انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 557)
شنبه 16/3/1388 - 13:23 -0 تشکر 119638
تغییر رفتار آقایون قبل و بعد از ازدواج

سلام

خوب اینبار با حرف های خودم بحث رو شروع نمیکنم....بلکه با اظهار نظر شخص دیگه ای بحث را آغاز میکنیم : 

حالا اگه لازم شد ... خودم هم نظرمو میگم ... ولیکن اگر دنبال نظرات واقعی باشیم بایستی این سوال رو از کسانی که ازدواج کرده اند بپرسیم...پس آخر اظهار نظرتون حتما بگید که ازدواج کردید یا نه.(البته اگه دوست دارید)


تغییر رفتار آقایان قبل و بعد از ازدواج

تا كنون بارها دیده شده كه رفتارهای آقایون قبل از ازدواج با بعد از ازدواج تغییر كرده. البته این مسئله در مورد خانمها هم صادق است اما آنقدر كم است كه حتی لمس نمی شود. به عنوان مثال خیلی از آقایون در دوران نامزدی و یا عقد خود را یك عاشق پیشه نشان می‌دهند، در هفته دو یا سه شب با شما بیرون می‌آیند، كارهای غافلگیر كننده انجام می‌دهند، حرفهای شیرین و جذابی میزنند و اكثر مواقع شیك ترو تمیز با موهای مرتب و صورت اصلاح شده و البته سر وقت سر قرار حاضر می‌شوند خوب این خیلی خوبه، اما متاسفانه این رفتارها به مرور زمان بعد از ازدواج كمرنگ و كمرنگ تر می‌شوند، دیگه سینما و پارك رفتن كم و كمتر میشه اون آقایی كه بوی عطرش شما رو گیج می‌كرد، لباس پوشیدنش شما رو جذب می‌كرد، موهاش و البته صورت صافش دیگه حوصله این كه حتی هفته ای دو مرتبه اصلاح كند را ندارد، زودتر عصبانی می‌شود بارها این مسئله را از من پرسیده اید و دلیلش را خواسته اید، آقایون همیشه یك دلیل دارند علت تغییر رفتارهای آقایون چیست ؟

 

 

 قبل از اینكه به این مسئله بپردازم اینرا بدانید هیچ مردی نیست كه از عمد رفتاری انجام دهد كه همسر خود را ناراحت كند و از زمانی كه متعهد به قبول مسئولیت می‌شود تمامی تلاش خود را در این زمینه به كار میگیرد

 

 

دلایل زیرا باعث بوجود آمدن تغییر رفتار آقایون تشخیص داده شده:

بار مسئولیت زیاد در قبال زندگی مشترك

قطعا شما به عنوان یك زن می‌پذیرید كه اداره كردن زندگی چقدر سخت می‌باشد، محیا كردن تمام لوازم زندگی و ایجاد آسایش برای اعضای خانواده اگر مجرد هستید و در منزل پدری زندگی می‌كنید به رفتارهای پدرتون نگاه كنید فكر و ذهن یك مرد تامین رفاه اعضای خانواده است، سیر كردن شكم، تامین پوشاك، محیا كردن محیط مناسب برای زندگی، ایجاد رابطه دوستی پدرانه، الگو قرار گرفتن پدر توسط اعضای خانواده، تكیه گاه یك خانواده، البته تلاش مادران و همسران هم نباید فراموش كرد و جای قدردانی دارد، تمامی مسئولیتهای یك مرد باعث می‌شود كه دیگه حوصله ای ، وقتی و البته توانی برای انجام بعضی رفتارها نباشد. بهتره بدانید كه ازدواج یك تكامل است و یك نیاز شما به عنوان یك همسر خوب باید از شریك خود حمایت كنید نمی گم مثلا احساسات تفریحات رو در زندگی باید فراموش كنید نه اینها همه لازمه زندگیست اما در زندگی موقعیتهایی پیش می‌آید كه باید برای حفظ بقای زندگی مشترك بعضی وقتها گذشت داشته باشیم و البته صبور باشیم آقایون هم اینو در نظر داشته باشند ابراز احساسات رسیدگی به سرو وضع در زندگی به همان مقدار اهمیت دارد كه سیر كردن شكم همسر و فرزندان اهمیت دارد چرا كه همسر شما هم در خانه بیكار ننشسته و مطمئنا به مسئولیت خود در منزل یا حالا خارج از منزل محیط كار می‌پردازد و اون هم برای حفظ زندگی از خود مایه می‌گذارد پس جوابه محبتهای یكدیگر رو با عشق بدهید.

 

تغییر معیار آقایون و حس تنوع پذیری

متاسفانه همانطور كه بارها عرض كردم بعضی از شناختها از طرف مقابل فقط و فقط در دوران ازدواج بدست می‌آید. بیشتر ازدواج‌ها در سنین كم با این مشكل روبرو هستند چرا كه در سنین كم انسان تمامی معیارهای خود را نمی شناسد و وقتی وارد زندگی می‌شود بعد از یك مدت متوجه می‌شود فردی كه انتخاب كرده با معیارهای خود فرق عمده ای دارد. این یك مشكل بزرگ است كه باعث سردی در روابط می‌شود والبته در این مورد خاص من فقط طلاق را هرچه زودتر پیشنهاد می‌كنم كه امروزه به خاطر بالا بودن میزان مهریه آقایون مجبور می‌شوند بسوزند و بسازند پس ازدواج در سنین كم امكان بروز چنین مشكلی را دارد. مورد بعدی حس تنوع پذیری آقایونه بارها دیده شده كه برخی از آقایون با توجه به اینكه یك همسر خوب زیبا والبته با اندامی شكیل دارند اما با این وجود باز نگاهشون به یك زنه دیگه است شما به عنوان یك زن بهتر از من می‌توانید متوجه نوع نگاه همسر خود باشید آقایونی كه حس تنوع پذیری دارند هیچ وقت به آن شخص مورد نظر خود نخواهند رسید و فقط زندگی خود و همسر و شاید فرزندان خود را ویران می‌كنند.

 

سخن آخر

در آخر برای موفقیت خود در زندگی از شما می‌خواهم كه معیار‌های خود را بشناسید اگر قصد ازدواج دارید به جای اینكه وقت خودتونو صرف زدن حرفهای بیهوده و تكراری كنید سعی كنید از هم به یك شناخت بالا برسید به جای آنكه در دوران نامزدی برید كنار رودخانه، برید جاهای دیگه سعی كنید در مورد خود و آیندتون صحبت كنید و در مورد آینده بهتر تصمیم گیری كنید.


یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

شنبه 16/3/1388 - 13:29 - 0 تشکر 119640

سلام

راستی شاید بعضی ها اصلن با تیر موضوع مخالف باشند....پس اگه اینطوره حتما دلایلتون رو بگید.

و شایدم اصلن این موضوع رو قبول دارید...پس اگه اینطوره راه حلتون رو برای مواجه با تاثیرات منفی این تغییر رفتار بیان کنید.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

شنبه 16/3/1388 - 17:3 - 0 تشکر 119689

سلام

من با شما موافقم

بعضی از مردا وقتی خرشون از پل میگذره ....نسبت به همسرشون بی تفاوتن

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 16/3/1388 - 19:4 - 0 تشکر 119736

سلام

بازم میگم:

یا شما با این موضوع موافقید : یعنی قبول دارید که رفتارها عوض میشه ...که باید جوابتون راه حلی برای در امان ماندن از آسیب های این تغییر رفتار را داشته باشه.

و یا

شما با این موضوع مخالفید : یعنی قبول ندارید که رفتار آقایون عوض میشه ... که باید با جواب دادنتون دلیل نقضی بر مطالب بالا بیاورید.

پس منتظر نظر دوست بعدی هستم.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

شنبه 16/3/1388 - 20:12 - 0 تشکر 119765

به نام خدا

سلام

جناب میکرو، من با هیچ کدوم از این دو حالتی که توی پست اخیرتون گفتید به طور قطعی موافق یا مخالف نیستم.

چون آدم ها، اخلاق و منش و طرز فکر و سطح ایمان و سواد و فرهنگ و شعورشون با هم فرق می کنه، که این خیلی در این زمینه تأثیر گذاره.

اما در مجموع تا حد زیادی این موضوع رو قبول دارم.

شاید بد نباشه به طور اجمالی یه صحبتی بکنم درباره ی هر کدوم از دلایلی که توی مقاله ذکر شد، قطعاً ضمن این صحبت ها راه حل هایی رو هم ذکر می کنم.

درباره ی تنوع طلبی که، واقعاً تأسف باره شخصیت چنین آقایونی... حال آدم به هم می خوره...

خانوم ها قبل از ازدواج خیلی باید چشماشون رو باز کنن تا توی همچین چاهی نیفتن...

در خصوص تغییر معیار هم، خوب همون طور که همه می دونن باید پیش از ازدواج خیلی دقت بکنیم و طرفمون رو خوب بشناسیم. این رو که همه می دونیم، اما در عمل هم باید رعایتش بکنیم.

در خصوص بار مسئولیت زیاد هم، خوب ببینید، هر دو طرف باید دقت کنند که مسائل و مشکلات زندگی، نباید باعث حذف جذابیت های زندگی بشه.

اما این هم هست که طرفین به هر حال حتماً می دونن که زندگی ِ اصلی و مسائل و جریاناتش خیلی با دوران نامزدی یا عقد فرق می کنه. پس نباید انتظار داشت که دقیقاً مثل اون دوران بود و رفتار کرد.

باید تلفیقی از این دو حالت رو در نظر گرفت: یعنی در عین این که نباید انتظار چنین رفتارهایی رو در حد دوران نامزدی (که کمی تا قسمتی اغراق شده ست) داشت، در عین حال نباید هم گذاشت تا مشکلات زندگی، زندگی مشترک رو تبدیل به یه چیز روزمره و خسته کننده بکنه.

اگر چیز دیگه ای به ذهنم رسید بازم می یام و می گم.

ضمن این که من هم موافقم، کسانی که ازدواج کرده اند شاید بهتر بتونن اظهار نظر کنن.

همیشه شاکرش باشیم...

 

بخشيدن يعني آزاد کردن يک زنداني...

و کشف اين که آن زنداني خودت هستي!

 

يکشنبه 17/3/1388 - 19:57 - 0 تشکر 120122

سلام

دوست عزیز راه حلی نداره...باید فقط به خدا پناه برد

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

دوشنبه 18/3/1388 - 0:6 - 0 تشکر 120202

سلام

اینکه یه نفر تغییر بکنه.... خیلی خوبه ...ولی به معنی اینکه آدم احساس کنه بزرگ شده

نه اینکه پست رفت کرده

مثلا شما اشاره کردید که نا منظم بشه... باید ریشه آن را پیدا کرد...خستگیه؟...خب باید کمک و همراهی را بیشتر کنیم...

نه ...ذاتا اینطوریه؟... به نظرم اصلا درست نیست که غر بزنیم یا دعوا راه بیندازیم... یا مثل بچه ها باهاش صحبت کنیم....باید خودمون الگوی خوبی باشیم و فرصتی برای یادگیری دهیم

گردشها کم میشود؟...این خودش بی برنامه بودن ما را هم نشان میدهد

انقدر سیاست داشته باشیم ... که از زمانمان به خوبی استفاده کنیم

البته بعضی موارد هم به این قضیه کمک میکنه ...مثلا 10 بار خواسته میشه که بریم فلان جا ...ما هی بهونه میاریم که نه :)..... دفعه بعد هم که ما میخواهیم ...او میگه نه :)

اینکه رفتار در دوران نامزدی عاشق پیشه است.... خیلی طبیعیه چون فرد نمیخواهد کسی را دوست دراه از دست بدهد...ولی این قضیه نباید با دروغ استباه گرفته شود

ولی بنظرم ... رفتار باید تا یه حد معقولی با رفتار نامزدی فرق کنه

چون حقیقتا" شرایط فرق کرده

ولی نباید یادمان برود که میشه طوری رفتار کرد زندگی شیرین تر از دوران نامزدی باشد

همیشه سلامت باشید

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی