انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 1491)
يکشنبه 14/4/1388 - 13:6 -0 تشکر 129313
آیا دین در اجتماع نقش دارد؟

نقش دین در اجتماع جزئی از نقش دین در زندگی است . دین تنها در زندگی فردی  انسان نقش موثر ندارد .  ، در زندگی اجتماعی نیز نقش بسیار موثر دارد نظیر قانون و حکومت.

دین اسلام اختصاصا یک نقش مستقیم در زندگی اجتماعی دارد و یک نقش غیر مستقیم .
نقش مستقیم آن این است که مستقیما روی قانون و حکومت و سیاست و مفهوم حقوق و عدالت نظر دارد . از این نظر یک فلسفه اجتماعی و یک مکتب است ، و نقش غیر مستقیمش این است که افراد را برای زندگی اجتماعی آماده و مهیا می کند .

اما بعضی ها دین از اجتماع جدا تصور می کنند ، به همین دلیل دین را فقط وسیله وکمکی برای برقراری آرامش ونظم در اجتماع می دانند در صورتیکه اجتماع جزیی از دین می باشد نه جدا از آن تا بخواهیم دین را وسیله ای برای اجتماع واهداف آن بدانیم .

شما کدامیک از نظریه را میپسندید و چرا؟ 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی