فرهنگ پایداری (بازدید: 802)
پنج شنبه 18/4/1388 - 8:41 -0 تشکر 130508
انحراف در انقلاب از دیدگاه شهید پیچک

روز دوشنبه مصادف با تولد مولود کعبه سی دی سخنرانی مهندس سعیدقاسمی به دستم رسید که در رابطه با بیستمین سالگرد رحلت امام صحبت می کرد که موضوع انتخابات را هم مطرح کرده بود .در این سخنرانی مطلب جالبی را به نقل از شهید پیچک در سال 1360 بیان کرد که قابل توجه بود .

شهید پیچک در جمع رزمندگان گفته بود : ((ما از نابودی انقلاب نمی ترسیم ما از انحراف در انقلاب می ترسیم )).

برای انقلاب اسلامی 3 حالت می تواند وجود داشته باشد: 1-  یا این انقلاب از بین خواهد رفت ویا از بین خواهند برد 2-یا به انحراف کشیده خواهد شد وانحرافی در حاکمیت ومردم پدید خواهد آمد  ...3- ویا هیچ تغییری در اصول وآرمانهای انقلاب پیش نیامده است وهمچنان حاکمیت در همان اصول اولیه انقلاب پابر جا وثابت قدم مانده اند .

از سال 60 تا این زمان  که 28سال گذشته است باید  سیره وگفتار وعمل حاکمان را بررسی کنیم  که به کدام یک از این 3حالت برای انقلاب اسلامی پیش آمده است.

با مروری در وصیت نامه سیاسی -الهی امام راحل و وصیت نامه شهدا وتطبیق آن با وضع موجود می توان پی برد که انقلاب اسلامی که ثمره سالها مجاهدت وخون شهدا می باشد در کدام سو پیش می رود .

واقعا مجموعه حاکمیت ما از قوه مقننه گرفته تا قوه مجریه وقضاییه به کدام سو روان می باشند ؟

فرهنگ مردم وتوقعات آنها به کدام سو کشیده می شود ؟

دانشجو وروشنفکران این جامعه به کدام سو روان هستند؟

شهید پیچک به حق ترسیده بود انحراف در انقلاب بزرگترین مصیبت می تواند باشد وباید از آن ترسید

اگر ولایت فقیه در این مملکت اسلامی نبود شاید تا به حال به ناکجاآباد رفته بودیم ،شاید هم بخاطر مطیع نبودن از ولایت به انحراف کشیده شده وهنوز خبر نداریم ودر خواب غفلت به سر می بریم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی