انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 3979)
پنج شنبه 1/5/1388 - 13:49 -0 تشکر 134765
طرفداران مشایی بخوانند.

سلام دوستان.


برای آشنایی بیشتر دوستان با سوابق جناب اسنفدیار رحیم مشایی معاون صنعت گردشگری و میراث فرهنگی رئیس جمهور در دولت نهم گزیده و خلاصه ای رو از مطالبی که در سایت ها و روزنامه های مختلف هست براتون مینویسم. توصیه میکنم بخونید.


اولا عرض میکنم مطالب که به عنوان نقل و قول آوردم دقیقا اون چیزی نیست که بیان شده چون گاها خیلی طولانی بود صحبت ها ممکنه کمی در لفط تغییر بوجود آمده باشه اما مضمون مطلب کاملا حفظ شده.


اقداماتی که در طول چهار سال گذشته مشایی انجام داده و هرکدام به اندازه ای جنجال برانگیز بوده تا بتونه یک مدیر در حد اون رو عزل کنه به این شرح هست:

- مصاحبه با روزنامه ترکیه ای در مورد حجاب:


مشایی در مصاحبه با روزنامه نگار زن روزنامه ی صباح چاپ ترکیه در پاسخ به "آیا میتوانم روسری ام را بردارم؟" گفته بود "بله (!) در ایران استفاده از حجاب بدون اجبار است(!) و اینجا ایران آزاد است. البته شاید به شما بگویند کار خلاف عرف انجام داده ای اما زوری در کار نیست
."
البته خود مشایی بعدا در برنامه ی تلوزیونی نگاه یک این اظهارات رو تکذیب کرد.


- مراسم رقص ترکیه:


در هفتم دی ماه 85 فیلمی از مراسم افتتاحیه نمایشگاه گردشگری کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در استانبول ترکیه که با رقص و آواز زنان همراه بود منتشر شد که مشایی در زمان برگزاری اون مراسم یک سمت ساده در شهرداری داشته (مربوط به گردشگری) که در 30 دقیقه ی اول آن سه بار سه رقص جداگانه زنان برگزار میشود و در کل مراسم هم مشایی در مراسم حضور دارد.


مشایی در واکنش به انتشار این فیلم آن را مونتاژ شده دانست و از دو نماینده ی مجلس به اتهام تهیه و دست داشتن در اون فیلم به دادستانی شکایت کرد.


جالب اینجاست که مشایی فکر نکرده بود در اون زمان اصلا کسی ایشون رو فرد مهمی به حساب نمی آورد(یک مدیر ساده در شهرداری) که بخواند علیه اون دسیسه کنند و جالب تر اینه که الهام سخنگوی دولت در زمان انتشتار اون فیلم یعنی در زمانی که مشایی معاون بود گفته " آقای رحیم مشایی پس از آن که متوجه رقص زنان در برنامه شده جلسه را ترک کرده است" و این یعنی نقض حرف مشایی که حضور در اون جلسه رو تکذیب کرده بود.


- اظهارات مشایی در مورد مردم اسرائیل:


این مسئله هم که باعث شد تشت بی لیاقتی مشایی از آسمان به زمین بیفته خیلی معروفه و گزیده ای از ماجرا رو مینویسم:


مشایی در 29 تیر ماه 87 سلسله اظهارات جنجالی خودش رو درباره ی دوستی با ساکنان غاصب سرزمین های اشغالی یا به گفته ی خودش مردم اسرائیل شروع کرد و گفت "ما با مردم کل عالم حتی مردم آمریکا و اسرائیل هم دوست هستیم " و گفت که برای هزارمین بار حرف هام رو تکرار میکنم و حرف های من رو هزار بار تقویت کنید و من روی حرف هام هستم و به اونها افتخار میکنم.


طبق فتوای امام خمینی (ره) ساکنان سرزمین های اشغالی در حکم سربازان اسرائیلی هستند. 


مشایی گفت " دوره ی آن که کسی بخواهد دینی را بر دنیا حاکم کند گذشته است" !!! و هیچ فکر نکرد دقیقا در تعارض با بزرگترین آرمان مذهبیون این جامعه صحبت میکند یعنی ظهور امام عصر(عج) و آیات قران هم دلالت بر برتری نهایی دین اسلام بر بقیه ی ادیان در عالم دارد.

" لیظهر علی الدین کله و لو کره المشرکون... "
در پی این اظهارات آیات عظام : مکارم شیرازی ؛نوری همدانی با صدور بیانه هایی جداگانه ضمن تقبیح اظهارات اسنفدیار رحیم مشایی تاکید کردند که وی نباید در جایگاه معاون رئیس جمهور بماند.

اما امان از رویین تن بودن اسنفدیار رحیم مشایی که باعث شد احمدی نژاد حتی در برابر مراجع هم بایستد.
 دفاع غیر منطقی احمدی نژاد از مشایی:


احمدی نژاد گفت مشایی هرگز از عبارت "ملت اسرائیل" استفاده نکرده و منظورش مستضعفانی بوده که از سرتاسر عالم به اسرائیل کوچ داده شده اند و از دولت اسرائیل ناراضی هستند. 
پر واضحه که اونها هم در حکم سربازان اسرائیلی هستند و توضیح بیشتری نیاز نیست.


بیانات رهبری درباره ی سخنان مشایی در خطبه های نماز جمعه تهران :


" یک نفر پیدا میشود درباره ی مردمی که در اسرائیل زندگی میکنند اظهار نظری میکند البته که این اظهار نظر؛ اظهار نظری غلط است. این که گفته میشود ما با مردم اسرائیل هم مثل مردم دیگر نقاط دنیا دوست هستیم این حرف درستی نیست. حرفی غیر منطقی است. مگر مردم اسرائیل چه کسانی هستند؟ همان کسانی که غصب خانه، غصب سرزمین،مزرعه و غصب تجارت به وسیله همین ها دارد انجام میگیرد. "


اظهارات رهبری منجر شد به اینکه مشایی نامه ای به رهبری داد و از اظهارات خود دست برداشت اما صریحا اعلام نکرد که من اشتباه کردم.


- مراسم حاملان قرآن:


هنوز مدت زیادی از این مسئله نگذشته بود که ماجرای جدیدی رخ داد. در دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران در آبان 87 هنگام تلاوت قرآن 12 خانم با لباس محلی دف زنان به همران یکی از خوانندگان کرد کشور روی سن آمده و در حالی که قرآن را در سینی گذاشته بودند با حرکاتی موزون آن را به قاری نحویل دادند و سن را ترک کردند و پس از اتمام قرائت همین روال تکرار شد برای گرفتن قرآن از قاری. 


این مسئله اعتراض شدید مراجع عظام تقلید را برانگیخت و آیت الله مکارم شیرازی فرمودند:

" چرا مسئولان نسبت به این مسائل دل نمیسوزانند؟ اگر این کار زمان شاه انجام میشد داد همه بلند میشد! اگر قرار است کار خلافی انجام شود لااقل آن را از قرآن و امور قرآنی جدا کنند."
آیات عظام گلپایگانی و نوری همدانی و وحید خراسانی نیز به شدت به این مراسم اعتراض کردند.
در پی این اعتراضات سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد این مراسم از رسومات کرد ها است و به علاوه یاد آور فتح مکه است که قرآن را در مراسمی به قاری تحویل میدادند. 


البته باید توجه میکردند که حضور مراجع، اونها نباید مراسمی که مراجع توهین به قرآن میدانند رو به پیامبر(ص) ربط بدند.

در نهایت به دلیل فشار ها بر سازمان میراث فرهنگی مهدی جهانگیری معاون سرمایه گذاری این سازمان به عنوان برگزار کننده این همایش در آبان ماه استعفا کرد.


- ادغام سازمان حج و زیارت به سازمان زیر نظر مشایی:


در این مسئله احمدی نژاد شخصا خواستار ادغام سازمان حج و زیارت به سازمان گردشگری بود که با مخالفت رهبر انقلاب همراه شد.


 همچنین آیت الله مکارم شیرازی به این مسئله واکنش شدیدی نشان دادند و فرمودند " در پاره ای از کشور های اسلامی به قدری به حج اهمیت میدهند که وزارت خانه ای برای این موضوع تشکیل داده اند. اخیرا اقدام شتاب زده و نسنجیده ی سازمان گردشگری اهانت بزرگی به این وظیفه ی مقدس اسلامی است چرا که این برنامه مهم را در ردیف گردشگری در جزیره ی کیش و صنایع دستی و امثال آن قرار میداد. "

ایشان فرمودند: " وی بدون مشورت با دفتر رهبر معظم انقلاب و یا نماینده ی ولی فقیه رئیس حج و زیارت را عزل و کس دیگری را به جای او نصب کرد که به گفته ی نماینده ی ولی فقیه در سازمان حج این کار هیچ مبنای قانونی ندارد و هیچ کسی آن را قبول نکرده."


علی رغم همه ی این اعتراضات مشایی یکی از مدیران کل خود را به سرپرستی سازمان حج و زیارت منصوب کرد و سایت سخنگوی دولت هم از مصوبه ادغام سازمان حج و زیارت به سازمان گردشگری حمایت کرد.

از سوی دیگر حکم رئیس جمهور به رحیم مشایی درباره ی پیگیری حادثه غمبار شهادت 80 زائر ایرانی موضع رئیس جمهور را در دفاع از این مصوبه در این مناقشه مشخص کرد.


در نهایت هم در تاریخ 13 اردیبهشت سال 88 دفتر رهبری نظر ایشان را در مخالفت با این اقدام در این نامه خطاب به نماینده ی ولی فقیه بیان کرد:


جناب حجت الاسلام والمسلمین ری شهری دامت توفیقه؛ نماینده ی محترم ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی 
سلام علیکم؛
مقام معظم رهبری خطاب به جناب عالی فرمودند: 
جناب حجت الاسلام ری شهری دامت افاضاته؛
در باره ی جابجایی سازمان حج و زیارت ، به جناب آقای رئیس جمهور موکد تذکر داده شد که الحاق این سازمان، به مجموعه گردشگری شایسته نیست. مقرر گشت وضعیت به شیوه ی سابق باقی بماند؛ لذا مقتضی است جناب عالی برنامه های خود را طبق روال سابق ادامه دهید.
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس محترم سازمان حج و زیارت، در جریان امر قرار گیرند.
مراتب برای اطلاع و اقدامات لازم اعلام میگردد.


بعد از انتشار این نامه دولت عقب نشینی خودش رو از مواضعش اعلام کرد.


- معاون اولی در دولت دهم:


احمدی نژاد در مشهد ضمن اعلام 5 تغییر در کابینه اعلام کرد مشایی معاون اول او خواهد بود.
این مسئله واکنش تند اصولگرایان رو به همراه داشت تا اینکه دیروز ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت نظر رهبر معظم انقلاب برای کنار گذاشتن مشایی کتبا به رئیس جمهور ابلاغ شده است.


و در نهایت در صدر خبر های امروز هم سخنان امام جمعه موقت تهران سید احمد خاتمی بود که گفت "برکناری فوری مشایی آزمون ولایت مداری احمدی نژاد است"


احمدی نژاد:" آقای مشایی مثل چشمه ای زلال است" !


رئیس جمهور احمدی نژاد دیروز در مراسم تودیع مشایی و معارفه حمید بقایی در سازمان میراث فرهنگی گفت: "یکی از افتخاراتم در زندگی و یکی از بزرگترین نعمت هایی که خداوند به من داد؛ آشنایی با آقای مشایی، این مرد بزرگ و برادر پاک و مومن است."

رئیس جمهور افزود: " ایشان مثل چشمه ای زلال هستند که یک ذره غش برای آن معنا ندارد و ایشان زلال هستند. برخی به من میگویند چرا شما اینقدر نسبت به ایشان اهتمام و علاقه دارید، من در جواب گفتم به هزار دلیل، یکی از دلایل آن این است که وقتی با ایشان میشینید و گفت و گو میکنید گویی با خود نشستید، فاصله ای نیست و یک آیینه شفاف هست." 

راستی یک مسئله رو هم بگم... الان در  اکثر سایت ها و روزنامه ها انتقادات  مطرح میشه پس طرح این مسئله که این تاپیک و امثال اون باعث ایجاد تشنج میشه نوعی بی خبر بودن از فضای عادی کشور هست. در حالی که اکثر سایت ها و روزنامه ها به انتقاد از مشایی میپردازند حذف کردن این تاپیک جز اعلام ضعف مدیریت انجمن، فایده ی دیگری نداره.
خب دوستان قضاوت با شما.(خسته شدم از بس تایپ کردم).

یا علی(ع). 


 

 

پنج شنبه 1/5/1388 - 14:10 - 0 تشکر 134770

با سلام

یه سوال داشتم

الان آقای مشایی معاون اول رئیس جمهور هست یا برکنار شده ؟

خسته شدم از بس تایپ کردم 

خسته نباشید

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

پنج شنبه 1/5/1388 - 14:17 - 0 تشکر 134771

سلام.

فعالیت دولت دهم هنوز شروع نشده و مراسم تحلیف و تنفیذ هم هنوز برگزار نشده ولی آقای مشایی هنوز عزل نشده اند این یعنی اگر عزل نشند در دولت معاون اول خواهند بود.

یعنی یا باید عزل بشند یا معاون خواهند بود.

یا علی(ع). 


 

 

پنج شنبه 1/5/1388 - 14:26 - 0 تشکر 134773

به نام خدا

سلام

دوست عزیز مطالب شما منبع ندارد؛اول منبع را بذارید تا بدانیم چقدر صحت دارد

پنج شنبه 1/5/1388 - 15:28 - 0 تشکر 134785

سلام دوستان.

منبع من میزان آگاه بودن شما از اتفاقات کشور هست. قدیمی ترین این اتفاقات مربوط به چهار سال گذشته است یعنی شما از چهار سال پیش تا الان اتفاقات کشور رو زیر نظر نداشتید؟ اینها از روز روشن تر هستند بنده عرض کردم تمام مطالبی که در سایت ها و روزنامه ها اومده نوشتم یعنی همون حدیث متواتر! 

چیزی که همه ی روزنامه ها و سایت های خبری مخابره کردند نیازی به منبع داره؟!!

با این حال مطالبی که من نوشتم اکثرش در روزنامه ی خراسان چاپ شده بود هرکدوم در زمان خودش و البته امروز هم گزیده ای از پرونده ی آقای مشایی در خراسان چاپ شد که تمام مطالب من در اون هست.

یا علی(ع). 


 

 

پنج شنبه 1/5/1388 - 18:42 - 0 تشکر 134850

سلام

من هم اخبار متفاوت و فراوونی رو در این مورد خوندم ..در روزنامه ها و سایتهای مختلف.

البته فکر کنم چون هنوز دولت دهم شروع به کار نکرده ، آقای الهام همچنان معاون اول دولت هستن.

و احتمالاً چون هنوز آقای مشایی رسماً منصوب نشدن احتیاجی هم به عزل ندارن. دقیق نمیدونم ولی فکر میکنم بعد از مراسم تنفیذ ؛ رئیس جمهور میتونه رسماً اعضای کابینه شو به کارگیری کنه. و امیدوارم که سکوت آقای احمدی نژاد به این دلیل باشه که داره در مورد گزینه ای غیر از آقای مشایی فکر میکنه.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 1/5/1388 - 19:13 - 0 تشکر 134857

بســـــم الله الرحمن الرحیم

اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم

با سلام

آره حق با شماست این مطالب هم تأیید شده هستش

منبعش هم اینجاست کلیک کنید

در ضمن آقای الهام سخنگو تشریف دارن نه معاون اول و معاون اول جناب داوودی نام دارد.

خداوندا به حق آیات نورانیت نظام مقدس اسلامی و رهبر فرزانه آن را از بلایای ارضی و سماوی در امان بدار

پنج شنبه 1/5/1388 - 22:33 - 0 تشکر 134901

سلام.

دوستانی که در بحث حذف شده میگفتند شما از مشایی چه بدی دیدید؛ بفرمایید!  

مریدان و طرفداران احمدی نژاد چرا نمیاند از مرادشون حمایت کنند؟

این رو که حتما میدونید که اسنفدیار رحیم مشایی از صدقه سری احمدی نزاد رویین تن شده !! پس بیاید و حمایت کنید! 

یا علی(ع). 


 

 

پنج شنبه 1/5/1388 - 22:51 - 0 تشکر 134905

سلام

برادر محترم! حالا چرا می زنید؟ من اشتباه کردم راجع به اسم معاون اول ؛ شما ببخشید!

اما درجواب جناب شجاعتی باید عرض کنم که بنده به عنوان یک طرفدار احمدی نژاد در زمان انتخابات، جزو مریدهای ایشون نبوده ونیستم و ایشونم مراد من نیستند، شخص من از خط فکری حمایت میکردم که احمدی نژاد رو نماینده اون میدونستم. من به ولایت پذیری ایشون رأی دادم و به خط امامی بودن ایشون، نه به شخص خودشون. و اگر ببینم که ایشون از تبعیت ولایت فقیه امتناع میکنن.. مطمئن باشید که منهم دیگه از ایشون حمایت نخواهم کرد.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

جمعه 2/5/1388 - 0:51 - 0 تشکر 134936

بنا به فرموده جناب آیت الله سید احمد خاتمی که از روحانیون طرفدار احمدی نژاد است آقای احمدی نژآد با انتصاب رحیم مشائی به مراجع دهن کجی کرده اند. البته اگر آقای بوفون نگویند منبع ندارید.

روح الهي
جمعه 2/5/1388 - 10:24 - 0 تشکر 134967

بســـــم الله الرحمن الرحیم

اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم

با سلام به همه دوستان.

در این بحث باید توجه داشته باشیم که ما باید بین سیاست های کلی دولت و اقدامات جزئی آن تفکیک و تفاوت قائل بشیم .

همانطور که جناب tear drop  فرمودند و شایسته هم گفتند از مهمترین دلایل حمایت امثال من و یا جناب buffun خان مسئله ولایت مداری شخص ریس جمهور است و تا ایشان در راستای اهداف نظام و رهبری حرکت کنند از حمایت ماها برخوردارند.

اما سرکار zahraz اینکه جناب  buffun خان  بدون منبع هر چیزی را قبول نمی کنند ، باید بگم که مطلب به حقیست و از شما که بزرگ جمع هستید بعید بود که چنین سخنی درج کنید

و نکته آخر در مورد مشاء السلطنه ، اینکه اتفاقاً بیشترین انتقاد از طرف حامیان دولت به انتخاب او وارد شده تا مخالفان .

خداوندا به حق آیات نورانیت نظام مقدس اسلامی و رهبر فرزانه آن را از بلایای ارضی و سماوی در امان بدار

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی