انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 382)
جمعه 15/3/1388 - 18:5 -0 تشکر 119345
متکی: در قضیه ملوانان انگلیسی قدرت و رافت ایران به جهانیان نشان داده شد

متکی: در قضیه ملوانان انگلیسی قدرت و رافت ایران به جهانیان نشان داده شد
کرمانشاه - وزیر خارجه ایران در پیش از خطبه های نماز جمعه کرمانشاه گفت: در قضیه ملوانان انگلیسی قدرت و رافت جمهوری اسلامی ایران به جهانیان نشان داده شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، منوچهر متکی در جمع نمازگزاران کرمانشاهی افزود: ملوانان انگلیسی به دلیل تعرض به آبهای اروندرود توسط گشتی‌های نیروهای نظامی بازداشت شدند و در وهله اول انگلیس و دولت تونی بلر گمان می کردند با تهدید می توانند جمهوری اسلامی را وادار به آزادی آنها کنند.
وی گفت: در این قضیه بلر تهدید کرد که باید ظرف 48 ساعت ملوانان را آزاد کنید اما به دلیل استقامت و پایداری ایران انگلیس بعدا واسطه فرستاد و درخواست دولتی انگلیس را مطرح کردند.
وی اضافه کرد، ما هم از طریق همان واسطه به دولت انگلیس پیغام دادیم که بلر باید حرفهایش را عوض کند و درخواست کتبی کند و همینطور هم که می خواستیم تصمیم به آزادی کردیم و این نشان از اقتدار و رافت جمهوری اسلامی ایران بود.
وی در خصوص انرژی هسته ای گفت: مسئله انرژی هسته ای در گذشته به حالت تعلیق درآمده بود و وقتی که در مرداد 84 بسته پیشنهادی غرب رسید دیدیم که چیز خاصی مبنی بر حق ایران برای داشتن فن آوری هسته ای در آن وجود ندارد.
وی افزود: اما با روی کار آمدن دولت نهم و احمدی نژاد ایستادگی قاطعانه ما غنی سازی را با پشتوانه ملت و رهنمودهای مقام معظم رهبری شروع کردیم.
وی افزود: روزی غربی‌ها ما را از قطعنامه می ترساندند و همواره تکرار می کردند که غنی سازی خط قرمز است و در صورت اقدام ایران به غنی سازی پرونده را به شورای امنیت می برند اما در عمل دیدیم که ما غنی سازی را آغاز کردیم و پرونده هم به شورای امنیت رفت و هیچ اتفاقی نیفتاد.
وزیر خارجه ایران گفت: مردم ما نشان دادند که این قدرت را دارند که با نیروی جوانان خود در همه حوزه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و نظامی به پیشرفت‌های بزرگی دست یابند و رهنمودها و معیارهای امام را محقق سازند.
وی گفت: در چهار سال پیش اتفاقی که افتاد این بود که ملت احمدی نژاد پا به عرصه فعالیت گذاشت و نتیجه آن شد که ایران قدرت اول منطقه شد.
وی در خصوصی عملکرد دولت نهم گفت: این دولت در مدت 66 ماه 60 جلسه در استانهای کشور برگزار کرد که به لحاظ پرکاری می تواند الگویی برای دولتهای دیگر باشد.
متکی گفت: در حالی که ما برای اجرای پروژه ای در داخل کشور باید شرکتها و متخصصین خارجی بکار می گرفتیم اما امروز این متخصصان ایرانی هستند که در بخش‌های مختلف اقتصادی در کشورهای دیگر پروژه اجرا می کنند و برای کشور ارز آوری دارند.
وزیر خارجه کشورمان افزود: هم اکنون یک شرکت ایرانی با 400 مهندس در حال اجرای پروژه ای در یکی از کشورهای خارجی است که ارز خوبی را به کشورمان باز می گرداند آیا این فرصت است یا تهدید؟

منبع:http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=527393

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی