انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 492)
چهارشنبه 21/5/1388 - 16:7 -0 تشکر 141311
دخالت‌ انگلیس، امریکا و فرانسه در امور داخلی ایران ادعا نیست / ضرورت وحدت با محوریت ولایت

بیانیه کمیسیون امنیت ملی مجلس/
دخالت‌ انگلیس، امریکا و فرانسه در امور داخلی ایران ادعا نیست / ضرورت وحدت با محوریت ولایت
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طی بیانیه‌ای‌ اعلام کرد: امروز ملت ایران باید یکپارچه و متحد در برابر توطئه‌هایی که اقتدار و امنیت ملی ما را نشانه رفته است بایستند و با محوریت مقام والای ولایت از دست آورد‌های انقلاب اسلامی دفاع و در سازندگی کشور کوشا باشند.

به گزارش مهر، در ابتدای بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی آمده است: اعتراف صریح وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت پشت پرده از آشوبگران و عنوان نمودن این جمله که ما کارهای بسیاری انجام دادیم تا بدون اینکه سر راه واقع شویم به معترضان قدرت ببخشیم و آمریکا به حمایت لفظی و پشتبانی از مخالفان ادامه می‌دهد.همچنین اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه فرانسه مبنی بر اینکه به سفارت فرانسه در تهران دستور داده شده است که در صورت در خواست پناهندگان از سوی تظاهر کنندگان تحت تعقیب در ایران این سفارتخانه درخواست آنها را پذیرفته و به آنها پناهندگی اعطا کند و درهای خود را به سوی آنها باز نگهدارد.دخالت‌های گسترده انگلیس در آشوبهای اخیر آنقدر آشکار و پررنگ بود که موجب اخراج دو تن از از دیپلمات‌های آن‌ها به عنوان عناصر نامطلوب گردید و مطالب مهم کارمند محلی آنها در تهران را نیز همه دیدند و شنیدند.

این بیانیه می افزاید: همه اینها و موارد متعدد دیگر نمونه های بارز دخالت‌های آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی در امور داخلی ایران است. 

این دخالت‌ها نشان دادند؛
 
1 - مصداق عینی نقض کنوانسیون ژنو و حق حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران طبق اصول صریح منشور ملل متحد است و در آستانه 28 مرداد سالگرد کودتای مشترک امریکا و انگلیس علیه مردم ایران اعتراف به مداخلات اثبات این ادعای تاریخی ملت ایران است که برخی دولت‌های غربی هنوز از اخلاقیت سیاسی فاسد و ضد انسانی گذشته در مقابل ملل آزاد دنیا استفاده می‌کنند.
 
2- اقدامات ضد انقلابی تحمل جنگ هشت ساله و دهها نوع تحریم ناعادلانه به ملت ایران بویژه نقض حقوق بین المللی ایرانیان در مصادیقی همچون برنامه هسته ای این واقعیت را اثبات کرده است که کشورهای غربی هیچگاه نگاهی توام با حسن نیت به تحولات ایران نداشته اند و اقدامات اخیر که به نام حمایت از مردم ایران صورت گرفته عاری از آن نیات شیطانی نبوده است.

 
3 - پخش نخستین اعترافات مبنی برمداخله انگلیس و فرانسه منجر به شکل گیری سیاست انفعالی اعترافات آن قدرت‌ها به مداخله شده است سیاستی که می‌تواند با هدف تعدیل چهره منفی آن قدرت ها در صورت انتشار اسناد مثبته مداخله اتخاذ گردد.
عدم درک این واقعیت‌های و توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران و قدرت ملت بزرگ ایران در رویارویی با هر گونه توطئه علیه نظام است که ملت با خون پاک فرزندان و عزیزان خود آن را بوجود آورده‌اند.


کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دخالت‌های انگلیس، امریکا و فرانسه را در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و بی احترامی آنها به ملت بزرگ ایران بشدت محکوم می‌نماید. 

امروز همه کسانی که زمانی دخالت‌های بیگانگان در حوادث پس از انتخابات را یک ادعا می‌دانستند، باید متوجه شده باشند که هر سخنی حرکتی و اطلاعیه‌ای در راستای اهداف دشمنان انقلاب اسلامی خدمت به آمریکا انگلیس و علیه منافع و امنیت ملی است.
در انتهای این بیانیه آمده است: امروز ملت ایران باید یکپارچه و متحد در برابر توطئه‌هایی که اقتدار و امنیت ملی ما را نشانه رفته است بایستند و با محوریت مقام والای ولایت از دست آورد‌های انقلاب اسلامی دفاع و در سازندگی کشور کوشا باشند. 

 

منبع

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی