انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 824)
دوشنبه 1/4/1388 - 23:50 -0 تشکر 125152
هر كی ندیده ببینه

هر كسی كه برنامه ایران88 را در شب 1 تیر ندیده یه جوری بهدست بیاره ببینه

 مهمان این برنامه دكتر محمد جواد لاریجانی بود

حرف های بسیار زیبا صریح و روشنی رو درباره نامزد ها مردم برنده ها و بازنده ها و اختشاشات زدند

اكه ندیدید زنك بزنید شبكه 3 دوباره نمایش بدن

اونایی هم كه دیدن نظرشونو ابراز كنن

حرف اخرشون این بود خدا به سیاست مداران ما عقل بده

 

سه شنبه 2/4/1388 - 2:19 - 0 تشکر 125179

بنام خدا

با سلام و عرض ادب

من این برنامه رو دیدم ،خیلی برنامه خوب و روشنگرانه ای بود،وخیلی تعجب کردم که چرا صدا و سیما تا حالا از چنین شخصیت هایی برای اینجور برنامه ها در این مقطع استفاده نکرد، تا مردم رو آگاه کنند،من که دوست دارم نوار این برنامه رو و سخنرانی مقام معظم رهبری را در نماز جمعه رو داشته باشم و چندین بار گوش بدم.

حتی به دوستان پیشنهاد کردم که بیانات فصل الخطاب مقام معظم رهبری را بزنیم و روی محورهای آن بحث کنیم

افضل العبادة انتظار الفرج‏

یاران همه رفتند جامانده ام من           ازکاروان عشق وامانده ام من

سه شنبه 2/4/1388 - 10:6 - 0 تشکر 125214

محمدجواد لاریجانی: ملت ایران بزودی چشم فتنه را در خواهد آورد
دکتر "محمدجواد لاریجانی" دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و سیاسیونی که "به خطا می روند"، خواست قدر این موقعیت را بدانند، خود را "باطل" نکنند و هزینه روی دست ملت نگذارند، زیرا ملت و نظام جمهوری اسلامی بزودی و با قدرت،"چشم فتنه" را بیرون خواهد آورد.
لاریجانی که دوشنبه شب در برنامه گفت وگوی شبکه سوم سیما شرکت کرده بود، اظهارداشت:"من از همه این عزیزان استدعا می کنم خود را باطل نکنید، روی دست ملت هزینه نگذارید و دشمنان را ولو به صورت موقت شاد نکنید، زیرا دشمنان بزودی پشیمان خواهند شد."
وی افزود:" من مثل روز روشن می بینم که ملت ما چشم فتنه را بدر خواهد آورد اما چرا دوستان ما که از افراد نظام هستند و برای نظام خدمت کرده اند، باید اینقدر راه را به خطا بروند. "
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد:" مگر نظام جمهوری اسلامی چه بدی کرده است که ما باید اینگونه با آن رفتار کنیم؟!".
لاریجانی که سالها در مسئولیتهای مهمی همچون نمایندگی مجلس شورای اسلامی و معاون وزارت امور خارجه فعالیت کرده است، تصریح کرد: پس از سخنان روز جمعه مقام معظم رهبری، راه حق و باطل را براحتی می توان تشخیص داد زیرا بیانات ایشان، فصل الخطاب است.
وی با تاکید بر اینکه ملت راهی را که حضرت آیت الله خامنه ای نشان داده ، در پیش گرفته اند، از سیاستمردان کشور خواست راهی را در پیش نگیرند که به دلیل نداشتن صلاحیت در آن، باطل شوند .
رییس پژوهشگاه دانشهای بنیادی گفت: وقتی کسی به عنوان نامزد در انتخابات شرکت می کند یعنی میدان و قواعد این مسابقه را قبول دارد اما اکنون سوال اساسی از برخی نامزدها که با پشت پا زدن به این قواعد، احساس می کنند رسالتی الهی دارند تا یک برنامه "نجات ملی" را ادامه دهند این است که چه کسی به آنان چنین حق و وظیفه ای را داده است؟!
به عقیده وی، چنین افرادی، دارند بر خلاف قانون ، بسیاری از مردمی را که از روی علاقه به آنان رای داده اند، گمراه کرده و فضا را به سوی التهاب و تشنج پیش می برند.
لاریجانی تصریح کرد: کسانی که مدعی بودند ولایت فقیه و راه امام خمینی (ره) را قبول دارند، باید بدانند راه امام که شال سبز نیست بلکه راه او، ولایت فقیه است.
وی گفت:" ما چطور مدعی پیروی از راه امام هستیم اما روی اساس و محور مطلب و حرکت امام، شمشیر می کشیم. این رفتار بسیار بدی است."
به عقیده این سیاستمدار برجسته ایرانی، مناظره های تلویزیونی صداوسیما در ایام انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری نشان داد " مردم ظرفیت دارند اما سیاسیون ما ظرفیت لازم را ندارند حال آنکه آنها نباید در یک فضای کاملا مجازی خود را محصور کنند."
لاریجانی با اشاره به بیانیه های صادره از سوی برخی نامزدهای معترض به نتایج اعلام شده در باره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: " من بسیار تاسف می خورم که چرا افرادی که در این کشور سابقه خوبی دارند، کلماتی باید از آنها صادر شود که باعث شادی دشمنان و خسارت به نظام است."
وی افزود:" دوستان حوزه سیاست باید بدانند ما مسئولیم منافع ملی را حفظ کنیم و حتی اگر جایی دیدیم به ما ظلمی روا شده است، بخاطر منافع ملی از حق خود بگذریم زیرا منفعت ملی از هر چیزی بالاتر است."
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه خاطرنشان کرد: دشمن امروز فکر کرده که در کشور ما روزنه ای یافته است اما باید بداند این فکر ابلهانه ای است و ملت ما در این مرحله نیز همچون آزمایش انتخابات سربلند بیرون خواهد آمد.
لاریجانی به همین دلیل گفت:" من به عنوان یک سرباز کوچک ملت و نظام خواهشم این است ملت ما با معیار رهبری خط حق و باطل را تشخیص بدهد و در طراز آن حرکت کند."
وی تاکید کرد: رهبری ما را به سرمنزل مقصود می رساند و تبعیت و حرکت کردن در مسیر ایشان، خط انحراف را باطل و منکوب خواهد کرد.
این سیاستمدار باتجربه اظهارداشت:" کسانی که در کشور زحمت کشیده ولی به دلایل مختلف نتوانسته اند خود را کنترل کنند و اشتباه کرده اند، حتی اگر ادعایشان هم درست باشد، باید تا دیر نشده ، به این مرام و مشی اصولی (حرکت در مسیر قانون و رهبری) بازگردند و با حفظ مناقشاتی که دارند بر اساس دستور رهبری عمل کنند."
وی تصریح کرد: تنها در این صورت است که تاریخ کشور از آنان به نیکی یاد خواهد کرد وگرنه، به سرنوشت بنی صدر – رییس جمهوری معزول ایران- دچار خواهند شد که چون منفعت ملی را نفهمید و آلت دست منافقین شد، تاریخ هم از او به بدی نام می برد.

سه شنبه 2/4/1388 - 10:6 - 0 تشکر 125215

لاریجانی افزود:" نه بنی صدر تنها است و نه نفاق فقط یک چهره دارد. نفاق دارای صورتهای متعدد است و در هر برهه ای، چهره خاص خود را می نمایاند."
وی با تاکید بر اینکه باید مراقب باشیم گرفتار گرداب و دسایس شیطان نشویم، گفت: " نمی شود آقایان بگویند شورای نگهبان را قبول نداریم، چون به آن اعتراض داریم. وزارت کشور را قبول نداریم چون طرف رقیب ما است. پس، مقام رهبری چی؟! گفته او را که باید قبول داشته باشید."
لاریجانی افزود: عقل حکم می کند که از این آقایان بپرسیم پس چرا وارد مسابقه ای شده اید که پایین و بالای آن را قبول ندارید.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با تاکید بر اینکه ملت ما با صبوری و استقامت از فتنه کنونی خارج خواهد شد، از همه مردم بخاطر شرکت در انتخابات و ارزش قائل شدن برای رای و نامزد خویش ستایش کرد اما گفت که ارزش برای رای قائل شدن به این معنا نیست که ما به روند قانونی انتخابات و مسابقه خدمت اعتنا نکنیم.
وی خطاب به مردم گفت:" مبادا بخاطر بدعمل کردن سیاستمداران ما دلسرد شوید، آنهم سیاستمدارانی که باید علاقه و هیجان مردم را به راه قانون و نه علیه آن دعوت کنند."
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در باره حق معترضان به نتایج انتخابات برای برگزاری تجمعات خیابانی اظهارداشت: تجمعات خیابانی باید باشد اما تجمعاتی که از همان ابتدا امنیت کشور را هدفگیری کرده دیگر تجمع نیست بلکه حرکتی علیه امنیت ملی است و مردم باید در این زمینه هوشیار باشند.
وی افزود:" مگر می شود انتخابات را با لشکرکشی در خیابان حل و فصل کرد؟!. تکلیف انتخابات باید در شورای نگهبان به عنوان مرجع قانونی رفع اختلافات روشن شود و هر چه خلاف این باشد، خلاف دموکراسی و هدفی است که مردم به آن رای داده اند."
لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش، "مطالبه امنیت " را حق مردم و " تامین امنیت" را فلسفه وجودی حکومتها دانست و اظهارداشت: در قضایای اخیر، مشی نظام بسیار خویشتندارانه و خوب بوده است چون باید همه مردم آگاه شده و حق و باطل روشن شود.
وی افزود: باید مسیر کسانی که می خواهند در نظام اخلال کنند و پشت یک نامزد و شعار طرفداری از رای مردم پنهان شده اند، بخوبی برای همگان روشن شود اما نظام نیز تا حدی این وضع را تحمل می کند و پس از آن برخوردی قاطع خواهد کرد و ملت شاهد آن خواهند بود.
لاریجانی تاکید کرد: همه سیاسیون باید بدانند که هر گونه تشویق مردم به تجمعاتی که می تواند "ظرف اخلال" باشد و شرایطی را فراهم سازد که دشمنان بتوانند در امنیت کشور اخلال ایجاد کنند، اعم از اینکه به صورت بمب گذاری، کشتن افراد بی گناه یا آسیب رسیدن به اموال خصوصی و عمومی باشد، ظلم و تجاوز به حقوق ملت بوده و چنین افرادی از پشت به مملکت خنجر می زنند.
وی تصریح کرد: چنین کاری نیز از سوی مردم و نظام بی پاسخ نخواهد ماند.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، حتی گفتن "الله اکبر" پشت بام خانه ها را در شبهای اخیر در همین راستا ارزیابی کرد و گفت:" هیچ ذکری زیباتر از الله اکبر نیست اما آنچه این روزها گفته می شود،غیر از الله اکبری است که مکتب اهل بیت (ع) به ما یاد داده است."
محمدجواد لاریجانی، الله اکبر گفتن شبهای اخیر را به طرفداری از یک نامزد معترض به نتایج اعلام شده در باره انتخابات ریاست جمهوری با "قرآن بر سر نیزه کردن" قابل قیاس دانست و افزود:" این مثل نماز جمعه ای است که آن را روز چهارشنبه بخوانند یا قرآن سر نیزه کردن است."
وی تاکید کرد: ایران کشور مکتب اهل بیت است و هیچکس حق ندارد با نمادهای دینی مردم بازی کند.
لاریجانی در همین راستا از مردم خواست "صبوری" و "خویشتنداری" پیشه کنند و مطمئن باشند که "این فتنه در سرچشمه ، خفه و چشم فتنه کنده خواهد شد."
وی افزود: " من آن روز را دور نمی بینم که جمهوری اسلامی پس از انتخابات 40 میلیونی قوی تر، پر صلابت تر و شادابتر از گذشته در منطقه حضور خواهد یافت."
دبیرستاد حقوق بشر قوه قضاییه ، برخورد با آشوبگران را "انتظار بحقی" از سوی" مردم صبور و مظلوم " ایران دانست و گفت: آنها باید تامین سریعتر امنیت را مطالبه کنند اما خویشتنداری برای حل و فصل داهیانه در فتنه ها امری ضروری است.
لاریجانی با تاکید بر اینکه این خویشتنداری ناشی از توانمندی و استحکام نظام و رهبری است، یادآور شد: هر چه میزان آفتها و خسارات جانی کاهش یابد، بهتر است.
وی در عین حال مسئول این خسارتها را کسانی خواند که زمینه این تشنجات را فراهم کردند چرا که " ملت، قانون و تاریخ آنها را در این زمینه مسئول می دانند."
به گفته لاریجانی، سیاستمردان نباید به پخش اعلامیه های خود و بالابودن خوانندگان آنها خوشنود باشند بلکه باید به آثار کارشان توجه کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش، از افراد باسابقه انقلابی که دچار کهولت سن شده اند، خواست با باورکردن و کمک به نسل جوان، اجازه دهند آنان وارد صحنه شوند.
لاریجانی افزود: ما فرهنگ بالارفتن از نردبان قدرت را یاد گرفته ایم اما متاسفانه فرهنگ پایین آمدن از آن را بلد نیستیم و نمی توانیم بگوییم دوران ما تمام شده است و حالا باید کمک کنیم چند نفر دیگر بیایند جای ما را بگیرند.
وی در این زمینه لزوم وجود احزاب سیاسی قدرتمند را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: فقدان احزاب باعث می شود "عده ای چترباز پیدا شوند و با ایجاد احزاب آویزان، بلافاصله اطراف یک نامزد را بگیرند و شروع به تاثیرگذاشتن روی او و ایجاد فضا و ذهنیتی خاص بکنند."
این سیاستمدار سرشناس افزود: احزاب همانند یک دانشگاه نیروهای جوان را آموزش می دهند و تصمیمات آنها را کنترل و هدایت می کنند تا نامزدها پس از پیروزی گرفتار فضاهای مجازی نشوند.
لاریجانی تصریح کرد: سیاستمداران ما باید هنر زندگی کردن با یکدیگر و خوب زیستن جمعی را یاد بگیرند و دریابند چگونه می توانیم با هم مناقشه کنیم اما در عین حال برای تامین منافع کشور دست بدست هم بدهیم.
وی گفت: در این زمینه، شاید اگر قدری دیگران را نیز به حساب آوریم و خود را اصل و مطلق ندانیم، مسائلمان راحت تر حل شود.

سه شنبه 2/4/1388 - 10:10 - 0 تشکر 125217

با تشكر از arsoo

منم خیلی دلم میخواست دوباره این حرف ها رو بشنوم

سه شنبه 2/4/1388 - 11:7 - 0 تشکر 125240

سلام

متأسفانه من ندیدم. ولی اونطور که همسرم گفتن خیلی صحبتهاشون جالب و روشنگربوده

متن آرسوی عزیز رو هم خوندم ولی بازم همسرم میگن که شنیدنش از قول خودشون یه چیز دیگس. حتماً همین الان زنگ میزنم و درخواست تکرارشو میکنم.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

سه شنبه 2/4/1388 - 11:12 - 0 تشکر 125242

سلام

حرفهای دلنشینی زد.به حرفش خیلی به دلم نشست

"الله اكبر هایی كه الان طرفدارای یكی از كاندیداها می گن مثل قرآنهایی می مونه كه لشكریان معاویه در مقابل علی (ع)بر سر نیزه كردندگ

                          این نیز بگذرد.....
سه شنبه 2/4/1388 - 11:51 - 0 تشکر 125269

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

منم متاسفانه این قسمت از برنامه ایران 88 رو نتونستم ببینم, از آرسوی گرامی تشکر میکنم که مشروح برنامه رو برای ما نوشتن که ماهم استفاده کنیم، بسیار زیبا بوده صحبت های ایشون، ولی به مزاج بعضی ها از جمله سایت موج سوم گویا خوش نیومده!
چون نوشته بودن صحبت های ایشون تهدیدآمیز بوده و این چیزا.
منم خیلی مشتاقم تکرار این برنامه رو ببینم.
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
سه شنبه 2/4/1388 - 12:9 - 0 تشکر 125276

با سلام

ببخشید این برنامه دیروز 1 تیر پخش شده یا 31 خرداد؟

اخه من الان رفتم سایت صدا و سیما روز 31 خرداد تو آرشیوش ایران 88 داره اما برای 1 تیر هنوز تو آرشیو چیزی نیومده 

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

سه شنبه 2/4/1388 - 12:25 - 0 تشکر 125286

باید به دوستم جنابabdollah4424
بطم كه این برنامه دیشب 1تیر بخش شد

این روزها صدا و سیما زیاد تغییر تو برنامه هاش میده

مثل بحث نظرسنجی تبیان كه قرار بود دو سه شب قبل نمایش داده بشه ولی هنوز   هم  نشون ندادن

در ضمن معلومه به مزاج سایت قلم و ...خوش نمیاد این حرفا

حقیقت تلخه و قبولش خیلی سخت 

سه شنبه 2/4/1388 - 13:52 - 0 تشکر 125316

با سلام

خیلی ممنون از آقا میلاد عزیز

من رفتم آرشیو شبکه سه دیدم برای یکم تیر رو نوشته سردار رویانیان اما برای 31 خرداد چیزی ننوشته اینجا 

میگم شاید این برنامه برای 31 خرداد باشه

راستی کسی میدونه چه جوری میشه از سایت شبکه سه دانلود کرد؟

میخوام این برنامه رو دانلود کنم 

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی