انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1388)
سه شنبه 6/5/1388 - 13:32 -0 تشکر 136378
سخنی با ریاست محترم جمهور

بســـــم الله الرحمن الرحیم

اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم

جناب دکتر محمود احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران , سلام علیکم.

جناب دکتر ، مردم فهیم ایران با درک تمامی شرایط حاکم بر ایران و جهان ، با تحمل فشار های اقتصادی ، با صبر بر جراحات وارده آمده ی ناشی از فقر  و بیکاری ، بر پیکره ی خانواده ها و شهرهای بزرگ و کوچک و با سکوت در قبال تشنجات سیاسی ، با بصیرت تمام در 22 خرداد به پای صندوق های رأی آمدندن که تا با فرو انداختن هر برگ در صندوق ، شخصی به قامت 24 میلیون رأی از آن بیرون آید تا آرمان های ایشان را تحقق بخشد.

شاید در آن روزها همگی متفق القول بودیم که فشار هر چه باشد تحمل می کنیم ولی تو را می خوانیم و با قلم خویش نام تو را بر برگ برگ آرا ثبت می کنیم ، چون باور داشتیم که اطاعت از رهبری را سرلوحه کار خویش و محبت او را سرمشق رفتارت قرار داده ای .

در تمامی بحث و استدلالاتمان هر کجا که کار خصم بر ما تنگ می آمد و گوی سبقت را از ما می ربود به یک نکته اساسی اشاره می کردیم ، بله ولایی بودن. آغاز و انجام بحث را به این نقطه سوق می دادیم , ترتیب چیدن مقدمات  استدلالمان را به این نتیجه توجه می دادیم و در یک کلام برگ برنده ما در تمامی آنها کلمه ی سبز ولایت بود که تمامی رنگ های سبز و سفید دیگران در مقابل  عظمتش سر فرو می آوردند .

تو را ولایی می خواندیم و دوستت داشتیم  چون لبخند رضایت را بر لبان رهبر عزیز مان می دیدیم آنجا که چون سربازی فداکار در اجرای فرامین او می کوشیدی و جهاد می نمودی ، جناب دکتر !

جناب احمدی نژاد، ملت به پای صندوق ها به این امید رفتند تا شخصی را بر مسند ریاست جمهوری مملکت بنشانند که از غم رهبری بکاهد و با اطاعت و پیروی از ایشان بر سرعت انقلاب اسلامی بیفزاید ، انقلابی که به گفته معمار کبیرش ، انفجار نور بود.

ملتی خسته از تشنجات و التهاب های سیاسی ، ملتی خسته از بی تدبیری و لجاجت های افراطی ، حماسه ای بر پا کردند تا با این انتخاب مرحمی بر این رنج ها نهاده و آسوده به چشم انداز در انتظار خود بنگرند.

جناب رئیس جمهور ، ایران ملتیست که با شادی رهبرش شادمان و با غم و اندوه او اندوهگین و با فرمان او به خروش می آید . زیرا او را تبلور اسلام راستین و پرچمدار و ادامه دهنده راه انبیاء علیهم السلم  و نایب بر حق ولی عصر عجل الله تعالی فرجه شریف  می دانند  ، و به حق او را ولی امر مسلمین می نامند ، و مگر ما مسلمان نیستیم !!؟

جناب احمدی نژاد ، ولایت مداری یعنی شتاب در پی انجام اوامر ولی ، فســـــارعوا الــــی مغـفـرة ربــــک ، که بی شک مغفرت رب در اطاعت اوست. و اینکه از دل و جان ندای بـابــی انت و امـــــی و مالـــی و اســـرتی سر دادن. و من می گویم جان چه ارزشی دارد که فدای دین خدای حکیم و علیم شود.

جناب رئیس جمهور ، از سر دلسوزی می گویم فـــــأین تذهبـــــوا ؟؟!!، به کدامین سو می روید!؟ . میثاق همگی ملت با شما در اطاعت و فرمانبرداری از ولایت فقیه خلاصه شده است و اگر این کلمه طیبه و این نور الهی نبود ، فما فـــــرق بینــــک و بین الطـــــاغوت؟؟!

خداوندا به حق آیات نورانیت نظام مقدس اسلامی و رهبر فرزانه آن را از بلایای ارضی و سماوی در امان بدار

سه شنبه 6/5/1388 - 14:39 - 0 تشکر 136407

به نام خدا سلام

خیلی خوب بود . خیلی

کاش آقای احمدی نژاد با این کارها دلهره و اضطراب 24 میلیون نفر رو درک کنه و کاری نکنه که .... .

شاد باشین

سه شنبه 6/5/1388 - 14:54 - 0 تشکر 136417

به نام خدا

سلام و درود

صدرا عزیز ممنون که تذکر دادید اما بذارید من حرف دلمو بزنم:

درسته دکتر اشتباه کردند ولی این اشتباه فقط اختلاف نظر بود،چرا حالا نوبت نصیحتها شده چرا برخی از آقایون که نمیدانستند ولی فقیه کیست دارند خودشان را میکشند ،به خدا این امتحان است،چرا بعد از انتخبات حوادثی پیش آمد که مردم بی گناه کشته میشدند نشانی از نصیحت دیده نمیشد،حالا که رئیس جمهور یک اشتباه کردند اما شایسته است که کاسه داغتر از آش بشیم،خود رهبر عزیز توصیه کردند که اینکار نکنید اما برخی نمیدانم چرا اینگونه میکنند.

ببخشیدا دلم پر بود

سه شنبه 6/5/1388 - 15:1 - 0 تشکر 136421

به نام خدا سلام

درسته ، هر کسی اشتباه می کنه اما الان وقت اشتباه نیست . تو این برهه ی حساس باید درایت داشت .

شاد باشین

سه شنبه 6/5/1388 - 15:24 - 0 تشکر 136434

به نام خدا

سلام و درود

بله این موقع حساس نباید اشتباهی صورت بگیره اما ما ادمها معصوم نیستیم که اشتباه هم میکنیم دیگه ؛اما برخی از افراد از این موقعیت سواستفاده میکنند تا بین مردم ودولت شکاف ایجاد کنند.

چهارشنبه 7/5/1388 - 6:40 - 0 تشکر 136658

بسم رب المهدی

سلام علیکم .

جناب صدرای عزیز ؛ نسبت به نوشته ی زیبای شما یک ایراد اساسی دیده میشه !


ایراد از این جهت که خیلی از همین ندانم کاری هایی که در تفکرات خیلی خیلی از افراد (میلیونها نفر تنها از کشور ما ) وجود داره فکر میکنه هر کسی در هر منصبی که هست یا پیدا میکنه باید بهترین باشه و باید همونی باشه که مطلقا ازش انتظار میره !
جناب صدرا ؛ انسانها متفاوتند ، آن هم بر مبنای عقیده ها . و این عقیده ها هستند که باید از یه جایی و از محلی یک نقطه مرکزی پیدا کنند تا به وسیله آن به یکدیگر نزدیک شوند
شما چنین نقطه مرکزی رو چه چیز ، کجا ، چطور و چه شخصی میدانید ؟


امیرالمونین (ع) فرمود: لا یعرف الحق بالرجال ! اعرف الحق تعرف اهله !

باور کنید من با همه بی سوادیم اگر بخوام در مورد این حدیث چیزهایی که تنها پیرامون نوشته شما به ذهنم میرسه رو بگم صفحه ها رو باید سیاه کنم ! حال آنکه از حوصله و مجال خارجه

برداشتی که از نوشته تون میشه اینه که ابتدا اشخاص ملاک قرار گرفتند سپس به خاطر آن اشخاص و به دنبال آنها  میخواهید حق رو پیدا و معرفی کنید !

چنین چیزی ممکن نیست مگر آنکه آن شخص ملاک قرار داده شده ، معصوم مطلق و متصل بدون محدودیت به خدا باشد که هر آنچه از ظاهر و باطنش دیده میشود حق مطلق باشه و چنین کسی فی الحال حاضر است اما ظهور ندارد !

در آخر خدمت شما و سایر دوستان عزیز علی الخصوص چند نفر پاسخ گو به تاپیک عرضم اینه که مدینه فاضله داشتن با مدینه ای که همیشه سعی در پوشاندن عیب و ایرادهاش هست زمین تا آسمان فرق میکنه .

یا ع ل ی مدد

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
چهارشنبه 7/5/1388 - 16:29 - 0 تشکر 136815

بســـــم الله الرحمن الرحیم

اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم

با سلام به دوستان ، خصوصاً دوست عزیزم حیات طیبه که شخصاً یه ایشان علاقه زیادی دارم

در آغاز باید بگویم و ما أبرء نفسی إن النفس لأمارة بالسوء الا ما رحم ربی إن ربی غفور رحیم

من هم از غفلت و لغزش ها در امان نیستم و اصولاً امان نامه ای برای هیچ کس نیامده تا من دومیش باشم.

اما در مورد اشکالی که گرفتید باید عرض کنم که اتفاقاً من هم سخن شما را قبول دارم که کسی را نه باید مطلقاً خوب و نه مطلقاً بد بدانیم و تنها معصومین علیهم السلام هستند که کامل هستند .

تنها درد دل من با رئیس مملکت انتظاری بود که نه تنها من بلکه دیگران هم از ایشان دارند و آن مسئله ولایت فقیه است. اکثر کسانی که به ایشون رأی دادند این مسئله را اصلی ترین دلیل برای توجیه عمل خود می دانند و انتظار همگان هم این است که شخصی که اعتبار خود را از رهبری کسب کرده در عمل نشان بدهد که مردم در تصمیم خود اشتباه نکردند نه اینکه نامه ای را مدت چند روز پنهان کند به امید ...

اما اینکه گفتید از نوشته ام بر می اید که اشخاص ملاک قرار گرفته اند باید چند نکاتی را به بصر جناب عالی برسانم :

من در مطالب بر وفاداری به رهبری تکیه کرده ام و البته این امر اصلاً با فرمایش حضرت علی علیه السلام منافات ندارد.

ولایت فقیه که به گفته امام راحل استمرار حکومت انبیاء علیهم السلام است را به هیچ وجهی نمی توان مطابق با انتخاب فرد به عنوان حق لحاظ نمود ، تا بعد با سخن حضرت علی علیه السلام منافات پیدا کند ، به چند دلیل اولاً آن سخن حقی که ما وظیفه عمل به آن را داریم دقیقاً اصل ولایت فقیه و معیار قرار دادن او را بر ما ثابت می کند. در حدیث مشهور از حضرت ولی عصر ارواحنا فداه ، به این نکته اشاره شده است که در عصر غیبت فرجعوا الی فقیهی با آن شرایطی که در ادامه حدیث نقل شده است ، که خدا ترس باشد و مخالفت هوای نفس کند و... و این به خوبی نشان می دهد که فرد در اینجا مطرح نیست بلکه فقیه جامع الشرایط دارای آن خصوصیات مطرح است .

پس در این شرایط که ما بوسیله یکسری اصول و قواعد قادر به تشخیص ولی فقیه شدیم دیگر اطاعت از او در حکم اطاعت از خداست و کسب محبت و رضایت او هم کسب رضای خداست و در اینجا دیگر شخص مطرح نیست بلکه  سرچشمه و مبدأ مدنظر است.

به قول شهید صدر که فرموده بود باید در خمینی ذوب شد زیرا او در اسلام ذوب شده است ، د رمورد ولی فقیه هم همینگونه است زیرا منصب ولایت فقیه منصب ذوب در اسلام است .

اما در مورد شخص ولی فقیه ، که ممکن است گفته شود که ما ولایت فقیه را قبول داریم اما شخص سید علی خامنه ای مد ظله عالی را مصداق ولی فقیه نمی دانیم ، باید به عرض برسانم که طبق قاعده لطف اصولاً محال است که خداوند اجازه دهد که این منصب به دیگران برسد و حتماً آنکسی که شایستگی آن را دارد به این مقام می رسد . و نمونه های آن را نه تنخا در انقلاب اسلامی ایران بلکه د رقبل از آن هم می بینیم.

با توجه با این نکات شاید بهتر سخن امام خمینی رحمة الله علیه را درک کرد که فرمود پشتیبان ولایت فققیه باشید تا آسیبی به این مملکت نرسد ، و در این زمانه هم که حق و باطل بر افراد مشتبه شده است مطمئن ترین ریسمان همان ولایت فقیه است که باید به آن چنگ زده و از غرق شدن در شبهات و القائات برهیم.

اما در مورد رئیس جمهور که خطاب من به ایشان از سر دلسوزی بوده است و نه بد خواهی باید بگویم که همانگونه که قبلاً هم گفته ام از قبلی ها چند سر و گردن بالا تر است و نزد اکثر ملت محبوب است ان شاء الله ولی این محبوبیت به هیچ وجه مانع نقد عملکرد ایشان نمی شود و توجیه اشتباهات ایشان هم معقول نیست هر چند که حمایت از او برای سرعت بخشیدن به حرکت انقلاب ضروری است

سخنی با بوفون دوست داشتنی

برادر عزیزم حرفت کاملاً درسته ، چون برخی در این شرایط میخوان از آب گلآلود ماهی بگیرن و نه دلسوز نظامند و نه رهبری و نه رئیس جمهور ، اما حساب منو از اونها جدا بدون.

موفق و پیروز باشید

خداوندا به حق آیات نورانیت نظام مقدس اسلامی و رهبر فرزانه آن را از بلایای ارضی و سماوی در امان بدار

چهارشنبه 7/5/1388 - 21:56 - 0 تشکر 136924

سلام

جناب صدرا ممنون از سخنان خوب و ارزنده تون. بنده هم با صحبتهای شما موافق هستم و معتقدم جنگی که هم اکنون درگرفته فقط وفقط برای زیر سئوال بردن جایگاه ولایت فقیه هست، همونطور که می بینیم افرادی که همیشه مخالف ولی فقیه بودن ، این روزها سنگ ولایت رو به سینه میزنن و دلسوز نظام شده اند و به احمدی نژاد خرده میگیرن که ولایت پذیر نیست! درحالیکه فرق است بین کسانی که به اصل مسئله ولایت اعتقادی ندارند و معاند و مخالف اون هستن با کسانی که در اثر خطا و اشتباه (که ناگزیر هم هست) نافرمانی میکنن.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

چهارشنبه 7/5/1388 - 22:4 - 0 تشکر 136929

به نام خدا

سلام و درود

صدرای عزیز نه من هیچ وقت چنین اشتباهی نمیکنم که شما رو جزو منافقین بدونم شما واقعا دلسوز هستین

اما من با اون کسایی حرف میزنم که ولایت را بازیچه هدفهای خود کرده اند.

چهارشنبه 7/5/1388 - 22:43 - 0 تشکر 136942

امغرورشده ودارداشتباه می کندوبایدودرااصلاح کند من که رای خود به اوپم....

پنج شنبه 8/5/1388 - 7:51 - 0 تشکر 136991

بسم الله الرحمن الرحیم
یا لثارات الحسین
******************
سلام بر شما
***********
منم میخوام با رئیس جمهور صحبت كنم البته با اجازه حضار
چهار سال پیش نمی شناختمت كی هستی كجا اومدی ولی بالعكس آقای رفسنجانی رو میشناختم واقعا شرایط سختی بود كه مردم كدوم رو انتخاب كنند برای ریاست جمهوری من بخاطر اینكه از آقای رفسنجانی از همون موقع خوشم نمیومد البته ناگفته نماند از خود احمدی نژاد هم اصلا خوشم نمیومد اما یه چیز به دادم رسید تا به كمك اعضاء ستاد احمدی نژاد بیام اونم عبا بود قربون پیامبر و لباسش كه همه جا به كمك همه مخلوقات ناتوان میرسه .
زمان خاتمی سنی نداشتم هر همسایه ای منو میدید بهم میگفت خامنه ای رو دوست داری یا خاتمی اتصافا گفتن خاتمی برام خیلی سخت بود و می گفتم خامنه ای و التماس دعا 
خاتمی چون معمم بود و عبا بدوشش بود و بخاطر همون خاطره ای كه تعریف كردم ازش بدم اومد وقتی دیدم آقای رفسنجانی هم مثل ایشون لباس داره گفتم یا جد سید مجید اینم مثل همون و من از كسی كه بدم میاد رو دوباره باید ببینم خلاصه با هزار زور و كلنجار رفتن با عقلم رفتم به سوی احمدی نژاد
از یه طرف می گفتم آقای رفسنجانی یار امام بود و خیلی با صفاست و این جور حرفا از طرف دیگه هم چون لباسش شبیه لباس خاتمی بود وحشت داشتم ازش و از طرف دیگه باید احمدی نژاد رو تحمل می كردم . .. .
تلاش كردم احمدی نژاد رئیس جمهور بشه و بعد اینكه رئیس جمهور شد نشستم گریه كردم و با خودم میگفتم خدا حال واقعا ایشون مرد عمله ...
بعد دو سه هفته دیدم دمش گرم خیلی با حالا علتش رو می دونید چی بود چون با همون كسی كه اسمش راحت رو زبون می چرخید زیاد  می گرده ...
اما نمی دونم چی شد یه دفعه اكثرا ضدش شده بودند حال اونایی كه می شناسم ضدش شده بودند و من برعكس تازه فهمیدم  احمدی رو زبونم می چرخه و چون فامیل مادرم احمدی است دیگه نور علی نور هی میگفتم ایشون فامیل دوری نیست خلاصه من بودم با خیالات رهبر و احمدی نژاد ... 
می دونید من از چی ناراحتم
از اینكه  من در دنیای خارج نت حدود سه سال پیش داشتم پیروی از احمدی نژاد می كردم دوست و آشنا سركوبم می كردند مذهبی و غیر مذهبی بهم طعنه می زدند و بعد دو ماه قبل انتخابات مذهبی ها و غیر مذهبی ها میان طرفدار احمدی نژاد میشن و دوباره بهم طعنه می زنن .
واقعا من موندم ... چه كار كنم ...
الان هم دیگه به هر شیوه ای آدم رو متهم حساب می كنند .
من تنها چیزی كه از احمدی نژاد فهمیدم این بود كه بعد رهبر تنها كسی بود كه من با صداش شب و روز نداشتم و همیشه گوش میدادم و توی ذهنم بود و هست و خواهد بود ...
تنها تقاضای من از احمدی نژاد اینه كه حرف رهبر را تا آخرین نفس هایت گوش كن .
موفق و موید
التماس دعا  

http://rahpoyvesal.blogfa.com
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی