انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 437)
شنبه 24/5/1388 - 13:16 -0 تشکر 141950
حال افراد

                                    به نام خدا

سلام

در روزها خیلی گفته می شود ملاک حال افراد است و بعضا دلیلی برای بی احترامی هم می شود / درست است ملاک حال افراد است اما:

http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=81028

عصرایران ؛ جعفر محمدی *- این روزها ، این سخن زیاد تکرار می شود که سابقه انقلابی بودن و مجاهدت های افراد ، دلیلی نمی شود که این افراد در شرایط حاضر دچار خطا و خلاف نشوند و طبیعتاً سوابق درخشان افراد ، مانعی برای برخورد با کجروی های آنان نیست .

البته در اثبات این سخن ، وقایع تاریخی متعددی نیز از صدر اسلام ذکر می شود که فلان صحابه پیامبر(ص) که در رکاب رسول خدا (ص) مجاهدت ها کرده بود ، در گذر روزگار به جایی رسید که در مقابل اسلام ایستاد و بهمان شخصیت تاریخی ، که نماز شب اش ترک نمی شد ، شمشیر بر روی علی(ع) کشید و در صف خوارج به هلاکت رسید و ... .

این سخنان ، البته ، درست و منطقی هستند و همان طور که حضرت امام راحل(ره) نیز در وصیت نامه شان تصریح داشته اند ، "ملاک حال فعلی افراد است" و در تاریخ نیز شاهد بوده ایم که کم نبوده اند افرادی که برغم سوابق دیرین ایمانی شان ، سرانجام عاقبت به خیر نشدند و به بدنامی در تاریخ ماندند.

اما یک روی ماجرا اصلاً گفته نمی شود و آن این که اگر ممکن است "السابقون" و آنانی که در جهاد و مجاهدت و اخلاص ، پیشرو بوده اند ، پایشان بلغزد ، پس وضعیت کسانی که فاقد چنین سابقه ای بوده اند ، چگونه می تواند باشد.

به بیان بهتر ، کسانی که در زمان استبداد ستمشاهی ، از جان خود گذشته ، برغم شکنجه های وحشیانه جلادان ساواک ، بر صراط حق ، پایدار ماندند و کسانی که در تنگناهای انقلاب ، از جان ومال و آبروی خود مایه گذاشتند و کسانی که در میدان جهاد و خون و باروت ، جان خود به به کف دست گرفتند و به میان میدان جنگ رفتند ، اگر امکان لغزش و خیانت شان وجود دارد - که دارد - پس به طریق اولی ، افرادی که نه در آزمون سخت انقلاب صلاحیت شان را ثابت کرده اند ، نه در جنگ که پای مرگ و زندگی در میان بود ، کارنامه ای دارند و  تا همین دیروز نیز در عرصه انقلاب نبوده اند ولی اکنون مدعی همه ارزش ها و انقلاب و خون شهیدان و ... هستند ، بیشتر در معرض خطا و لغزش و خیانت و اشتباه اند و برای این گروه نیز همانند گروه نخست در تاریخ ، مصادیق متعددی وجود دارد که بی آنکه برای دین محمد(ص) قدمی برداشته باشند ، وقتی نوبت به تقسیم غنایم رسید، مدعیانی با پیشانی های پینه بسته شدند و حتی بر اسلام علی(ع) نیز تردید روا داشتند.

این ،نکته ای  به ظاهر ساده اما به غایت تأمل برانگیز است که اشارتی مختصر به همین میزان ، آن را کفایت می کند و ..

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی