انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 292)
چهارشنبه 20/3/1388 - 18:15 -0 تشکر 121160
تشدید فشار سازمان مجاهدین برای كناره‌گیری موسوی

براساس خبرهای دریافتی موثق، سازمان مجاهدین انقلاب و حزب مشاركت طی دو روز گذشته فشار خود را بر میرحسین موسوی برای كناره‌گیری از كاندیداتوری افزایش داده‌اند.

به گزارش فارس، این فشارها تاكنون با مقاومت موسوی توام بوده است ولی برخی از ناظرین سیاسی، جمله پایانی كاندیدای اصلاح‌طلبان در گفت‌وگوی ویژه خبری شبكه دوم سیما را نشانه‌ای از تاثیرپذیری او از فشارهای دو حزب تندرو یاد شده می‌دانند. موسوی شب گذشته در مصاحبه خود خطاب به مردم گفت: «این آخرین دیدار من با شماست و دیگر ارتباط من با شما قطع می‌شود».

براساس این گزارش دو حزب افراطی مجاهدین و مشاركت با این استدلال كه پیروزی موسوی در مرز غیر ممكن قرار گرفته است گفته‌اند باید با كناره‌گیری از انتخابات فضا را رادیكالی كرده و از كنترل نظام خارج نمود این دو حزب با استدلال موسوی مبنی بر اینكه اعتراضات تند را باید به پس از اعلام نتایج انتخابات موكول كرد، مخالفت كرده و گفته‌اند در این صورت زمینه پذیرش اعتراضات حاد از بین می‌رود و مردم آن را بازتاب شكست انتخاباتی ارزیابی می‌كنند و این اثر عكس دارد.

چند روز پیش سایت وابسته به محسن رضایی خبرداد كه رضایی نفر دوم در انتخابات خواهد بود و این در حالی مطرح شده كه همه نظرسنجی‌ها او را نفر چهارم و با فاصله بسیار زیاد از نفر دوم نشان می‌داد. این سایت بطور ضمنی از احتمال كناره‌گیری دو كاندیدای اصلاح‌طلب خبرداده و گفته بود رقابت از 4 كاندیدا به رقابت دو كاندیدا تبدیل می‌گردد.
این موضوع البته بعدا از روی سایت مذكور برداشته شد و هر دو كاندیدا در مناظره‌ها بر باقی ماندن در صحنه تاكید كردند البته حجت‌الاسلام كروبی در مناظره‌ای كه با موسوی داشت به فشارهای دو حزب مشاركت و مجاهدین اشاره كرد و با تاكید معناداری از او پرسید كه آیا قادر است در برابر فشارها مقاومت كند و بماند كه در نهایت موسوی گفت: كه قصد كنار كشیدن ندارد.

پیش از این روزنامه كیهان در تاریخ 24/11/87 در یادداشت روز خود با عنوان «برای مشاركت یا بر هم زدن» كه بازتاب فراوان پیدا كرد نوشته بود: «مبنای فعالیت مجاهدین و مشاركت شركت در انتخابات نیست بلكه تلاش برای به هم زدن فضای انتخاباتی و تحت فشار قرار دادن نظام است.»

در همین حال برخی از تحلیل‌گران معتقدند افشای نامه‌ محرمانه حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب از سوی افراطیون دوم خرداد صورت گرفته است تا چهره‌هایی نظیر هاشمی را وارد راهی بدون بازگشت نمایند.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

چهارشنبه 20/3/1388 - 18:27 - 0 تشکر 121162

سلام بر شما دوست گرامی!...منظور آقای «موسوی» از جمله ی "این،آخرین دیدار من با شماست و دیگر ارتباط من با شما قطع می شود"شاید بدین معنی بود که:با توجّه به نزدیک شدن زمان انتخابات،ارائه ی برنامه ها و اهداف در طیّ این چند ماه،و نیز پایان یافتن مناظرات و... دیگر من با مردم ارتباط وسیعی نخواهم داشت!که به نظرم این جمله،این روزها دیگه شده حرف اصلی تمامی نامزدهای ریاست جمهوری...آقای «موسوی»شب گذشته با صراحت اعلام کردند که:"اگر جایی خوندید یا از کسی شنیدید که من از کاندیداتوری ریاست جمهوری کناره گیری کردم،اصلاً باور نکنید.من تا پای جان می مانم،مگر اینکه مرگ مرا از هدفم بازدارد"(نقل به مضمون)...با سپاس!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

چهارشنبه 20/3/1388 - 19:13 - 0 تشکر 121173

چه پیش بینی ها و استدلال های عیب و غریبی!

خدارو شکر 3 - 4 بار تاکید کرد به هیچ وجه انصراف نمیده و گرنه اعلام میکردین کناره گیری کرده!

البته طبیعی هوادارانش هم عین خودش پیش بینی میکنند!

نمونش:

نفت میره بالا , همینجوری میکشه بالا , تا 200 دلار هم میره ! یه سری مناسباتی اتفاق افتاده که دیگه قیمت نفت پایین نمیاد!!!! اگه پایین هم بیاد از 100 دلار پایین تر نمیاد!

چهارشنبه 20/3/1388 - 19:30 - 0 تشکر 121176

سلام 

من كه نه تو روزنامه و نه تلویزیون نه حرفاشون نه خواندم ونه دیدم نه شنیدم این حرفا رو {جایی خوندید یا از کسی شنیدید که من از کاندیداتوری ریاست جمهوری کناره گیری کردم،اصلاً باور نکنید.من تا پای جان می مانم،مگر اینکه مرگ مرا از هدفم بازدارد}    آیا مثل امام غافل گیر نمی شویم كه یك دفعه از رادیو اعلام كنند نخست وزیرعزیز استعفا داد {بدون اطلاع رئیس جمهورورهبر}

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
  • وبگردی