انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 406)
جمعه 15/3/1388 - 0:51 -0 تشکر 119154
نگاهی بر ساختار ایران بعد از وفات امام(ره)

بعد از وفات امام چهره سیاسی کشور عوض شد و سیاسیون به مقام و قدرت به یک چشم دیگر نگاه می کردند . رهبر عزیز مجبور به ترک عنوان ریاست جمهوری و قبول تکلیف سخت رهبری شد .

بار دیگر مردم برای انتخاب یک رئیس جمهور باید به پای صندوق های رأی بروند. اکبر هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس جمهور پنجم ایران انتخاب شد

با روی کار آمدن آقای هاشمی دوره جدیدی در سیاست ما به وجود آمد. دوره ای که در چهار سال ابتدایی هنوز بوی انقلاب و امام در کشور بود و به همین دلیل مردم تحمل سختی ها را قبول داشتند و زیاد به دولت برای انجام تکالیف سخت نمی گرفتند اما با تمدید این دولت و آشکار شدن بسیاری از دستبرد هایی که به بیت المال شده بود صدای عده ای مخالف بلند شد که به دلیل جوی که در کشور بود فریاد آنها چه از روی دلسوزی و یا به قصد و غرض های دیگر سریعا خاموش می شد در این چند سال چون کشور با نارسایی های فراوان رو به رو بود ، ساخت و سازهایی که انجام می گرفت بسیار به دید مردم می آمد و توده ی مردم را راضی نگه می داشت . زمان می گذشت و روز به روز بر قدرت و نفوذ اصحاب هاشمی افزوده می شد ، نه کسی توان مقابله داشت و نه جرأت انتقاد . زمان این دولت به پایان رسیده بود ولی به خاطر شیرینی قدرت و ثروت نظریه ای جدید بیان شد ، جناب آقای هاشمی عنوان کرد که باید دوره ریاست جمهوری ایشان برای چهار سال دیگر تمدید شود که این نظریه با مخالفت شدید علما و رهبر عزیز مواجه شد و این موضوع باعث شد دولت هاشمی برای ادامه راه خود فکر چاره ای باشد .......

 امام علی (ع):

الناس نیام فاذا ماتو انتبهوا

مردم در خوابند وقتی که میمیرند بیدار می شوند

جمعه 15/3/1388 - 1:1 - 0 تشکر 119162

مرگ بر قدرتی كه باعث حب جا و مقام و ثروت میشه .

http://rahpoyvesal.blogfa.com
جمعه 15/3/1388 - 12:42 - 0 تشکر 119256

بانزدیک شدن به زمان انتخابات گروهی با نام مستعار اصلاح طلب به وجود آمد که آقای خاتمی را به عنوان کاندیدای خود معرفی کردند و از سوی دیگر حامیان دولت برای ادامه پیدا کردن این مسیر آقای ناطق نوری را بهترین فرد برای اداره کشور اعلام کردند. 
گروه اصلاح طلب که از مشکلات مادی و خفقان ها اطلاع داشتند با دادن شعارهایی جدید پا به عرصه تبلیغات گذاشتند ، تبلیغات به حدی وسیع بود که تا آن زمان نظیر نداشت ، این گروه سیاست جدیدی را اتخاذ کرد . سیاست جدیدی که کمتر کسی فکر آن را کرده بود ، ستاد های این گروه با حضور در بین جوانان و دانشجویان حرفهای جدیدی از جمله آزادی ، آزادی بیان ، رفع مشکلات معیشتی ، مردم سالاری ...... می زدند که در این میان شعار آزادی به دلیل اختناقی که قبل از آن وجود داشت باعث شد عده ی زیادی از این گروه طرفداری کنند . علاوه بر این حدود 8 میلیون نفر از کسانی که به دلایلی از دولت ناراضی بودند و یا برای اولین بار رأی می دادند ، در این انتخابات پای صندوقهای رای آمدند و از آقای خاتمی به خاطر پرداختن به چنین شعارهایی طرفداری کردند که این طرفداری در نهایت به پیروزی او نیز منجر شد ( البته نکته مبهمی در این انتخابات برای همیشه باقی ماند که آن « زندانی شدن رئیس ستاد انتخابات کشور» می باشد)


 امام علی (ع):

الناس نیام فاذا ماتو انتبهوا

مردم در خوابند وقتی که میمیرند بیدار می شوند

شنبه 16/3/1388 - 13:29 - 0 تشکر 119639

با روی کار آمدن دولت خاتمی موج جدیدی از فعالیت ها آغاز شد: مردم انتظاراتی از دولت داشتند و دولت هم به آن ها وعده هایی داده بود . دولت روز به روز از شعار آزادی بیشتر طرفداری می کرد و عرصه را برای عده ای فرصت طلب آزاد گذاشت تا با استفاده از این شعار کشور را به سوی بی بند و باری و تهاجم فرهنگی بکشانند . در آن زمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مهاجرانی داده شد فردی که همه از غرب زده بودن و مشکلات او آگاهی داشتند . همانطور که انتظار می رفت او نیز تمام سعی خود را برای مهجور کردن اسلام به کار برد، حادثه 18 تیر اتفاق افتاد ، حادثه ای که میزان عداوت این قوم را با میهن اسلامی و به خصوص رهبری ، برای همه آشکار ساخت .

این بی حرمتی ها همچنان ادامه پیدا کرد ، تقریبا هر چند روز مقاله ای توهین آمیز از افرادی مانند سروش به چاپ می رسید، هر دروغی که به ذهنشان می رسید به خدا و پیامبر و اهل بیت نسبت می دادند ولی دولت هم چنان خط مشی خود را رها نمی کرد ، کار به جایی رسید که حتی از کشیدن کاریکاتورهای علما هم ابایی نداشتند و به اسم آزادی بیان ، دست به هر کاری علیه اسلام می زدند. 

 امام علی (ع):

الناس نیام فاذا ماتو انتبهوا

مردم در خوابند وقتی که میمیرند بیدار می شوند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی