فرهنگ پایداری (بازدید: 1501)
چهارشنبه 17/4/1388 - 13:52 -0 تشکر 130285
شوق پرواز

ساخت سریال تلویزیونی شوق پرواز در قزوین آغاز شد

مدیرعامل موسسه فرهنگی، هنری شاهد در مراسم آغاز تولید فیلم زندگی شهید بابایی گفت: با توجه به پایان یافتن مرحله پیش تولید و همچنین عقد قرارداد و مشخص شدن عوامل این مجموعه، كار تصویربرداری آغاز شد.
ناصر دهقانی پوده ادامه داد: بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی ۱۳ قسمتی الهام حمیدی، ستاره اسكندری، افسانه بایگان، سعید نیك پور، بهمن زرین پور، مهران رجبی، مینا جعفرزاده و حسن جوهرچی هستند.
وی با اشاره به دیگر عوامل این پروژه اظهار داشت: جواد نوروز بیگی تهیه كنندگی، حسن پویا مدیریت تصویربرداری، سعید ملكان طراح گریم، اصغر نژاد ایمانی طراح صحنه و لباس و مجید مجیدی به عنوان مدیر تولید در این مجموعه فعالیت می كنند.
مدیرعامل موسسه فرهنگی، هنری شاهد تصریح كرد: فرهاد توحیدی، حسین تراب نژاد و مهدی محمدیان نژاد نویسندگان این مجموعه هستند كه با توجه به تعدد لوكیشن ها و حجم پروژه، تصویربرداری حدود شش ماه به طول خواهد انجامید.
وی افزود: لوكیشن های این مجموعه در شهرهای قزوین، اصفهان، دزفول، بوشهر، مكه مكرمه و یك كشور اروپایی تهیه می شود.
دهقانی پوده ادامه داد: در حال حاضر دكورهای شهری، نظامی و بیمارستانی به سرعت توسط گروه در حال ساخته شدن است.
وی یاداورشد: مجموعه تلویزیونی شوق پرواز روایتگر زندگی سرلشكر خلبان عباس بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است كه پانزدهم مرداد ماه سال ۱۳۶۶ مقارن با عید سعید قربان، به هنگام بازگشت از یك مأموریت برون مرزی، هدف اصابت گلوله پدافند هوایی دشمن بعثی قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
مدیرعامل موسسه فرهنگی، هنری شاهد عنوان داشت: كار ساخت این فیلم از سال 1370 آغاز شد ولی در هر مرحله با موانعی روبه رو شد به طوری كه پس از فراز و نشیب های مختلف در سال 1379 این فیلم تا مرز تولید پیش رفت و حتی 20 تا 30 درصد فیلم نیز ساخته شد ولی به دلیل مشكلاتی در تولید فیلم وجود داشت تولید آن متوقف شد.
وی توضیح داد: طی سه سال گذشته فیلمنامه این فیلم بارها بازخوانی شده است و امروز فیلم تحت عنوان شوق پرواز پس از هشت بار بازنویسی طی یك سال و 10 ماه گذشته آماده ساخت است.
دهقانی پوده یادآورشد: براساس پیش بینی ها كا ر تصویر برداری این فیلم شش ماه به طول می انجامد كه كار فیلمبرداری آن در نقاطی كه اعلام شد انجام می شود.
در ادامه این مراسم كارگردان فیلم گفت: ساخت این فیلم را برای خود سعادت می دانم.
یدالله صمدی اعلام كرد: تاكنون من فیلمی در موضوع دفاع مقدس نساخته بودم و این پیشنهاد را پذیرفتم چراكه آن را برای خود سعادتی بزرگ می دانم.
وی عنوان داشت: البته شخصیت شهید عباس بابایی بسیار شخصیت بزرگی است از همین رو من نمی خواهم در این فیلم چون برخی فیلم های دفاع مقدس افراط كنم چراكه بیان حقایق زندگی این شهید در مردم اثر بسیاری خواهد گذاشت.
در ادامه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، استاندار قزوین، مسئولان استانی، مقامات نظامی كشوری و استانی و خانواده آن شهید بزرگوار آغاز فیلمبرداری فیلم شوق پرواز كلید خورد.

کسي که هيچ کار نمي کند،هيچ اشتباهي نمي کند. کسي که هيچ اشتباهي نمي کند،هيچ چيز ياد نمي گيرد. لوکا پاچيولي
سه شنبه 6/5/1388 - 21:53 - 0 تشکر 136614

با سلام. شهید بابایی توسط پدافند های ضد هوایی خودمان به اشتباه به شهادت رسید. نه توسط بعثیون.!!

سه شنبه 26/8/1388 - 14:57 - 0 تشکر 164152

سلام دوست عزیز مطلب جالبی رو بیان كردید می تونم بپرسم از چه منبعی متوجه این موضوع شدید؟

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


سه شنبه 26/8/1388 - 16:3 - 0 تشکر 164158

خبرگزاری فارس: یدالله صمدی، كارگردان سریال«شوق پرواز» كه به زندگی شهید بابایی می‌پردازد، گفت: زمانی كه ساخت سریال«شوق پرواز» با موضوع زندگی شهید خلبان عباس بابایی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به بنده پیشنهاد شد، احساس كردم از طرف این شهید دعوت به این كار شده‌ام.

«یدالله صمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: فیلم‌هایی كه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ساخته شده به دلیل اینكه در آنها مبالغه شده است، نتوانسته اهداف و آرمان‌های شهدا را به طور شایسته به مردم نشان دهد.
وی ادامه داد: دوران زندگی شهدا، رزمندگان و ایثارگران سراسر پند و عبرت است و اگر در ساخت فیلم زندگی آنها مبالغه شود باور آن برای مردم سخت خواهد شد.
صمدی تصریح كرد: تا به حال فیلم‌های زیادی با موضوع كمدی، تاریخی و روانشناختی ساخته‌ام ولی زمانی كه ساخت فیلم «شوق پرواز» با موضوع زندگی شهید خلبان عباس بابایی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به بنده پیشنهاد شد احساس كردم از طرف این شهید دعوت به این كار شدم.

**ستاره اسكندری:
جان خود را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید فدا كنیم
«ستاره اسكندری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: هرچه زندگی شهدا به طور واقعی و شایسته به مردم نشان داده شود، آنهایی كه در خانواده خود شهید ندارند و این حس را لمس نكرده‌اند، ارتباط و احترام بیشتری به شهدا و خانواده آنها می‌گذارند.
وی ادامه داد: هر كسی كه برای سرافرازی ایران جان خود را فدا كرده است، قابل احترام و ستایش است. متأسفانه در برخی از مناطق جنوبی كشور شاهد هستیم، خانواده‌ كسانی كه عزیزانشان را در راه اسلام و انقلاب از دست داده‌اند، به طور شایسته رسیدگی نمی‌شوند.
اسكندری تصریح كرد: رسانه ملی با برنامه‌های مختلف برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید ذهن مردم را با مقام والای شهدا درگیر كند و با نشان دادن قصه‌های واقعی از زندگی آنها ارتباط و همدلی را بین خانواده شهدا و سایر مردم به وجود آورد.

**مینا جعفرزاده:
عظمت فرهنگ ایثار و شهادت به مردم باید نشان داده شود
«مینا جعفرزاده» یكی از بازیگران این سریال نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: ملت ایران به شهدا كه برای سرافرازی و سربلندی ایران جان و مال خود را فدا كردند، احساس دین می‌كنند و هر اقدامی كه برای رضایتمندی آنها لازم باشد، انجام خواهند داد.
وی با اشاره به ساخت فیلم‌های سینمایی با موضوع دفاع مقدس گفت: ساخت این‌گونه فیلم‌ها عِرق وطن پرستی و ایرانی بودن هر بیننده را تحریك می‌كند و موجب می‌شود هر ایرانی با تمام وجود تمام تلاش خود را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به كارگیرد.
جعفر زاده تصریح كرد: رزمندگانی كه برای دفاع از خاك ایران كه مادر اولشان است از همه چیز خود گذشتند قابل تقدیس هستند و ملت ایران با گام برداشتن در راه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید دین خود را به شهدا ادا كنند.
این بازیگر سینما و تلویزیون بیان كرد: وظیفه هر ایرانی خصوصاً مسئولان نظام است كه بیش از بیش به خانواده شهدا كه فرزندان خود را به طور شایسته بزرگ كرده‌اند و آنها را برای حفظ انقلاب و حكومت اسلامی به جبهه‌ها فرستادند، اهمیت دهد و برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تمام تلاش خود را به كار گیرد.
به گزارش فارس، سریال شوق پرواز با موضوع زندگی‌نامه سردار خلبان عباس بابایی به كارگردانی یدالله صمدی و با حضور خانواده شهید بابایی در شهر قزوین كلید خورده است.
عباس بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است كه 15مرداد سال 1366 به هنگام بازگشت از یك مأموریت برون‌مرزی، هدف گلوله ضدهوایی قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نایل شد.
بنابراین گزارش، این مجموعه تلویزیونی به همت مؤسسه فرهنگی هنری شاهد و در 13 قسمت 45 دقیقه‌ای برای شبكه دوم ساخته می‌شود.
بر اساس این گزارش، لوكیشن‌های این مجموعه در شهرهای قزوین، اصفهان، دزفول، بوشهر، مكه مكرمه و یك كشور اروپایی خواهد بود.
فرهاد توحیدی، مهدی محمد نژادیان و حسین تراب‌نژاد فیلمنامه اثر را بر پایه زندگی واقعی شهید عباس بابایی نوشته‌اند.
از عوامل این پروژه می‌توان به طراح صحنه:اصغر نجات امینی،طراح گریم:سعید ملكان،برنامه‌ریز:برزو نیك‌نژاد،مدیر تولید:مجید بابایی، برنامه‌ریز: سعید مترصد، طراح صحنه و لباس: اصغر نژادیان، فیلمبردار: حسن پویا اشاره كرد.
سرلشكر خلبان «عباس بابایی» در سال 1329، در شهرستان قزوین دیده به جهان گشود. دوره ابتدایی و متوسطه را در همان شهر به تحصیل پرداخت و در سال 1348، به دانشكده خلبانی نیروی هوایی راه یافت و پس از گذراندن دوره آموزش مقدماتی، برای تكمیل دوره به آمریكا اعزام شد. پس از بازگشت به اصفهان رفت وبا اوج گیری مبارزات علیه نظام ستمشاهی، به عنوان یكی از پرسنل انقلابی نیروی هوایی، در جمع دیگر افراد متعهد ارتش به میدان مبارزه وارد شد. شهید بابایی، با كفایت، لیاقت و تعهد بی‌پایانی كه در زمان تصدی فرماندهی پایگاه اصفهان از خود نشان داد، در تاریخ 9/9/1362 با ارتقاء به درجه سرهنگی به سمت معاون عملیات نیروی هوایی منصوب و به تهران منتقل شد. در تاریخ 8/2/1366، به درجه سرتیپی مفتخر شد. تیمسار بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح روز پانزدهم مرداد ماه سال 1366، به هنگام بازگشت از یك مأموریت برون مرزی، هدف گلوله ضدهوایی قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی