انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 465)
جمعه 15/3/1388 - 19:49 -0 تشکر 119398
ای كاش «اخراجی‌ها3» را قبل از انتخابات می‌ساختم

 مسعود ده‌نمكی:
    ای كاش «اخراجی‌ها3» را قبل از انتخابات می‌ساختم

    خبرگزاری پانا : مسعود ده‌نمكی نسبت به فضای كنونی انتخابات واكنش نشان داده و درباره فضای امروز نوشت: این فضا تداعی كننده مناقشات اول انقلاب است.

 گزارش خبرنگار فرهنگی پانا، متن كامل یادداشت اختصاصی «مسعود ده‌نمكی» به شرح زیر است. 

«ای كاش اخراجی‌ها3 را قبل از انتخابات می‌ساختم... چند شبی است كه در شهر بلوایی به راه افتاده است. این فضا تداعی‌كننده مناقشات اول انقلاب است. گروه‌های مختلف كاروان‌های تبلیغاتی به راه انداخته و به طرفداری از نامزد مورد حمایت خود شعار می‌دهند. گروهی پارچه سبز به دست و سربسته و گروهی پرچم ایران بر دوش انداخته‌اند.

از همه جالب‌تر درهم‌ریختگی گروه حامیان دو طرف از نوع ظاهر و پوشش و طبقات فكری و اجتماعی است. در بین طرفداران دكتر احمدی‌نژاد علاوه بر بچه‌های مذهبی نسل دیگر و جوانان با پوشش‌های مختلف نیز دیده می‌شوند و در میان طرفداران مهندس موسوی هم همین‌گونه است. 

اما نكته مرتبط به تیتر این مطلب یعنی اخراجی‌ها و انتخابات دهم شعار مشترك هر دو گروه بر گرفته از فیلم اخراجی‌هاست كه در تمام تجمعات به گوش می‌رسد و همه نامزد مورد حمایت خود را به سبك قهرمانان فیلم تشویق می‌كنند. 

ای كاش فرصت می‌شد و «اخراجی‌ها3» را قبل از انتخابات می‌ساختم تا بیشتر از این مخاطب متوجه عمق پیام فیلم می‌شد. درد من از ساخت فیلم نه تنها ایجاد تعلق خاطر در نسل جدید به دفاع مقدس و ارزش‌های آن بود كه شكر خدا اینگونه شده است بلكه پیام دیگر آن كنار هم قراردادن آنها برای یك آرمان مشترك است. گرچه رنگ سبز سیدی میرحسینی‌ها با پرچم ایرانی‌گری احمدی‌نژادی‌ها روی هم همان جمهوری اسلامی است اما می‌ترسم از این آب گل آلود دیگران ماهی بگیرند... 

در حالی كرباسچی از طرفداران كروبی به اخراجی‌ها حمله می‌كند كه افخمی و ابطحی چیز دیگری می‌گویند و طرفداران آنها با زبان اخراجی‌ها شعار می‌دهند. در حالی محمدعلی نجفی به طرفداری از میرحسین می‌گوید به میرحسین رأی دهید تا امثال «اخراجی‌ها» ساخته نشود كه سیدجواد هاشمی به نقل از خاتمی در مورد فیلم چیز دیگری می‌گوید و جمع كثیری از مردم با اخراجی‌ها زندگی كرده‌اند. و در حالی فرج‌الله سلحشور علیه «اخراجی‌ها» فحاشی می‌كند و می‌گوید حاضر است جانش را به خاطر دكتر احمدی‌نژاد بدهد اما خیل كثیر هواداران دكتر از دوستداران اخراجی‌ها بودند و چندی پیش خود دكتر به همراه برخی از اعضای هیئت دولت به تماشای فیلم نشست...

دیشب من در میدان ولیعصر بودم و حسام نواب‌صفوی در میدان ونك و جالب توجه ابراز احساسات و لطف مشابه مردم از هر دو تفكر بود و این نشان می‌داد كه همه ما چه نسل پیشین و امروز زبان مشتركی یافته‌ایم اما ای كاش خناسان بگذارند نان رانت‌خواران در دعای بین مردم است. وای به روزی كه این سبزها و این پرچم‌ها، مشتشان با هم به سوی غارت‌گران بیت‌المال و ریاكاران دین‌فروش گره شود!
 
و یكی از نامزدها بیاید و بگوید در كنار ارشاد مردم، گشت‌هایی هم برای ارشاد این آقازاده‌ها راه بیاندازیم!
 
هموطنان! 
پیام اخراجی‌ها وحدت و همدلی همه ما بود و پیام دیگر آن اخراج ریاكاران و متظاهران بود، نه خادمان و وفاداران به كشور و انقلاب.
 
اخراجی‌های واقعی نئو سلطنت‌طلبان اشرافی‌گری هستند كه دست‌شان از بیت‌المال كوتاه شده است. اخراجی‌های واقعی كسانی هستند كه در دل خود نه به موسوی اعتقاد دارند و نه به احمدی‌نژاد اما مدعی همه انقلاب و كشور هستند... و مظلوم نمایی می‌كنند! 

كسانی اخراجی واقعی هستند كه شهید آوینی در وصف تفكرات آنها كتاب توسعه و تمدن غرب را نوشت!

بیدار باشید و نگذارید سلطنت به كشور باز گردد. خاندان سلطنت، عده‌ای بادمجان‌دورقاب‌چین دارد كه خود را آویزان این فضا كرده‌اند. آنها كسانی هستند كه فقر و فحشا محصول ثروت‌اندوزی آنهاست. 

«كدام استقلال كدام پیروزی؟» را ببینید تا بدانید برنده واقعی دعوای قرمز‌ها و آبی‌ها چه كسی است! 

خدا چندی است كه آنها را خوار كرده است و از اسب به زیر انداخته است. این‌ها امام‌زاده‌ای هستند كه كور می‌كنند اما شفا نمی‌دهند. ای كاش برخی نامزدهای انتخاباتی به صراحت از آنها فاصله می‌گرفتند. برای آنها خط قرمزی جز دنیا و جیب‌شان وجود ندارد. لازم باشد به هر كسی جام زهر می‌نوشانند.. 

اما وعده خدا حق است و آینده زمین از آن مستضعفین است. 
دیر و زود دارد سوخت و سوز ندارد.
مسعود ده‌نمكی 
 
منبع:http://www.irpana.ir/showNews.aspx?CID=0000475614.html

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
جمعه 15/3/1388 - 19:54 - 0 تشکر 119404

سلام سلام سلام

ممنونم انلوکر جان مطلب خوبی گزاشتید

موفق و موید باشید

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
جمعه 15/3/1388 - 20:56 - 0 تشکر 119433

با سلام

به سادگی نباید از این موضوع گذشت یکم دقت کنید که جناب مسعود ده نمکی چی گفته با اینکه من یکی از طرفداران محمود احمدی نژاد هستم ولی خب حرف منطقی منطقی هست و رو آدم تاثیر میزاره با این حال نکته خیلی مهمی رو اشاره کردند که نباید به سادگی ازش گذشت.

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
شنبه 16/3/1388 - 2:39 - 0 تشکر 119547


چیزی که روشن است، آقای موسوی سعی در جمع نقیضین دارند؛ متناسب با مخاطبین حرف‌های خاصی دارند؛ در دانشگاه حرف از بی‌قانونی و آزادی، به جایی سخن از تمکن‌ستیزی و اقتصاد دولتی، به ناچار درود برخاتمی(به‌علت مقام مشاورت)، و گهی دادِ فاصله‌طبقاتی و فرودستان، وحله‌ای مصالحه، آرامش و احترام به ابرقدرت‌ها، برحه‌ای درود بر خمینی و اهل خامنه، لمحه‌ای سخن از سکوت بیست‌ساله، و مشارکت در امور سیاسی به دیگر زمان، وقتی سخن از نبود تریبون، زمانی شنیدن موسیقی متن تبلیغاتی در رسانه، گهی درود بر شمال که باید متحول شود، در جلسه‌ای درود بر جنوب؛ بودجه را سرازیر می‌کنیم(!)
آقای ده‌نمکی هم پیش از این اعلام موضع کردند و الآن دُمِ سخن بی‌طرفانه بیرون مانده؛ ایشان هم‌اکنون با گفتمان غوغاسالارانه* سعی در خلط دو جبهه را دارند که از درون فرسنگ‌ها میانشان فاصله‌است. تفکیک گفتمان مهندس موسوی از اصلاح‌طلبان فکری‌است که این کارگردان درپی آن است. راه‌کاری که از مدت‌ها قبل تحت عنوان و هدف‌گذاری عدم کناره‌گیری هیچ یک از این دو نماینده دوم خردادی دنبال می‌شد. این سخنان در پی‌ تطهیر مهندس(یا همان "دکتر" بالای سردر دفتر دانشگاه ـ ) با جداسازی او از سردمداران سازندگی‌است؛ چیزی که با بخش‌هایی از تبلیغات او منافات دارد. کسی که در این نوشتار به او حمله شده وجود خارجی ندارد، هر چند با گفتار پایانی به‌‌کنایه به فرهنگ مهدوی تاخته و جبهه داعی را مورد اهانت قرار داده.

در این اثر سینمایی فردی که آمر‌به‌معروف و ناهی‌منکر‌، کسی که محل رجوع و استناد در علم دین معرفی شده است، شخصی است درون‌زرد و جسیم. در مقابل شخصی با ظاهر دینی ولی حضوری تساهل‌کار و خودکم‌بین، نماینده دین‌مداران معتدل معرفی‌می‌شود؛ فردی که اساسا از آخوندی تنها لباس و تساهل را می‌فهمد و به همان دلیل آمران ‌به ‌معروف و ناهیان‌منکر افراطی، و مزوّر معرفی می‌شوند؛ چیزی که خوشبختانه یا متأسفانه نماینده و برآیند این جمعیت نیست.
وقتی می‌توان اثری را طبیعی و برخواسته از مردم دانست که در گفتمان خود منعکس‌کننده آرای ایشان باشد، اما این‌جا با نگاهی زیرلایه‌ای و درون‌نمایانه در استحاله مفاهیمی عالی همت شده. جایی که ایشان از ارضای حس جوانان (رجوع شود به گفته‌های این کارگردان پیرامون مستند فقروفحشا ) و به‌زعم خود عمل مشروع، فروگذاری‌ نکرده و با تحریف جبهه حق، درکنار داستان و تکنیکی پرایراد، لجن‌مالی به‌یاد‌ماندنی به‌یادگارگذاشته(!)

راستی مرا برای بعضی عبارات ملامت نکنید؛ که همان جواب گفتمان کارگردان است!

اگر گمان کنید که جز تبلیغ چند اثر، این افراط-نویس قدیمی هدف پارزش‌‌تری داشته بسیار خوش‌بیند.
____________

*Populism


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی