انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 851)
جمعه 15/3/1388 - 18:22 -0 تشکر 119360
خاندان هاشمی علیه احمدی نژاد

سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِیمٍ
 
 

 

گزارش «وطن امروز» از آخرین آرایش انتخاباتی دهمین دوره ریاست جمهوری

خاندان هاشمی علیه احمدی نژاد

 

گروه سیاسی: هر چند حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر هاشمی‌رفسنجانی در گفت‌وگو با علی زادسر، نماینده جیرفت، موضع خود را درقبال دولت نهم «سكوت» عنوان کرده بود اما روند انتقادات ویژه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از رئیس جمهور و دولت نهم که بعضا به تریبون‌های نماز جمعه نیز کشیده می‌شود در ماه‌های اخیر (نزدیک به انتخابات)، شتاب بیشتری گرفته است. در چنین شرایطی شنیده می‌شود برخی در تلاشند آخرین جمعه پیش از برگزاری انتخابات، هاشمی رفسنجانی به‌عنوان خطیب نمازجمعه تهران به سخنرانی بپردازد. البته بر اساس برنامه قرار است آیت‌الله امامی کاشانی روز پانزدهم خرداد ماه به عنوان خطیب جمعه، امامت‌جمعه تهران را بر عهده داشته باشد اما این‌گروه رایزنی خود را برای امامت جمعه هاشمی در 15 خرداد آغاز کرده‌اند. در همین راستا یکی از اعضای شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه درباره نحوه انتخاب ائمه جمعه به «وطن‌امروز» گفت: انتخاب ائمه جمعه بر اساس جدول زمانبندی‌شده‌ای است که در آن جدول امام جمعه هر هفته پیشاپیش انتخاب شده‌ است. وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد برخلاف جدول برنامه‌ریزی شده، یکی دیگر از ائمه جمعه در نماز جمعه شرکت کند، گفت: امکان جابه‌جایی ائمه جمعه تنها در این حالت وجود دارد که خطیب آن هفته بنابر مشکلاتی مانند کسالت یا عدم حضور در تهران نتواند در نماز جمعه حضور یابد که در آن صورت وی به جای خود یکی دیگر از ائمه جمعه را معرفی خواهد کرد. البته موضع‌گیری‌های هاشمی‌رفسنجانی علیه دولت نهم با توجه به نقش وی در این انتخابات طبیعی به نظر می‌رسد زیرا به گفته فعالان سیاسی کشور، رئیس مجمع تشخیص مصلحت، جریان ضد احمدی نژاد را هدایت می‌کند. حسین فدایی، دبیركل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ازجمله کسانی است که «نقش» هاشمی‌رفسنجانی در این انتخابات را تلاش برای «عدم رای آوری احمدی‌نژاد» می‌داند. وی در جمع اساتید دانشگاه‌های اصفهان و علوم‌پزشكی در تالار شریعتی این دانشگاه، هنگامی که یکی از حاضران، نقش هاشمی رفسنجانی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را از وی جویا شد، اظهار داشت: هاشمی‌ رفسنجانی بنا دارد احمدی‌نژاد رای نیاورد، صریح هم می‌گوید و از هر ظرفیتی كه در این زمینه موثر باشد استفاده می‌كند. 
محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین نیز درباره نگاه هاشمی‌رفسنجانی به انتخابات معتقد است، رئیس مجمع تشخیص دل خوشی از اینکه احمدی نژاد مجددا رای بیاورد ندارد. باهنر نمی‌داند که نظر قطعی هاشمی روی کدامیک از کاندیداهاست ولی این را به‌طور قطع اعلام می‌کند که «اگر از هاشمی بپرسید به چه کسی رأی می‌دهید، می‌گوید به احمدی نژاد رأی نمی‌دهم». فاطمه هاشمی، دختر حجت‌الاسلام اکبر هاشمی‌رفسنجانی نیز در بیان موضع انتخاباتی پدرش، در پاسخ به اینکه آیا حمایت شما از میرحسین موسوی به منزله تایید وی از دید هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری دهم است، ضمن اظهار بی‌اطلاعی از موضع انتخاباتی پدرش، به جلسات خانوادگی‌شان اشاره کرد که در این جلسات هاشمی اذعان داشته؛ «از وضعیت موجود ناراضی‌است و می‌خواهد در شرایط فعلی تغییر ایجاد شود ولی در این جلسات از شخص خاصی حمایت نکرده است». سیدمرتضی نبوی، وزیر پست و تلگراف و تلفن کابینه میرحسین موسوی نیز از دیگر فعالان سیاسی است که درباره نقش و دیدگاه هاشمی در انتخابات پیش‌رو اظهاراتی داشته است. وی در این باره گفت: «در اینکه موضع آقای هاشمی «نه احمدی نژاد» است، تردیدی نیست. هاشمی با ادامه ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد مخالف است. کارگزاران که به نوعی منتسب به هاشمی است هم از موسوی حمایت می‌کند». 
نبوی با اشاره به شكست هاشمی رفسنجانی از احمدی‌نژاد در دوره نهم انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: آقای هاشمی در سال 84 از آقای احمدی‌نژاد شكست خورد و حتی پس از پیروزی آقای احمدی‌نژاد به وی این پیروزی را نیز تبریك نگفت و هیچ وقت دلش نسبت به آقای احمدی‌نژاد صاف نشده، چرا كه موضع وی نسبت به آقای احمدی‌نژاد «نه» است. سیدمرتضی نبوی ادامه داد: البته ظهور این موضوع را می‌توان در حمایت فرزندان وی و همچنین حمایت خانم فائزه هاشمی از موسوی و نكبت بار خواندن وضع جامعه از سوی وی و همچنین حمایت حزب كارگزاران و دنباله‌روی این حزب از موسوی دید. فائزه هاشمی، در همایش دوم خرداد که برای حمایت از میرحسین موسوی در سالن ورزشگاه آزادی برگزار شد، با بیان اینکه «از حضور در این جشن بزرگ به خودم می‌بالم»، در توهینی آشکار به ملت ایران گفته بود: در شرایطی به سر می‌بریم كه نكبت، خفت و خواری نصیب ملت ایران شده است. وی در ادامه، احمدی نژاد را نیز مورد توهین قرار داد و گفت: مطمئن هستم كه اگر براثر خطای ما این دولت پیروز شود،‌ امر بر این آقا (احمدی نژاد) مشتبه می‌شود و خود را امام زمان می‌نامد و خطاهای گذشته را با قدرت بیشتر ادامه می‌دهد، چرا كه می‌گوید مردم با من و برنامه‌هایم موافق بودند و روش من درست بوده است. حمایت فرزندان هاشمی‌رفسنجانی از میرحسین موسوی و تخریب سازمان‌دهی شده دولت در این راه به گونه ای است که حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با اشاره به حامیان میلیاردر موسوی، اکبر هاشمی رفسنجانی را عامل بسیج اعضای خانواده‌اش به منظور رای نیاوردن احمدی‌نژاد اعلام کرد. البته حمایت خانواده هاشمی از میرحسین موسوی تنها در نطق‌های انتخاباتی خلاصه نمی‌شود بلکه قسمت بیشتر حمایت‌های آنان به پیشتیبانی مالی از ستادهای میرحسین و رسانه‌های پیشتیبان این کاندیدای اصلاح‌طلب بر می‌گردد. سایت حامیان کروبی در این‌باره با درج یادداشتی با عنوان «میرحسین احتمال رای‌آوری‌اش بیشتر است!» آورده است: «کروبی تبلیغات آنچنانی نکرده و جز یک روزنامه و دو، سه سایت خبری امکانات کلانی ندارد، چون نه «هاشمی» پشت سرش است که «یک شبه» ستادهایش را تجهیز کنند و نه «فرزندان هاشمی رفسنجانی». نه بیش از 20 سایت خبری دارد و نه چندین روزنامه دارد که با هزینه «جاسبی» و فرزندان هاشمی رفسنجانی اداره شوند، حال این «تبلیغات گسترده» میرحسین موسوی که در سطح شهر تهران صورت می گیرد، باعث شده که در نگاه نخست، تصور غلطی در ذهن‌ها به وجود بیاید». 
از سوی دیگر فرزندان هاشمی‌رفسنجانی به طور مستقیم هزینه دو سایت سیاسی- انتخاباتی مخالف دولت را هم تأمین می‏کنند. بر این اساس مهدی هاشمی هزینه‌های سایت جمهوریت و محسن هاشمی هزینه سایت آینده را تامین می‏کند. همچنین برای ارائه خط‏‌‏دهی سیاسی، برادران هاشمی جلسات منظمی با ادار‌ه‌كنندگان سایت‌های جمهوریت و آینده انجام داده‌اند. گفتنی است هزینه‏های سایت جمهوریت به طور مستقیم از سوی مهدی و هزینه‏های سایت آینده در قالب شرکت‏های ... پرداخت می‏شود. این امر در شرایطی است که نماینده مردم تهران،‌ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با اشاره به در اختیار در آمدن امکانات دانشگاه آزاد به نفع میرحسین موسوی، گفت:‌ جاسبی کل سرمایه دانشگاه آزاد را علیه احمدی‌نژاد بسیج کرده که رای نیاورد. علیرضا زاکانی شامگاه یکشنبه در جمع حامیان احمدی‌نژاد در کتابخانه امیرالمومنین‌(ع) اصفهان با بیان این مطلب، تصریح کرد: آنهایی که اشکال به قانونگرا بودن و نبودن دولت می‌گیرند، یکی از حامیان این اشکال‌تراشان، رئیس دانشگاه آزاد است که قانون‌گریزترین فرد است. زاکانی با بیان اینکه «از پول جوانان این ملت برای برخی نامزدها ستاد می‌زنند، بگویند این طور نیست تا همین فردا اسنادش را منتشر کنم» و با اشاره به تبلیغات گسترده روزهای گذشته گفت: با هدف جهت‌دهی افکار عمومی با امکانات بسیار بالا اقدام به تبلغ کرده‌اند، پول اینها از کجا آمده، هفته پیش یکی از مسؤولان شهرستانی به من زنگ زد و توضیح داد، فردی که میلیاردها تومان از پول مردم آن شهر را خورده بود، عکسش در کنار جاسبی در روزنامه ایران چاپ شده بود و نه تنها زندانی نیست بلکه آزاد شده و اسپانسر ستاد انتخاباتی فردی شده است. در كنار فعالیت‌های متعدد انتخاباتی رفسنجانی و خانواده‌اش اعم از دختر و پسر به نفع میرحسین موسوی، فعالیت متروی تهران كه مدیریتش با محسن‌هاشمی، فرزند ارشد این خانواده است نیز در این راستا قرار گرفته است. به طوری كه LCDهای ایستگاه‌های مترو بویژه ایستگاه امام‌خمینی(ره) كه به منظور پخش آگهی در نظر گرفته شده است مدام در حال پخش موسیقی فیلم مستند انتخاباتی میرحسین موسوی و طرفداران اوست. 

هر چند فعالیت‌های تخریبی خانواده هاشمی تا به امروز با سکوت احمدی نژاد روبه‌رو بوده است اما وی تهدید کرده، در مناظره‌ها، بسیاری از «مسائل» را فاش خواهد کرد.
 

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

جمعه 15/3/1388 - 19:42 - 0 تشکر 119387

سلام سلام سلام

خدا خودش رئیس جمهورمون را از شر دشمنانش حفظ کند و رئیس جمهورمون بدنه که تک تک مردم از ایشان حمایت شدیدی می کنند

بدست اوردن قدرت تا کی چرا اینها که سنی ازشون گذشته به فکر توشه اخرت نیستند

موفق و موید باشید

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
شنبه 16/3/1388 - 0:59 - 0 تشکر 119496

بنده به عنوان یك جیرفتی همینجا صریحا اعلام می كنم كه علی زادسر نماینده جیرفت نیست!!

مگه اینكه این جمله اول مال چند سال پیش باشه!!من درست متوجه نشدم ولی

لطفا تصحیح فرمایید

شنبه 16/3/1388 - 4:23 - 0 تشکر 119556

تا كور شود هر آنكه نتواند دید....................

احمدی خط امام افشاكن .......... افشا كن .....

ماهمگی به مرد  عمل رای میدهیم فقط دكتر احمدی نژاد

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی