انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1267)
شنبه 27/4/1388 - 12:3 -0 تشکر 133495
پیشنهادهای آیت الله هاشمی رفسنجانی و تصاویر ایشان در نماز جمعه

در نماز جمعه تهران مطرح شد: پیشنهادهای آیت الله هاشمی رفسنجانی برای عبور از مشکلات و ناکامی دشمنان انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی پذیرش کامل محوریت قانون ، اهتمام بیشتر مسئولان قوا به نظر مراجع عظام تقلید ، سعه صدر و رفتار قانونی در برابر رسانه ها ، همدردی با خانواده آسیب دیدگان حوادث اخیر ، آزادی گروهی از بازداشت شدگان و برگزاری مناظره های آزاد و منطقی در صدا و سیما را از راهکارهای استمرار وحدت و همدلی در جامعه و خنثی سازی طمع دشمنان برای مصادره دستاوردهای بزرگ انقلاب خواند.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس مجلس خبرگان رهبری در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) را تسلیت گفت و آرزو کرد خداوند ظلم مستکبران را از سر تمام مظلومان جهان برچیند .

وی با بیان اینکه مسلمانان چین روزگار سختی را می گذرانند گفت : من به دولت چین عرض می کنم انتظار می رود که بتواند در برابر مظالمی که بر این ملت می رود صبر و فکر کند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما به دولت چین که آن را دولت عاقلی می دانیم نصیحت می کنیم که این به نفعشان است که با توجه به یک میلیارد و 600 میلیون مسلمان در دنیا منافع خود را در ارتباط با دنیای اسلام در نظر داشته باشد و ما از این پس شاهد چنین ظلمی بر مسلمانان در چین و هیچ کشور دیگر نباشیم.

وی در پی شعارهای مکرر "مرگ بر چین" برخی حاضران در صحن دانشگاه تهران گفت: من به عنوان خطیب جمعه از شما خواهش می کنم به خاطر شرایطی که می دانید در اینجا، اطراف این خیابانها و کل منطقه حاکم است خواهش می کنم شعار ندهید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما دولت چین را نصیحت می کنیم، با توجه به اینکه مسلمانان جهان نگران مردم مسلمان چین هستند و امیدواریم چین ملاحظه کند و ارتباط خود را با مسلمانان در نظر گیرد تا دیگر شاهد چنین ظلمی نباشیم.

وی در ادامه سخنانش به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت : الحمد الله در انتخاباتی که شروع شد و تمام شد شروع خوبی داشتیم و رقابتهای خوبی آغاز شد. 4 نفری که مورد تایید شورای نگهبان بودند، به مردم امیدوار شدند ومردم هم حضور بی سابقه ای از خودنشان دادند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی که در میان شعارهای پی درپی اجتماع حاضر در محل نماز جمعه سخن می گفت ، افزود : در این شرایط که همه چیز آماده و افتخار بزرگی برای کشور بود و رکورد پای صندوقهای رای را خود مردم شکستند ، ای کاش همان شرایط تا امروز ادامه می یافت وامروز سربلندترین شرایط را دردنیا می توانستیم داشته باشیم . نتیجه انتخابات هم هر کسی و هر چه می خواست باشد و لی متاسفانه آن گونه که می خواستیم نشد.

وی با اشاره به حضورش از 60 سال پیش تا امروز در همراهی با امام و انقلاب گفت: ما باید ببینیم انقلاب چه می خواست، وقتی پیشنهادی برای امام (ره) می آمد که از اسلحه و حزب استفاده شود، بلافاصله می گفتند شما ببینید مردم چه می خواهند و رسالت ما مردم است. مردم اگر با ما باشند ما همه چیز داریم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد : این هنر بزرگ امام(ره) بود که موفق شدند. در کمتر از 20 سال مردم آنچنان آگاه شدند که در یکی دو سال آخر به خیابانها آمدند و همین خیابانهای حامی امام(ره) کمر دولت بسیار متکبر رژیم پهلوی را که از ارتجاع شرق وغرب کمک می گرفت و به خاطر بالا رفتن قیمت نفت هم انبار پولش پر بود ، ولی مردم آمدند و آنچنان ابهت مردم آنها را گرفت که ول کردند و رفتند.

وی خاطرنشان کرد: بعد ازانقلاب هم ما با امام تقریبا روزانه کار می کردیم وامام معتقد بودند حکومت اسلامی بدون حضور مردم نمی شود و اگر مردم راضی نباشند این حکومت به نتیجه مطلوب نمی رسد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی به روایتی از سید بن طاووس اشاره کرد و گفت: خود حضرت علی (ع) می فرماید پیامبر در روزهای آخر عمر ( بعد از غدیر) به حضرت علی (ع) فرمودند که تو ولی امت هستی و چیزی است که خداداده است اگر دیدی این مردم راضی بودند و آمدند تو را قبول کردند و به شما این سمت را دادند و با اجماع ؛ اجماع نسبی است البته ؛ اگر دیدید جمع شدند دور شما ، شما بپذیر و متولی امر شو و کارهایشان را اصلاح کن ، ولی اگر دیدی که نیامدند و اختلاف افتاد بگذار هر کاری که می خواهند بکنند و خداوند بر تو راهی قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه ما در جمهوری اسلامی بنا شد بر اساس این تفکر کارکنیم، گفت: امام وقتی مهندس بازرگان را منصوب کردند  هنوز بختیار دولت داشت، اما امام برای سپردن امور به دست مردم عجله داشتند. امام به مهندس بازرگان گفتند اولین ماموریت شما این است که دوره دولت موقت را کوتاه کنی و مجلس تشکیل دهی و قانون اساسی به تصویب برسد. امام نیز در تدوین قانون اساسی نقش مردم را تقویت کردند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه از نظر قانون اساسی همه چیز کشور ما به رای مردم است از رهبری تا رئیس جمهور، تا مجلس و شوراها و ... خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی تنها یک لفظ نیست، واقعیتی است که از ائمه و پیامبر اسلام به ما رسیده است و ما به آن اعتقاد داریم. اگر اسلام نباشد جمهوریت دچار مشکل می شود و اگر جمهوری نباشد اصلا حکومت قابل تحقق نیست. آنجا که رای مردم نباشد آن حکومت اسلامی نیست وبه همین دلیل حضرت علی (ع)  19 سال خانه نشین بود و مردم آمدند و به فرمایش حضرت علی(ع) مانند یال اسب گرد منزل ایشان جمع شدند و حضرت حکومت را پذیرفتند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: ما باید روز به روز این وضعیت را تقویت کنیم، اگر در این انتخابات مشکلاتی پیش نمی آمد ما بزرگترین گام را در راستای ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی برداشته بودیم .

وی گفت : مشکل از آنجا آغاز شد که درآستانه  تبلیغات دچار تردید شدیم و افرادی تردید کردند، دلیل آن هم  یا تبلیغات نادرست بود یا عملکرد نادرست صدا و سیما . این تردید مثل خوره افتاد به جان ما ، امروز هم یک عده تردید ندارند قاطع ایستاده اند و بخشی هم که کم هم نیستند و بخش مهمی از جامعه ما را تشکیل می دهند تردید دارند و ما برای رفع این تردید باید کار کنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه هیچ  کس از همه جریانات دلش نمی خواست این گونه شود گفت: همه ضرر کردیم و امروز ما بیشتر از همیشه نیاز به وحدت داریم.وی خاطرنشان کرد : امروز باج خواهی دشمنان زیاد شده است و می خواهند این دستاوردهای عظیم را در های تک و هسته ای از ما بگیرند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه من هیچ گاه از این تریبون جناحی حرف نزده ام گفت: همه ما باید فکری کنیم که به صورت متحد کشور را به پیش ببریم و در عین حال از کینه ها نجات یابیم و همچنین کاری کنیم که دشمنان چشم طمع به کشور نبندند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه به طرح پیشنهاداتی پراخت و تاکید کرد که این پیشنهادات را با جمعی از اعضای خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام که معتمد هستند در میان گذاشته است وابراز امیدواری کرد که این پیشنهادات به کار بسته شود.

وی با بیان اینکه هدف مقدس ما باید بازگرداندن اعتماد به مردم باشد، گفت: همه ما، چه نظام، چه حکومت، دولت، مجلس و نیرو های نظامی و انتظامی و مردم به اصطلاح معترضان باید در چارچوب قانون حرکت کنیم و قانع هم باشیم که قانون هر چه شد اجرا کنیم اگر هم برخی از قوانین دل خوش ندارند باید بعدا سعی کنند قانون اجرا شود. گرچه احتمال اصلاح قوانین هم وجود دارد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از پیشنهاد خود با بیان اینکه تلاش برای بازگرداندن اعتماد روندی طولانی است و ظرف چند روز محقق نخواهد شد، گفت: باید فضایی ایجاد کنیم که همه طرفها بتوانند حرفشان را بزنند و البته این وظیفه صدا و سیماست و سایر رسانه ها هم وظیفه دارند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: متاسفانه از فرصت 5 روزه ای که رهبری به شورای نگهبان دادند که بیایید معترضین وعلما را جمع کنید وفکری بکنید استفاده نشد.

وی تاکید کرد: برای دور کردن خطر از نظام و حفظ بنای باشکوهی که امام پایه ریزی کرد باید این اقدامات را انجام دهیم و اگر راه برای مناظره و استدلال باز باشد شاید مشکلات حل شود.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: لازم نیست این افراد را به این شکلی که الان هست در زندان داشته باشیم، آنها باید به خانواده های خود برگردند، نباید بگذاریم به خاطر زندانی بودن یک عده دشمنان برای ما نقشه بکشند و به ما شماتت کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین تصریح کرد: باید با آسیب دیدگان حوادث اخیر همدردی شود، هم به آنها تسلیت بگوییم و از آنها دلجویی کنیم و هم آنها را با نظام آشتی بدهیم.

وی تاکید کرد: باید با سعه صدر با رسانه ها برخورد کنیم و درحد قانون به آنها آزادی عمل بدهیم و بگذاریم یک فضای آرام انتقادی یا تاییدی به وجود آید.

به گزارش مهر ، آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه همه ملت در راه انقلاب و دفاع مقدس سرمایه گذاری کرده و جانباز و شهید داده اند، گفت: چرا باید طوری باشد که دیگران از راههای دور برای ما نسخه بپیچند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مراجع ما همیشه پشتیبان ما بوده اند گفت: چرا باید برخی از آنها امروز برنجند در حالیکه باید اتکای ما با آنها باشد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایان سخنانش با ابراز امیدواری نسبت به اینکه یکپارچگی در کشور فراهم شود ، گفت :  امیدوارم این خطبه نماز جمعه شروع تحولی در آینده باشد و بتوانیم از مشکلی که می توان نام بحران را روی آن گذاشت به خوبی عبور کنیم و دوباره شاهد همدلی و همراهی یک رقابت سالم باشیم ، هر کسی که مردم خواستند آن گونه باشد، امیدواریم همیشه با همین روحیه در صحنه باشیم.

شنبه 27/4/1388 - 13:4 - 0 تشکر 133510

گزارش تصویری/ نماز جمعه تهران به امامت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی-1
نماز عبادی سیاسی جمعه تهران این هفته به امامت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور مردم در دانشگاه تهران برگزار شد.

حجت الاسلام تقوی سخنران پیش از خطبه

شنبه 27/4/1388 - 17:9 - 0 تشکر 133566

ایشان مثل همیشه با بصیرت صحبت کردند.

روح الهي
شنبه 27/4/1388 - 18:31 - 0 تشکر 133582

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

با وجود اینکه بعضی گروه های سیاسی و اشخاص خیلی از مردم دعوت میکردن در این مراسم باشن، ولی متاسفانه گروه های سازماندهی شده که سعی داشتن نماز عبادی سیاسی وحدت آفرین جمعه رو بهم بریزن و وسط خطاله های ایشون اختلال ایجاد میکردن، مثلا بجای تکبیر و صلوات دست میزدن و یا تو گروه هایی که برای نماز ایستاده بودن، زن ها جلو تر از مردها ایستاده بودن و نماز دیگران رو دچار اشکال کردن، و بعضی ها هم آداب نماز رو بلد نبودن و این ناهماهنگی نماز دیگران رو هم خراب کرد، بعضی ها هم با کفش نماز خوندن (!) بعضی ها هم که نماز رو بلد نبودن وسط نماز گزاشتن و رفتن و اتصال به جماعت نماز رو بهم زدن و نهایت عده سازمان دهی شده خواستن تشنج ایجاد کنن که موفق نشدن.
بسیار متاثر شدم دیدم اینگونه دعوت کردن برای حضور در نمازجمعه ولی همون هایی که درسایت و وبلاگ هاشون دعوت میکردن به نماز جمعه، ولی همون اشخاص سعی در تخریب چهره خطیب نمازجمعه داشتن.
وقتی از اتفاقاتی که دیروز افتاده بود خبر دار شدم، یاد داستان نامه های مردمان کوفه و امام حسین (ع) افتادم...
ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 27/4/1388 - 23:23 - 0 تشکر 133648

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با طرح مسائلی به اصل مشروعیت نظام بی‌توجهی كرده است.

به گزارش ثانیه‏نیوز، آیت‌الله یزدی، پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سخنان آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های روز گذشته نماز جمعه تهران بیان داشت: ایشان در خطبه دوم موضوع بذر تردید افشاندن را مطرح كردند كه باید از ایشان پرسید چه كسی برای اولین بار این بذر را در جامعه گسترش داد.

وی افزود: قبل از انتخابات چه كسی نامه نوشت و گفت "آتش فتنه را دور سازید " هنوز كه انتخابات آغاز نشده بود، آیا این نامه بذر تردید نبود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به مطرح شدن تشكیل كمیته صیانت از آرای مردم عنوان داشت: این امر نیز یك موضوع غیرقانونی بود كه این موضوع نیز سبب ایجاد بذر تردید در جامعه شد.
یزدی خاطرنشان كرد: آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است و این سخنان در خور مصلحت نظام نبود.

یزدی با اشاره به سخنرانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار داشت: من به عنوان عضو شورای نگهبان، عضو مجلس خبرگان رهبری و طلبه‌ای كه در قم تحصیل كرده است، نسبت به سخنرانی هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران اشكالاتی وارد می‌كنم و مواضع من هیچ ربطی با جامعه مدرسین و شورای عالی حوزه ندارد.

وی ادامه داد: هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های اول و دوم نماز جمعه مسئله زیربنایی اعتقادی كه بارها بر روی آن بحث شده را با زیربنای دیگری مطرح كرده و من این مسائل را توضیح می‌دهم و می‌گویم كه او اشتباه كرده و می‌كند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در این خطبه‌ها به آنچه كه مورد اتفاق همه فقهای اسلامی و شیعه اثنی عشری است مورد توجه واقع نشده و آن مسئله این است كه حق حاكمیت در نظام جمهوری اسلامی ایران ناشی از مبدأ اعلی و خداوند است و نقش مردم و خداوند نقش امكان عمل و امكان استیفا را دارد و مشروعیت و مقبولیت با هم تفاوت دارد.

یزدی ادامه داد: مشروعیت حاكمیت در اسلام از طرف خدا و مقبولیت از سوی مردم است و صرف همراهی مردم مشروعیت نظام را ایجاد نمی‌كند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه این مسئله حتی در مورد پیامبر اسلام هم قابل تعمیم است اظهار داشت: آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه به آن بخش از تاریخی كه اشاره كردند، تصور این است كه برخی مسائل را اشاره و بیان نكردند.

وی تصریح كرد: پیامبر اسلام غیر از اینكه پیغمبر هستند رهبر و امام نیز هستند و قرآن ضمن اشاره به این نكته در بخش دیگری در ارتباط با ولایت اهل بیت بودن ایشان نیز سخنی به میان آورده است.

یزدی خاطرنشان كرد: خداوند حضرت محمد را پیغمبر قرار داده و كار پیغمبر ابلاغ احكام الهی است، اما بعد از ابلاغ، اجرا و نظارت سمت‌هایی جداگانه‌ای هستند كه برای پیامبر قرار داده شده است؛ یعنی دستور جنگ، صلح، خراب‌كردن مساجد منافقان، مصادره اموال منافقان و فعالیت‌هایی از این قبیل دستور ولی خدا بوده است.

وی با تأكید بر اینكه بحث اصلی و مهمی كه زیربنای حكومت اسلامی است در خطبه‌های هاشمی رفسنجانی مورد توجه قرار نگرفته است تصریح كرد: هاشمی رفسنجانی در خطبه اول نماز جمعه مردم را تكیه‌گاه قرار دادند و این غلط فاحش است. در اسلام مردم اگر هستند، حكومتی كه خداوند قرار داده قابل عمل می‌شود.

عضو فقهای شواری نگهبان امام علی(ع) را مصداق روشنی در این موضوع دانست و گفت: وقتی پیامبر اسلام از دنیا رفتند امام علی(ع) از نظر شیعه خلیفه‌المسلمین بود و ما هم شك نداریم كه ایشان ولی مومنان در آن زمان بودند ولی مردم با ایشان همراهی نكرده بودند و این به معنای خلیفه نبودن امام علی(ع) نیست.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: درست است كه امام علی(ع) كنار رفته بودند، ولی نظارت و همراهی می‌كردند یعنی امام علی(ع) قهر نكردند و به قدری كه می‌توانستند ارشاد و راهنمایی و موعظه كرده بودند.

یزدی خاطرنشان كرد: از زمان پیامبر، ائمه معصوم(ع)، در زمان غیبت كبری و در زمان ما در حكومت اسلامی فقیه ولی امر با دستور الهی و ولی امر است و مردم امكان عمل و استیفای حق را می‌رسانند.

وی تصریح كرد: در زمان امام خمینی(ره) نیز هنوز شاه حكومت می‌كرد كه امام به اتكای ولی فقیه دستورات حكومتی صادر می‌كردند كه عدم اجازه از شوهر و پدر در مورد به خیابان آمدن زنان و دختران یكی از این دستورات حكومتی بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه هاشمی رفسنجانی نسبت به اصل مشروعیت نظام بی‌توجهی كرده است خاطرنشان كرد: ایشان در خطبه اول كه در مورد مبعث پیامبر صحبت كردند و همچنین در خطبه دوم به گونه‌ای بحث كردند كه حكومت فقط مردمی است. این بحث را تاریخ نشان داده و برای فقها نیز ثابت شده كه مسئله نصب الهی وجود دارد و فقیه در زمان غیبت كبری ولی امر از سوی امام زمان(عج) است. هاشمی رفسنجانی در بیان این مسئله دچار اشتباه شده است.

يکشنبه 28/4/1388 - 5:34 - 0 تشکر 133688

ایشون هم مثل رهبری با خطبه‌های وحدت بخششون به جامعه امید دادن و نشون دادن که باید برای همه مردم ارزش قائل شد و نباید فقط بعضی رو محکوم کنیم و فکر کنیم که همچی تموم شده

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
يکشنبه 28/4/1388 - 11:9 - 0 تشکر 133712

سلام

نماز بی ولای او عبادتی است بی وضو

به منكر علی بگو نماز خود قضا كند

                          این نیز بگذرد.....
يکشنبه 28/4/1388 - 11:46 - 0 تشکر 133726

mohsenkhosro  دوست عزیز و گرانمایه این نماز جمعه با دیگر نماز جمعه های دیگر فرق اساسی داشت كه من به دلیل تذكرات موكد مدیران در عدم التهاب در انجمنها به دیده منت گذاشته و حرفی نمزنم ولی بهتر است برای تنویر خود و دیگر دوستان به خبرگذاری فارس با آدرس www.farsnews.com قسمت اخبار سیاسی بخش اخبار احزاب سری بزنید تا حاشیه های آن را رصد نمایید

يارب دل دوستان پر ازغم نكني

با تير بلا قامت ما خم نكني

اي چرخ تو را به قرآن قسم

يك مو از عزيز ما كم نكني

يکشنبه 28/4/1388 - 11:55 - 0 تشکر 133730

به نظر من رهبر عزیزمان آیت الله هاشمی را به این دلیل برای اقامه نماز جمعه هفته گذشته تهران فرستادند تا با حضور ایشان هم سکوت ایشان شکسته شود و مردم بفهمند که هاشمی کسی نیست که پشت نظام را خالی کند و مهم تر این که باعث وحدت بین دو جناح شود. همان طور که دیدیم در نمازجمعه این هفته نیز مثل نماز جمعه هفته ای که رهبر معظم انقلاب اقامه فرمودند از هر دو جناح سیاسی حضور داشتند. حرف هایی را که صداوسیما منکر می شود را هاشمی گفت و شاید این باعث پایان دادن به تمامی فتنه ها و تفرقه ها شود. مطمئنا هاشمی که برای این انقلاب و به ثمر رسیدن آن تلاش کردند و الان که دیگر به قول معروف آرد خود را بیخته و الک خود را آویخته اند دیگر از تفرقه بین دوستان نه تنها سودی نخواهند برد  بلکه باعث ناراحتی ایشان نیز خواهد شد حتی با بیان روزهای آخر زندگی پیامبر که به حال درگذشتگان غبطه می خوردند که شما وضعتان بهتر از ما هست خواستند علاقه خود را به استحکام و وحدت تمامی آحاد جامعه مان نشان دهند. ای کاش به جای دو دستگی و حرف زدن پشت سر همدیگر به اشتباهاتمان معترف باشیم و سعی در وحدت نظام داشته باشیم.

خطبه های آقای هاشمی و نیز حضور به قول دوستان ، نماز اولی ها !!! و بهتر بگوییم نماز جمعه اولی ها ، باعث وحدت بین ماست نه تفرقه.

تا دیر نشده بهتر بیندیشیم و این انقلاب را که با خون شهدایمان آبیاری شده را با وحدتمان حفظ کنیم.اگر چیزی هم بوده شاید بتوان گفت یک دعوای خانوادگی است که مطمئنا حل خواهد شد و یک خانواده هیچ گاه تا ابد با هم قهر نخواهند بود ولی نگذاریم که دشمنان از این مساله سواستفاده کنند.

خواهش می کنم باز نگویید که طرفداران موسوی این طور و طرفداران احمدی نژاد آن طور. بلکه همه اعضای پیکره واحد این اجتماعیم.

                                                                                                         چو ایران نباشد تن من مباد.

اگر ایران به جز ویران سرا نیست

من این ویران سر را دوست دارم

اگر تاریخ ما افسانه رنگ است

من این افسانه ها را دوست دارم

به شوق خاک صحراهای خشکش

من این فرسوده پا را دوست دارم

اگر آب و هوایش دلنشین نیست

من این آب و هوا را دوست دارم

اگر بر من ز ایرانی رود زور

من این زورآزما را دوست دارم

اگر آلوده دامانید اگر پاک

من ای مردم شما را دوست دارم

يکشنبه 28/4/1388 - 15:50 - 0 تشکر 133762

خدا که همه چیو می دونه ستار العیوبه! حالا یه عده ای با کفش نماز خوندن باید رو صورتشون زوم بشه!!!!؟ و آیا همین موضوع نباید جای مسرت باشه که جوونایه که تا حالا نماز جمعه نیومدن امروز رو اوردن به نماز حتی با کفش!!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

دوشنبه 29/4/1388 - 0:22 - 0 تشکر 133878

ببخشید بنده به عنوان یک طلبه ( البته اگر مورد عنایت و قبول مولایم امام زمان باشم) خدمت شما عرض کنم که عجب بزرگترین گناه است . حتی در روایات و احادیث قدسی است بنده گناه کارم که به واسطه گناه خود را شرمناک می بیند در نزد من از آن بنده ای که به واسطه عمل نیکی خود را از دیگری برتر می بیند ( عجب ) محبوب تر است . شما را قسم به روح رسول الله انقدر دایره اسلام را تنگ نگیرید . به خدا قسم اگر پیغمبر هم می خواست مثل امثال من و شما برخورد کند که از اسلام چیزی باقی نمی ماند. در نزد رسول اکرم خبر آوردند که جوانی پشت سر شما نماز می خواند ولی گناه کبیره زنا را انجام می دهد. پیغمبر رحمت ما که جان عالم به فدایش فرمودند : عاقبت به خاطر نمازش توبه می کند. برادران فارغ از بحث های سیاسی به عنوان خواهر دینی شما می گویم گاهی ممکن است کسی که شما او را کوچک می شمارید از عاقبت به خیران باشد و از جمله بندگان خاص خداوند شود و من و شما ....

مگر در صحرای کربلا نبودند نماز شب خوان هائی که در ریختن خون حجت خدا دست داشتند و مقابل پسر پیغمبر صف کشیدند. اما شخصیتی چون حر هم بود.

روح الهي
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی