انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 468)
پنج شنبه 4/4/1388 - 14:54 -0 تشکر 125876
کیف انگلیسی

منوچهر متکى وزیرامور خارجه جمهورى اسلامى ایران روز یکشنبه در جمع دیپلمات‌هاى خارجى مقیم تهران با انتقاد از مواضع برخى دولت هاى غربى از جمله آمریکا در قبال انتخابات ریاست جمهورى ایران گفت که مدعیان دموکراسى در کشورهاى غربى، آن را مطابق با خواسته‌هاى خود مى خواهند.

متکى با بیان این‌که برخى کشورهاى جهان وقتى به اهداف خود نرسند از شیوه تصفیه استفاده مى کنند، افزود" غربى‌ها مى‌خواهند شروط و معیارهاى خود درمورد دموکراسى را بر سایر کشورها تحمیل کنند.

وى تصریح کرد: "در برخى کشورها انقلاب‌هاى رنگین یا مخملین روى داد و کارشناسان باید تحلیل کنند که چه کسانى در پس پرده آنها هستند."

وزیر امور خارجه ایران با بیان این‌که انگلیس خصومت خود علیه ایران را برملا کرد و این دشمنى در سخنان دیویدمیلیبند، وزیر خارجه این کشور به‌خوبى آشکار شد، اظهار داشت: "همه ملت‌هاى منطقه مى‌دانند که انگلیس رژیم جعلى اسرائیل را در منطقه ایجاد کرد."

وی ادامه داد: "انگلیس در ایران فتنه انگیزى و ایجاد اختلاف مى‌کند و روش لندن درایجاد کشمکش و اختلاف در ایران ازدوره قاجار تاکنون ادامه دارد."

وزیر امور خارجه ایران افزود: "عناصرى هستند که نزد نیروهاى انگلیسى براى انفجارها در ایران آموزش‌هاى ویژه دیده اند."

همه ملت‌هاى منطقه مى‌دانند که انگلیس رژیم جعلى اسرائیل را در منطقه ایجاد کرد."

متکى با اشاره به این‌که در دوره اخیر شمارى از انگلیس به ایران آمدند تا در روند اوضاع تاثیر بگذارند گفت: "انگلیس‌ها آگاه نبودند که دخالت در امور داخلى ایران خشم و غضب ملت‌ها را بر مى‌انگیزد."

وى با بیان این‌که انگلیس نقشى اساسى در همراهى امریکا و اشغال عراق بدون هرگونه پوشش مشروع بین المللى ایفا کرد، خاطرنشان کرد: "نیروهاى انگلیسى در افغانستان از تولید مواد مخدر حمایت کردند که باعث افزایش چندین برابرى آن شد."

متکى تصریح کرد: "انگلیس به طور مستمر از طریق گروه 1+5 تهدیداتى را علیه پرونده هسته‌اى ایران مطرح کرده است."

وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت: "انگلیسى‌ها از طریق رسانه‌اى و اطلاعاتى سعى کردند در انتخابات اخیر ریاست جمهورى نقش بازى کنند و اولین گامى که آنها و امریکایى‌ها دنبال کردند، تحریم انتخابات ایران بود."

وى افزود: "ملتى که با جانشفانى‌هاى زیاد استقلال خود را بدست آورده است نمى‌تواند عیب‌هاى غربى‌ها را بپذیرد و ملت ایران نمى‌تواند به سادگى از دستاوردهاى انقلاب خود و حاکمیت دینى خویش صرف نظر کند."

متکى با بیان این مطلب که کشورهایى که سلاح شیمیایى به دشمنان ما دادند؛ برخى دیپلمات هاى آنها در این نشست حضور دارند، گفت: از برخى مواضع دولت ها از جمله فرانسه که با مواضع ملت‌هاى آنها همخوانى ندارد؛ متاسفیم. مقامات فرانسه از جدایى طلبان و دسیسه چینان علیه انقلاب اسلامى حمایت مى‌کند و در گذشته نیز از صدام در جنگش علیه ایران حمایت کرد.

وى گفت: "کسانى که امروز بر فرانسه حکومت مى‌کنند و در گذشته نیز از سیاست‌هاى بوش علیه ایران حمایت کردند، منافع کشورشان را به خطر مى اندازند."

منوچهر متکى در خاتمه تاکید کرد: " ما از سخنان وزیر امور خارجه فرانسه در قبال ایران خجالت مى‌کشیم."

منبع: وزارت امور خارجه-اداره کل اطلاعات و مطبوعات

منبع: بخش سیاسی سایت تبیان:

http://www.tebyan.net/politics_social/news/politics/2009/6/23/95259.html

"سلامتی، فقط بیمار نبودن شما نیست، بلکه رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی هر فرد است"

همراه شما دوستان گرامی در تالار بهداشت وسلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی