انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 657)
چهارشنبه 21/5/1388 - 14:12 -0 تشکر 141276
تحریف برگی از تاریخ

جمهوری اسلامی: برای كوبیدن رقیب به تحریف تاریخ متوسل نشوید روزنامه جمهوری اسلامی، در واکنش به گفت و گوی یکی از نمایندگان مجلس اول با روزنامه وطن امروز، ادعای این نماینده درباره شهید آیت و ارتباط ترور وی با مخالفتش با موسوی را تحریف تاریخ و نادرست خوانده است. به گزارش«فردا» اسرافیلیان نماینده دور اول مجلس در گفتگو با وطن امروز مدعی شد، روزی که حسن آیت به قصد روکردن برخی اسناد و مخالفت با وزیر خارجه شدن میر حسین موسوی در تاریخ 16 مرداد 1360 منزل را به قصد مجلس ترک کرد، ترور شد. اما جمهوری اسلامی در ستون«جهت اطلاع خود» با استناد به آرشیو مطبوعات نوشته است که تاریخ رای اعتماد آقای موسوی از مجلس برای وزارت خارجه 14 تیرماه 1360 بوده و تاریخ ترور دكتر حسن آیت 14 مرداد ماه همان سال یعنی یكماه بعد از رای گیری بوده است. اسرافیلیان در بخشی از مصاحبه مذکور گفته است: روزی که قرار بود موسوی به عنوان وزیر پیشنهادی امورخارجه به مجلس معرفی شود و رای اعتماد بگیرد، مرحوم شهید آیت سخت بیمار بود و چند روز غیبت داشت اما تمام اسناد خودش را جمع و جور کرده و در پوشه گذاشته بود تا به مجلس بیاید، همسرش نقل می‌کند و می‌گوید، من از آیت خواستم به مجلس نرود و استراحت کند اما او گفت، امروز(چهارشنبه 16 مرداد 1360) باید تکلیف جمهوری اسلامی مشخص شود و من باید بروم تا این اسناد و حقیقت‌ها را برای مردم روشن کنم. وی در پاسخ به این سوال که اسناد مربوط به چه نقاط تاریکی از موسوی بود؟ گفت: این اسناد ارتباط موسوی با [...] را اثبات می‌کرد اما آیت زمانی که از در منزل خارج می‌شود در فاصله 30 تا 40 متری بنزی مشاهده می‌شود که راننده ‌آن در حال پنچرگیری است، آیت سوار اتومبیل خودش می‌شود که از جانب افراد مخفی در آن بنز توسط مسلسل ترور می‌شود و نزدیک به 65 گلوله به بدنش اصابت می‌کند و هنوز جای گلوله‌ها روی در منزل او هست. اما روزنامه جمهوری اسلامی هم در باره این ادعا نوشته است: جدال های سیاسی بعد از انتخابات این روزها به تحریف تاریخ منجر شده و متاسفانه بعضی رسانه ها اقدام به انتشار مطالب نادرست برای ضربه زدن به رقیب كرده اند. یكی از این خبرها اینست كه روزی كه دكتر آیت به قصد سخنرانی علیه وزیرخارجه شدن میرحسین موسوی از خانه خارج می شد مورد سوقصد قرار گرفت و به شهادت رسید و نتوانست به مجلس برسد و مانع وزیر خارجه شدن موسوی شود. مراجعه به آرشیو مطبوعات دروغ بودن این خبر را كاملا روشن می كند زیرا تاریخ رای اعتماد آقای موسوی از مجلس برای وزارت خارجه 14 تیرماه 1360 بوده و تاریخ ترور دكتر حسن آیت 14 مرداد ماه همان سال یعنی یكماه بعد از رای گیری . جالب است كه در جلسه ای كه وزیر خارجه شدن میرحسین موسوی بررسی می شد دكتر آیت حضور داشت و در مخالفت با آقای موسوی نیز سخنرانی كرد. توصیه ما به همكاران جوان مطبوعاتی مان اینست كه برای كوبیدن رقیب به تحریف تاریخ متوسل نشوند.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی