انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 254)
پنج شنبه 14/3/1388 - 5:0 -0 تشکر 118727
سخنان دقیق و روشن‌گر رهبر معزز در دیدار ستاد برگزارکنندگان سال‌روز ارتحال امام خمینی

 

حضرت آیة‌الله خامنه‌ای امام راحل عظیم‌الشأن را نماد اسلام و رمز استقلال، عزت و وحدت ملی خواندند وتأکید کردند: این مواریث گران‌قدر امام را باید با همه وجود حفظ کرد و یاد امام را به عنوان موهبتی الهی، همواره زنده‌نگه‌داشت.


رهبر معظم انقلاب‌ با دیدار با اعضای ستاد برگزاری مراسم بیستمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)‌ تجلی و درک ابعاد جدیدی امام را با وجود گذشت سال‌ها از رحلت آن بزرگوار نشانه نشانه ظرفیت عظیم امام راحل دانستند و افزودند: معمار کبیر انقلاب اسلامی از چنان اهلیت، شایستگی و ظرفیتی برخوردار بود که پروردگار متعال، رحمت و اراده خود را از طریق او متجلی ساخت و امام را مهمترین وسیله تحقق معجزه عظیم الهی یعنی پیروزی انقلاب‌اسلامی قرار داد.
رهبر انقلاب‌اسلام اتکا، ‌افتخار و اعتزاز امام به اسلام ناب محمدی را، رمز تبدیل آن بزرگوارا به «نماد اسلام»  در ایران و جهان اسلام برشمردند و افزودند: با گذشت بیست سال از رحلت آن عزیز، ملت ایران و ملت‌های مسلمان، هم‌چنان امام را نماد اسلام می‌دانند و این حقیقتی انکارناپذیراست. ایشان علاقه عمیق و قلبی ملت ایران به امام را باعث غلبه مستمرگفتمان امام بر گفتمان‌های دیگر دانست و خاطرنشان کردند:‌ فضای عمومی جامعه سرشار یاد تعالی‌بخش و نشاط‌آفرین امام است و همه جریان‌های سیاسی، حتی کسانی که از لحاظ فکری، همه مبانی و زیرساخت‌های نظری امام را قبول ندارند، خود را پیرو و طرفدار امام معرفی می‌کنند چرا که می‌دانند برای توده‌های عظیم ملت، که نظام متکی بر رأی آن‌ها است، طرفداری از امام یک ارزش محسوب می‌شود و این واقعیتی کاملاً تأمل‌برانگیز است.
حضرت آیةالله خامنه‌ای، اصول ثابت و مستحکم امام خمینی(ره) را، که از متن اسلام استخراج شده‌است، رمزحمایت ملت‌ها و روشنفکران جهان اسلام از امام خواندند و خاطر نشان کردند: امام بزرگوار، بدون کوچک‌ترین رودربایستی با دیگران و بی‌اعتنا به اصطلاحات و مفاهیم روشنفکری شرق و غرب، اسلام ناب را به صراحت بیان، و به آن اعتزاز و افتخار می‌کرد و ملت‌ها و روشنفکران سراسر جهان اسلام نیز به همین علت جذب شخصیت عظیم الهی شده‌اند. رهبر معظم انقلاب افزودند: پروردگار حکیم، آن بنده صالح خود را به گونه‌ای آفریده و پرورش‌داده‌بود که بدون کوچک‌ترین احساس حقارت، در مقابل هجمه گردن‌کشان سیاسی جهان می‌ایستد و در مقابل سیل تهمت‌هایی که اصول او را ارتجاعی و بنیادگرایانه می‌خوانند با افتخار و عزت کامل، از اسلام ناب دفاع می‌کرد و به همین دلیل به نماد حقیقی عزت ملی ایران تبدیل شد. حضرت آیةالله خامنه‌ای با اشاره به تلاش صد ساله دشمنان برای القای احساس حقارت در ملت ایران، خاطرنشان کردند: امام با نفس عیسوی خود، این ملت را مقابل زورگویان جهانی، به ملتی سرافراز مبدل ساخت و ملت قدرشناس ایران با درک این واقعیت آن عزیز سفرکرده را نماد و رمز استقلال ملی خود می‌داند.
حضرت آیةالله خامنه‌ای تأکید کردند عده‌ای در تلاشند این اتحاد پربرکت ملی را برهم‌بزنند، به همین علت همین‌که در جایی وحدت‌ملی متجلی می‌شود تلاش می‌کنند درجایی دیگر، با تحریک آدم‌های سطحی و مدیریت پشت‌صحنه برخی عناصر، وحدت ملی را خدشه‌دارکنند. حضرت آیة‌الله خامنه‌ای، با اشاره به شرارتی که باعث فاجعه‌آفرینی در زاهدان شد افزودند: پس از آن دشمنان سعی می‌کردند اوضاع را به‌هم‌بریزند اما همه باید با هوشیاری اجازه‌ندهند که آرزوهای مخالفان استقلال و پیشرفت کشور محقق شود که البته مردم به فضل الهی هوشیارند و بر اساس فهم ویژه خود عمل می‌کنند.
ایشان، آحاد ملت را اعم از شیعه و سنی، اقوام مختلف و جریان‌های گوناگون سیاسی و اجتماعی به حفظ و تحکیم وحدت ملی به‌عنوان میراث گران‌قدر امام دانستند و تأکید کردند: در همه مسایل از جمله انتخابات، باید بر مبانی مشترک از جمله قانون اساسی تکیه کرد و با حفظ احترام به یکدیگر و نگه‌داشتن حرمت اصول و مبانی اجازه نداد برخی اختلاف‌نظرهای طبیعی، زمینه‌ای  برای خدشه‌ به اتحاد ملی تبدیل شود.

برگرفته از نشریه‌‌ی منتسب‌ به ‌انصارحزب‌الله -‌یالثارات

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی