انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 421)
دوشنبه 18/3/1388 - 17:13 -0 تشکر 120388
بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها بعد از دو مناظره احمدی نژاد آرای احمدی نژاد در شهرها 2 برابر و در روست

بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها بعد از دو مناظره احمدی نژاد
آرای احمدی نژاد در شهرها 2 برابر و در روستاها به 5 برابر موسوی افزایش یافت

خبرگزاری فارس: بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها از مردم بعد از دو مناظره تلویزیونی احمدی نژاد با موسوی و كروبی آرای محمود احمدی نژاد در مراكز استانها و شهرهای بزرگ تا 2 برابر و در مناطق روستایی تا 5 برابر موسوی افزایش یافته است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، به نقل از نظرسنجی های معتبر و به دنبال برگزاری مناظره‌های محمود احمدی‌نژاد با كروبی و موسوی میزان آرای وی در نظرسنجی‌ها در حال افزایش و میزان آرای میرحسین موسوی در حال ریزش می‌باشد.
براساس نظرسنجی یكی از موسسات معتبر نظرسنجی از مردم تهران در تاریخ 88.03.16 میزان آرای میرحسین موسوی و احمدی‌نژاد (43 درصد )با یكدیگر برابر شد و میزان آرای كروبی به 2.6 درصد و آرای محسن رضایی به 1.6 درصد رسید.
براساس نظرسنجی انجام شده تهران طی دیروز 88.03.17 میزان آرای احمدی‌نژاد به 47.5 درصد افزایش یافت و میزان آرای موسوی به 39.9 درصد ریزش پیدا كرد.
در نظرسنجی مردم تهران میزان آرای محسن رضایی در روز گذشته 2.2 درصد و كروبی 1.6 درصد گزارش شده است.
براساس این نظرسنجى، در مناطق جنوبى تهران كه تعداد راى دهندگان و میزان مشاركت بالاتراست، اكثریت مردم از احمدى نژاد حمایت مى‌كنند.
براساس نظرسنجی دیگری از سراسر كشور شامل مراكز استان‌ها و برخی شهرهای مهم میزان آرای احمدی‌نژاد دو برابر میرحسین موسوی بوده است. براین اساس میزان آرای احمدی‌نژاد 51 درصد و میرحسین موسوی 25 درصد، كروبی 3.2 درصد و محسن رضایی 3.1 درصد بوده است.
در این نظرسنجی 13.7 درصد افراد اعلام كرده بودند كه هنوز تصمیم نهایی را نگرفته اند. میزان آرای احمدی‌نژاد در 24 استان كشور از 1 تا 5 درصد افزایش داشته است.
براساس نظرسنجی دیگری از روستاها و مناطق محروم میزان آرای احمدی‌نژاد از 66 درصد آمار قبلی به 75 درصد افزایش یافت و میزان آرای موسوی نیز از 15 درصد به 14 درصد كاهش یافته است به این ترتیب میزان ‌آرای احمدی‌نژاد در تازه‌ترین نظرسنجی در روستاها كه 33 درصد آرا را تشكیل می‌دهند به 5 برابر موسوی افزایش یافته است.
همچنین براساس نظرسنجی ایسپا از 4 نقطه در تهران میزان آرای احمدی‌نژاد 43 درصد و موسوی 38 درصد گزارش شده است.
براساس نظرسنجی‌های مذكور میزان مشاركت مردم در انتخابات در تهران 56 درصد در تاریخ 88.03.16 و در تاریخ 88.03.17، 57 درصد بوده است. میزان مشاركت روستاها كه در نظرسنجی قبلی 80 درصد بود در نظرسنجی اخیر به 88 درصد افزایش یافته است. میزان مشاركت در سطح كشور نیز در مراكز استان‌ها و شهرهای بزرگ 72 درصد گزارش شده است.
با توجه به اینكه جامعه روستایى در این دور از انتخابات 15 میلیون و 300 هزار نفر معادل 33 درصد از واجدین شرایط راتشكیل داده، شهرهاى كوچك 19 میلیون و 600 هزار نفر معادل 42,2 درصد و شهرهاى بزرگ 11 میلیون و 260 هزار نفر معادل 24 درصد آرا را تشكیل خواهند داد، با احتساب مشاركت 72 درصدى بیش از 33 میلیون نفر در انتخابات شركت خواهند كرد كه نفر پیروز مى‌بایست با كسب بیش از 16.5‎میلیون راى بر مسند ریاست جمهورى تكیه زند.
بدین ترتیب نظر به پیشتازى محمود احمدى نژاد در نظرسنجى‌ها عملاً مى‌توان وى را پیروز دهمین دوره انتخابات ریاست جمهورى در مرحله نخست خواند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی