انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 391)
پنج شنبه 28/3/1388 - 12:3 -0 تشکر 123618
نصرالله حضور مردم در انتخابات را ستود/توصیه به گروه 14مارس

به نام خدا


به گزارش فارس به نقل از شبكه تلویزیونی "المنار " لبنان، "سید حسن نصرالله " در ابتدای سخنرانی خود در مجتمع "سید الشهداء " در بیروت درگذشت دكتر "فتحی یكن " مبلغ اسلامی را به خانواده وی و برادران خود در جبهه عمل اسلامی لبنان تسلیت گفت و در توصیف شخصیت وی گفت: فتحی یكن برادری بزرگ و عزیز و مبلغی صادق و عامل وحدت میان مسلمان و لبنانی‌ها و یكی از موسسان جنبش مقاومت اسلامی در لبنان بود.
وی سپس به تشریح روند انتخابات پارلمانی اخیر لبنان پرداخت و گفت: هدف اعلام شده ما از همان آغاز تلاش برای بدست آوردن اكثریت از سوی گروه هشت مارس بود كه محقق نشد اما بعد از صدور نتایج، این ادعا مطرح شد كه حزب‌الله خواهان پیروزی گروه هشت مارس نبوده است لذا همه توان خود را بكار نبست و اگر خواهان پیروزی بود؛ تلاش بیشتری مبذول می‌داشت.
سید حسن نصرالله تاكید كرد: اما این مطلب به هیچ وجه درست نیست. برخی به این شیوه صحبت می‌كنند تا میان ما و هم‌پیمانان ما شكاف ایجاد كنند و تاكید می‌كنم كه این موضوع به هیچ وجه درست نیست زیرا حزب‌الله همه توان خود را برای رسیدن به این هدف (كسب اكثریت از سوی گروه هشت مارس) بكار بست.
وی افزود: ما این موضوع را مدنظر داشتیم كه پیروزی گروه هشت مارس به معنای رویارویی با چالش‌ها است و وقتی پیروز می‌شویم به وعده‌های خود عمل می‌كنیم زیرا ایفای مسئولیت را قدرت و جاه نمی‌دانیم.
دبیركل حزب‌الله تاكید كرد: وقتی نتایج روشن شد؛ دچار تزلزل نشدیم زیرا ما آن را یك مرحله می‌دانیم و پایان دنیا یا تاریخ نمی‌دانیم و طبیعی است كه كسی كه تلاش ملی زیادی مبذول می‌دارد و به هدف خود نمی‌رسد، اندوهگین می شود اما اندوه به خاطر ناامیدی و تزلزل اراده نیست. ما دچار ترلزل نشده ایم زیرا همانند گذشته حضور داریم و درجای خویش هستیم و چیزی تغییر نكرده است.
وی تصریح كرد: واقعیت‌هایی كه آن را خواهیم گفت به این معنا نیست كه نتایج انتخابات را قبول نداریم زیرا اینگونه برداشت اشتباه است.

پنج شنبه 28/3/1388 - 12:5 - 0 تشکر 123619

به نام خدا

دبیركل حزب‌الله به اتهامات نادرست تبلیغاتی و سیاسی گروه 14 مارس به گروه هشت مارس برای كسب آرا در انتخابات اخیر پارلمانی اشاره كرد و گفت: گروه مقابل (گروه 14 مارس) اتهامات زیادی به همه جریان‌های زیرمجموعه گروه هشت مارس وارد كرد و این اتهامات به هیج وجه صحت نداشت و گروه مقابل برای كسب برخی آرا از منحرف كردن افكار عمومی ابایی نداشت اما ما این كار را نكردیم و كسی را به دروغ متهم نكردیم و به شایعات تكیه نكردیم.
سید حسن نصرالله تصریح كرد: ما به دین خویش پایبند هستیم و در راستای احترام به این التزام خود از شیوه‌های نامشروع حتی در موضوع انتخابات استفاده نكردیم و ما اقدام به خراب كردن همه پل‌های ارتباطی با گروه مقابل نكرده‌ایم والا مسائل زیادی را باید بیان می‌كردیم و آنها همه این توصیف‌ها را علیه ما گفتند درحالی كه امروز با ما می‌نشینند.
دبیركل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود با ستایش از امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت كه ایشان سید و فرزند حضرت فاطمه زهرا (س) هستند.
سید حسن نصرالله تاكید كرد: اصل ولایت فقیه و امامت جزء معتقدات دینی ما است.
دبیركل حزب‌الله درباره انتخابات لبنان گفت: برخی از جنگ رژیم اسرائیل علیه لبنان در صورت پیروزی گروه هشت مارس و بازنگری آمریكا در كمك‌های خود به لبنان سخن گفتند كه نظرم درباره همه این گفته ها این است كه اگر مطالب گفته شده در جریان انتخابات درست نیست پس آن را بخشی از دورغ گویی و گمراه كردن خواهیم شمرد اما اگر درست باشد معنای آن این است كه آمریكا و غرب و خارجی‌ها اراده ملت لبنان را محترم نمی‌شمارند لذا آنها را مرعوب كردند تا به سمت دیگری حركت كند و گروهی از لبنانی‌ها از این ارعاب تاثیر پذیرفتند.

پنج شنبه 28/3/1388 - 12:8 - 0 تشکر 123621

به نام خدا

http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8803280116

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی