انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 743)
جمعه 15/3/1388 - 20:40 -0 تشکر 119424
دلیل اخم احمدی‌نژاد در مراسم ارتحال امام چه بود؟

http://aftabnews.ir/vdca0uno.49nwe15kk4.html

 

آفتاب: چهره عبوس و اخم‌آلود محمود احمدی‌نژاد در طول مراسم بزرگداشت بیستمین سالگرد ارتحال امام (ره)، باعث یأس و سرخوردگی حامیان احمدی‌نژاد شده است.

برخی حامیان احمدی‌نژاد که تحت تأثیر جو روانی ایجاد شده توسط رسانه‌های حامی دولت، پس از مناظره احمدی‌نژاد و مهندس میرحسین موسوی، دستخوش احساس کاذب پیروزی شده بودند، از مشاهده چهره عبوس و اخم‌آلود محمود احمدی‌نژاد، دچار نوعی تناقض شده‌اند.
 

 

1 , 2

 

منابع آگاه در ستاد انتخاباتی حامیان احمدی‌نژاد در این زمینه به خبرنگار سیاسی آفتاب گفتند که علت این امر را باید در سه موضوع مشخص جستجو کرد.

به گفته این منابع مطلع، دلیل اول این موضوع، نتایج نظرسنجی‌هایی است که در روزهای گذشته به دست احمدی‌نژاد رسیده و او را بسیار نگران کرده است.

بر اساس این گزارش در حالی که تا پیش از شروع رسمی تبلیغات نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، احمدی‌نژاد از رقبای خود پیش بود، اما پس از آن، میر حسین موسوی به تدریج فاصله خود را با احمدی‌نژاد کم کرده و مطابق آخرین نظرسنجی که پیش از سفر رئیس دولت به مشهد به دست او رسیده، او با اختلاف فاحشی از موسوی عقب افتاده است.

این موضوع سبب شد که حلقه یک مشاوران احمدی‌نژاد، در جلسه‌ای اضطراری، تصمیم بگیرند که دست به تغییر تاکتیک از «مظلوم‌نمایی» به استراتژی‌ای که خود آن را «تهاجمی» می‌نامند بزنند و بر همین اساس، نقشه راه مناظره احمدی‌نژاد با موسوی را طرح‌ریزی کنند.

این گروه، علاوه بر آن، با دادن اعلام آماده باش به ستادهای انتخاباتی احمدی‌نژاد در سراسر کشور، آنها را برای برپایی مراسم جشن پیروزی پس از مناظره آگاه کرده بود.

ساعت موعود فرا رسید و مناظره انجام شد؛ 12 دقیقه طوفانی موسوی، و پایان وقت احمدی‌نژاد برای پاسخگویی، موجب شد، که احمدی‌نژاد و حلقه اصلی یارانش که بخشی از آن‌‌ها همراه او و سوار بر یک وانت آبی‌رنگ از جام‌جم خارج شدند، پس از برگزاری یک جلسه فوق‌العاده که تا نزدیک صبح به طول انجامید، به این نتیجه برسند که پیروزی وعده داده شده، حاصل نشده است.

حامیان احمدی‌نژاد هم جز قلیلی، همین احساس را داشتند و تلفن‌ها و تماس‌های پیاپی با ستادهای مرکزی احمدی‌نژاد، بر یأس و نا امیدی آنان می‌افزود.

این را باید دومین دلیل اخم احمدی‌نژاد در مراسم بزرگداشت بیستمین سالگرد ارتحال امام (ره) دانست؛ اما سومین و مهم‌ترین دلیل عصبانیت احمدی‌نژاد چیزی نبود جز برخورد بسیار سرد بزرگان نظام جمهوری اسلامی با وی در این مراسم.

--------------------------

ظهور کن که ابرهاي ظلماني فتنه احاطه مان کرده است.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی