دانش و فن آوری (بازدید: 639)
دوشنبه 29/4/1388 - 10:8 -0 تشکر 133911
دوازده تکنولوژی برای تبدیل شدن به انسان ماشینی

 Bruce-cyborg_narenji_ir.jpg

علم همیشه حرکتی رو به جلو دارد و البته همه چیز -از جمله جسم انسان - هم با این پیشرفت همراه است. طی قرن ها انسان ها آموخته اند که چگونه برای زندگی طولانی تر و سالم تر باید با تغییرات جهان تطبیق پیدا کنند. برخی از این پیشرفت ها برای ادامه حیات ضروری به نظر می رسند، برخی هم به گونه ای بوده اند که باعث تخصصی شدن و ماندگاری بیشتر بدن انسان شده اند. از دیرباز برخی هم به دنبال راه هایی برای تولید ارگانهایی با قدرت، سرعت و کیفیت بیشتر برای دست یابی به ناممکن ها بوده اند.

در ادامه شاهد 12 تکنولوژی ویژه هستید، که ما را از انسان ضعیف به ابرانسان تبدیل خواهند کرد.

 

دید بیوتیک

cy1_narenji_ir.jpgتا به حال آرزو کرده اید که توانایی دید در شب را داشته باشید؟ یا دارایی قدرت بینایی بی نقص و چند برابری بودید؟خب چشم بیوتیک قادر خواهد بود که این امکان را به شما هدیه کند. امروزه این تکنولوژی می تواند قدرت بینایی را به افرادنابینا باز گرداند اما تحقیقات سازگاری دید در حال نزدیک شدن به هدف خود برای دید درشب کامل وتوانایی دید دور دست ها است. چشم بیوتیک به شما قابلیت دیدی فراتر از استعداد انسانهای عادی را خواهد بخشید.

 

c_leg

cy2_narenji_ir.jpg

سی - لگ یک پای مصنوعی متعلق به ارتش است که توسط یک سیستم هوشمند گام برداشتن کاربرش را 50 بار در ثانیه سنجش و کنترل می کندوبه فرد توانایی راه رفتن تقریبا عادی را می دهد.این پا که یکی از پیشرفته ترین اندام مصنوعی دنیا است.فعلا فقط برای استفاده سربازان معلول ارتش آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد . این پای تیتانیومی قدرت و دوامی بیش از پای سالم هر انسانی را دارد. البته اگر عضو ارتش آمریکا نباشید مبلغی حدود 30 تا 40 هزار دلار را برای به دست آوردن آن باید پرداخت کنید.

 

اسکلت خارجی xos

cy3_narenji_ir.jpg

اگر فیلم مرد آهنین را دیده باشید احتمالا با خودتان گفته ایدکه: کجا می شود یکی از اینها را پیدا کرد؟ اگر بر در خواست تان اصرار دارید سری به شرکت زیتون بزنید اسکلت خارجی oxsرا می توانید همانند یک کت بپوشید وبعد از آن وزنه های 90 کیلویی را به راحتی جابه جا کنید! یا اینکه بدون هیچ زحمتی با یک دست 500شنا بروید. اگر فقط از امکان پرواز و حمل اسلحه های عجیب و غریب چشم پوشی کنید حالا شما هم یک مرد آهنین هسنید.  

  منبع:

http://www.manolith.com/2009/07/15/12-emerging-technologies-for-voluntary-cyborgs/

www.Narenji.ir

خداوندا ! دستانم خاليند و دلم غرق آرزوها ، يا با قدرت بيکرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را از آرزوهاي دست نيافتي خالي کن ...
دوشنبه 29/4/1388 - 11:1 - 0 تشکر 133928

کمربند موشکی

cy4_narenji_ir.jpg

از سال 1960 تا کنون جت های یک نفره وکمربندهای موشکی زیادی به شکل موفقیت آمیزی آزمون شده اند . اگر شما نمی دانید که با 125 هزار دلار پول اضافی تان چکار کنید می توانید صاحب یکی از این کمربند های موشکی شوید و هر بار 30 ثانیه با آن پرواز کنید! یا یک جت پک پیشرفته تر بخرید وبه مدت 9 دقیقه در آسمان پرواز کنید . حداقل اینکه یک مسافرت صبح گاهی دل انگیز به دیار باقی خواهید داشت.

گوش بیوتیک

ear_narenji_ir.jpg

تمامی گوشهای الکترونیک امروزی شامل یک بخش کاشتنی(implant)،نرم افزار،پردازنده ویک بخش پوشیدنی برای قسمت خارجی گوش هستند. این سیستم به شما اجازه می دهد که دنیا را بسیار بهتر بشنوید و قدرت شنوایی بسیار بهتر از هر انسانی در دنیا داشته باشید. این ابزار ها امروزه برای بهبود قدرت افراد ناشنوا و کم شنوا به کار می روند،اما مطمینا این قابلیت را هم دارندتا توانایی گوش های سالم را هم چند برابرکنند.

تی شرت ضد گلوله :

shooting_narenji_ir.jpg

سبک وکاملا راحت است،اما مطمینا با پارچه نخی دوخته نشده است . جنس این لباس یکی دیگر از هدایای نانوتکنولوژی است . تارو پود پارچه این لباس را نانو لو له های کربنی تشکیل می دهند. این لباس هفده برابر محکم تر از محصولات کیولار وچهار برابر محکم تر از تار عنکبوت است. حتما می دانید که تار عنکبوت هم 5 برابر محکم تر از تارهای فولادی مشابه اش است . هنوز ممکن است گلوله ردی از خود به جا گذارد ، اما به گمانم تحمل یک خون مردگی چند روزه پوست ، راحت تر از سوراخ گلو له باشد.

سایبر نتیک

cy7_narenji_ir.jpgنظرتان در مورد یک ماشین که بتواند از ذهن تان دستور بگیرد و کارها را حتی سریعتر از جسم تان انجام دهد چیست؟ با دیدن یک میمون که راه رفتن رباتی را بر روی تردمیل از هزاران کیلومتر دورتر کنترل می کند چه احساسی خواهید داشت؟ اولی که چندی پیش به انجام رسید و برای دیدن دومی هم نیاز نیست که زیاد منتظر بمانیم.محققین سایبر نتیک امروزه شعار کاری خود را اینگونه بیان می کنند: اگر بتوانید خوابش را ببینید ،می توانید انجامش دهید. به نظر می رسد که این دوستان مراکز تحقیقاتی را با دیزینی لند اشتباه گرفته اند .

خداوندا ! دستانم خاليند و دلم غرق آرزوها ، يا با قدرت بيکرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را از آرزوهاي دست نيافتي خالي کن ...
دوشنبه 29/4/1388 - 12:24 - 0 تشکر 133955

ایمپلنت های اعصاب

cy9_narenji_ir.jpg

Neurotechnology یک حوزه تحقیقاتی جدید است که با کاشتن برخی ابزارها در مغز به شما این امکان را می دهد که با تفکر و قدرت ذهن دستگاه های اطرافیان را کنترل کنید. به گونه ای که یک فرد فلج کامل تنها با یک تراشه کوچک می توانددستگاهی به بزرگی یک اتاق تحت فرمان خویش در آورد. بسته به دستگاهی که کنترل می کنید،سوپرمن باید شاگردتان شود.

باز تولید

regeneration2_narenji_ir.jpg

Holy Grail یا جام زندگی ،آرزوی بسیاری از مردم و عقده روحی تعداد محدودی از آنها است که با تکنولوژی های جدید در حال تحقق است.دانشمندان در حال توسعه روش هایی هستند که با استفاده از سلول های بنیادی و فرایند های طبیعی برخی از موجودات ، بتوانند اعضا، ارگان ها و سیستم های بدن را باز تولید نمایند. کسی پیدا می شود که در سن 60 سالگی خواهان یک قلب جدید وتازه کار نباشد؟

ذهن خوانی

mindreading2_narenji_ir.jpg

شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که همیشه می خواستید بدانید بقیه چه فکر می کنند، یا اگر دروغ می گویند بتوانید دست آنها را رو کنید ؟ خب،حالا این توانایی را دارید، یا حداقل اگر یکی از دانشمندانی باشید که بر روی اسکنر عصبی کار می کنند، این امکان برایتان فراهم است .

دانشمندان کار خوانش سه بعدی خاطرات انسان را با اندازه گیری فعالیت های عصبی شروع کرده اند. تنها منتظر گذشت زمان باشید تا بتوانید این دستگاه را در قد و اندازه تجاری هم بیابید.

Teleporting

cy12_narenji_ir.jpg

"اسکاتی من را با نور بفرست " جملاتی مانند این تنها مخصوص فیلمهای علمی تخیلی از قبیل جنگ ستارگان نیستند. بلکه ایده اولیه جابه جایی اجسام و افراد به طور آنی از محلی به محل دیگر هم هستند . شما می توانید درچشم به هم زدنی به هر زمان ومکانی سفر کنید. بسیاری از دانشمندان هم اکنون در حال تحقیق ومطالعه درباره امکان علمی جابجایی اتم ها هستند(که تا حدی هم به آن دست یا فته اند).مطمینا درآینده نزدیک نمی توانید خودتان را جابجا کنید،اما برای جابجای اشیاء و حیوانات زیادی لازم نیست.

تنفس زیر آب

underwater_narenji_ir.jpg

اگر یک غواص باشید،می دانید که فرایند آمادگی برای شنا در زیر آب تا چه حد مشکل و دردسر ساز است. باید مطمین باشید که تمامی لباس ها و ابزارتان به درستی کار می کنند،همه چیز را چند بار کنترل کنید. تا بتوانید مدت زمان کوتاهی را در زیر آب به سر ببرید زیرا میزان اکسیژنی هم که می توانید حمل کنید بسیار کم است. ولی امروز دیگر زمان محدودیتی برایتان ایجاد نمی کند. با ساخت جلیقه تنفس زیز آب،تا هر زمان که بخواهید، می توانید زیر آب بمانید.این ابزار با استفاده از فیلتر مخصوص ، همانند یک آبشش اکسیژن را از آب جدا کرده ودر اختارتان می گذرد.حالا شما هم می توانید یک ماهی باشید.

خداوندا ! دستانم خاليند و دلم غرق آرزوها ، يا با قدرت بيکرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را از آرزوهاي دست نيافتي خالي کن ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی