انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 361)
سه شنبه 27/5/1388 - 14:55 -0 تشکر 143019
حذف جناح های سیاسی عملی نیست

مریم بهروزی در گفت‌وگو با ایسنا:
حذف جناحهای سیاسی عملی نیست
باید در جهتی حركت كنیم كه مقام معظم رهبری آن را تائید كرده‌اند

سرویس: سیاسی
1388/05/27
08-18-2009
09:02:10
8805-12672: كد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: سیاسی

دبیر كل جامعه‌ زینب(س) گفت: این‌كه یك جریان سیاسی قصد دارد هم اصلاح‌طلبان و هم بخشی از اصول‌گرایان را از صحنه‌ سیاسی كشور حذف كند واقعیت دارد، اما به نظر من رخداد چنین امری در فضای سیاسی عملی نخواهد بود.

مریم بهروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این‌كه بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری هر دو جریان اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی دو بال پرنده‌ نظام جمهوری اسلامی هستند كه باید به موازات هم حركت كنند، اظهار كرد: از این رو لازم است این دو جریان در كنار هم كشور را به سمت رشد و تعالی پیش ببرند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری پس از این فرمایش خود در این راستا نظر دیگری ارائه نداده‌اند و تا این زمان ما باید باور كرده و قبول داشته باشیم كه این جریان‌ها وجود خواهند داشت، حال اگر برخی طیف‌های اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان كم‌رنگ و یا اصلا حذف شوند، ولی كلیت این جریان‌ها باقی خواهد بود؛ چرا كه هیچ كدام در سطحی نیستند كه بتوان از صحنه سیاسی كشور حذفشان كرد.

دبیر كل جامعه‌ زینب (س) در عین حال با بیان این‌كه در حال حاضر هر دو جناح باید در صدد پالایش عملكرد خود باشند، افزود:‌ هیچ كدام از جریان‌های موجود نباید ناامید شوند و از عرصه‌ سیاسی كشور كنار روند.

بهروزی در ادامه با مورد توجه قراردادن نقش تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران در توجه به چنین رویكردی اظهار كرد: اگر این قشر درست عمل كنند می‌توانند كشور را به سامان خوبی برسانند.

بهروزی دوری از هرگونه تك صدایی در فضای سیاسی كشور را یك ضرورت دانست و تصریح كرد: اگرچه هر چند وقت یك بار یكی از جناح‌های موجود در كشور حاكم می‌شوند و قدرت پیدا می‌كنند، اما می‌توان از دیدگاههای افراد نخبه‌ جناح مقابل نیز استفاده كرد.

وی با بیان این كه اصلا " رقیب" می‌تواند انگیزه‌ ایجاد كند و موجب تقویت طرف مقابل خود می‌شود، اظهار كرد: در این عرصه اگر رقیب و منتقد وجود نداشته باشد فضای سیاسی دچار ركود و خفقان و كم‌رنگی می‌شود كه این روند به هیچ وجه به صلاح كشور نیست.

دبیركل جامعه‌ زینب (س) هم‌چنین اظهار كرد: اگر جریان‌های منتقد جزء خودی‌ها باشند و در راستای مصالح ملی و منافع كشور عمل كنند از حقوق زیادی برخوردارند و می‌توانند از تمام رسانه‌ها برای بیان دیدگاه‌هایشان بهره‌مند شوند، اما لازم است كه این منتقدان اول از همه، استقلال خود را حفظ كنند و به هیچ بیگانه و قدرت غیرداخلی نیندیشند و وابسته نباشند.

بهروزی در ادامه گفت:‌ البته آن جریانی كه تنها می‌خواهد خود حاكم باشد تمام تلاشش را به كار می‌گیرد تا منتقدان را از سر راه بردارد، اما از آن سو همه باید فعال باشند تا كشور با تعادل مطلوبی به پیش برود.

وی در پایان با بیان این كه آهنگ سیاسی و اجتماعی و فكری و مذهبی باید با آهنگ ولایت هماهنگ باشد، اظهار كرد: ما باید در جهتی حركت كنیم كه مقام معظم رهبری آن را تائید كرده‌اند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی