فرهنگ پایداری (بازدید: 381)
دوشنبه 26/5/1388 - 12:37 -0 تشکر 142537
سید حسن نصرالله: ما قادر به موشکباران هر روستا و شهر در اسراییل هستیم

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله جمعه شب گفت: اگر اسراییل به حمله به هر روستا و شهر لبنان اقدام کند ما قادر به موشکباران هر روستا و شهر در اسراییل هستیم و آنان باید قبل از هر تجاوز میلیون‌ها بار خوب فکر کنند.

 

سید حسن نصرالله دبیبرکل حزب الله جمعه شب در جشن بزرگ مقاومت به مناسبت سومین سالروز جنگ سال ‪ ۲۰۰۶‬و پیروزی مقاومت در ورزشگاه الرایه در جنوب بیروت افزود که از جمله اهداف تهدیدهای اخیر اسراییل علیه لبنان مانع تراشی در تشکیل کابینه در لبنان است.

وی با اشاره به تهدیدهای اسراییل علیه دولت لبنان در مورد ضرورت عدم مشارکت حزب الله در دولت جدید و این که اگر حزب الله در این کابینه شرکت کند لبنان باید پیامدهای آن از جمله بمباران زیر ساختارهای این کشور را تحمل کند افزود که در درجه اول هدف از تهدیدهای اسراییل مانع تراشی بر سر تشکیل کابینه جدید لبنان و فشار بر حزب الله برای عدم مشارکت در کابینه جدید لبنان است.

سید نصر الله با اشاره به جار و جنجال تبلیغاتی و سیاسی اسراییل در هفته های گذشته با برخی از حمایت‌های آمریکا و غرب افزود:وضعیت اسراییلی ها اکنون مانند جهان عرب در ‪ ۱۰‬سال قبل است که اعراب خیلی حرف می‌زدند و خبری از عمل نبود اسراییلی‌ها نیز اکنون خیلی سخن می‌گویند و تهدید می کنند.

این به آن معنا است که چیزی از آنها بر نمی‌آید اما اگر اسراییلی ها سکوت کردند و چیزی نگفتند باید هوشیار بود. نصرالله گفت که من معتقد هستم که این تهدیدها نشان و دلالتی بر جنگ اسراییل علیه لبنان در اینده نزدیک نیست بلکه اهداف دیگری دارد که از جمله آنها جنگ روانی است. دبیرکل حزب الله افزود: من تصور می‌کنم که تهدیدهای اسراییلی نشان می دهد که وقوع جنگ علیه لبنان در آینده نزدیک نیست.

وی افزود که در برابر جنگ آینده دو گزینه در برابر خود داریم اول گزینه تسلیم شدن و تحویل سلاح مقاومت است که پیامدهای آن خطرناک و گزینه دوم تقویت قدرت خود برای جلوگیری از حمله اسراییل به لبنان است و اسراییل اگر بخواهد به لبنان حمله کند لبنان دارای قدرت نظامی و بازدارندگی است. نصرالله افزود: دولت‌ها در اسراییل قادر به تصمیم جنگ علیه لبنان نیستند وحداقل اهداف جنگ آنان علیه لبنان ریشه کن کردن مقاومت است که قادر به این کتار نیستند. وی افزود که باید افتخار کنیم که مقاومت در لبنان یک مکتب نظامی جدید را به جهان معرفی کرد .

دبیرکل حزب الله افزود که ما خواهان جنگ نیستیم اما حق داریم که به آن پاسخ دهیم اگر اسراییل بیروت و یا ناحیه جنوبی شهر بیروت را بمباران کند ما نیز تل اویو را موشکباران خواهیم کرد. وی افزود که با همبستگی داخلی و جانبداری از مقاومت می‌توان حربه جنگ اسراییل علیه لبنان و مقاومت را از دست آن خارج کرد. دبیرکل حزب الله افزود که وضعیت مقاوت در منطقه و سطح بین‌المللی اکنون بهتر از سال ‪۲۰۰۶‬است که مقاوت ایبستادگی کرد و پیروز شد واین در شرایطی بود که برخی در آرزوی سقوط نظام سوریه بودند و ایران اکنون قوی تر از قبل است.

نصرالله افزود: اگر همه با هم همکاری کنیم جنگ روانی و جارجنجال‌های اسراییلی علیه لبنان بدون نتیجه خواهد بود و تاثیر منفی بر آنها خواهد داشت. وی با اشاره به اعتراف مسوولان رژیم صهیونیستی مانند شاوول موفاز و ایهودباراک در مورد این که حزب الله امروز قوی تر از گذشته است و قادر به موشکباران هر نقطه از اسراییل است ، افزود که هدف آن تحریک جامعه جهانی علیه لبنان است و از سوی دیگر می‌خواهد به اسراییلی‌ها بگویند که همه مناطق فلسطین اشغالی تحت قدرت موشک‌های حزب الله است به این دلیل نتانیاهو ناگزیر شد تا توجیه کند که این تهدیدها توفان تبلیغاتی است تا جلوی فرار گردشگران را از فلسطین اشغالی بگیرد.

وی با اشاره به ایمان و توکل مقاومت به خداوند و تکیه مردم به خداوند افزود: چنین مردمی و مقاومت امکان ندارد که احساس شکست کند. دبیرکل حزب الله افزود: همانگونه که در جنگ سال ‪ ۲۰۰۶‬به شما وعده پیروزی دادم اکنون نیز به شما بار دیگر وعده پیروزی را می‌دهم .

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 26/5/1388 - 12:42 - 0 تشکر 142539

نصر الله تاکید کرد که جا دارد همه کسانی که موضوع جنگ تابستان ‪ ۲۰۰۶‬و جنگ غزه را مورد بررسی قراردادند باید به جای بررسی سلاح درباره انسان تحقیق کنند چنانکه امام موسی صدر گفت کسی که دارای اراده است می‌تواند بادشمن بجنگد و از شرف خوددفاع و در نهایت پیروز شود.

دبیرکل حزب الله در ادامه در مورد اهداف تهدیدهای اسراییل علیه لبنان افزود از دیگر اهداف تهدیدهای اسراییل علیه لبنان و مقاومت باز کردن پرونده سلاح مقاومت و تحریک جامعه جهانی علیه آن با هدف فشار بر ایران و سوریه و اتخاذ تدابیر شدید برای جلوگیری از تجهیز مقاومت به سلاح است با این بهانه که منطقه را در آستانه جنگ قرار داده است .

سید نصر الله از اهداف دیگر تهدیدهای اسراییلی علیه لبنان را تغییر وظیفه عملیاتی نیروهای یوینیفیل در جنوب لبنان با هدف بازرسی منازل وایجاد پست‌های بازرسی بدون اجازه ارتش لبنان دانست که اکنون قادر به این کار نیستند. دبیرکل حزب الله از دیگر اهداف تهدیدهای اسراییلی را ایجاد تنش داخلی در لبنان خواند و خواهان تسریع در تشکیل کابینه وحدت ملی در لبنان به عنوان یک ضرورت امنیتی و سیاسی و اقتصادی و معیشتی شد.

وی همچنین خواهان برخورد قاطع مسوولان و تشکیلات قضایی لبنان با مزدورانی شد که به نفع اسراییل علیه لبنان و مقاومت جاسوسی کردند. سید حسن نصرالله درباره اوضاع ایران افزود که جمهوری اسلامی از بحران خود با قدرت بیشتر و قوی تر خارج شد. دبیرکل حزب الله افزود که طی هفته‌های گذشته برخی به احتمال سقوط نظام جمهوری اسلامی دل بسته بودند که این تنها توهمی بیش نبود.

وی افزود که جمهوری اسلامی ایران با مردم خود با تکیه به رهبری و درایت امام سید علی خامنه‌ای از بحران خود با قدرت بیشتری خارج شد و قوی تر نیز خواهد شد. دبیرکل حزب الله افزود که جنگ تابستان ‪ ۲۰۰۶‬باعث شد تا نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه شکست خورده و از سال ‪ ۲۰۰۶‬تاکنون دیگر سخنی از خاورمیانه جدید آمریکا شنیده نمی‌شود.

نصرالله با اشاره به پیروزی مقاومت در لبنان، فلسطین ، عراق و عقب نشینی طرح‌های آمریکا در منطقه گفت: این پیروزی‌ها به لطف حمایت‌های کشورهایی مانند ایران و سوریه بود که موجب شد تا طرح‌های آمریکا و اسراییل دچار شکست شود.

منبع:سایت مقاومت

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

شنبه 31/5/1388 - 22:17 - 0 تشکر 145201

کاربر گرامی؛

اخبار مقاومت و اخبار انجمن که درستش اخبار دفاع مقدس هست با هم تفاوت دارند.

در کل خدمت شما و همه عزیزان عرض کنم که از این پس بحث های مقاومت و دفاع مقدس را جداگانه قرار خواهیم داد.

توضیح خاصی نمیتونم بدم که چرا به این شکل  بحث می زنیم فقط بگم که از سیاست های انجمن هست و در آینده خواهید دید که چرا به این صورت بحث می زنیم.

از شما دوستان هم تقاضی دارم که بحث های مقاومت،حزب الله رو با در تاپیک های جداگانه قرار دهید.

یا علی(ع) مدد

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی