بهداشت و سلامت (بازدید: 722)
سه شنبه 9/4/1388 - 16:33 -0 تشکر 127861
اینم از درمان سرطان

داروی گیاهی سرطان تا چند روز دیگر وارد بازار می شود

داروی گیاهی درمان سرطان دستگاه گوارش با نام Spinal-Z طی چند روز آینده وارد بازار دارویی کشور می شود. دکتر امیرحسین جمشیدی، رئیس اداره داروهای طبیعی وزارت بهداشت در گفتگو با ایسنا افزود: پروانه این دارو پس از طی مراحل اداری تا چند روز آینده صادر می شود. او به تلاش ده ساله محققان ایرانی برای ساخت این فرآورده گیاهی اشاره کرد و افزود: این محصول از مواد طبیعی 2 گیاه بومی کشور ساخته شده است.

رئیس اداره داروهای طبیعی وزارت بهداشت، با بیان اینکه این داروی گیاهی بدون هرگونه کپی برداری از سایر ترکیبات دارویی تولید شده است، گفت: تمام مطالعات از پشنهاد پروژه تا بررسی میزان سمیت دارو، آزمایش های حیوانی و نیز کارآزمایی بالینی بر روی انسان در کشور به انجام رسیده است.

دکتر جمشیدی با بیان اینکه این فرآورده نوین دارویی به شکل کپسول به بازار دارویی کشور عرضه می شود، تاکید کرد: نتایج فاز کارآزمایی بالینی داروی Spinal-Z مطلوب بوده است.

او درباره بیمه شدن فرآورده های دارویی گیاهی گفت: باید کارخانه سازنده دارو مدارک لازم را برای پوشش بیمه ای به وزارت رفاه ارائه کند تا در صورت واجد شرایط بودن به فهرست داروهای بیمه ای کشور اضافه شود.

 

 

  

دل دریای من بی تو مرداب است

 

سه شنبه 9/4/1388 - 17:8 - 0 تشکر 127867

خیلی عالیه

به امید بهبودی همه ی بیمارها

 

*کاش به زماني برگردم که تنها غم زندگيم شکستن نوک مدادم بود*  

سه شنبه 9/4/1388 - 19:59 - 0 تشکر 127908

سلام

خیلی خبر مسرت بخش و عالی بود

خدا رو شکر که قراره این دارو به صورت بیمه هم ارائه بشه.

تحقیقات یك پژوهشگر ایرانی نشان داد كه عصاره برخی گیاهان دارویی از جمله گیاه دارویی عروس سنگ دریایی دارای خواص ضد سرطانی است.

در این طرح اثرات یكسری گیاهان دارویی از منطقه استان فارس بر سلول‌های ضد تومورهای سرطانی انسان بررسی شد. 
این گیاهان به صورت سنتی در بین مردم به عنوان داروهای ضد سرطانی استفاده می‌شد، اما ما برای اثبات علمی این قضیه كه این گیاهان دارویی دارای اثر ضد سرطانی هستند تصمیم به انجام تحقیقاتی روی این گیاهان گرفتیم.
این تحقیقات و بررسی‌ها روی چند سرطان مختلف از قبیل سرطان خون، ریه و مثانه انجام گرفت و مشاهده شد كه بیشترین اثر این گیاهان بر روی سرطان خون بود و باعث مهار شدن سلول‌های سرطانی خونی شد. در واقع ما توانستیم از طریق علمی اثرات سمی این گیاهان داروی را روی سلول‌های سرطانی با روش قطعه قطعه شدن DNA بررسی كنیم. 
با توجه به اهمیت سیستم ایمنی در دفاع از بدن در مقابل عوامل عفونی، سرطان‌ها و اهمیت مهار آن در بیماری‌های التهابی، خود ایمن و آلرژی، شناسایی تركیبات آنها قابل توجه است.
هم‌ اكنون فراورده‌های متعددی با منشاء گیاهی و در اشكال دارویی مختلف در بازار موجود است كه از جمله می‌توان به پماد كالاندولا و كرم كامیل در درمان التهاب پوست، پیشگیری و درمان آفتاب سوختگی، داروی گیاهی جدید ایرانی در مهار بیماری ایدز، قطره بابونه در درمان التهاب مخاطی دهان و سایر قسمت‌های دستگاه گوارش و داروهای دیگر اشاره كرد.
لذا شناسایی اثرات ضد توموری گیاهان دارویی به خصوص گونه‌های بومی ایران از اهمیت خاصی برخوردار است. تحقیقات انجام شده نشان دادند كه عصاره گیاهان دارویی دارای خواص متنوع بیولوژیكی از قبیل اثر ضد سرطانی است. در این طرح گیاهانی از قبیل گیاه دارویی عروس سنگ دریایی بررسی شد.

منبع: فارس البته با اندکی تخلص!

چهارشنبه 10/4/1388 - 9:11 - 0 تشکر 128023

با تشکر از doki_inkalej و sistergol ،دوستان همه تلاش کنید تا اطلاعاتمون رو جمع کنیم مباحث توپ ضد سرطانی ایجاد کنیم و سرطان رو نابود کنیم بازم منتظرم. این تحقیق رو کامل کنیم.

با آروزی شفای بیماران سرطانی

یه فاتحه هم برای اونایی بخونیم که در اثر این بیماری هولناک عمرشون را دادند به ما.


دل دریای من بی تو مرداب است

 

چهارشنبه 10/4/1388 - 14:36 - 0 تشکر 128164

سلام

یه روش دیگه هم برای درمان این بیماری خطرناك كشف شده :

مرگ سلول سرطانی توسط اسب تروا

دانشمندان استرالیایی نانو ذراتی را کشف کردند که می توانند همانند " اسب تراوا" عمل کرده و سلولهای سرطانی مقاوم در برابر داروها را نابود کنند.

محققان مرکز سرطان بیمارستان رویال ملبورن با استفاده از نانو ذراتی که همانند اسب تراوا عمل می کنند حالتی را کشف و آزمایش کردند که مقاومت تومورها در مقابل داروها افزایش می دهد.

این تکنیک جدید که می تواند در درمان سلولهای سرطانی و کشتن آنها مورد استفاده قرار گیرد بر روی موشها آزمایش شده است. با این روش می توان در دوره شیمی درمانی تنها سلولهای سرطانی را نابود کرد و مانع نفوذ داروها به سلولهای سالم شد.

نتایج این تحقیقات که در مجله «نیچر بیوتکنولوژی» منتشر شده است نشان می دهد که در اولین فاز آزمایش، ذرات و یا مینی سلولهایی که توسط باکتریها مواد ژنتیکی آنها تخلیه شده است در سلولهای سرطانی نفوذ کرده و این سلولها را با آزاد کردن مولکولهای اسید ریبونوکلوئیک خلع سلاح می کنند.

این مولکولها تولید پروتئین هایی که سلولهای سرطانی در مقابل شیمی درمانی مقاوم می کنند را غیرفعال می کنند.

در فاز دوم آزمایش و یک هفته بعد، مینی سلولهایی که EDV نامیده می شوند پر از داروهای ضدسرطان شدند و سپس از سوی سلولهای سرطانی پذیرفته شده و آنها را نابود کردند.

این دانشمندان در این خصوص اظهار داشتند:«جالب است که مینی سلولهای EDV همانند اسب تراوا عمل می کنند و زمانی که از دروازه های سلولهای سرطانی گذشتند می توانند این سلولها را نابود کنند. به این ترتیب ما می توانیم به روش سلولهای بیمار با خود آنها مبارزه کنیم. آنها ژنی را فعال می کنند که پروتئینی را برای مقاوم شدن سلولها در مقابل داروها تولید می کند و ما توانستیم این ژن را به روشی که داروها بتوانند وارد این سلولها شوند غیر فعال کنیم».

به گفته این دانشمندان، سلولهای سرطانی مقاوم در برابر داروها بزرگترین تهدید برای افزایش دوره زندگی بیماران سرطانی هستند. در حالی که داروها بیشتر سلولهای بیمار را می کشند و تنها تعداد کمی از سلولهایی که می توانند این پروتئین را تولید کنند در برابر داروها مقاوم می شوند به این ترتیب تومورها بار دیگر رشد و بیمار را قربانی می کنند.

منبع

به آینده امیدوار باشیم كه همیشه روشنه...

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

چهارشنبه 10/4/1388 - 15:22 - 0 تشکر 128181

ضمن تشکر از max2000  باز هم منتظر مطالب جمع آوری شده بقیه دوستان هستم.

پیش به سوی نابودی سرطان

به امید شفای تمام بیماران سرطانی


دل دریای من بی تو مرداب است

 

چهارشنبه 17/4/1388 - 0:41 - 0 تشکر 130155

خب الحمدالله!!

شنبه 5/10/1388 - 11:38 - 0 تشکر 172152

سلام

راستشو بخواین داشتم تو انجمن رد می شدم دیدم اسم بحث اینم از درمان سرطان بود بعد روبروش هم آخرین پاسخ به بحث را خیال باف داده بودند.

یه لحظه خنده ام گرفت خیال بافی و درمان سرطان!!!!

ممنون از مطالب به درد بخورتون

این جواب رو دادم که این فکر به کله کس دیگه ای خطور نکنه.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی