزدیک میشناسند به اخلاق با صفای ایشون در برابر دوستان با شخصیت و با صفاشون آشنایی دارند .لذا حلالیت رو کسی میطلبه که عیبی در اخلاقش نسبت به دیگران بوده.حالا اونایی که میخان حلال نکنند مختارند.ما که بدی ندیدیم که بخایم ایشون رو حروم یا حلال کنیم.در ضمن اگه کمی توجه میکردید و حتی به مطلب ایشون یه نیم نگاهی میکردید در پایان نوشته هاشون با تمام بزرگی شخصیتی که دارند از همه دوستان طلب بخشش کردند.حالا این گوی و این میدان.اونایی که کینه ای در دل دارند باید خودشونو اصلاح کنند.
یا علی مدد

خدا را جدی بگیرید .          امام زمانتان را جدی بگیرید .         در امورتان جدی باشید .

*انجمن معارف به دنبال بهترین هاست*
*اگر یکی از بهترین هایید*
*همین الآن کلیک کنید*

دوشنبه 2/6/1388 - 19:40 - 0 تشکر 145881

با سلام

خب همونطور که جناب منتظر عشق گفتن جناب حیات طیبه فقط از مدیریت استعفا دادن اما در انجمن انشاالله باز هم حضور دارن

پس اینقدر غمناک خداحافظی نکنید

من الان بهتون یاد میدم

خدانگهدار حیات طیبه عزیز

خب جدا از شوخی منم از شما تشکر میکنم و امیدوارم به فعالیتتون قوی تر از گذشته ادامه بدید

ما رو هم از دعای خیرتون فراموش نکنید 

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

پنج شنبه 5/6/1388 - 23:27 - 0 تشکر 147000

سلام

همیشه ازخداحافظی های اینجوری،کلا از خداحافظی و از رفتن دلگیر میشم

هر چند زیاد توی جواب دادن به بحثها فعال نبودم

 ولی یه عینه شاهد زحمات جناب آقای صغیرا بودم

دستشون درد نکنه توی این مدت خیلی زحمت کشیدن

خداییش مدیریت  یه انجمن خیلی صبر و حوصله و وقت گذاشتن می خواد

بهشون خدا قوت میگم و امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشند

هر چند کنار رفتن از سمت مدیریت دلیل این نمیشه که از انجمن ها کنار برن

درپناه حق

پیروز باشید

کاش در اين رمضان لايق ديدار شويم

سحري بانظرلطف توبيدار شويم

کاش منت بگذاري به سرم مهدي جان

تا که همسفره تو  لحظه ي ديدار شويم

 

جمعه 6/6/1388 - 18:18 - 0 تشکر 147159

سلام

به دیگه... خودت رو راحت کردی دیگه؟!... اوکی... به حسابت میرسم؛ بذار بیام اصفهان! چیز زیادی نمونده دیگه...

از اون و این گذشته؛ امیدوارم هرجا هستی موفق باشی و سرنده... البت تب رو یادت نره؛ من نمیتونم بیام، اما از تو به هیچ عنوان پذیرفته نیست...

فعلا هم شانست گرفته این ایرانول، ببخشید؛ همین ایرانسل طرفای شما ظاهرا مورد داره، وگرنه تلفنی یه مقداری باهات حساب میکردم...

خوش باشید و سلامت

یاحق

مجتبی 

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
سه شنبه 17/6/1388 - 19:42 - 0 تشکر 149565


می ندانم از چه اوضاع جهان برجاستی        وز چه با این ماتم عظمی فلک برپاستی

این شب قدر است یاران یا شب قتل علی        یا شب محنت فزای روز عاشوراستی

قال جبرئیل : قد قتل المرتضی ، تهدمت والله ارکان الهدی


سلام دوستان عزیز
ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت امیر(ع)
.
بینهایت از لطف و مهربونی تک تکتون سپاسگزارم . چه اونهایی که در این تاپیک بنده رو خجالت دادند چه دوستانی که با ایمیل به اشکال مختلف لطف کرده بوند

لاهوت گرامی ممنون از محبتتون . اصلا در این حد و اندازه هایی که میگید نبودم . انشاالله حکمت ناب و واقعی رو از سرمنشا اصلیش که وجود مقدس حضرت بقیه الله_عج_ هست بگیرید . در نهایت اینکه شاید اطلاع نداشته باشید که چقدر محتاج دعاهایی هستم که فرمودید! ممنون

منهم جان عزیز ، تشکر از خدای مهربون که دوست عزیز و با صفایی چون شما نصیب ما کرد تا هم در محیط مجازی و هم حقیقی همیشه به حضورتون افتخار کنیم . چشم سعی میکنم در پایان عرائضم به سوالات شمام پاسخ بدم . هر چند شما به قدر کافی آگاه به احوال بنده هستید :)

اقا مهدی عزیز ممنون از بابت حضورت در این انجمن و شرمنده که نامت از تاپیک جا افتاده .
از جمله مباحث شما رو که هیج وقت فراموش نمیکنم  "هفت دلیل بیاورید قانع کننده"  هستش که باور کن این بحث در وبلاگهای اهل سنت بسیار تاثیر گذار بود ! فوق العاده مبحث خوب و مفیدی بود که به همت و فکر شما و تلاش دوستان خوبمون در این انجمن به یادگار ماند و انشاالله تا دنیا و اسلامی بر پاست این مطالب نیز به قوت و اثر خودشون باقی بمونند. اینو هم بگم که به جان خودم زمان حضور شما در اصفهان ، هم خطوط تلفن منزل قط بود و هم ایرانسل!

اقا وحید عزیز خدمتت عرض کنم که اختلاف عقیده ، سلیقه و بیان یکی از خاصیتهای مباحثه است و اگه این مورد نباشه مباحثه ای هم در کار نخواهد بود . امیدوارم ناراحتی شما نیز تنها بر اساس گفتمانی بوده باشه که رد و بدل شده . هر چند خطاب من به شما در کل حضورت در انجمنها در دو تاپیک بیشتر نبود .فقط پیشنهاد میکنم واقع بینانه تر به مباحث دیگران نظر کنید. ممنون از نظر شفاف شما.

قدرت الله عزیز داداش گل خودم . خیلی خجالت کشیدم از صحبتات و در وادی رفاقت و دوستیمون این صحبتها بین من و شما جایگاهی نداره . ضمنا داداش ببخشیدا ، این گلهایی که دادی سرخ بودند...... ولی اره راست میگی ، برگ سبز هم دارند :دی

حامد اقای گل و مدیر با تدبیر انجمن معارف ؛ تشکر از اینکه شمام هیچ وقت منو تنها نذاشتید . خوشحالم از اینکه از متخصص ترین مدیران فعلی انجمنها شمایی و از جمله تخصصی ترین انجمنها هم انجمن معارف

جناب عبدالله از شمام تشکر میکنم که حضور داشتید . ممنونم

دختر ابرونی گرامی شوکه شدم نام شما رو در این تاپیک دیدم . باز هم به معرفت دوستان اصفهانی:)

حاج مجتبی شما کجا اینجا کجا ؟ یادت میاد اون موقعی که گفتی من باید استعفا بدم ؟ منتظر عشق میگفت روزی میاد که میگن از زحمات فلانی هم تشکر و قدردانی میکنیم !..... هوم ؟ چه زود گذشت ! اما صحت داشت و داره !....ضمنا اون موقعی که شما تشریف میارید اصفهان بنده دیگه اینجا نیستم :( .... حلالمون کن

...

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی