انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 651)
شنبه 10/5/1388 - 18:14 -0 تشکر 137776
سید هادی خامنه ای

 عصرایران:
ایلنا: دبیر‌كل مجمع نیروهای خط امام بر ضرورت پاسخگویی دستگاه قضایی انتظامی و امنیتی در برابر حوادثی که طی هفته‌های اخیر رخ داده است، تاکید کرد.

حجت الاسلام سید هادی خامنه‌ای در دیدار تعدادی از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر ضمن اظهار خرسندی از آزادی و دیدار ایشان‌گفت: همگی شما از نیروهای دلسوز جامعه و علاقمند به انقلاب و اسلامی هستید و نباید این حوادث شما را مایوس کند و یا در ‌راهی که انتخاب کرده‌اید، تردید ایجاد شود.

این نماینده سابق‌مجلس گفت: در سال‌های اول انقلاب فرهنگی در کشور بود که بنای آن برخدمت بیشتر به انقلاب و نظام استوار بود. به همین دلیل کسانی که دلسوزی بیشتری داشتند، هزینه بیشتری هم می‌پرداختند. خانواده معظم شهدا، جانبازان وایثارگران از مصادیق همان فرهنگ هستند، امروز هم به نوعی دیگر شاهد احیای همان فرهنگ هستیم و یکی از خدمات مهندس موسوی در ماه‌های اخیر این بوده که برخی از شعارها و آرمان‌های انقلاب را احیا کرده است.

وی افزود: آماده شدن برای پرداخت هزینه‌های مادی و معنوی در راه امام و انقلاب که راه خداست، ادامه همان فرهنگی است که در سال‌های اول انقلاب در کشور حاکم بود. شما مطمئن باشید که اگر در راه خدا مجاهده کنید،خودش شما را هدایت خواهد کرد همان‌گونه که این روزها دل‌های مردم را به هم پیوند داده ودر مسیری مقدس متحد ساخته است.

سید‌هادی خامنه‌ای گفت: ما به دلایل مختلف بیش از هر چیز نیازمند فعالیت فرهنگی هستیم که یک کار زیربنایی والبته تدریجی و زمان‌بر است.

وی افزود: یکی از توفیقاتی که در ماه‌های اخیر به دست آمد این بود که اکثریت نیروهای نخبه علمی، فرهنگی و هنری کشور بیش از گذشته به صحنه آمدند و با تعهد و دلسوزی تلاش کردند، اولا مردم را به مشارکت در انتخابات تشویق کنند و ثانیا افکار عمومی را با ضرورت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور آشنا کردند. این عده پس از انتخابات هم متعهدانه در کنار مردم حضور دارند و با خلاقیت مثال‌زدنی به تقویت و گسترش موج سبز پرداخته‌اند.

دبیر‌كل مجمع نیروهای خط امام با تاکید بر حفظ ارتباط با نیروهای نخبه فرهنگی گفت: همگی شما یا مستقیما در فعالیت‌های فرهنگی اشتغال دارید یا غیر مستقیم با حوزه‌های فرهنگی مرتبط هستید، به همین دلیل تلاش کنید در هر بخشی که هستید به گسترش گفتمان جدیدی که در جامعه شکل گرفته کمک کنید .گفتمانی که بر محور آزادی معنویت و حقوق شهروندی استوار است. امروز آگاهی مردم بیشتر زمینه را برای این حرکت سبز ایجاد کرده است.

عضو شورای بازنگری قانون اساسی با اشاره به ظرفیت‌های قانون اساسی گفت: خوشبختانه قانون اساسی ما ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد. ما ضمن آنکه تمام فعالیت‌های خود را باید در چارچوب همین قانون تعریف کنیم، باید به دنبال احیای اصول فراموش شده قانون اساسی باشیم و هر جا که این قانون خدشه‌دار و یا به آن بی‌اعتنایی شد،حساسیت نشان دهیم.

وی با تاكید بر اینكه همگی ما موظف به قانون گرایی هستیم تصریح كرد: قویا معتقدیم که رفتارهای برخی افراد ودستگاه‌ها در تضاد با قانون اساسی است و به همین دلیل باید تلاش کنیم همه افراد نهادها و جریانات به تمیکن از قانون تن دهند.

دبیر‌كل مجمع نیروهای خط امام با اشاره به ضرب المثلی که رعایت حرمت مسجد را با متولی آن می‌داند،گفت: وقتی برخی اعضای شورای نگهبان قانون اساسی، به حمایت از نامزدی خاص بپردازند و بی طرفی‌ آنها نقض شود، سنگ بنای بی‌اعتمادی به شورای نگهبان و در پی آن تضعیف قانون اساسی را گذاشته‌اند.

مدیر مسوول روزنامه حیات نو با اشاره به کشته شدن برخی از شهروندان در‌حوادث اخیر ودر بازداشتگاه‌ها گفت: واقع امر این است که خبر کشته شدن این عزیزان تلخ‌ترین خبر است که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب شنیده می‌شود. ما انقلاب نکردیم که سینه جوانان خود را هدف قرار دهیم حتی اگر آنها به خیابان آمده و سخنی هم گفته باشند که خوشایند ما نباشد، شرعا و قانونا نمی‌توانیم چنین برخوردهایی با آنها داشته باشیم.مسولان قضایی ، انتظامی و امنیتی باید پاسخ دهند که این برخوردها براساس چه ملاکی صورت گرفته استو همین بازداشتگاهی که اخیرا بسته شد،زیر نظر چه کسی بوده است.

این نماینده سابق مجلس با یادآوری خاطره‌ای از حضرت امام گفت: در سال‌های ابتدایی دهه شصت گزارش‌هایی از زندان‌ها می‌رسید که نگرانی‌هایی در جامعه ایجاد می‌کرد وحضرت امام چند بار افرادی را برای بازرسی از وضعیت زندان‌ها اعزام کردند. در مقطعی بنده و یکی دو تن از دوستان را نیز ماموریت دادند که جهت بازرسی به زندان‌ها برویم، دقیقا به خاطر دارم که هنوز 2 -3 روز از آغاز کار ما نگذشته بود که مرحوم حاج احمد آقا تماس گرفت و گفت امام خیلی نگران‌اند و می‌پرسند نتیجه کار چه شد؟ من گفتم ما تازه کار را شروع کردیم و ممکن است چند روز طول بکشد به ایشان سلام برسانید وبگویید ما به سرعت اقدام می‌کنیم و نتیجه را به عرض می‌رسانیم.

سید هادی خامنه‌ای ادامه داد : چند روز بعد وقتی گزارش‌هایی را به امام تقدیم کردیم فوق العاده ناراحت شدند و دستور دادند هم برخی مشکلات رفع شود، هم با خاطیان برخورد لازم صورت گیرد. از ما هم خواستند که کار خود را ادامه دهیم،البته در ابتدای کار مسوولان وقت دادستانی و سازمان زندان‌ها موانعی را در کار ما ایجاد می‌کردند که با دستور امام رفع شد.

دبیر‌كل مجمع نیروهای خط امام افزود: در پی تلاش همین هیات حتی تعدادی از زندانیان آزاد شدند این در حالی بود كه در آن سال‌ها زندانیان، همان گروهك‌های تروریستی یا افرادی به اتهام ارتباط با آنان شرایط جنگ و بی‌ثباتی‌های ناشی از سال‌های اول انقلاب را هم داشتیم. در عین حال حضرت امام (ره) به این مساله بسیار اهمیت می‌دادند كه هیچ‌گونه ظلم و اجحافی صورت نگیرد. پیش از این هم با احضار مسوولین سه قوه و دادستان انقلاب و دادستان تهران و چند نفر دیگر كه بنده هم جزء آنها بودم در واكنش به گزارشی كه آقای فهیم كرمانی از وضعیت زندان اوین به حضرت امام (ره) داده بودند به شدت ناراحت و آزرده خاطر بودند و بعضی از رفتارهای انجام شده را جنایت نامیدند.

دبیركل مجمع نیروهای خط امام گفت: من واقعاَ تعجب می‌كنم كه عده‌ای ادعای عمل به اسلام و قانون اساسی را دارند، اما در عمل رفتارهایی را انجام می‌دهند كه نه توجیه شرعی دارد نه توجیه قانونی و همین افراد در صف اول ساختارشكنی هستند. به هر حال باید هشدار داد كه اینگونه رفتار نكنید و از همه بخواهیم كه در مقابل این‌گونه رفتارها واكنش جدی نشان دهند.بدون‌شك قهر و عذاب الهی متوجه كسانی خواهد شد كه یا ظلم كنند یا در مقابل ظلم و ستم سكوت كنند. چرا كه در حقیقت با آن همراهی كرده‌اند.

دبیر كل مجمع نیروهای خط امام تصریح كرد: مگر در روایات نداریم كه اگر كسی كمك بخواهد و افراد شنونده به یاری او نشتابند مسلمان نیستند. جای تاسف دارد كه برخی نمایندگان مجلس با مقامات مسوول و شخصیت‌های تاثیرگذار سیاسی، فرهنگی و اجتماعی سكوت كرده و سخنی بر زبان نمی‌آورند آیا از جان و آبروی انسان مقدس‌تر داریم.

سید هادی خامنه‌ای گفت: ما به سهم خود از طریق روزنامه، مصاحبه، سخنرانی و گفت‌وگوهایی كه با برخی شخصیت‌ها داشته‌ایم و در آینده هم داریم در حد توان سعی می‌كنیم به وظیفه شرعی و اخلاقی خود عمل كنیم و البته این تلاش‌ها كافی نیست و همه باید به صحنه بیایند.

در ابتدای این دیدار تعدادی از حاضران از نحوه بازداشت و برخوردهایی كه با آنها صورت گرفته بود گزارش‌هایی را ارائه كردند

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی