انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2758)
شنبه 3/5/1388 - 16:8 -0 تشکر 135415
تحلیلی بر آمدن و رفتن مشایی

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

چندی پیش اسفندیار رحیم مشایی طی حکمی شد معاون اول رئیس جمهور و بعد از چند وقت با تذکر رهبری ایشون استعفا دادن و با موافقت رئیس جمهور از این سمت برکنار شدن.
داشتم به روند اومدن و رفتن ایشون نگاهی مینداختم و گزارش هایی که خبرگزاری ها در این مورد میدادن رو میخوندم، برام نکاتی جالب بود که مینویسم.
انتخاب اسفندیار رحیم مشایی به سمت معاون اولی رئیس جمهور:

طی حكمی از سوی دكتر احمدی نژاد صورت گرفت؛
«اسفندیار رحیم مشایی» معاون اول رییس جمهور شد
دكتر احمدی نژاد طی حكمی «اسفندیار رحیم مشایی» را به سمت معاون اول رئیس‌جمهور منصوب كرد.
متن حكم دكتر محمود احمدی‌نژاد بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای مهندس اسفندیار رحیم مشایی
جمهوری اسلامی برآمده از ایمان و مجاهدت بی نظیر و عواطف پاك ملت بزرگی است كه آوازه فرهنگ،تمدن و آرمان خواهی او ،سراسر تاریخ را آكنده است.صدها هزار قامت بلند از بهترین ها بر خاك افتاده اند تا پرچم سرافرازی دیار راستان همواره در اهتزاز بماند.صداقت، شور و شعور، صفا و صمیمیت ،همدلی و هم داستانی، وفای به عهد و اعتقاد عمیق به یكتاپرستی و عدالت از ویژگی های برجسته مردم سرزمین ایران از هر قوم ، قبیله و مذهب است.
عشق الهی به پیامبر عظیم الشأن اسلام (صل الله علیه و آله و سلم) ، اهل بیت گرامی ایشان (علیهم السلام) و خط ولایت و امامت در صفات هر ایرانی موج می زند و در زوایای زندگی فردی و اجتماعی او ریشه دوانیده است. دلبستگی به ایران و تعهدی مقدس و ملی برای عزت و آبادی كشور و برقراری صلح و عدالت واقعی در جهان، در اعماق روح و روان هر ایرانی به ودیعت نهاده شده است .
با الطاف بیكران الهی و عنایات ویژه حضرت ولیعصر(عج) و در پاسخ به دعوت رهبری گرانقدر، انتخابات ریاست جمهوری دهم با حضور قریب 40 میلیون انسان مؤمن، آگاه و نجیب، فصل جدیدی از حیات پر افتخار در برابر ایرانیان و دریچه های امید فراوانی در برابر ملت های حق طلب و عدالت جو گشوده است.
به فضل الهی دوران جدید، دورانی سرشار از امید و مجاهدت در راه آرمانهای الهی، خدمتگزاری برتر و بالاتر به مردم و پیروزی های بزرگتر برای ملت خداجو و بشارت دهنده فردایی درخشان، برای بشریت امروز خواهد بود .
عصر، عصر ظهور است و جهان به سرعت برای مطالبه پاكی و عدالت و برقراری همه خوبی ها و زیبایی ها تحت حاكمیت انسان كامل آماده می شود و مسوولیت ملت سرافراز ایران مسوولیتی ممتاز و سرشار از افتخار است.
دولتِ برآمده از آراء توده های میلیونیِ مردم، قدرشناسِ عطایا و فرصت های الهی خواهد بود و در شكرگزاری جهت خدمت، همه توان خود را به كار می گیرد و لحظه ای از كار و تلاش سازنده فروگذار نخواهد كرد.
اینجانب جنابعالی را انسانی خودساخته و مؤمن ، دلباخته حضرت صاحب الزمان (عج) و با تعهدی آگاهانه و عمیق به خط نورانی ولایت و مبانی جمهوری اسلامی و خدمتگزاری توانمند و صدیق به ملت الهی و عزیز ایران می شناسم و طیق اصل یكصد و بیست و چهارم قانون اساسی به سمت معاون اول رییس جمهور برمی گزینم .
امیدوارم همچون گذشته با توسل بر خدا و توسل به حضرت امام عصر(عج) و عشق عمیق به ایران با توانی مضاعف به اهداف بلند ایران اسلامی موفق و سربلند باشید.
رجاء واثق دارم همكاران خوبم در دولت، با هماهنگی و همدلی، شما را در انجام مأموریت ها یاری خواهند كرد.
از تلاش های مخلصانه و صادقانه برادر عزیزم جناب آقای دكتر داودی كه قریب چهار سال با تمام وجود و فداكارانه دولت اسلامی را یاری دادند صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم در سنگرهای جدید همچنان منشأ خدمات برجسته و ماندگار باشند.
محمود احمدی نژاد
جمعه 26 تیر 1388
 
بعد از این حکم سیل هجوم حملات علیه دولت شدت گرفت و دوباره تخریب ها علیه دولت شروع شد، به خاطر سه مورد اشتباه آقای مشایی در سمت قبلی که داشتن، همه دولت رو مورد هجوم قرار داده و زیر سوال بردن همه رو.
اونایی که از اول با دولت مشکل داشتن که براشون مهم این بود که حربه ای پیدا کردن برای تخریب دولت و اونایی که دوستدار دولت بودن داشتن کم کم تحت تاثیر تبلیغات سوء که ضد دولت هست قرار میگرفتن و یواش یواش داشتن میشدن مخالف دولت!
و بعضی ها هم به شیوه ای خیلی مزبوحانه تلاش بر این داشتن که نشون بدن که رایی که در انتخابات اخیر داده شد بیهوده بوده و شخصی که رهبری هم تائیدش کرده فاقد صلاحیت ریاست جمهوری هست!
در همین زمان بود که رهبر فرزانه انقلاب بسیار هوشمندانه وارد عمل شد و نامه ای به شرح زیر دادن:
 
نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به رئیس جمهور در مورد آقای مشایی
در پی انتصاب اسفندیار رحیم مشایی به عنوان معاون اول رییس جمهور، مقام معظم رهبری در نامه‌ای به رییس‌جمهور دستور عزل وی را صادر كردند.
متن كامل این نامه بدین شرح است:
بسمه تعالی
جناب آقای دكتر احمدی نژاد، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و تحیت
انتصاب جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی به معاونت رئیس جمهور بر خلاف مصلحت جنابعالی و دولت و موجب اختلاف و سرخوردگی میان علاقمندان به شما است.
لازم است انتصاب مزبور ملغی و كان لم یكن اعلام گردد.
سیدعلی خامنه‌ای
 
 
اگر به متن نامه رهبری دقت کنین متوجه میشین، ایشون مصحلت دولت رو در این دیدن که آقای رحیم مشایی در این سمت نباشه تا دولت مجددا مورد تخریب قرار نگیره و راحتر بتونه برنامه های خودش رو برای رسیدن به اهداف انقلاب ادامه بده و نکته قابل توجه این هست که رهبر ایشون رو از این سمت عزل نکرده بلکه از رئیس جمهور درخواست کرده تا ایشون رو عزل کنه!
یعنی هنوز رهبری به دولت منتخب مردم اعتماد کامل داره و همچنان همانند کوهی استوار پشت سر دولت هست و بر کارهای دولت نظارت مستقیم دارن و جایی که احساس کنن داره دولت اشتباه میکنه، با تذکراتی به جا دوباره دولت رو به مسیر اصلی خودش برمیگردونه.
ولی بعضی ها سعی داشتن بگن بین دولت و رهبری تفرقه افتاده و اهداف این دو از هم جدا هست و میخواستن با ایجاد فتنه و نفاق بین دولت و رهبری مردم رو مقابل دولت قرار بده و اتحاد این ملت رو دچار تزلزل کنه!
اتفاقا این افراد همون دسته افرادی بودن که در چند وقت اخیر سعی میکردن با ایجاد فتنه و نفاق بین مردم و رهبری، نظام ایران رو زیر سوال ببرن که باز با هوشیاری رهبر فرزانه انقلاب تیرشون به سنگ خورد و موفق نشدن.
در ادامه پیام رهبری مبنی بر درخواست عزل اقای رحیم مشایی از سمت معاون اولی، آقای رحیم مشایی از سمت معاون اولی استعفا دادن، که متن استعفای ایشون به شرح زیر هست:
 نامه رحیم مشایی به رییس جمهور
اسفندیار رحیم مشایی شب گذشته به دنبال انتشار نامه رهبر معظم انقلاب ،در نامه ای به دكتر احمدی نژاد كناره گیری خود را از این مسوولیت اعلام كرد.
متن نامه به شرح زیر است:
 

برادر ارجمند جناب آقای دكتر احمدی نژاد
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و دعای توفیق
در پی صدور نامه مقام عظمای ولایت كه امشب از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد كناره گیری خود از مسوولیت معاون اول رییس جمهوری را به استحضار می رساند.
پیشتر نیز كه ملاحظه فشارها به آنجناب - كه بویژه با توجه به مسوولیت های سنگین اداره كشور - بر حقیر بسیار دشوار بود، درخواست واگذاری این مسوولیت را از حضرتعالی داشتم. در هر حال با قلبی مالامال از عشق به ایران عزیز و نظام - جمهوری اسلامی، ضمن آرزوی پیروزی های بیشتر و بزرگتر برای ملت شریف ایران، خود را همواره سرباز دولت مردمی ، عدالت جو و مهرورز جنابعالی و نظام ولایی دانسته و در مسیر اسلام و انقلاب از هیچ تلاش و خدمتی دریغ نخواهم كرد.
با احترام فراوان
اسفندیار رحیم مشایی
شنبه 3 مرداد 1388

 

و بعد از استعفای ایشون، رئیس جمهور نیز با استفای ایشون موافقت کرد که شرح بیانیه ایشون به شرح زیر هست:

 

 

موافقت رییس جمهور با كناره گیری رحیم مشایی

 

دكتر احمدی نژاد در پاسخ به نامه رحیم مشایی با كناره گیری ایشان از معاونت اولی رییس جمهور موافقت كرد.
رییس جمهور در این نامه خطاب به رحیم مشایی تاكید كرد: با پذیرش كناره گیری شما از مسوولیت مذكور مطمئن هستم همواره در خدمت ملت و انقلاب اسلامی خواهید بود.
متن نامه به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای مهندس رحیم مشایی
با تقدیر فراوان از بزرگواری و پذیرش مسوولیت معاونت اولی كه علی رغم میل شخصی جنابعالی و با اصرار اینجانب انجام شد مجددا تاكید می نمایم كه شما را انسانی خود ساخته ، مومن و دلباخته حضرت ولی عصر(عج) و با تعهدی عمیق و آگاهانه به خط نورانی ولایت و مبانی جدی اسلامی و خدمتگزاری توانمند و صدیق به ملت الهی و عزیز ایران می شناسم .
طی یك هفته اخیر نیز امیدوار بودم كه با رفع برخی تبلیغات منفی فشارها و جوسازیهای بعضی رسانه ها و جریانهای سیاسی دولت بتواند از خدمات شما در جایگاه معاون اولی برخوردار بماند.
با پذیرش كناره گیری شما از مسوولیت مذكور مطمئن هستم همواره در خدمت ملت و انقلاب اسلامی خواهید بود .
از خدای متعالی برای حضرتعالی موفقیت و عزت روز افزون مسالت دارم.
محمود احمدی نژاد
رییس جمهوری اسلامی ایران
شنبه 3 مرداد 1388

 

همونطوری که در نامه رئیس جمهور اشاره شده، برخی رسانه ها با تبلیغات منفی و جوسازی علیه دولت سعی داشتن دولت منتخب مردم رو زیرو سوال ببرن و جوری نشون بدن که گویی بین دولت و رهبری تفرقه هست و این دو از هم جدا هستن!

متاسفانه این چند وقت اخیر به خاطر اتفاقات خاصی در که کشور پیش اومد و دامنه ش به خارج از ایران کشیده شد، دولت به شدت زیر هجوم تخریب ها از داخل و خارج قرار گرفت و نتونست برنامه های خودش رو اجرایی کنه، و با توجه به جو حاکم بر جامعه صلاح بر این بود آقای اسفندیار رحیم مشایی در این سمت نباشن تا دست منافقین سودجو برچیده بشه و نتونن با ایجاد فتنه و نفاق بین دولت و رهبری، اتحاد مردم رو دچار تزلزل کنن.

خوشبختانه اینبار هم با هوشیاری رهبر فرزانه انقلاب و حضور به موقع ایشون، این فتنه نیز در نتفه خفه شد و نتونستن این اتحاد بین دولت و رهبری رو بهم بزنن...

به امید سرافرازی ایران...

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
جمعه 2/5/1388 - 13:12 - 0 تشکر 135022

مهر: پایگاه اینترنتی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در سه روز اخیر جدیدترین تیتر صفحه نخست خود را به موضوع "نظر رهبر انقلاب برای کنارگذاشتن مشایی" با همین عنوان اختصاص داده است .

"دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای" در پی ابلاغ کتبی نظر رهبر معظم انقلاب به محمود احمدی نژاد مبنی بر لزوم برکناری اسفندیار رحیم مشایی از سمت معاون اولی رئیس جمهور ، این خبر را به نقل از محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش های نهاد قانونگذاری در صفحه نخست و در تازه ترین تیتر خود درج کرده است.

در پی این گفتگو ها در آن از ابلاغ نظر معظم له در روز شنبه گذشته خبر داده شده و از روز سه شنبه گذشته در سایت درج شده است ، اظهار نظر های چهره های برجسته حوزه و خبرگان از جمله سید احمد خاتمی مبنی بر لزوم اثبات ولایت پذیری احمدی نژاد با عمل به دستورات رهبر معظم انقلاب به چشم می خورد.

پایگاه اینترنتی " دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای" در آدرس www.khamenei.ir قابل دسترسی است

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

جمعه 2/5/1388 - 20:46 - 0 تشکر 135125

چرا فقط باید در مورد مشایی عدالت اجرابشه؟؟؟؟؟؟؟

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

شنبه 3/5/1388 - 8:25 - 0 تشکر 135231

به نام خدا

سلام و درود

گفته دستیار ارشد رئیس جمهور، مشائی شخصا از معاون اولی رئیس جمهوری كناره گرفت.

به گزارش فارس، سید مجتبی ثمره هاشمی دستیار ارشد رئیس جمهور در حاشیه اختتامیه مسابقات بین المللی قرآن كه دقایقی پیش به كار خود پایان داد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص حكم مقام معظم رهبری در خصوص بركناری اسفندیار رحیم مشائی و زمان استعفای وی از سمت معاون اولی رئیس جمهور گفت: آقای مشائی اعلام كرد با این حكمی كه اعلام شد بنده خود را از این به بعد معاون اول رئیس جمهور نمی‌دانم و در هر جای دیگر كه لازم باشد در خدمت انقلاب و ایران خواهم بود.

وی در پاسخ به سوال دیگر فارس در خصوص جانشین وی و پاسخ احمدی نژاد به نامه مقام معظم رهبری گفت: بنده اطلاعی در این دو مورد ندارم.

منبع

شنبه 3/5/1388 - 8:27 - 0 تشکر 135232

به نام خدا

سلام

این خبر تقریبا در همه خبر گزاری ها پخش شده و اینبار دیگر قطعی است

شنبه 3/5/1388 - 8:34 - 0 تشکر 135233

به نام ایزد منان

سلام

منم می خواستم این خبر رو ثبت کنم که دیدم شما نوشتین.

بله اکثر خبرگزاری ها این رو تایید کردن.

تو اخبار هم گفته شد و هم متن نامه رهبری خونده شد وهم استعفای مشایی.

ای کاش خود رییس جمهور قبل از این که این مسئله این قدر جنجال پیدا کنه به دستور رهبری گوش می دادن و آقای مشایی رو برکنار می کردند.

«یا علی»

شنبه 3/5/1388 - 8:40 - 0 تشکر 135234

به نام خدا

سلام

پرنس عزیز بله ایشون استعفا دادند اما با فشار رئیس جمهور ؛

اقای احمدی نژاد خواستند ایشون خود استعفا بدهند

شنبه 3/5/1388 - 9:35 - 0 تشکر 135243

با سلام. بنده مطلبی را که می خواهم عنوان کنم در مورد بحث ولایت پذیری جناب احمدی نژاد است. هر چند که ممکن است اصلا به نمایش گذاشته نشود یا اینکه پیامی از طرف مدیریت فرستاده شود که مطلب شما اغتشاش آفرین است یا .... الله اعلم. اما نامه رهبری حدود 5-6 روز قبل از انتشار در صدا و سیما از طریق برخی سایتها منتشر شد و متن آن نوشته شد حتی در سایت خود معظم له . می توانید تحقیق کنید اما ایشان نه تنها ترتیب اثری ندادند حتی در جلسه ای که با کابینه قبلی خود داشتند بر سر این موضوع با جناب صفار هرندی  درگیری لفظی هم داشتند . در سایت الف که متعلق به آقای دکتر توکلی است ( که حتما می دانید ایشان از حامیان دولت هستند) لینکی اضافه شد با عنوان روز شمار ولایت پذیری . خودتان ببینید.

روح الهي
شنبه 3/5/1388 - 10:9 - 0 تشکر 135248

به نام خدا

سلام

خانم زهرا آقای احمدی نژاد درسته که اشتباه کردن اما این یک اختلاف نظر بود؛که خداروشکر رفع شد

امیدوارم مدیر محترم پاسخ بنده را حذف نکند؛اقای هاشمی که شما خیلی سنگشونو به سینه میزنید مگر تابع ولایت بودند؟ایشون که به صحبتها و نصیحتهای رهبر گوش ندادند چی؟ در هیچ مراسمی که رهبر عزیز حظور دارند شرکت نکردند چی؟

ایا انصاف است که بخاطر اختلاف نظر تبعیت ایشونو زیر سوال ببریم؟

اگر نمیدانید بدانید که این کناره گیری به توصیه دکتر انجام شده؟

شنبه 3/5/1388 - 10:15 - 0 تشکر 135253

به نام خدا

سلام

این هم متن استعفا:

در پی انتشار نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور در خصوص ضرورت برکناری آقای مشایی از معاون اولی رئیس جمهور ، اسفندیار رحیم مشایی از این پست کناره گیری کرد.

به گزارش رجانیوز، متن کناره گیری آقای مشایی به این شرح است:

بسمه تعالی

اینجانب بعد از دستور مقام معظم رهبری خود را معاون اول رئیس جمهور نمی دانم و به عنوان یک سرباز ولایی در هر کجا که بتوانم به مردم عزیز کشور خدمت خواهم کرد.

اسفندیار رحیم مشایی

شنبه 3/5/1388 - 11:11 - 0 تشکر 135269

به نام خدا

سلام

ظاهرا  خانم زهرا خیلی دوست دارند رئیس جمهور رو مقابل رهبر قرار بدهند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی