انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 376)
پنج شنبه 21/3/1388 - 13:2 -0 تشکر 121387
چرا حاضر نیستید با روش امام(ره) در باره شما عمل شود

نامه جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه خطاب به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام:
چرا حاضر نیستید با روش امام(ره) در باره شما عمل شود

خبرگزاری رسا ـ در پی انتشار نامه حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری، جمعی از طلاب و فضلای حوره علمیه قم در نامه ای سرگشاده به وی مطالبی را تشریح کردند.

 

 
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی
 
به گزارش خبرگزاری رسا، در پی انتشار نامه حجت السلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری، جمعی از طلاب و فضلای حوره علمیه قم، در نامه ای به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام مطالبی را یادآور شدند:
 
متن این نامه به این شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی
 
نامه سرگشاده شما باعث تأسف بسیار شد. شما از مبارزان قبل و مسئولین درجه اول پس از انقلابید و در ایجاد و تکامل آن نقش برجسته‌ای داشتید. چگونه است که برای اولین بار خطاب به مقام معظم رهبری نامه‌ای سرگشاده می‌نویسید که قطعاً معنای نامه سرگشاده را به خوبی می‌دانید.
نامه شما متأسفانه دارای تناقضات و ابهامات فراوانی است که لازم است از سوی شما روشن شود؛ لذا به منظور تنویر افکار عمومی سؤالات ذیل را پاسخ دهید تا با روشن شدن ابعاد واقعی‌نامه امکان اظهار نظر فراهم آید:
1. همچنان که خود در نامه اشاره دارید، آقای احمدی‌نژاد در آن مناظره به 3 مطالب اشاره کرده‌اند:
الف) تماس شما با یکی از سران عرب
ب) کارگردانی مبارزات انتخاباتی رقبای آقای احمدی‌نژاد
ج) سؤال از فعالیت‌های فرزندان شما
و در ادامه ادعا کرده‌اید که
آقای احمدی‌نژاد تصمیمات امام راحل و تلاش‌های ایشان و مردم و روحانیون را زیر سؤال برده‌اند. سخنان آقای احمدی‌نژاد یا تأیید می‌شود یا نه؛ امّا ارتباط آن با زیر سؤال بردن تصمیمات حضرت امام و تلاش‌های ایشان و مردم و روحانیون در چیست؟
2. در ابتدای نامه تهمت‌های به خود را در سه مقطع ابتدای انقلاب، ابتدای مجلس ششم و انتخابات دوره نهم عنوان کردیده‌اید و در ادامه ذکر نموده‌اید برای مقطع اول صبر و برای مقطع 5 سال اخیر دندان روی جگر گذاشته‌اید؛ امّا چرا در مورد تخریب‌کنندگان مجلس ششم سخنی به میان نیاورده‌اید؟ دلیل این سکوت چیست؟
3. در قسمتی دیگر از نامه‌تان به ناگفته‌های خود از انتخابات اشاره داشته و وعدة افشای آنها را دادید. اگر منظور انتخابات جاری است که هنوز برگزار نشده و اگر منظور انتخابات دورة نهم است که توسط دولت آقای خاتمی انجام گرفت و به گفته ایشان سالم‌ترین انتخابات در کشور بوده است.
4. نوشته‌اید که اگر من هم سکوت کنم، مردم، احزاب و جریان‌های سیاسی بیش از این برنمی‌تابند و آتش‌فشان‌هایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شود در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی می‌بینیم و ... .
آقای هاشمی انتخابات در این دوره از هیجان بسیار بالایی برخوردار است. طرفداران کاندیداها تا سحرگاهان در خیابان‌ها و اجتماعات، در کنار هم به بحث و گفتگو می‌نشینند، اما هیچ نشانی از آتش‌فشان دیده نمی‌شود؛ البته شاید برخی احزاب و جریان‌های منتسب به شما برنامه‌هایی داشته باشند که شما از آن باخبر باشید.
5. تصریح دارید که حضرت امام(ره) برای حل یکی از مشکلات که اتفاقاً به شبهه‌ای نزد برخی از مردم تبدیل شده بوده، کمیته‌ی حقیقت یاب تشکیل دادند. چرا شما حاضر نیستید و اجازه نمی‌دهید براساس روش امام راحل در این باره عمل شود و کمیته‌ای به بررسی عملکرد خانواده‌ی شما بپردازد و به گفته‌های آقای احمدی‌نژاد درباره عملکرد فرزندان‌تان رسیدگی کند؟ در این حال دعوت از مقام معظم رهبری برای دخالت در این امر، به چه معناست؟
6. در نامه‌ی خود آورده‌اید اگر نظام نخواهد یا نتواند با این پدیده برخورد کند، چگونه می‌توانیم خود را از پیروان نظام مقدس اسلامی بدانیم؟
جناب آقای هاشمی برفرض که سخنان آقای احمدی‌نژاد واقعیت نداشته باشد، آیا این اولین بار است که علیه شهروندان، مسئولان و بزرگان کشور سخنی گفته می‌شود؟ امتیاز خانواده حضرتعالی بر سایر شهروندان و مسئولان در چیست؟ این سخن چگونه با ادعای پیروی از نظام اسلامی سازگاراست؟
7. در نامه‌ی‌تان خطاب به مقام معظم رهبری آورده‌اید: اکنون که امام راحل(ره) به دیار باقی شتافتند، شما مانده‌اید و من و معدودی از یاران و همفکران قدیم.
آقای هاشمی جایگاه ملت بزرگ ایران کجاست؟ به راستی مراجع عظام تقلید، علمای بزرگ، اعضاء خبرگان رهبری، اندیشمندان و نخبگان در نظر شما از چه جایگاهی برخوردارند؟
از «شما مانده‌اید و من» سخن گفته‌اید. حضرتعالی زحمات فراوانی برای انقلاب کشیده‌اید و دارای جایگاه ویژه‌ای هستید، اما آیا می‌توانید ادعای همسنگی و برابری با ولی‌امر مسلمین داشته باشید؟ آیا ایشان ولی امر و شما فرمان بردار نیستید؟
8. آقای هاشمی آنچه در روایات و فقه پویای شیعه آمده است نصیحت به امام مسلمین است. آیا ارسال نامه سرگشاده، تعرض و فضاسازی علیه نظام و رهبری نصیحت به امام مسلمین است؟
9. آقای هاشمی ما قصد نداریم شما را مثل آقای منتظری معرفی کنیم و یا سرنوشتی شبیه او را برای شما ببینیم، ‌بلکه مقصود این است که مانع گرفتار شدن شما در سرنوشتی شبیه به سرنوشت او گردیم. چرا که از طرفی جایگاه علمی و سوابق مبارزاتی و مسئولیت قائم مقامی وی قابل مقایسه با شما نیست و از طرف دیگر عاقبت تکان دهنده‌ی وی از شخصیت برجسته شما به دور است؛ اما آیا وقت آن نرسیده است تا تکلیف خود را با برخی اطرافیان‌تان که زیر سابقه و جایگاه شما جمع شده‌اند و هر چه در توان دارند برای تضعیف انقلاب به کار می‌گیرند، روشن کنید؟

الیس الصبح بقریب
جمعی از فضلا و طلاب حوزه علمیه قم

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 21/3/1388 - 13:7 - 0 تشکر 121388

به نام خدا

سلام ممل جان داداش من این نامه ای اقای رفسنجانی داده فقط جنگ روانی ایشون اگه میتونن بیان مناظره کنن در حالی که بعید میدونم چون ایشون تو نماز جمعه نمیتونه خطبه بخونه حالا....

بگزریم به نظر من اینها دارن اخرین زورشونو میزنن تا ابروی ریختشونو جمع کنن

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی