انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 180)
چهارشنبه 13/3/1388 - 22:59 -0 تشکر 118642
رییس جمهور در اجتماع عظیم مردم شهرستان پاكدشت

رییس جمهور در اجتماع عظیم مردم شهرستان پاكدشت:
هیچ كس در دولت حق ندارد حقوق عده خاصی را تامین كند
    
     

رییس جمهور پافشاری از حقوق ملت و ترجیح این حقوق بر سایر امور را از وظایف اصلی دولت اسلامی دانست و اظهار داشت : هیچ كس در دولت حق ندارد امكانات و منابع را متعلق به یك دسته ، حزب و افراد خاصی بداند و بجای دفاع از حقوق ملت ، حقوق عده خاصی را تامین كند.

دكتر محمود احمدی نژاد ظهر امروز در اجتماع عظیم مردم شهرستان پاكدشت با بیان اینكه منابع و امكانات و حتی اختیار تصمیم گیری كشور همه متعلق به ملت است ، اظهار داشت : دولت موظف است با همه وجود از منابع ، حیثیت و آبروی ملت در عرصه داخلی و جهانی صیانت كند .

وی خاطر نشان كرد : در سالهای ابتدایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاقی كه در كشور افتاد این بود كه عده ای از مدیران و تصمیم گیران به جای این كه منافع و حقوق ملت را بر سایر مسایل ترجیح دهند جریانات دیگری را به منافع ملت ترجیح دادند .

رییس جمهور اضافه كرد : به عنوان مثال همگان شاهد بودیم مدیری كه در چند سال در مسند كار بود و مرتكب اشتباهات متعدد ، تصمیمات خلاف مصلحت عمومی ، باندبازی و پر كردن جیب خود را بر منافع ملت ترجیح می داد، وقتی مردم اعتراض می¬كردند به جای اینكه منا بع مردم را از این مدیر متخلف پس بگیرند به بهانه عدم تضعیف مدیریت وی را تا آخر تحت دفاع خود قرار می دادند .
دكتر احمدی نژاد گفت : شرایط در بسیاری از شهرها به گونه ای شده بود كه حتی یك بخشدار را نمی شد مورد انتقاد قرار داد و همه منافع ملت قربانی دفاع از یك مدیر كه بعضا متخلف بود هزینه می شد.

وی تصریح كرد : وظیفه دولت اسلامی این است كه اگر مسوولی حقوق و منافع ملی را زیر پا گذاشت باید بلافاصله با وی برخورد كنند ؛ باید زمانی كه مطلع شویم كه مدیری در گوشه ای از كشور فرصت مسوولیت را به نفع خود و بستگان به كار برده است در چنین مواردی دستور امیر المومنین علی (ع) این است كه او را عزل كرده و انگ ننگ را بر پیشانی او حك كرد تا كسی جرات نكند به بیت المال دست اندازی كرده و از فرصت ها سوء استفاده كند .

دكتر احمدی نژاد گفت : سالهای زیادی به جای اینكه طرف مردم و انقلاب گرفته شود عده ای انقلاب مردم را فدای دوستان ، آشنایان و هم حزبی های خود كردند ؛ در حالی كه باید عكس این كار رفتار می شد.
رییس جمهور خاطر نشان كرد : اگر مسوولی بفهمد كه مدیر زیر مجموعه او خدای ناكرده مشغول سوء استفاده از پست خود است و از مردم كناره گیری كرده مدیر بالاتر شرعا و قانونا حق ندارد به مدیر متخلف اجازه ادامه فعالیت دهد ؛ چرا كه منابع ملت ارث پدری كسی نیست .

وی گفت : اگر دولت متوجه شود كه كسی بعد از گذشت حتی چند ماه از مسوولیت خود منحرف و دچار خطا شده است حق ندارد او را در پست خود نگه داشته و به مردم تحمیل كند .
دكتر احمدی نژاد با اشاره به بحث ثبات مدیریت و مثبت ارزیابی كردن آن ، گفت : ثابت ماندن مدیران باید به این شرط باشد كه آنان در مسیر مردم و انقلاب قرار داشته و پاك و خدمتگزار باقی مانده باشند در غیر این صورت هر كس در هر نقطه ای از ایران به محض اینكه از چنین ویژگی هایی فاصله گرفت خود به خود عزل شده و ادامه فعالیت او نامشروع است .

دكتر احمدی نژاد در ادامه با تاكید بر ضرورت برخورد با مدیران و افراد متخلف تصریح كرد : از نظر اسلام برخورد با متخلفان باید از دانه درشت ها و گردن كلفت ها شروع شود . دولت اسلامی موظف است جلوی فعالیت چنین افرادی را بگیرد و مسیر اداره كشور را به گونه ای تنظیم كند كه كسی نتواند از ثروت و منافع كشور سوء استفاده كند .

رییس جمهور پیگیری و پافشاری بر حقوق ملت را از سخترین فعالیت ها دانست و گفت : در صدر اسلام كسانی بودند كه كنار پیامبر و امیرالمومنین ،علیه كفار شمشیر می زدند اما وقتی كه نوبت كوتاه كردن دست آنها از بیت المال شروع شد با شمشیر در برابر امیرالمومنین ایستادند.
وی با اشاره به اینكه زیاده خواهان تحمل اجرای عدالت را ندارند، خاطر نشان كرد : كسانی كه چند سال وام های چند ده میلیارد تومانی گرفته اند وبه جای احداث كارخانه ، بازار مسكن را آشفته می كنند و زمانی كه مدیران بانك ها  اقساط وام های دریافتی را از آنان طلب می كنند تهدیدها شروع می شود و از مراكز صاحب نفوذ صدها تلفن به صدا در می آید .

رییس جمهور با اشاره به ادعای كسانی كه سیاست های اقتصادی دولت نهم را غلط می نامند، گفت : اگر سیاست درست اقتصادی این است كه همه پول كشور به جیب عده قلیلی واریز شود و اكثریت مردم محروم بمانند ما از چنین سیاست هایی بیزار هستیم و اگر بنا باشد عده قلیلی وام های كلانی دریافت كنند قسط آن را نپردازند و از وام ها علیه منافع ملت استفاده كنند فاقد منطق اقتصادی اند و اگر كنترل وضعیت و توزیع منابع بین ملت را غیر عقلانی می دانید ما عقل شما را قبول نداریم .

وی در ادامه با اشاره به نمونه ای از فعالیت غیر قانونی در بخش نفت اظهار داشت : یكی از محصولات نفتی كه در كشتی مصرف می شود از سال های گذشته به طور یكجا به دلالی در امارات فروخته می شد؛ آن دلال هم 400 میلیون دلار از این راه سود  برد ه و این كالا را در اختیار نفر بعدی می گذاشت. پس از اطلاع از این موضوع به وزیر نفت دستور دادم از این به بعد این كالا در داخل كشور به فروش برسد.وزارت نفت نیز آگهی داد و شركت ها را برای مشاركت در این بخش فراخواند.
دكتر احمدی نژاد افزود:  آقایی كه وابسته به یكی از سران كشور است و 15 سال اكثر قراردادهای نفتی را به نفع باند و گروه خود تنظیم می كرده است پس از اطلاع از آگهی وزارت نفت ظرف یك هفته شركتی بدون پشتوانه مالی تاسیس می كند و  برنده  فراخوان اعلام می شود  و به این نحو  بدون هیچ هزینه ای دست كم 300 میلیون دلار را به جیب می زد . زمانیكه پرونده این جریان را مورد بررسی قرار دادیم معلوم شد یكی از معاونین وزیر نفت كه 25 سال در مناصب مختلف مدیریت كشوری مدام در حال چرخش بود در برنده شدن این فرد با اینكه مبلغ كمتری نسبت به شركت اول پیشنهاد داده بود ، نقش داشته است بلا فاصله این معاون عزل شد و امروز مدام در روزنامه ها علیه دولت مصاحبه می كند و سیاست های اقتصادی دولت را زیر سوال می برد .
رییس جمهور تصریح كرد : دولت حاضر است همه بی ادبی ها و فشارها را تحمل كند اما به هیچ وجه قراردادی كه حتی یك ریال علیه ملت ایران باشد را امضا نكند.

پرونده گروهی كه ریشه بسیاری از مشكلات به عمل آنها بر میگردد در برابر ملت ایران قرار می دهم

وی افزود: امروز برای دفاع از حقوق مردم مجبور هستم صفحاتی از پرونده گروهی كه 24 سال در مراكز اصلی دولت و حكومت به صورت حزبی حضور دارند و از هم حمایت می كنند و ریشه بسیاری از مشكلات كشور به اندیشه و عمل آنان برمی گردد را در برابر ملت ایران قرار دهم و به فضل الهی در تلویزیون این كار را انجام خواهم داد .
دكتر احمدی نژاد افزود: اهل تهمت و بی ادبی به هیچ كس نیستم صرفا بخشی از آنچه  اتفاق افتاده را روی میز قرار خواهم داد و اگر مردم دوباره بنده را برگزیدند در آن صورت همه متخلفان را در پیشگاه ملت محاكمه و حقوق مردم را به بیت المال باز می گردانم .

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود صیانت از حقوق و عزت ملت در عرصه خارجی را از دیگر وظایف گروه اسلامی برشمرد و اظهار داشت : در عرصه خارجی دولت باید از عزت ملت ایران با شجاعت دفاع كند اگر ملتی تحت شرایط تهدید زندگی كند
 
اولین وظیفه دولت، دور كردن تهدید از منافع كشور است

وی با بیان اینكه امكان برنامه ریزی و پیشرفت واقعی برای ملتی كه تحت شرایط تهدید زندگی كند، وجود ندارد تصریح كرد: تا زمانی كه دشمن چماقی در دست گرفته و هر روز به بهانه های مختلف كشور مان را تهدید می كند ، در چنین شرایطی یك ملت نمی تواند راه درست پیشرفت و برنامه ریزی را طی كند .لذا اولین وظیفه دولت این است با پشتوانه ملت تهدید را از منافع كشور دور كند .
دكتر احمدی نژاد با اشاره به موضوع هسته ای خاطر نشان كرد: دشمنان پنج سال با فشار و تهدید تقاضاهایی را مطرح كردند و با بهره گیری از از شعارهای تنش زدایی و گفتگو كه در آن زمان در كشورمان جریان داشت گام به گام مطالبات خود را افزایش می دادند و از طرف ایران نیز پی در پی تعهداتی سپرده می شد تا جایی كه چند قرارداد خانمان برانداز بدون تصویب مجلس بر ملت تحمیل كردند.

وی افزود: در شرایطی كه دولت وقت در افغانستان ، عراق و موضوع هسته ای كمال همكاری و عقب نشینی را داشت و تقریبا كلید هسته ای كشورمان را برای همیشه تحویل دشمنان داده بودند آقای بوش در نطقی ایران را محور شرارت نامید و از ضرورت حمله نظامی به ایران سخن گفت .
دكتر احمدی نژاد تصریح كرد : اگر دربرابر حملات مستكبران عقب نشینی شود آنان تا انتها جلو خواهند آمد.

وی با بیان اینكه ذات استكبار پررویی و تجاوز طلبی است، گفت : اگر در برابر فردی مستكبر تواضع كنیم، قطعا فهرست مطالبات وی افزایش پیدا خواهد كرد و اگر بخواهیم جنگ و تهدید را از سر ملت خود دور كنیم باید از موضع قدرت و شجاعت در مقابل آنها وارد شویم .

دكتر احمدی نژاد با اشاره به سخنان فردی كه در برنامه تلویزیونی از حتمی بودن حمله نظامی آمریكا به ایران سخن گفته بود ، خاطر نشان كرد : بلافاصله بعد از سخنان وی در برنامه تلویزیونی صراحتا اعلام كردم كه وقوع چنین اتفاقی محال است زیرا ملت ایران ملتی مقتدر و شجاع می باشد كه قادر است هرگونه تهدیدی را دفع كرده و از خود دفاع كند و همگان دیدیم كه دشمنان جرات چنین حماقتی را ندارند و امروز همان كسانی كه 5 سال قبل ایران را محور شرارت می نامیدند از ایران بعنوان كانون فرهنگ و تمدن یاد كرده و خواستار مذاكره و گفتگو هستند .

وی خاطر نشان كرد : اگر ملتی بخواهد در آرامش و امنیت باشد باید در مسایل جهانی با اقتدار ، شجاعت و تدبیر وارد شده و تاثیر گذار باشد .
رییس جمهور عصبانیت صهیونیستها و آمریكایی ها از ملت ایران را امری طبیعی دانست و گفت : آنچه موجب تاسف می باشد این است كه عده ای در داخل كشور هماهنگ با صهیونیست ها اظهار ناراحتی می كنند و به دولت فشار می آورند كه چرا صهیونیست ها را آدم كش و جنایتكار می نامیم و چرا از مقاومت فلسطین و لبنان حمایت می كنید این افراد لابد تصور می كنند كه ما باید منتظر بمانیم دشمنان پس از غلبه بر فلسطین و لبنان با خیالی آسوده ما را تحت هجوم قرار دهند ؛ گر چه اگر كشورمان مورد تهدید هم نبود به حكم وظیفه اسلامی باید از مظلوم حمایت كنیم .

دكتر احمدی نژاد تصریح كرد : دولت موظف است با دیپلماسی اقتدار امنیت و عزت ملی كشور را حفظ كند.

وی در ادامه با اشاره به مصوبات دور اول سفر هیات دولت به پاكدشت  و مثبت ارزیابی كردن آن با اشاره به تعدادی از تصمیمات این دور از سفر هیات دولت از ایجاد خط آهن شهری و احداث بیمارستان در این شهر خبر داد .

منبع:http://www.president.ir/fa/?ArtID=16849

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی