انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 512)
جمعه 12/4/1388 - 11:23 -0 تشکر 128757
فواید مسافرت

فواید مسافرت

   

با وجود درآمد ناچیز و برنامه کاری فشرده ای که دارید ، خیلی دشوار است که کار را کنار بگذارید و برنامـه بریزید که به مسافرت بروید . ولی بیرون رفتن ، حتی برای مدتی کوتاه هم که شده ، برای سلامتی شما بسیار مفید است واقعاً به نفعتان نیست که سفر رفتن را نادیده بگیرید .

 

 

از سفرتان بهترین استفاده را ببرید !

اگر پیشنهاد یک سفر کاری به شما شده است ، قبول کنید چون باعث می شود تجربیاتتان بیشتر شده و موقعیت شغلیتان هم بهتر گردد . به علاوه موجب می شود که محیط کارتان هم ، هر چند به طور موقت ، تغییر کند .

 

اگر می خواهید به سفری تفریحی بروید ، دقت کنید که چه همراهی برای خود انتخاب می کنید . اگر از نامزد غرغرو یا رفیق بی پولتان خسته شده اید ، ممکن است این سفر به تجربه ای پر استرس تبدیل شود که همه ی منفعت هایی که می تواست برایتان داشته باشد را از بین ببرد .

 

گاهی اوقات مجبورید به تنهایی سفر کنید . این باعث می شود که افراد جدیدی را ملاقات نموده و ارتباطات جدیدی با دیگران ایجاد کنید ، ضمن اینکه به شما این آزادی را می دهد که هر چه دوست دارید انتخاب کنید . البته نوع سفری که انتخاب می کنید خیلی مهم است . سعی کنید که کاملا مطابق میلتان باشد . اگر عاشق گردش کردن و بازدید از جا های دیدنی هستید یا از استراحت کردن تمام روز کنار دریا لذت می برید راهی شهر شوید .

 

از طرف دیگر ، اگر می خواهید در حال خوردن نوشیدنی کمی هم آفتاب بگیرید ، این بهترین انتخاب ممکن خواهد بود .

 

مسافرت ، چه کاری چه تفریحی ، می تواند فواید بسیاری هم برای جسم و هم فکر شما داشته باشد . در زیر به بعضی از فواید سفر برای سلامتی شما اشاره می کنیم .

 

1 - فشار و استرستان کم تر خواهد شد

 

سفر به شما این امکان را می دهد که کمی استراحت نموده و فشار های روحی را از خودتان دور کنید . سفر خستگی شما را از بین می برد . حتی اگر سفری کاری باشد و شما مجبور باشید که ساعت های متمادی در کنفرانس هایی شرکت کنید ، در عوض با کشور یا شهر جدیدی آشنا خواهید شد . ممکن است مسافرت اضطراب و استرس هم داشته باشد ، به خصوص اگر سفر شما همراه با گردش و بازدید از جا های دیدنی باشد و یا شما نیاز به آشنایی با زبان های مختلف داشته باشید و یا مقصدتان شهری شلوغ باشد . اما استرس سفر یک استرس مثبت است و مثل اضطراب شما از کار زیاد یا زندگی روزمره نیست . كاهش فشار و استرس روحی همیشه به سلامتی شما کمک خواهد کرد .

2 -  تنوعی به زندگیتان خواهید داد

طبق جمله ای که می گوید : " هر تغییر و تنوعی به اندازه استراحت خوب است ." ، مسافرت از هر نوعی که باشد باعث می شود که شما ، هر چند به مدتی کوتاه ، از زندگی عادی خود دور شده و همین مسئله به تنهایی انرژی زیادی به شما می دهد . اینکه بخواهید برنامه روزانه خود را کمی تغییر دهید ، می تواند به عنوان نوعی درمان برای شما محسوب شود و این کار از کسل و خسته شدن فکر و جسم شما جلوگیری می کند .

3 -  از هوای آزاد بهره خواهید برد

در طی سفر شما بیشتر بیرون از ساختمان و در هوای آزاد خواهید بود تا اینکه طبق معمول داخل چهاردیواری اتاقتان در اداره حبس شوید . اینطوری می توانید بیشتر از هوای تازه و سالم لذت ببرید .  اگر برای گردش به کوهستان یا برای استراحت به کنار دریا بروید ،  نسبت به روز های عادی عمیق تر تنفس خواهید کرد و اکسیژن بیشتری به بدنتان وارد خواهد شد . همچنین می توانید از آفتاب گرفتن هم استفاده ی زیادی  ببرید ، به شرط اینکه احتیاط های لازم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی را فراموش نکنید .

4 -  فعالیت جسمی بیشتری خواهید داشت

سفر با یکسری فعالیت بدنی اضافی همراه خواهد بود . ممکن است شما در برنامه سفرتان شنا در دریا یا گردش و بازدید از مکان های دیدنی یا والیبال ساحلی را گنجانده باشید ، ولی حتی اگر هم بخواهید تمام روز را به استراحت بپردازید باز هم از ماندن در خانه بهتر است و بیشتر پیاده روی خواهید کرد و در کل نسبت به برنامه عادی همیشگیتان فعالیت جسمی بسیار بیشتری خواهید داشت .

5 - از غذا خوردن لذت خواهید برد

حتی اگر به سفری دریایی بروید یا پیوسته در استراحتگاهی اقامت کنید ، خیلی کم تر از زمانی که در منزل خود هستید از غذا های آماده استفاده خواهید کرد . غذا خوردن در رستوران قطعاً خیلی بهتر از غذا هایی است که به سرعت آماده می شوند و با مایکروفر پخته می شوند . احتمالاً در طی سفر غذا های فرنگی را در خارج از کشور امتحان خواهید کرد . دیگر نگران وعده های غذایی و میزان کالری مصرفیتان نیستید و به راحتی از مزه کردن غذا های خوشمزه مختلف لذت خواهید برد .

6 - رفتارهایتان را اصلاح خواهید کرد

برنامه ریزی هم قسمتی از تفریحاتتان است .  زمانی که سفری در پیش دارید ، یکنواختی و کار سخت از ساعت 9 تا 5 و همیشه منتظر وقت استراحت بودن به نظر قابل تحمل تر می شود و باعث می گردد که بهتر با مشکلات کاری کنار بیایید . سفر کردن دید و احساس تازه ای نسبت به فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف به شما داده و به شما کمک می کند که از زندگی بیشتر لذت ببرید . بنا به مقصدی که انتخاب می کنید ، سفر حتی باعث می شود دید تازه ای نسبت به شهر خودتان هم پیدا کنید .

7 - اشخاص مختلفی را ملاقات خواهید کرد

سفر کمک می کند تا افراد مختلفی را از سرتاسر جهان ملاقات کنید . اجتماعی بودن و معاشرت کردن نوعی درمان به حساب می آید و همچنین باعث می شود که با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف آشنا شوید .

8 - خاطره ای به یاد ماندنی خواهید داشت

اگر تواناییش را دارید که به هر کجا که دوست دارید سفر نمایید ، این کار را بکنید چون ممکن است بعد ها پشیمان شوید . پس اگر همیشه آرزو داشتید که به استرالیا سفر کنید ، الان وقتش است .

9 - با همسرتان ارتباط جدیدی برقرار خواهید کرد

سفر به شما این امکان را هم می دهد که بدون فکر کردن به وظایف و مسئولیت های خانه زمان بیشتری را با همسرتان بگذرانید و کمی به گذشته برگردید . مطمئناً گذراندن اوقاتی خوش کنار همسرتان در سفر خیلی بهتر از دعوا کردن سر نوبت شستشوی ظروف است .

 

چمدان هایتان را ببندید !

سفر کردن یکی از فعالیت هایی است که نباید نادیده گرفته شود . اگر زیاد به مسافرت می روید ، سعی کنید بیشتر روی فواید آن مطالعه کنید چون اینگونه از سفرتان بیشتر لذت خواهید برد .

از فرصت هایی که برای مسافرت برایتان پیش می آید نهایت استفاده را برده و از تاثیری که بر جسم و روحتان دارد استقبال کنید . سفر می تواند خیلی برای سلامتیتان مفید باشد ، پس چمدان هایتان را ببندید و راهی شوید . سفر خوش !

هر قدمی که از خداوند دور شوی،ده قدم از بشریت دور شده ای.

معاش خود را چنان تامین کن که باعث قطع معاش دیگری نشود.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی