انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 398)
دوشنبه 29/4/1388 - 14:56 -0 تشکر 133994
آیت‌الله نمازی: دشمنان از اظهارات رفسنجانی شاد شدند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهارات ‌رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه در مورد شورای نگهبان و آزادی اغتشاشگران را منصفانه ندانست و گفت: اظهارات هاشمی ‌به گونه‌ای بود كه دشمنان از آن سوءاستفاده و استقبال كردند.‌

آیت‌الله عبدالنبی نمازی در گفتگو بافارس، با اشاره به سخنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های هفته گذشته نماز جمعه تهران اظهار داشت: اظهارات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آن انتظار و توقعی كه بزرگان و همكاران او در مجلس خبرگان رهبری داشتند را برآورده نكرده است.

وی ادامه داد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضمن تشكر از حضور 85 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری، گفته بود كه مردم نقش اصلی را در این حضور باشكوه داشتند ولی قبل از نقش مردم، این نقش مقام معظم رهبری بود كه باید برجسته می‌شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: اگر سئوال شود كه چرا 85 درصد مردم در انتخابات ریاست جمهوری شركت كردند و چه كسی مردم را به این حضور باشكوه هدایت كرد، نقش اول این تجلی باشكوه مربوط به مقام معظم رهبری است.

وی خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبری از مدت‌ها قبل از برگزاری انتخابات از طریق شركت در جلسات و مناسبت‌های مختلف و حتی سفر به استان كردستان زمینه حضور باشكوه مردم را فراهم كردند، بر این اساس این خلأ و كمبود در فرمایشات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به وضوح مشاهده می‌شد.

آیت‌الله نمازی در مورد نقش سایر افراد و دستگاه‌ها در زمینه‌سازی حضور باشكوه مردم در انتخابات اظهار داشت: حضور 85 درصدی مردم در انتخابات در درجه اول معلول هدایت‌ها و رهبری‌های مقام معظم رهبری و در درجه بعدی معلول فرمایشات و موضع‌گیری‌های مراجع تقلید و ائمه جمعه است كه در سخنرانی‌ها، دیدارها و خطبه‌های نماز جمعه مردم را به حضور حداكثری در انتخابات ترغیب و تشویق كردند. رسانه‌های جمعی به ویژه صداوسیما نیز در زمینه‌سازی این حضور پررنگ نقش مهمی ایفا كردند.

امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در كاشان خاطرنشان كرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ابتدای سخنان خود بحث قانون‌مداری را مطرح كرد اما در ادامه بیانات خود اظهارات خودش را نقض كرد؛ برای نمونه او خواستار آزادی اغتشاشگران بعد از انتخابات شد، در صورتی كه این اقدام باید از سوی مراجع قضایی پیگیری شود.

وی ادامه داد: نیروهای امنیتی و انتظامی با دستور مراجع قضایی در جریان اغتشاش بعد از انتخابات عده‌ای را دستگیر كردند و دستگاه‌های قضایی تعدادی از افرادی كه مشكل آن‌چنانی نداشتند را آزاد كرد و كسانی كه در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برند در جریان اغتشاش نقش بیشتری داشته‌اند و طبق قانون باید به پرونده آنها رسیدگی شود.

آیت‌الله نمازی اضافه كرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در موضع خطیب جمعه نباید دستور آزادی اغشاشگران را می‌داد، چراكه این اقدام خلاف قانون است.

وی زیرسئوال‌بردن جایگاه و وظایف شورای نگهبان را از دیگر نقایص سخنرانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عنوان كرد و در همین زمینه اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این مطلب را بیان كرد كه شورای نگهبان از پنج روزی كه مقام معظم رهبری به كاندیداهای انتخابات فرصت دادند نتوانست به خوبی استفاده كند. این داوری برای كسی كه در خارج از مجموعه قرار دارد منصفانه نیست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تصریح كرد: اگر شما از موضع قانون صحبت می‌كنید، قانون شورای نگهبان را فصل‌الخطاب قرار داده است، پس شما چرا خلاف اصلی كه خودتان به آن اشاره كردید صحبت می‌كنید؟

آیت‌الله نمازی تصریح كرد: مطالب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به گونه‌ای بود كه دشمنان از آن سوء‌استفاده و استقبال كردند. او حتی یك كلمه در مورد محكوم‌كردن اغتشاشات بعد از انتخابات صحبت نكرد.

وی ادامه داد: در جریان اغتشاشات اخیر بسیاری از اموال عمومی و شخصی مردم مورد تعرض قرار گرفت و عده‌ای از مردم كه معلوم نبود از كجا آمده بودند به سمت دیگران تیراندازی می‌كردند و در این شرایط حساس انتظار می‌رفت كه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این تعرضات را محكوم می‌كرد ولی متاسفانه چنین چیزی نشد و دشمنان از این اقدام وی شاد و دوستداران و طرفداران نظام متاثر شدند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی