انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 459)
شنبه 30/3/1388 - 15:18 -0 تشکر 124175
اوباما: جهان ایران را تحت نظر گرفته است

سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِیمٍ

 

 

 

 

اوباما: جهان ایران را تحت نظر گرفته است 

 

 پی انتشار هشدار رهبر جمهوری اسلامی ایران به معترضانبه نتیجه انتخابات، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا گفت جهان ناظر حوادثایران است.

آقای اوباما پیشتر گفته بود مایل نیست به عنوان یک مداخله گر در امور ایران قلمداد شود.

امااو در گفتگویی با شبکه CBS آمریکا گفت: "برای من، با در نظر گرفتن لحن ومحتوای پیامی که داده شده بسیار مهم است که دولت ایران درک کند که جهاناین کشور را تحت نظر گرفته است."

اوافزود: "به نظر من نحوه برخورد آنها با مردمی که از طرق مسالمت آمیز تلاشمی کنند صدای خود را برسانند، پیامی بسیار واضح به جامعه بین المللی میفرستد که [ماهیت حکومت] ایران چه هست، و چه نیست."

آیتااله خامنه ای در تازه ترین اظهاراتش کشورهای غربی را متهم به تلاش برای"بهره برداری از فضای ناآرام ایران" کرد اما آقای اوباما در اظهاراتشالقاء این مسئله که "این صدها هزار نفری که به خیابان ها در ایران ریختهاند به نحوی در واکنش به غرب یا آمریکا این کار را انجام می دهند" را"حربه ای قدیمی" و "بی تاثیر" توصیف کرد.

پیام اوباما به معترضان ایرانی

باراکاوباما در پاسخ به این سوال که آیا پیامی برای مردم ایران که در خیابان هاهستند دارد یا نه، گفت: "ما از کسانی که به شیوه ای مسالمت آمیز به دنبالعدالت هستند حمایت می کنیم."

آقای اوباماکه تاکید کرد تحولات کنونی ایران یک مسئله داخلی این کشور است و ارتباطیبا رویارویی آمریکا یا غرب با ایران ندارد، گفت: "اینکه مردم در خیابان هاهستند و خود را در معرض خطر بزرگی قرار داده اند نشانه آن است که چیزی درآن جامعه می خواهد سر باز کند."

با این وجودرئیس جمهور امریکا با تاکید بر تمامیت ارضی ایران و این مسئله که در نهایتمردم ایران باید تصمیم بگیرند، با نقل بخشی از سخنرانی معروف مارتین لوترکینگ، فعال سرشناس حقوق مدنی در آمریکا گفت: "تظاهراتی که می بینیم گواهیاست بر آنچه دکترکینگ آن را قوس جهان اخلاقی خواند. این کمان طولانی استاما در نهایت به سمت عدالت تغییر جهت می دهد."

آقایاوباما همچنین در یک مراسم قدردانی از خبرنگاران در واشنگتن، خطرپذیریشهروندان ایران که اخبار و تصاویر اعتراض های عمومی را در طی یک هفتهگذشته به خارج ارسال کرده اند ستود و گفت تاریخ در ایران در حال شکل گیریاست.

پیش از او رابرت گیبز، سخنگوی دولت آمریکا اقدام های معترضان را "باورنکردنی" و "شجاعانه" توصیف کرد.

اظهاراتآقای اوباما در پایان روزی منتشر شد که در آن مجلس نمایندگان کنگره آمریکابا اکثریتی قاطع (405 رای موافق در برابر یک مخالف) با صدور قطعنامه ایدولت ایران را به دلیل اعمال خشونت علیه مردم معترض به نتیجه انتخابات اینکشور، محکوم کرد.

باراک اوباما هرچند درمورد خشونت های بعد از انتخابات ایران ابراز نگرانی کرده، اما به طور صریحدولت ایران را در اینباره محکوم نکرده است.

اینموضع آقای اوباما با انتقاد شدید سیاستمداران جمهوریخواه مواجه شده است،هرچند که برخی از دموکرات ها آن را هوشمندانه و حساب شده دانسته اند.

آیتالله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در اظهارات خود در نماز جمعه روز19 ژوئن (29 خرداد) عنوان کرده بود که در هفته های نزدیک به انتخابات،رفتار رهبران آمریکا و چند کشور اروپایی را دنبال کرده است و متوجه شد کهدر این رفتار و همچنین برخورد رسانه های غربی، تغییر ایجاد شده؛ به اینمعنی که آنها در صدد ایجاد تردید نسبت به سلامت انتخابات بودند تا مشارکتمردم کاهش یابد.

 

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

شنبه 30/3/1388 - 15:45 - 0 تشکر 124181

به نام خدا

سلام این اوباما و کشورهای اروپایی خیلی روشون زیاد شده فکر کردن ایران هم مثل عراق و... قابل دلسوزیه نه بابا اینجوری نیست اینها به خاطر رفتار برخی دوستان به سمت ایران هجوم روانی را اغاز کردن

شنبه 30/3/1388 - 19:29 - 0 تشکر 124264

منظورش این بود که

...غلط کردم

یا علی

يکشنبه 31/3/1388 - 10:51 - 0 تشکر 124420

اوباما غلط کرده است که خودش را جهان فرض کرده

ماهم ایشان وجنایاتشان در عراق وافغانستان را زیر نظر داریم  

يکشنبه 31/3/1388 - 11:7 - 0 تشکر 124430

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

آقای اوباما شکر پنیر میل فرمودن، اول برن کشور خودشون رو درست کنن، گندی که در عراق و افغانستان زدن رو درست کنن، بعدش بیان سراغ ایران.
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی