انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1202)
يکشنبه 4/5/1388 - 15:28 -0 تشکر 135710
پسر مشاور محسن رضائی

در مورد محسن روح الامینی  چه می دانید؟

روح الهي
يکشنبه 4/5/1388 - 15:46 - 0 تشکر 135723

 "محسن روح الامینی نجف آبادی" یکی از کشته شدگان حوادث اخیر تهران است که پس از دستگیری در 18 تیرماه،در زندان اوین درگذشت.ایشان که دانشجوی رشته ی کامپیوتر در دانشگاه تهران بود،پس از دستگیری و انتقال به زندان اوین در روز اوّل مردادماه درگذشت.وی فرزند "عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی" دبیرکلّ حزب عدالت و توسعه،ازاساتید دانشگاه تهران،مشاور وزیر بهداشت ،و رئیس انستیتو پاستور در دولت نهم بود که پیشتر نیز عضو شورای مرکزی جمعیّت ایثارگران انقلاب اسلامی  و مشاور انتخاباتی آقای محسن رضایی بود.در مراسم خاکسپاری این جوان،افرادی از بیت رهبری،آقای رضایی،جمعی از سپاهیان و...حضور داشتند."حسین علایی" از سرداران سپاه گفته است:"آقای روح الامینی به هنگام خاکسپاری فرزندش ،چفیه ی بسیجی را همچنان بر گردن داشت.آن را به من نشان داد و گفت:امروز این چفیه را برگردن چه کسانی انداخته اند؟کسانی که کار آنها دستگیری و احیاناً کشتن مردم شده است!..."...روحش شاد!  

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

يکشنبه 4/5/1388 - 15:51 - 0 تشکر 135728

در ضمن در مراسم تشییع ایشان آقای شریعتمداری ، آقای ضرغامی هم بودند. و مراسم ترحیم ایشان که قرار بود امروز در مسجد بلال  برگزار شود کنسل شد.

روح الهي
يکشنبه 4/5/1388 - 18:44 - 0 تشکر 135796

الله أعلم چرا مراسم سوگواری این جوون کنسل شد!!!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

دوشنبه 5/5/1388 - 3:27 - 0 تشکر 135933

بنام خدا

با سلام

میخوام بپرسم ایت الله گیلانی هم یک انسان و یک قاضی و یک دادستان بود،ایشون هم یک انسان بود و مهر پدری داشت،چرا حکم اعدام دو فرزندش رو صادر کرد،چون دو فرزندش از فریب خوردگان گروهک منافقین بودند و جزو معاندین نظام و انقلاب بودند،لابد میخواید بگید مهر پدری نداشته،حضرت امیر مگه دست برادرش رو داغ نکرد،پس برای حرکت چرخ انقلاب نیاز به فداکاری داریم.(جدیدا هم از دست رئیس جمهور محبوبمان نشانه عدالت رو دریافت کردند،بخاطر همین از خود گذشتگی)

من یک نقلی رو شنیدم شاید بعضی افراد ظرفیت شنیدنش رو نداشته باشند،در 18 تیر 78 وقتی اغتشاشات راه افتاده بود،عده ای برای جان مقام معظم رهبری احساس خطر می کردند و به ایشون گفتند علت نگرانی خود را،میدونید در جواب چی شنیدن،به نظر من که یک درس بزرگه این سخن، ایشون فرمودند اگر صد تا مثل من زیر چرخ این انقلاب له بشوند این انقلاب به حرکت خودش با یاری صاحب اصلی امام زمان عج ادامه میدهد و خدشه ای  نمی بیند.

مگه ما در زمان جنگ 500 هزار شهید و جانباز ندادیم، و در روند انقلاب شهدای72 تن در هفتم تیر و شهادت شهیدان رجایی و باهنر و شهید مطهری و.....

پس حالا این بوق و کرنا ها برای چیه؟

پسر نوح هم که پسر پیغمبر بود!

منکه فعلا خبر دقیقی ندارم،اما می پرسم چه کسی یقین داره فرزند این آقا بی تقصیر بوده و بی دلیل دستگیر شده، پس فعلا قضاوت عجولانه نکنید.

به حکم اسلام کسیکه ایجاد رعب و وحشت برای مردم بکند حکم محارب دارد،در این باب دوست خوبمان جناب هادی که اهل علم و فضل  تشریف بیارند و توضیح دقیقتر بدهند.

پس برای رسیدن به هدفمان که همان تعالی اسلام و انقلاب از هر چیزی باید بگذریم، 5 شهید خانواده سجادیان که پدر بهمراه 4 فرزندش در دفاع مقدس به شهادت رسیدن،شهیدان پس از کجا امده بودند، از میان مردم بودند، درسته به آسمان پرواز کردنداما اول از اهالی زمین بودند.

خدایا همه ما را هدایت کن و فریب خوردگان روهدایت و بدامان ملت بازگردان،الهی آمین

افضل العبادة انتظار الفرج‏

یاران همه رفتند جامانده ام من           ازکاروان عشق وامانده ام من

دوشنبه 5/5/1388 - 8:18 - 0 تشکر 135945

سلام

پسر نوح با بدان بنشست

خاندان نبوتش گم شد

آقایون به خاطر مشغله كاری از تربیت فرزندان غافل بودند خالا چفیه به گردنها رو زیر سوال می برند.اگه این چفیه بگردنها نبودند معلوم تبود سرنوشت انقلاب در غائله های چند سال اخیر به كجا كشیده میشد.البته افراط وتفریط در هر كاری خوب نیست ولی در این جور مواقع خشك وبر با هم می سوزند

                          این نیز بگذرد.....
دوشنبه 5/5/1388 - 10:41 - 0 تشکر 135976

خب دوستان اشکال شما هم همین جاست. منافق !منظورتان چیست ؟ من خوب متوجه نشدم! حتی اگر ایشام معاند ، منافق یا هر چیز دیگری هم بود سوال این است در مملکت ما که نام اسلامیت را یدک می کشد چرا باید یکی که چه عرض کنم چندین نفر به خاطر شکنجه کشته شوند. این با کدام یک از مبانی اسلامی سازگار است. مگر پیامبر ما با اسیران جنگی که کافر هم بودند چنین برخوردی داشت؟ تو را خدا ببینید چطور اسلام را بازیچه غرض های سیاسیتون میکنید. واقعا درست است که در آخر زمان جز پوسته ای از اسلام نمی ماند. شما فکر می کنید چرا دکتر کامران لنکرانی با آن همه سوابق درخشان در پست وزارتشان که حتی منتقدان دولت هم به آن اذعان داشتند از لیست کابینه دهم خط خورد. من نمی گم خودتان برید دنبالش ببینید.

روح الهي
دوشنبه 5/5/1388 - 11:37 - 0 تشکر 135995

یکی از بسیجیهای واقعی همین آقای روح الامینی هستن، درست که بسیج یه نهاد مقدس و انسانهای پاک و مخلص بسیجین اما نباید سوءاستفاده بعضی افراد رو ندیده گرفت در ضمن همه شاهد بودن که رهبری اعلام انزجار کردن از حمله به دانشگاه و برخورد با دانشجویان و هیچکس حق نداره با یک جوان به اصطلاح متهم این جور برخورد کنه و باید ابعاد قضیه کاملا روشن بشه و با خاطیان سخت برخورد بشه

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
دوشنبه 5/5/1388 - 12:7 - 0 تشکر 136011

پس از آنکه خبرهای نگران کننده ای از وضعیت بازداشت شدگان حوادث اخیر به گوش می رسد و نیز با کشته شدن فرزند دکتر روح الامینی، دکتر علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه سرگشاده ای خطاب به آیت الله هاشمی شاهرودی نوشت. متن این نامه به این شرح است:

جناب آقای شاهرودی (دامت بركاته)

ُریاست محترم قوه قضائیه

با اهدای سلام و آرزوی توفیق برای جنابعالی، اخبار متواتر حكایت از آن دارد كه نوع برخورد با برخی بازداشت‌شدگان اخیر بر خلاف موازین اسلامی و توأم با فشارهای روحی و جسمی بوده و گاهی به مرگ فرد بازداشت شده منتهی شده است كه آخرین آنها مرگ جانگداز مرحوم محسن روح‌الامینی فرزند آقای دكتر روح‌الامینی رئیس محترم انستیتو پاستور بود كه دل همه انسان‌های شریف و دوستداران انقلاب اسلامی را به درد آورد.

این جرم‌ها كه به وسیله افراد مشكوكی كه در مسلمانی آنها تردید است انجام می‌شود و باعث می‌گردد كه زحمات برادران خدوم نیروی انتظامی و بسیج و سپاه بر باد برود نباید بدون مجازات باقی بماند، خصوصا كه این افراد طبق قانون ضابطان قوه قضائیه محسوب می‌شوند.

این مجازات‌ها موجب تقویت نظام جمهوری اسلامی است. باید فرد‌ مجرم با همان عنوان سازمانی‌اش به مردم معرفی و مجازات شود. به نظر می‌رسد كه جنابعالی به عنوان مدعی‌العموم حساسیت لازم را نسبت به مبارزه با این ظلم‌ها و دفاع از حقوق مظلومان ندارید والا كار به اینجا نمی‌رسید.

اگر دادگاه بررسی اتهامات مطروحه در گزارش تحقیق و تفحص مجلس هفتم را تشكیل می‌دادید و خصوصا به اتهامات رسیدگی و قوه‌قضائیه را اصلاح و تقویت می‌كردید اكنون این قوه در مقابل قتل ناجوانمردانه جوان رشیدی مانند محسن روح‌الامینی سكوت نمی‌كرد.

هنوز دیر نشده است، به عنوان اولین گام قاتل عمدی یا سهوی او را به جامعه معرفی و مجازات كنید تا تسلی خاطر برای خانواده او و همه ملت ایران و عبرتی برای جانیانی كه خود را بازجو نامیده‌اند شود.

با تقدیم احترام

علی مطهری

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
سه شنبه 6/5/1388 - 14:3 - 0 تشکر 136392

زهرای عزیز!عمل به"اسلام"چیه؟اینا عمل به "قانون اساسی"خودشون رو هم از یاد بردن!یادمه در زمان اغتشاشات همه به آقای «موسوی»می گفتن:قانون شکن،قانون گریز،و...امّا ثابت کردن که خودشون از همه قانون گریز ترن!!!بگذریم که آقا امام علی(علیه السّلام) با قاتلش هم اینگونه برخورد نکرد و نذاشت که دیگران هم برخورد بد داشته باشن!عمل به اصل 38 قانون اساسی کو که می گه:اصل 38:هرگونه شکنجه برای گرفتن اقرار و یا کسب اطّلاع،ممنوع است... اصل 39 قانون اساسی رو چرا بهش عمل نمی کنن؟اصل 39:هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون،دستگیر،بازداشت،زندانی یا تبعید شده به هر صورت که باشد ممنوع و موجب مجازات است.*و سیعلم الّذین ظلموا أیّ منقلبٍ ینقلبون*

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

سه شنبه 6/5/1388 - 16:14 - 0 تشکر 136463

پناه بر خدایی که در آیات قرآنش خطاب به خانواده ی مقتولی که قصاص قاتل را خواهانند می گوید:"اگر او را بخشید،به تقوی نزدیکتر است!زیرا که او هم برادر شماست"

کاش به دست این مسئولین زندان های ایران ترجمه ی قرآن و نهج البلاغه رو می دادن تا مهربان باشند و مسلمان،نه اینکه بهشون فقط بگن:دعای کمیل بخون،بزن،بکش تا بری رضوان!

یا محمّد!درود بر تویی که با مهربانی ات نامسلمان را مسلمان کردی و مسلمان را مسلمان تر!

درود بر تویی که بر سر و روی مبارکت شکمبه ی گوسفند افکندند و تو اخم هم نکردی!تا چه رسد که بخواهی نامهربانی کنی!                                                                      

یا علی بن أبی طالب! درود بر مهربانی ات که گفتی:" این شیر را اوّل به قاتلم بدهید!"

درود بر شرف تو که در برابر دشمنی که شمشیر به دست نداشت،شمشیر انداختی!

یا حسین!درود که لب تشنه شهید شدی امّا نگذاشتی آب را بر روی دشمنانت ببندند!

یا مهدی!خسته شده ایم!بیا و به این ستم ها پایان بده!

کاش مرده بودم و هیچوقت نمی شنیدم که در زندان های ایران هم این چیزها وجود داره!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی