انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 412)
جمعه 15/3/1388 - 11:29 -0 تشکر 119226
تورم 49،5 درصدی، آشوب‌های 18 تیر، اهانت به امام، نگرانتان نكرد؟

تورم 49،5 درصدی، آشوب‌های 18 تیر، اهانت به امام، نگرانتان نكرد؟
برای 3 سانتریفیوژ التماس می‌كردند، الآن 7 هزار سانتریفیوژ می‌چرخد

مناظره مهم دكتر احمدی‌نژاد و مهندس موسوی چهارشنبه شب به صورت زنده از شبكه سوم سیما پخش شد.

بخش سوم متن کامل این مناظره كه به قضاوت مردم با پیروزی مطلق دكتر احمدی‌ن‍ژاد به پایان رسید، به شرح زیر است:

مجری - آقای احمدی‌نژاد بفرمایید:

احمدی‌نژاد گفت: خیلی متشکرم آقای موسوی فکر می کنم، اگر تمام قضاوت‌های شما براساس این استنادات باشد باید یک تجدید نظر جدی بکنید.

من دوستانه به شما می گویم به شما علاقه مندم این جور قضاوت براساس اطلاعات غلط این بد است.

ملوانان انگلیسی دستگیر شدند، ماجرا اوج گرفت، آقای بلر کتباً نامه داد، عذرخواهی کرد و گفت ما سیاست‌های‌امان را در رابطه با ایران عوض خواهیم کرد، این سند الآن در وزارت خارجه موجود است، بعد هم ما تفکیک کردیم. به نظرمن یکی از زیباترین کارهای جمهوری اسلامی، آزادی ملوان‌ها بود، آن‌ها 27، 28 سال بود، از جمله در دوره خود آقای موسوی ما را ضد انسان، ضد حقوق بشر، خشن و گروگان‌گیر معرفی می کردند، آنجا ما امدیم مردم انگلیس را از دولت انگلیس جدا کردیم. این کار به‌نظرمن بهترین کار بود.

در موضوع عربستان، برخلاف حرف آقای موسوی که من نمی دانم از کجا این اطلاعات را می آورد، درنشست اوپک که ما رفته بودیم، آقای ملک عبدالله ابتدا به ساکن، قبلاً هم به من گفته بود که بیایید مکه من دعوت می کنم بیاید، در نشست سران اسلامی من گفتم نه، من الآن اینجا آمدم، فرصت ندارم، اول دولتم هست، در اوپک ایشان به من گفت اگر دعوت بکنم، می آیی مکه، گفتم بله، اگر شما دعوت بکنید، من می آیم و دعوت هم فقط برای حج بود. سفر سیاسی آن‌چنانی که انتظار داشته باشیم، نبود، ضمن اینکه خوب بود آقای موسوی تصاویر را ببینند، وقتی ما وارد مطاف شدیم، چه موجی در کل مسلمانها درست شد، چه سخنرانی‌ها و چه تظاهرات و فریادها و اظهار محبت هایی به ملت ایران کردند.

در موضوع هولوکاست، خیلی جالب است، آقای موسوی در همین عربستان رابطه ما الآن چطور است، رابطه آقای موسوی چطور بوده، من نمی‌خواهم بگویم، در دوره جناب آقای موسوی از گذرنامه و فرودگاه، ایشان چه بردند آنجا و دستگیر شد و چه بساطی علیه کشور راه افتاد، اما همین مقدارمی گویم که رابطه ما با آن‌ها قطع شد. یعنی طوری عمل کردند، در دوره آقای موسوی که رابطه از اساس قطع شد با عربستان، من تعجب می کنم حالا ایشان نگران رابطه با عربستان هستند، بله ما هم نگران هستیم، کی دائماً مقاله می نوشت، برخوردهای تند می کرد، جمعی از دوستانی که الآن در مشارکت‌اند و الآن در ستاد جناب آقای موسوی فعالیت می کنند، اینها اصلاً اعتقاد نداشتند.

در موضوع فلسطین اشغالی، خوب است که آقای موسوی ذهنشان را ببرند، مواضع خودشان را مرور کنند. جناب آقای موسوی صریحاً اعلام کردند که ما نیروی نظامی می فرستیم، در کنار مقاومت فلسطین علیه اشغالگران بجنگند. ایشان اعلام کردند که باید رژیم صهیونیستی محو بشود اما آقای موسوی ما بخواهیم وارد این جزییات بشویم و تاکتیک ها را بحث بکنیم، از مسیر منحرف می شویم.

دیپلماسی عمومی امروز پیشرفته ترین وعلمی ترین کار دیپلماسی است، وقتی دشمن مواضع اصلی دنیا را گرفته، ما اگر بخواهیم، در میدان آن بازی کنیم که حتماً شکست خورده‌ایم، همین کاری که دردوره آقای هاشمی اتفاق افتاد و شما حمایت کردید، در دوره آقای خاتمی اتفاق افتاد، حمایت کردید، ما آمدیم خارج از فرمولی که قدرت‌های بزرگ طراحی کردند، وارد شدیم و این آموزه امام است، امام هیچ‌گاه قبول نکرد. فرمول‌های آن‌ها را اگر می پذیرفتیم، انقلاب نباید می کردیم.

درموضوع هسته ای حتماً شما اطلاع دارید، روشی که در دولت قبل به نام تنش زدایی در پیش گرفته شد، به‌جایی رسید که تمام تأسیسات هسته ای ما به‌طور کامل تعطیل شد و 2 تا قرار داد بر ملت ما تحمیل شد. یکی پروتکل الحاقی بدون مصوبه مجلس و بر خلاف قانون اساسی و 2 ترتیبات اجرایی، در پروتکل الحاقی مأمورین آژانس آزادند، هرلحظه ای از هر نقطه ایران بازدید کنند، هدف چیست؟ هدف این است که قدرت دفاعی ما را کشف کنند، بدهند دست دشمن، و درترتیبات اجرایی یک بندی آوردند که هر اندیشه و طرحی در ذهن دانشمندان ما در موضوع هسته ای شکل می گیرد، قبل از هر اقدام باید مأمورین اژانس را مطلع کنند، سنگین‌تر از این تحمیل بر ملت نمی تواند باشد، در حالی که طبق ان‌پی‌تی، ما می توانیم هر فعالیتی بکنیم، 180 روز قبل از غنی سازی باید اطلاع بدهیم.

تأسیسات تعطیل شد، سنگین ترین تعلیق، همه تأسیسات پلمپ شد، دو تا قرارداد پذیرفته شد، در همان فاصله جناب آقای موسوی جهت اطلاع حضرتعالی می گویم، 7 قطعنامه شورای حکام علیه ما صادر شد، در حالی که عقب نشینی مطلق بود، قطعنامه شورای حکام به لحاظ حقوقی بسیار مهمتر از قطعنامه شورای امنیت است، شورای امنیت قطعنامه‌اش سیاسی است، اعتبار حقوقی ندارد، اما شورای حکام قطعنامه‌اش حقوقی است ما را ملزم می کند که کارهایی را انجام بدهیم، تمام ادعاهای آژانس در 6 سرفصل در دوره این دولت حل و فصل شد و ما نامه‌اش را از آژانس داریم که گفتند مسایل اساسی ما حل شده است، در وسط این بحث ها، امریکایی‌ها یک ادعایی کردند. آنها دارند این را دنبال می کنند که ما هیچ‌وقت آن را به رسمیت نشناختیم. در سعدآباد، در بروکسل، در پاریس چه گذشت؟ جناب آقای موسوی امروز ما هسته‌ای شده ایم، برای 3 تا سانتریفیوژ صورت مذاکرات را شما بخوانید چقدر ازاین طرف خواهش می شود، امروز بیش از 7 هزار سانتریفیوژ دارد، می چرخد. آقای بوش بعد از این همه همکاری در افغانستان و در موضوع هسته ای اعلام کرد ایران محور شرارت است. تعجب می کنیم آنجا آبروی ایران نرفت، ایران را تهدید کرد، به حمله نظامی اما امروز چه، همان آقای بوش دراواخر عمر حکومتش اعلام کرد ما دنبال براندازی ایران نیستیم و آقای اوباما هم به صراحت اعلام کرد.

27 سال در دوره جنابعالی، جناب آقای هاشمی و جناب آقای خاتمی، امریکا به‌دنبال براندازی بود. امروز امریکا رسماً اعلام می‌کند که ما به دنبال براندازی نیستیم.

کدام سیاست خارجی موفق بوده وکدام ذلت آفریده است. کدام سیاست خارجی استقلال ما را حفظ کرده و کدام بیشتر امتیاز داده و دستاوردی نداشته است؟

15 سال اروپایی‌ها می گفتند، ما می خواهیم گفت‌وگوی انتقادی کنیم با ایران.هرروز می آمدند و می گفتند که آقا ایران حقوق بشر را رعایت نمی کند.

بنده 2 تا سیال کردم راجع به هولو کاست، 2 تا سؤال كه تمام نظام حقوق بشر غربی بر اثر آن زیر سؤال رفته است. آنها دارند فریاد می زنند. من تعجب می کنم. اسراییلی‌ها فریاد می زنند، غربی‌ها هم فریاد می زنند. بعضی دوستان هم می گویند آبروی ایران رفت. چطور آبروی ایران رفت. ما که نباید بنشینیم دشمن بیاید درخانه ما. بعد شروع کنیم با او مواجه بشویم.

امروز تهدید برای همیشه از ایران برطرف شده است. البته همه اینها به همت ملت بزرگ. ایستادگی ملت بزرگ. فداکاری ملت بزرگ. رهبری عزیز و عنایات حضرت ولی عصر علیه السلام بوده است.

من تعجب می کنم. آقای موسوی بد نیست، یک سفرخارج از کشور بروند و ببینند که دولت‌ها و ملت‌ها چگونه ازایشان استقبال می‌کنند. در دوره خود ایشان، ایشان چند تا مسافرت خارج ازکشور رفت؟ آن موقع ایران سرافکنده بود یا الان، البته نمی خواهم بگویم که آن موقع ایران سرافکنده بود خیر آن موقع هم عزیز بودیم ولی ازدید قدرتهای بزرگ نه.

اگرنگاه جنابعالی (آقای موسوی) این است که ما باید سعی کنیم 4 تا قدرت بزرگ را راضی کنیم، این برخلاف نظر امام، برخلاف منطق و استقلال ماست.

اما اگر نه، ما باید با توده‌های وسیع ملت‌ها و دولت‌ها ارتباط داشته باشیم. در 4 سال، بیش از 60 رییس دولت به ایران سفرکرده است. درهیچ دوره ای سابقه نداشته است. ما عزیز نیستیم. 118 عضو جنبش عدم تعهد از برنامه هسته ای ما حمایت کرد.

من حالا اینجا می خواهم بگویم، جناب آقای موسوی سؤال می کنم ازشما که درزمان آقای هاشمی تورم شد، 49 و نیم درصد، 49 میلیارد دلار استقراض خارجی کردیم. بحران های اجتماعی بسیاری از شهرهای بزرگ ما را در برگرفت و عده زیادی کشته شدند، شما احساس نگرانی نکردید؟ وقتی که تحریم شد و 20 میلیون دلار آقای کلینتون گذاشت مبنی بر اینکه هر شرکتی که بالای 20 میلیون دلار با ایران قرارداد نفتی ببندد، تورم شد 49 و نیم درصد، شما نگران نشدید؟

وقتی که جریان برانداز در 18 تیر شروع کرد و می خواست تهران را بگیرد و حرکت کند به سمت مرکز حکومت و علناً هم اطلاعیه دادند و از بیرون از کشور هم حمایت شدند و به قول خودشان می خواستند انقلاب مخملی راه بیندازند، شما (چرا) نگران کشورنشدید؟

مجری برنامه خطاب به احمدی‌نژاد: آقای احمدی‌نژاد اگر ممکن است کوتاه، وقت‌اتان گذشت...

احمدی‌نژاد خطاب به میرحسین موسوی: شما نگران نشدید. امروز (به من) می گویید چرا گفته اید هولوکاست. من ازشما سؤال می کنم چرا نباید بگوییم هولوکاست.

ما باید بنشینیم و اروپایی‌ها بیایند راجع به حقوق بشر ما حرف بزنند یا ما باید بگوییم شما آزادی ندارید، استعمار دارید، می کنید. ملت‌ها را دارید خفه می کنید. سیاست خارجی این دولت، سیاست برآمده از متن مردم. متن خط امام و عزت آفرین است. می بینید. چطورشد که آنها عقب نشینی نکردند. امروز مساله هسته ای ایران در دنیا مساله دست دهم شده است.

در حالی که یک روزی اینجا به ما گفتند، خط قرمز را بگذارید شورای امنیت. خب شورای امنیت هم رفت. عبورکردیم. چه‌کارکردند، تحریم کردند. الآن چه‌کار می توانند بکنند. اصلاً مگر می شود از موضع نرمش در برابر مستکبرین ایستاد.

درهمین تهران، آقای موسوی مقاله نوشتند، دوران امام، شما سکوت کردید. دولت وقت از آن مقاله نویس حمایت کرد. شما سکوت کردید. شما نگران شدید؟ من به شما علاقه‌مندم ولی نمی توانم از اتهامات بی اساسی که به ملت زده می شود یا توهین هایی که به ملت می شود از اینها بگذریم.

منبع:http://www.rajanews.com/detail.asp?id=30473

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی