زن ریحانه آفرینش (بازدید: 772)
يکشنبه 14/4/1388 - 14:25 -0 تشکر 129331
یک زن مسلمان محجبه ...

یک زن مسلمان محجبه مشاور اوباما شد
Image

 

 

خانم "دالیا مجاهد" كه یك پژوهشگر مسلمان مصری تبار است، به عنوان اولین زن مسلمان به تیم مشاوران "باراك اوباما" رئیس جمهور جدید ایالات متحده آمریكا پیوست تا یكی از مشاوران وی در امور ادیان باشد.

شیعه آنلاین: «دالیا مجاهد»،‌ زن مسلمان و محجبه آمریکایی به عنوان مشاور باراک اوباما منصوب شد. بدین ترتیب "دالیا مجاهد" كه مدیریت مؤسسه پژوهش‌های اسلامی جالوپ را بر عهده دارد، اولین محجبه‌ای است كه به تیم 25 نفری مشاوران "باراك اوباما" می‌پیوندد. او قرار است به رئیس جمهور آمریكا در برخورد و تعامل با مسلمانان و كشورهای اسلامی مشاوره دهد تا وی بتواند به صورت بهتری با اینگونه مسائل برخورد كند.

وظیفه دیگر "دالیا مجاهد" ترمیم چهره خراب شده اسلام و مسلمانان نزد مقامات آمریكایی است،‌ زیرا این چهره در سال‌های اخیر و به ویژه پس از حادثه 11 سپتامبر به شدت خدشه دار شده است.

خانم "مجاهد" در این باره می‌گوید: من توانستم آقای "اوباما" را راضی كنم تا كاركنان دیگری را از اقلیت مسلمان در كاخ سفید استخدام كند تا با این كار موجب بهبود رابطه آمریكا با جهان اسلام شود. البته به نظر نمی‌رسد كه آنان برای پست‌های حساس و كلیدی انتخاب شوند، اما بدون شك بودن آنان در بهبود روابط بی‌تأثیر نخواهد بود.

وی در ادامه افزود: به دلیل اینكه من تنها مسلمان در تیم مشاوران آقای رئیس جمهور هستم، كار دشواری در معرفی درست اسلام به او و تیمش دارم. من برای بهبود رابطه مسیحیت با اسلام نیز تلاش زیادی خواهم كرد.

"دالیا مجاهد" افزود: داشتن یا نداشتن حجاب، هیچ تأثیری در انتخاب من نزد "اوباما" نداشت. ورود من به كاخ سفید به خاطر محجبه بودنم نیست.

افراد بسیار دیگری ممكن بود به جای من تعیین شوند اما آقای "اوباما" و تیمش مرا برگزیدند. به نظر من علت این انتخاب فعالیت مورد قبولم در مؤسسه جالوپ بوده است. ما در این مؤسسه در مورد پژوهش‌هایی درباره تمام مسلمانان دنیا و تمام كشورهای اسلامی انجام می‌دهیم و آمار و ارقام و اطلاعات كافی و مورد نیاز را در اختیار داریم.

گفتنی است خانم "دالیا مجاهد" در گذشته كتابی تحت عنوان "یك مسلمان میلیارد به چه چیزی می‌اندیشد؟!" را نگاشته است. وی در این كتاب با تعداد زیادی از مسلمانان میلیارد گفتگو كرده و دیدگاه و نظرات آنان در مسائل مختلف را بیان كرده است.

 

 

 

Image

Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دل دریای من بی تو مرداب است

 

يکشنبه 14/4/1388 - 20:18 - 0 تشکر 129425

 

*کاش به زماني برگردم که تنها غم زندگيم شکستن نوک مدادم بود*  

يکشنبه 14/4/1388 - 20:41 - 0 تشکر 129432

سلام

ایول اوباما

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

سه شنبه 16/4/1388 - 21:3 - 0 تشکر 130090

این قضیه همچین بوداره...!!

سه شنبه 16/4/1388 - 22:53 - 0 تشکر 130135

به نام خدا

سلام

رزگل خانم ممنون،اوباما سیاستی رو در پیش گرفته که چهر ه ای به ظاهر مسلمان دوست از خود به نمایش بزاره

مشاور شدن خانم محجبه مسلمان هم گوشه ای از این سیاست است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی