انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 3762)
دوشنبه 29/4/1388 - 3:28 -0 تشکر 133896
جومونگ و حوزه علمیه

بسم الله الرحمن الرحیم
یا لثارات الحسین
**************
سلاااااااام بر شما
**********
یكی از دوستان پیشنهادی داشتند و اون رو با اجازشون اجرا كردم .
سریال جومونگ یكی از پر مخاطب ترین سریال های تلویزیون ایران است به طوری مردم را شیفته كرده كه نسخه های 2 و 3 و 4 اون رو می خرند و به تماشای این سریال می پردازند در شهر ما ماشینی بود پشت شیشه ی عقبش نوشته بود ...
یا جومونگ !!!
جومونگ
همه جا هستش
بچه كه تازه زبون باز كرده اسم جومونگ رو میگه ، بروبچز مذهبی هم نوحه هایی به شوخی از امام حسین (ع) رو با اسم جومونگ و سوسانو می سازند و ...
اینها نشون میده سریال جومونگ تاثیر زیادی بر افراد جامعه ما گذاشته
خصوصا حالا كه جومونگ مراسم اعتكاف برگزار كرد برای دوری از گرسنگی مردم جولبن
جومونگ شده آیت اللهی برای خودش ...
این قدركه ایشون رو نشون میده  در باره ی  امام موسی كاظم (ع) چیزی نمیگن .
این قدر كه موضوع دعای جومونگ نشون داده میشه دعای امام هادی (ع) را نشون نمیده ...
چرا ؟؟؟ چرا ؟؟؟ چرا ؟؟؟

 انتقاد از طلبه ها  :
اینقدر رفتن تو لاك درس خوندن این قدر تسامح دارند این قدر بی خیال میشن كه حاضر نیستند بیان كارگردانی بیان نویسندگی ؛ فیلم نامه نویسی و ...
نكات ناب جومونگ زندگی خیلی ها رو دگر گون كرده ...
بخاطر جومونگ دعای توسل سه شنبه شب التماس دعا
بخاطر جومونگ مغازه تعطیل
بخاطر جومونگ دعوا ...
مردم ما عاشق معرفتو  تشنه ی صفا و مرام  جومونگ شدند در حالی كه از م حضرت محمد (ص) تا م حضرت مهدی (ع) را بی خیال شدند ؟
مقصر كیه ؟؟
اصلا روحانیون  و طلاب این سریال را نقد كردند؟
اصلا ... یه نامه ای از طرف یكی از مساجد می خواستیم بفرستیم به جایی كه نیاز به امضاء روحانی مسجده بود كه رفتیم در  خونش گفتیم نامه را امضاء كنید بدون نگاه كردن به نامه نامه را امضاء  بهش گفتیم حاج آقا عجله چرا می كنید ؟ گفت : باید برم آقای ایپ را نگاه كنم .
نظراتتون رو بگید
موفق و موید
التماس دعا 

http://rahpoyvesal.blogfa.com
دوشنبه 29/4/1388 - 6:7 - 0 تشکر 133899

خواهر زاده من 8 سال داره. داشتن میرفتن سرعین اردبیل. تو مسیر تو یه مغازه یه تیر و كمون می بینه و باباش براش می خره! در حالی كه هنوز در مسیر رفتن بودن زنگ می زد میگفت كی میشه بیایم تا من كمان جومونگ رو بهت نشون بدم!! می گفت حالا دیگه جومونگ شدم!

یه بار گفتم من رستم هستم! جواب داد ؛ پس چرا پسرتو كشتی؟!!!

دوشنبه 29/4/1388 - 16:39 - 0 تشکر 134014

خیلی جالب بود. من هم با نظر شما موافقم. دختر من که 6 سال دارد .  پدرش به مسافرتی رفته بود برای سوغاتی برایش شمشیر جومونگ خریده بود. که خیلی هم شبیه به شمشیر جومونگ است. دیگه برای ما روزگار نگذاشته روزی نیست که با این شمشیر با خواهرش جنگ نکنه. تازه اسم خواهرش هم گذاشته سوسونا. هر وقت هم که می خواهد قربون صدقش بره به خواهرش می گه قربون شکل خوشگلت که مثل سوسونا می مانی!!!!!!

خدا واقعا به ما رحم کنه.

روح الهي
سه شنبه 30/4/1388 - 7:30 - 0 تشکر 134145

با سلام

خیلی ممنون كه زحمت این بحث رو كشیدید

جمعه 2/5/1388 - 12:13 - 0 تشکر 135000

جناب صالحی با تشکر از مطلب زیباتون

مطلب شما به اسم خودتون در سایت کانون گفتمان قران گذاشته شده

http://www.askquran.ir/showthread.php?p=159227#post159227 

یکی از مدیران این سایت به نام خوش نظر جواب قشنگی بهتون دادند ببینید 

به نام خدا
آنچه برای اغلب مردم در سریال ها و فیلم ها جذابیت آفرین است صرف نظر از جاذبه های هنری، موضوع عدالت طلبی و مبارزه بین حق و باطل است.

جریان سریال جومونگ (اگر طبق نیات تهیه کنندگان او را مظهر عدالت خواهی و دشمنانش را مظهر ظلم بدانیم) در واقع جریان مبارزه با ظلم و تجاوز است که البته برگرفته از داستان حضرت موسی است که در قصر فرعون پرورش یافت و در نهایت قوم بنی اسرائیل را از تحت ظلم فرعون نجات داد و به سوی سرزمین موعود آورد!

البته کلاه حصیری ارباب یونتابال نیز در لابلای بافت هایش ستاره اسرائیل را به خوبی تداعی می کرد!

به هرحال تاریخ مبارزات همیشه جذاب است، اما باید نگاه دقیق تر و موشکافانه تری به مسایل پشت پرده داشته باشیم...

یا حق

پنج شنبه 8/5/1388 - 1:44 - 0 تشکر 136976

بسم الله الرحمن الرحیم
یا لثارات الحسین
********************
سلام بر شما
*********
باتشكر از حضور عزیزان در این انجمن بخصوص این تاپیك و خیلی خوشحالم كه این بحث به انجمن دیگه كشیده شد .
بنده به عنوان آغاز كننده بحث در این تاپیك به عزیزانی كه در انجمن های كانون گفتمان قرآنی راجع به همین موضوع بحث كرده اند پاسخ می دهم.
از كاربر محترم talabeh  تشكر می كنم بخاطر توجه و ثبت تاپیك در اون انجمن
پاسخ به كاربر  ramila  :
نفستون گرم . بسیار با نظر شما موافقم .روزی 1000 بار(با کمتر)ناخواسته این نام را میشنوم یا درجاهای مختلف میبینم اما خوشبختانه هنوز نمیدونم ایشون آقا ی جومونگ هستند یا خانم جومونگ

شخصیت جومونگ و اطرافیانش بسیار جذاب ساخته و با فرهنگ ما ایرانی ها كمی شباهت دارد و به همین علت مردم این سریال را جذب می كنند .
شما طلبه هستید ؟ اگه طلبه هستید ازتون میخوام كه حتما این سریال را پیگیری كنید و ببینید كه شخصیت جومونگ چه شخصیت عظیمی است .
پاسخ به كاربر  Sadat Mousavi :
 خوب منم دقیقا نمی دونستم اصلا جومونگ زنه یا مرد....
اما واقعا چرا نباید موضوعات مذهبیو با زبان مردم و خودمانی ترویج داد؟؟!!که برای همه جذاب و قابل فهم باشه!!

اگه شما هم طلبه هستید ازشما میخوام كه حتما این سریال را ببینید .
متاسفانه ما كارشناسان مذهبیمون به این فكر نرسیده اند كه باید از دنیای دیگه ای مطالب را به مردم رسوند .
پاسخ به كاربر  khoshnazar :
آنچه برای اغلب مردم در سریال ها و فیلم ها جذابیت آفرین است صرف نظر از جاذبه های هنری، موضوع عدالت طلبی و مبارزه بین حق و باطل است.
جریان سریال جومونگ (اگر طبق نیات تهیه کنندگان او را مظهر عدالت خواهی و دشمنانش را مظهر ظلم بدانیم) در واقع جریان مبارزه با ظلم و تجاوز است که البته برگرفته از داستان حضرت موسی است که در قصر فرعون پرورش یافت و در نهایت قوم بنی اسرائیل را از تحت ظلم فرعون نجات داد و به سوی سرزمین موعود آورد!
البته کلاه حصیری ارباب یونتابال نیز در لابلای بافت هایش ستاره اسرائیل را به خوبی تداعی می کرد!
به هرحال تاریخ مبارزات همیشه جذاب است، اما باید نگاه دقیق تر و موشکافانه تری به مسایل پشت پرده داشته باشیم...

بله منم به این نتیجه دارم میرسم البته دقیقا نمی تونم بگم كه پشت پرده این سریال یهودی ها هستند و دارن فرهنگ و عقیده مذهبی خودشون رو به اشكال گوناگون در جهان پرورش میدن من درباره ی سریال امپراطور دریا این نظر رو داشتم هر چند دو سه قسمت پایانی سریال امپراطور دریا را مشاهده كردم .
یهودی ها اعتقادی دارند كه باید حاكم زمین باشند و در اصل اشتباه است و ما بعنوان یك شیعه باید به هر شكل ممكن به مردم دنیا بفهمونیم كه امام زمان (عج) مهدی موعود چگونه شخصیتی است .
پاسخ به كاربر  silhouette :
عموزاده، شرع خداوند خمیر بازی نیست، که یک شکلی ازش در بیاوریم که مردم بیشتر با آن رابطه برقرار کنند!
اگر چه که دین مردم را به سخره گرفته اند و از هر گوشه و کنار آن استقراضی می کنند تا کار امروزشان پیش رود و در نهایت بی دینی روی دست های خلق الله می ماند، اما این مجوز صادر نشده است که با هر زبانی، دین دست مردم داد. (آن هم خزعبلاتی که ضرغامی به خورد ملت می دهد، مثل آن سریال مجعول که یوسف نبی (علی نبینا و آله و علیه السلام) را به تمسخر کشید و یا پول هایی که از بیت المال مسلمین به جیب کافران و بت پرستان می ریزند برای این مزخرفات توهمی خاور دوری ها)
لعنت خدا بر ملعونینی که سرآغاز انحراف از صراط المستقیم بودند.

بحث ما روی این است كه متخصصین شیعه و یا متخصصین اسلام كسی كه واقعا بدونه دین اسلام چی میگه مانند شهید مطهری (ره) و یا آیت الله مصباح یزدی كه وجود این دو بزرگوار در 50 سال اخیر از نعمت هایی است كه ائمه به ما داده اند .
كارگردانانی از جنس روحانی و كاری كارشناسانه بیان موضوعات و مطالب و حقیقت اسلام را مانند سریالی جذاب به اسم جومونگ به مردم منتقل كنند.
پاسخ به كاربر velayat :
عرض کنم اون چیزی که خزعبلات در ذهن خویش درمورد سریال زیبای حضرت یوسف علیه السلام می انگارید
برحسب آیات وروایات هست
در ضمن کارشناسانی دینی نظارت دارند که هر کدومشون یلی هستند در تحقیقات
هر چند 100درصد تایید نمی کنم این سریال علی الخصوص به تصویر کشیدن عشق زلیخا
که اگه یه کم دیگه پیش می رفت کار به جاهای .......
جای نقد داشت اما نه به این بیان حضرتعالی

سریال یوسف پیامبر (ع) ایرادات فراوانی داشت و من با برخی روحانیون حوزه علمیه كه صحبت می كردم می گفتند كه این كار  ایرادات زیادی داشت .
پاسخ به كاربر  Tip30 :
خیلی سخت نگیرید اینم مثل سریال یانگوم تموم میشه میره پی کارش.
زیاد سخت نمی گیریم و واقعا سریال های زیبایی است و من و امثال من كه می شویم ما می گیم كه سریالی مثل یانگوم و امپراطور دریا و جومونگ كه نكات ارزنده ای در آنها وجود داره رو چرا از دین خودمون استفاده نمی كنیم .
پاسخ به كاربر ستایشگر :
تا وقتی که دیندار ها بخواهند با زبان 50 سال پیش دین رو به جوانان عرضه بکنند نباید انتظار داشت که موفق بشوند.
چرا تا یک برنامه ای تلویزیون میزاره که مردم بیشتر از برنامه های دینی میرن سراغش احساس خطر میکنید؟ خوب اشکال از خودمونه. اون قسمت از دین رو که جوهره دینه نشون نمی دیم و میخوایم مردم خوششون بیاد.
خدمت اون عزیزی هم که فرموده بودند دین خدا خمیر نیست بگم که اتفاقا دین خدا سنگ نیست که نشه کاریش کرد و راه جاودانگیش هم همینه. دین اسلام مثل آب می مونه که شکل ظرفی رو میگیه که توش ریخته میشه ولی هیچوقت از آب به بنزین تبدیل نمی شه.

بله ما باید با مقتضیات زمان حركت كنیم و باید شیوه ای نو برای ترویج فرهنگ و دین به وجود بیاوریم ولی در صورتی كه اصل ها از بین نره .
اصولگرای اصلاح طلب ( شعار سیاسی نیست در این تاپیك ) یكسری اصولی رو در اسلام و تشیعه را با شیوه نوین و امروزی پسند رو باید ساخت .
پاسخ به كاربر  ceramic :
نویسنده ی نامه تفاوت عناصر رسوخ کرده در عمق فرهنگ و جان ایرانی را با پدیده های زودگذر مالتی مدیا درک نکرده است .
این اولین سریال تلویزیونی ای نیست که مردم را " سرگرم " کرده ( همینطور که همه ی مردم می دانند آن را برای سرگرمی تماشا می کنند ) و مسلما آخرین آن هم نخواهد بود . کسانی که سن شان زیاد است ، سریال مرادبرقی زمان شاه را به یاد دارند ، و آن ها که کم سن ترند ، سریال سال های دور از خانه ( اوشین ) را که زمانی همین سرگرم کنندگی را برای مردم داشت .
اما این استقبال از یک برنامه ی تلویزیونی دلیل نمی شود که ما چنین پدیده های زودگذری را با جایگاه ائمه طاهرین ( ع ) قیاس کنیم . آیا پس از گذشت همه ی این پدیده ها ، عشق به امامان معصوم تضعیف شده است ؟ من فکر نمی کنم کسی به این پرسش پاسخ مثبت بدهد . تفکر شیعی با روح و جان مردم ایران آمیخته است و با مرگ ، همراه روح از بدن بیرون می رود .
من احساس می کنم بعضی از کاربران مذهبی در هشدار دادن و احساس نگرانی کردن به دام افراط و تفریط می افتند و امیدوارم خداوند همه ی ما را بر طریق میانه که راه منتخب پیامبر اسلام است ، نگاه دارد .
-------------------------------------------------------------
اما محتوای نوشته از جنبه ی دیگری هم قابل بررسی و تعمق است . و آن عقب ماندگی ما در زمینه ی ارائه ی مفاهیم و محتوای دینی در قالب های امروزی و جذاب ( خصوصا برای نسل جوان ) است . باید بپذیریم که در این زمینه عقب مانده ایم و کلید حل مشکل هم اولا انعطاف علما در برابر استفاده از راهکارهای جدید است ، و ثانیا اتفاق نظر مدیریتی در حوزه برای سود بردن از ابزارهای نوین روز .

در باره ی عقیده اول شما پاسخ میدم :
بله سریال ها زودگذر هستند و از یاد می رن و مردم اونا رو بخاطر سرگرمی تماشا می كنند .
سریال جومونگ سرگرمی نیست نكته اخلاقی است و پروش عدالت محوری و پیروی از حق است كه معلوم نیست از كدوم آیین و دین اومده هرچند كه به نظر خودم و باقی تفكری از یهود است .
چه عیبی داره ما هم بعنوان پیروهی حضرت محمد (ص) و حضرت مهدی (عج) مفاهیم اسلام را از طریق فیلم با اشخاص دیگر نمایش دهیم .
نظر دوم شما را قبول دارم .
پاسخ به كاربر تنویر :
دوستان خوبم با تمام انعطافی كه دین مبینمون داره و ظرفیت فراوانی كه قران كریم داره . الحمد لله بزرگوارانی كه الان دارن در سطح حوزه و جامعه تبلیغات دینی میكنند سروران ارجمندی هستند كه به زبان جوانان امروز حرف می زنند . استاد پناهیان ، استاد دانشمند ، استاد انصاریان و ..... . یقین دارم كه این مشكلی كه دوستان در فوق بحث میكردند به همین زودی برطرف خواهد شد و دیگر جومونگ و امثال آن جایگاهی نخواهند داشت چون به لطف خدا عدالت در حال اجراست و مشكلات یك به یك در حال برطرف شدن است .  

بله استادان ذكر شده مطالب را عالی بیان می كنند اما در قالب داستان و فیلم یه چیز دیگه است .
امیدوارم عدالت درست اجرا بشه تا شاهد فیلم زلیخا و یوسف كه به اندازه خوبیش بدی داشت  نباشیم .
پاسخ به كاربر تاری :
نمی خواستم نظری بنویسم ولی در این مورد شاهد زنده ی پای صحبتهای یکی از این بزرگواران بودم که به زبان جوانان!!! حرف می زنند به قول شما.
یکی از این بزرگواران وقتی متوجه شدند که عده ای هنرمند در جمع شب احیاء حضور دارند با اشاره به تابلوی معروف استاد فرشچیان معروف به ظهرعاشورا عرض کردند: " تابلوی ظهر عاشورا که با تمام عشق کشیده شده و هنرمندش استاد شجریان تمام هنرش را در نشون دادن عاشورا نشون دادند ...."
واقعا ما از اون شب فهمیدیم تابلو متعلق به استاد شجریان بوده!!!! که تا به حال به اسم استاد فرشچیان گفته شده!!!!
به نظرم بهتره اطلاعات هنری و جوان پسند را بیشتر کرد تا بچه ی بی ظرفیتی مثل ما شب احیا را با خنده تموم نکنیم.

خب اینم یه نظری از طرف شماست بله منبری های ما كه میخوان امروزی صحبت كنند باید بدونن هارد دیسك چیه كه مبادا اشتباه به جای سی پی یو در منبر اسم ببرند .
پاسخ به كاربر مجنون الحیدر :
شاید یکمی طولانی نوشتم اما به نظرم بخونید ضرر نمیکنید
حالا که جومونگ پخش میشه ما یک ساعت به جومونگ نگاه میکنیم. اما کل نمازامون یک ساعت طول میکشه؟ تازه جدای از اینکه با اون توجهی که جومونگ میبینیم هیچ وقت توی نمازمون اون قدر توجه نمی کنیم.
در ضمن یادتون باشه که خودتون رو خسته نکنید و با کسی که جومونگ میبینه صحبت نکنید چون صدای شمارو نمیشنوه با کسی هم که نماز میخونه صحبت نکنید چون حواسش پرت میشه و نمازشو باید باطل کنه.
ما یک ساعت قبل از فیلم و یک ساعت بعد از فیلم به جومونگ و کاراش فکر میکنیم. اما 5 دقیقه به امام زمان و غصه هاش فکر میکنیم؟؟؟
ببینید یه چیزی خیلی مهمه ::: جومونگ یه مظهر کوچیک از کارای شیطانه
واقعا خودتون قضاوت کنید
اگه فیلم جومونگ نبود ما نمازامونو با دقت میخوندیم؟ اگه هیچ سریالی پخش نمیشد ما روزی 5 دقیقه به یاد آقامون بودیم؟؟ اشکال از مسلمانی ماست نه از جومونگ و سازنده هاش.
اگه بلدید زود باشید. چرا وب هایی که داستان سکسی دارند اینقدر طرفدار دارن و وبلاگ ها و سایت های ما دارن خاک میخورن؟؟؟؟
ماها باید به خودمون بیایم نه کسی که به دینش علم نداره. مایی که ادعای علم میکنیم و امکانات هم داریم باید مبلغ دینی باشیم. چرا دین و فرامین ما نباید به اندازه ی داستان های سکسی جذابیت داشته باشه. ببینید خدایی که مارو به اسلام گرامی داشته بر دوش ما وظیفه ی تبلیغ دینش رو هم گذاشته. هیچ کسی استثنا نیست. همه باید مبلغ باشن. باید جذابیت های دین رو نشون داد. حالا که نمیتونیم فیلم بسازیم بیاید وبلاگ بسازید بیاید عقایدتون رو جوان پسندانه بیان کنید.
روی حرفم هستم اگه کسی مخالفه نظرشو بگه

خب اینم یه نظره من روی این نظر فكر میكنم پست های بعدی جوابتون رو میدم .
كاربری این سوال رو پرسید :
تو کل تاپیک همه دارند میگویند ما باید از ائمه یاد بگیریم عدالت رو و... و درست هم میگویند. اما من میگم چه فرقی می کنه؟ اشکالی داره مردم از جومونگ یاد بگیرند احترام به پدر مادر رو؟ هرچند که جومونگ هم خیلی اشکال داره.
خب دوستان چه جوابی دارند بدهند ...
از كاربران انجمن های كانون گفتمان قرآنی تشكر می كنم كه این بحث را اونجا پی گیر شدند و از دوستان تبیانی كه پاسخ دادن تشكر می كنم و در پست بعد به پاسخ های شما جواب خواهم داد .
از دوستان تبیانی انتظار دارم كه دقیق و نكته به نكته درباره ی این سریال نظر بدند .
موفق و موید
التماس دعا  

http://rahpoyvesal.blogfa.com
يکشنبه 18/5/1388 - 17:48 - 0 تشکر 140373

سلام

تازه یه نکته مهم دیگه هم هست:

با یه دقت کوچیک دراین سریال میفهمید که هدف اصلی این سریال مشروعیت بخشیدن به ایده های خطرناک صهیونیسم جهانیست باتشکیل یک مملکت جدید که از قبل توسط مقامات روحانی آنها وعده داده شده و هزاران نشانه دیگر مبنی بر این مساله...

شنبه 28/6/1388 - 2:34 - 0 تشکر 152537

سلام

من یک طلبه هستم عاشق فیلم وسینما و بلآخذ کارگردانی سینما به حدی که اگر طلبه نشده بودم صد در صد می رفتم دنبال همین هنر اما چه کنم که هیچ جایی برای طلاب برای اموزش چنین کاری وجود ندارد

شما راه کار بدهید همتش از ما

یاعلی

پنج شنبه 3/10/1388 - 13:18 - 0 تشکر 171761

با سلام

من شنیده بودم كه توُ شهر قم، كلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی تلویزیونی،انیمیشن، كارگردانی و ... وجود داره

دقیق نمی‌دونم كجا

خیلی خوبه كه به طلّاب آموزش و میدان عمل و كار داده بشه

ممنون- یاعلی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

جمعه 4/10/1388 - 0:34 - 0 تشکر 171901

سلام

مبحث خوبی است ورود خوبی به بحث داشتین

جمعه 4/10/1388 - 22:28 - 0 تشکر 172078

سلام

مطالبی را در شماره های زیل بیان می دارم؛

1- عنوان شما جومونگ وحوزه علمیه مشكل دارد نه از روی تعصب با همه بیان معترضانه باز خود دچار مشكل شدید چون شما این دغدغه را فرمودید، پس مهم است حالاكه مهم شد این عنوان قابل توجیه شد؟

2- حوزه علمیه وفراگیران یعنی طلاب محترم رسالت خاص خود رادارند كار فیلم ونقد و... افراد دیگری هستند برای این كار.

3- یك نفر از طلبه ها به شما گفت باید بروم آقای ایب را نگاه كنم شما جمع بستید ومی گویید چرا طلاب این گونه اند.

4- حالا آن آقا رفت جومونگ نگاه كند اشكال شرعی دارد.

5- شما خیلی ناراحت نباشید گاهی این فیلم ها همچون بادی می مانند گذرا وفیلم خوبی اگر ساخته بشود (كه ساخته میشود)جای آن را می گیرد.جاي بحث هم دارد.

6- شما فكر می كنید درس خواندن طلاب به اتمام رسیده وبیكارند وقت خودشان را به كارهای دیگر بگذرانند؟

7- برای خوب جلوه دادن حرفتان عكس مقام معظم رهبری را به همراه آوردید ؟

8- یالثارات الحسین هم نوشته اید دنبال خون خواهی نگردید.از حوزه حرف زدن تخصص می حواهد.وشناخت كه كار من وشما ... .

بترس ازقلم که تعدّي را لازم جلوه مي دهد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی