انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 203)
پنج شنبه 14/3/1388 - 18:46 -0 تشکر 119007
پاسخ دکتر زهرا رهنورد به هتاکان و پرونده سازان

استقبال رهنورد از بررسی پرونده تحصیلی وی:هتاکی و پرونده سازی با اخلاق اسلامی سازگار نیست

دکتر زهرا رهنورد با استقبال از بررسی پرونده تحصیلی وی تاکید کرد که هتاکی و پرونده سازی با اخلاق اسلامی سازگار نیست.

به گزارش قلم نیوز ، این استاد دانشگاه ، روند های غیر اخلاقی در فصل انتخابات بروز پیدا می کند که روی شدن ان یک خطر جدی است ، به آنان که در مدرک تحصیلی بنده تشکیک می کنند تذکر می دهم لااقل اطلاعات خود را تکمیل کنند.

رهنورد در پاسخ به سوال یک دانشجوی اصولگرا که از روی نوشته روزنامه ایران تهمت به رهنورد را می خواند ، در جمع پرشور دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد تهران شمال پاسخ داد: در چند روز اخیر برخی شبهات پیرامون مدرک تحصیلی بنده مطرح شده که نشان از تنگ آمدن برخی و دستاویز شدن به اقدامات مجعول و شائبه برانگیز می دهد.

رهنورد گفت: برای من جای این سوال باقیست که کسانی که به خود اجازه افترا می دهند ، ایا از سوابق مبارزاتی من خبر دارند؟ اولین اثار قران پؤوهی من در سال 52 تا 54 منتشر شد و برخی کتاب های من به زندان طی یک هفته منتشر گردید.وقتی که انقلاب شد ، 10 جلد از مکتوبات من منتشر شد؛ 30 جلد کتاب تدوین کرده و 10 جلد از ان به زبان های زنده دنیا ارائه شد.

وی افزود: هتاکان امروز ، دیروز در کوران مبارزات و خفقان رژیم ستمشاهی که من در سنگر مبارزه بودم کجا بوده اند؟ آن زمان که به خاطر نگارش کتب ضد رژیم طاغوت تحت تعقیب بودم چه می کردند؟

رهنورد افزود: کتاب پیام حجاب زن مسلمان را در امریکا نوشتم و با تیراژ بیش از یک میلیون چاب شد و جامعه آن روز را تحت تاثیر قرار داد و امروز هم به راه اسلام و امام و انقلاب افتخار می کنم و از خدا می خواهم در این مسیر ثابت قدم باشم.

وی گفت: افتخار می کنم که پله پله درس خواندم و بالا آمدم و اعتقاد دارم جایگاه علم و زیور دانش آن قدر قداست دارد که نباید از هر راهی و برای هر هدفی ، به هر روشی دست یازید.

رهنورد در توضیح روند تحصیل خود گفت: در سال 47 وارد دانشگاه تهران شدم و در سال 51 وارد مقطع کارشناسی فارغ التحصیل گردیدم ، در سال 56 برای ارتقاع دانش سیاسی و اجتماعی خود با شرکت در کنکور به دانشگاه ازاد اسلامی وارد شدم و فوق لیسانس و دکترای رشته علوم سیاسی به همراه 30 واحد مغایر و 39 واحد کارشناسی ارشد گذراندم.در سال 74 فارغ التحصیل گردیدم.(در ان زمان تحصیل همزمان در دو رشته و دو سیستم دولتی و خصوصی مجاز بود.)

وی در ادامه گفت: گذران 10 سال در پروسه کارشناسی ارشد و دکترا انجام شده و بنده در شان خود نمی دانم که به این قبیل مسایل پاسخ بگویم.چون می دانم در روند پرونده سازی هر روز یک پروؤه جدید مطرح می شود.

رهنورد افزود: ایا مساله مملکت ما این است که مدرک بنده چیست؟ من پرونده سازان را دعوت می کنم که توان خود را معطوف به توسعه کشور کنند نه تخطئه دیگران! و البته پرونده سازان مطمعن باشند ، شکست خواهند خورد.

وی بیان کرد: من افتخار می کنم که پروژه فوق لیسانس را درباره اندیشمندان عرب و شبه قاره و پایان نامه مقطع دکترای خود را پیرامون دولت اسلامی وحکومت اسلامی پرداختم و اکنون هم تمام توان خود را معطوف به اعتلای ایران اسلامی خواهم نمود. و فوق لیسانس هنر را به عنوان حکمت هنر اسلامی گذراندم که مورد تایید علامه جعفری استاد بزرگوارم قرار گرفت.

وی به دانشجویانی که این سوال را مطرح کرد توصیه کرد که دنباله روی پرونده سازان نباشند و راه خود را طی کنند.

رهنورد در پایان گفت: از کسانی که چنین مطلبی را مطرح کرده اند ، تشکر می کنم که به من فرصت دادند این اطلاعات را در اختیار علاقه مندان قرار دهم. 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی