انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 266)
يکشنبه 4/5/1388 - 18:23 -0 تشکر 135779
جوابییه ای 2 خطه!!

سایت الف:(alef.ir  :  منتسب به آقای توکلی:

حتما بخوانید !!!  

  می توانید برای دیدن نظرات به سیات مذکور مراجعه کنید

 

                                                    رسم ریاست جمهوری

 1. حمایت از رجال سیاسی در نظام‌های مختلف سیاسی ممكن است از مبانی مختلفی نشأت بگیرد كه با توجه به مادی بودن اكثر نظام‌های سیاسی موجود در جهان، كسب منافع مادی كه مهم‌ترین آنها قدرت و ثروت است، قوی‌ترین مبنی به‌شمار می‌رود. در این میان جمهوری اسلامی ایران باتوجه به مبانی ارزشی نشأت گرفته از نظام حقوقی اسلامی رنگ و بویی متفاوت دارد. در نظام‌های مختلف حقوقی اشخاص و سمت‌های مختلف وزن و اعتبار خود را از قوانین خصوصاً قانون اساسی اخذ می‌كنند به‌نحوی كه ارتباطی مكانیكی میان سمت‌های مختلف كه براساس قانون اساسی ترسیم شده است، وجود دارد. در حالی‌كه در نظام حقوق اساسی جمهوری اسلامی، قوانین مختلف ازجمله قانون اساسی در كنار مقبولیتی كه از عموم مردم كسب كرده‌اند، مشروعیت خود را از ولایت امر كسب می‌كنند و بدون تأیید ولی فقیه هیچ قانونی مشروعیت ندارد.

در كنار مشروعیت قوانین، مشروعیت افراد و شخصیت‌های سیاسی ـ حداقل برای دسته‌ای از مردم كه به فكری مانند آنچه در بالاتر توضیح داده شد، معتقدند ـ نیز از ولی فقیه نشأت می‌گیرد. برای برخی ارزش رجال سیاسی به میزان اعتقادی است كه به رهبری دارد و در عمل نیز خود را مطیع رهبری می‌داند.

الف) علت آنكه آقای رئیس‌جمهور پس از نامه رهبری معاون منصوب خود را عزل ننمودند، چیست؟

ب) این‌كه آقای مشایی نامه استعفای خود را پس از پخش رسانه‌ای نامه رهبری به رشته تحریر درآوردند نشان چیست؟

ج) اساساً چرا آقای رئیس‌جمهور حكم رهبری را كه ملغی و كان‌لم یكن كردن حكم انتصاب آقای مشایی را خود به مرحله اجرا نگذاشتند؟ این واقعه كه آقای مشایی استعفانامه خود را به آقای رئیس‌جمهور بنویسد و ایشان نیز رونوشت آن را به رهبری ارسال نمایند آن هم پس از گذشت چند روز از نگارش نامه رهبری، نشان چیست؟

د) با توجه به اینكه بی‌احترامی امری عرفی و بسته به زمان و مكان است، آیا در عرف جامعه سیاسی ما نحوه نگارش نامه آقای رئیس‌جمهور به رهبری- آن هم درقالب 2 خط و پس از نامه عارفانه! به آقای مشایی ـ بی‌احترامی به مقام ولایت تلقی نمی‌شود؟

   
 
 

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی